Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:22 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Обичате ли хищниците?  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 17:04



До колкото знам повечето вегитарианци излагат тезата, че е неправилно да се яде чужда плът. Също така до колкото знам обичате животните. Какво ще кажете тогава за хищниците? И те са животни. Всяват ужас и болка в плячката си. Понякога убиват и за удоволствие, без да изяждат жертвата.
И още нещо - обивате ли комари, мухи, хлебарки и други насекоми? (насекомите също са животни)



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор Люб ()
Публикувано21.01.06 22:18



С какво да ги обичаме?
Печени и с гарнитура? Или сурови?
Или да си ги гледкаме вкъщи?

Tеорията ти за хищниците, че всяват ужас и болка в плячката си, не е съвсем така. Да, това е външният вид, по който се захлaсват малките деца. Хищниците убиват предимно болните и слаби животни. А и aко не са те, няма да я има саморегулацията на природните видове. Един вид разум в природата, който ние иначе си приписваме като "разумни животни" (homo sapiens).

Аз лично много рядко убивам насекоми - ако имам летящо в стаята, захлупвам го с някаква куха кутия и го хвърлям навън - така не си и цапам ръцете.
Доволен ли си от отговора



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор da_wolf (сър)
Публикувано22.01.06 15:18



не мога да кажа че изпитвам кой знае каква симпатия към хищниците,но те са необходимо зло...
насекоми не убивам,нито хлебарки нито мравки нито каквото и да било...единствено много рядко оси или пчели когато има опасност да ме ужилят тъй като съм силно алергичен към ужилвания...

(OO=[ ]=OO)


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Люб]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 17:01



За гледането в къщи - котката и кучето са хищници по принцип .
Хищниците убиват каквото могат. А ако си виждал как котка си "играе" с мишка ще видиш, че освен болни и слаби мишки котките се гаврят и с здрави и силни мишки по особено жесток начин. А че всяват ужас и болка в жертвата, то в това спор няма. Я ми кажи теб ако те захапе един крокодил няма ли да изпиташ ужас и болка? Мога да те уверя, че и животните изпитват (поне по-висшите) болка и ужас. А ако дете бъде разкъсано от глутница бездомни кучета, какво ще кажеш? От гледна точка на природата това е напълно нормално. При почти всички животински видове има висока детска смъртност.

(Само да кажа, че по принцип съм за бездомните кучета и не искам да ги избиват.)



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор Люб ()
Публикувано22.01.06 17:15



"За гледането в къщи - котката и кучето са хищници по принцип"

Е, да , ок.

"А ако дете бъде разкъсано от глутница бездомни кучета, какво ще кажеш?"

Ще кажа - жалко, най-вероятно че не е било достатъчно разумно, за да се отърве.
При ловът, адреналинът се вдига. Може би затова болката е по-малка y жертвите, отколкотo изглежда.
"Необходимото зло" са, иначе няма да има регулация в природата, "разумността" в пиродата.
А Хомо сапиенс значи "мъдър човек", на нас уж е присъща.
А за последното - похвално е.



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор KamBam ()
Публикувано22.01.06 18:51



Сега се налага да гледам една котка хубава Много е умна и красива. Дали да и купувам месо или да я пусна някъде да си ловува. Малко е страхлива и не иска да излиза навън. Яде кисело мляко кълнове от слънчоглед, много харесва и кестени ако и сдъвча ... Чудя се какво да правя, мога да оставям на майка ми да и купува разни меса



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Люб]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.01.06 18:57



опитваш се да изкараш природата мъдра и добра
не си ли чел законите на мърфи? там има един много хубав - "майката природа е кучка"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.01.06 19:03



харесва ми как разсъждаваш, направо невероятно е че си вегетарианец.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: zaphod]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 19:54



Хм, явно съм забварил да напиша: не съм вегетарианец. Надявам се сега да не ме нападнат вегетарианците :)



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 19:59



Аз за котките някъде бях чел, че са едни от малкото абсолютно месоядни животни. Пишеше, че езикът им няма рецептори за сладко. Останалите хищници си набавяли необходимите растителни вещества от стомасите на жертвите си. Не знам дали това е вярно.
За храненето на котката бих те посаветвал да питаш ветеринар, но като знам отношението на (повечето) вегетарианци към лекарите си представям, че е нещо подобно относно ветеринарите. Аз мисля, че трябва да се храни с месо.



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано22.01.06 20:34



задължително трябва да си набавя достатъчно белтъчини!
ако не е много разглезена може да й даваш извара, сметана, сирене, кашкавал(от прясното мляко обикновено получават разтройство)
мойта освен изброените яде и супа от зеленчуци, леща, хляб...

но най-доброто за котките е чисто, сварено месо, без подправи, особено дроб е много полезно за тях

не я пускай навън, ще завъди бълхи или нещо друго, ако няма от тази ваксина, която е за котки, дизертиращи от къщите... а ако е женска може да го удари на разгул без предпазни средства



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор CHERRY ()
Публикувано22.01.06 21:44



Обожавам котки!
Както Cornflake ти е написала, храни котката с разни белтъчни и включвай в менюто й по нещо по-мазничко, че ще вземе да й се развали кожухчето с тази диета, на която си я подложил. :)



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.01.06 21:45



абе и на хляб само може да живее - питай на село, там ще линчуват ако видят да даваш на котката месо.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: zaphod]  
Автор Люб ()
Публикувано22.01.06 22:37



Добра - не, по-скоро някак балансирана.



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: CHERRY]  
Автор KamBam ()
Публикувано25.01.06 11:02



Благодаря за отговорите, храних я с веге храна един ден (ако изключим хлебарките) и взе че се разгони
Ще трябва да прекратя експеримента



Тема яде ли хлебарки твоята?нови [re: KamBam]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.01.06 20:50



моята ги избягва, даже не ги убива, може да са я ухапали.
иначе казват че хлебарката била гадна за ядене, имам предвид дори за непредубедени животни.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: яде ли хлебарки твоята?нови [re: zaphod]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 21:01



Хелбарките хапят ли?!



Тема Re: яде ли хлебарки твоята?нови [re: Heartsoul]  
Автор KamBam ()
Публикувано26.01.06 10:08



Не съм я виждал точно, но знам че яде ... по скоро от интерес според мен
Големите черни не ги харесва.



Тема Re: яде ли хлебарки твоята?нови [re: zaphod]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано26.01.06 10:28



аз имах жаба и тя ядеше всичко, което мърда, дори да е по-голямо от нея :-)

хлебарки, мухи, пепруди, пилешко на пръчка ...




Тема Re: яде ли хлебарки твоята?нови [re: sencko]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано26.01.06 18:42



супер! :)
един прятел имаше едър космат паяк в буркан и го хранеше със каквото насекомо хване. паяка се угоил и приятеля ми се възгордя със него - мислеше че може да убие и изяде всяко насекомо. веднъж обаче му пуснал хлебарка и бил шокиран - хлебарката убила паяка!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: яде ли хлебарки твоята?нови [re: zaphod]  
Автор da_wolf (сър)
Публикувано26.01.06 20:18



муууууухахахахах......... загинах от смях................

(OO=[ ]=OO)


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано26.01.06 21:41



мойта вече четвърти ден е разгонена
това й е за втори път

а иначе не оставя нищо живо вкъщи - мухи, молци... първо си играе с тях и ги измъчва, после май ги яде...

ако за човека не може да се каже точно дали е тревопасно, месоядно или всеядно, то поне за котките е сигурно че са хищници! и трябва да ядат животински храни



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Cornflake]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 21:52



Мда, котките много обичат да измъчват жертвите си преди да ги изядат. Често дори не ги ядат.



Тема Re: яде ли хлебарки твоята?нови [re: zaphod]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано26.01.06 22:00



Голям смях. Тия хлебарки ако могат и нас ще изядат
Аз пък едно време си гледах една гъсеница в бурканМа тя само листа ядеше и накрая я пуснах на една череша



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Cornflake]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.01.06 22:42



човека съвсем определено е всеядно



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор da_wolf (сър)
Публикувано27.01.06 16:23



мда...някъде пишеше че основно се дължи на средната дължина на червата...при човека е точно по средата м/у тревопасните и хищниците...

(OO=[ ]=OO)


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Цap Изpoд ((XVIII))
Публикувано27.01.06 16:46



Човекът не е всеядно, а има право на избор.



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Цap Изpoд]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 18:44



Всеяден е. Значи според теб само човек може да избира, така ли?



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор KamBam ()
Публикувано29.01.06 13:43



Не се сещам за ни едно месо дето може да го ядеш сурово и без подправки и да ти е вкусно?



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано29.01.06 14:28



пастърма, филе Елена и всички други сурово сушени меса...



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Cornflake]  
Автор Люб ()
Публикувано29.01.06 14:33



... са поне осолявани
или бъркам ?


Today is a gift, that´s why it´s called present.


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Люб]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано29.01.06 15:15



да, за да не се развалят, иначе няма как...
къв е проблема със солта? все си е месце, какво лошо има да се яде със сол... аз и задушено зеле като си правя пак го посолявам и в киселото задължително има сол, а е мноого полезно!
сега ще запротестирате, че месото не расте по дърветата и не можеш директно да си го откъснеш и да си го хапнеш! ами не може, щото плодовете се ядат така, а месото иначе, но все е от природата



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Cornflake]  
Автор Люб ()
Публикувано29.01.06 15:58



Ставаше дума, че месото е вкусно по принцип не само по себе си, а заради подправките и начина на приготвяне (е, има и едно определено вещество в месото [трябва да се разровя за точното име], което го прави вкусно за езика, ама по принцип са предимно подправките])! Сурово месо от току-що убито животно кой яде?? Ок, ескимосите ядат току-що убит тюлен, ама ето, нали за природата на човека си говорим. Кой в днешно време го прави ?

"ами не може, щото плодовете се ядат така, а месото иначе, но все е от природата"

За природата съм съгласен, ако си взимаш месото от баба на село или от organic-производство, ама това от конвенционално производство е по-скоро от химическата и ... комерсиална лаборатория.

Today is a gift, that´s why it´s called present.


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Люб]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано29.01.06 16:31



дар от природата - дар Божи
все някой ден ще стигнем до консенсус

и на мен броколите не са ми вкусни сами по себе си! трябва първо да си ги пекна или да ги сваря, после да им прибавя масълце и да ги поръся със сиренце ако ядях картофи, щях да кажа същото и за тях - че първо ми се налага да ги опека, а после да им прибавя сол, копър и масълце!

за химическата-хранително-вкусова промишленост - така е! трудно е да се заобиколи, почти колкото е трудно да избегнеш мръсния въздух в София, но понеже нали съм болна от орторексия, вероятно съм си покачила диоптъра от висене в супермаркетите и четене на етикети

пп: много хубава сигнатурка



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Cornflake]  
Автор Люб ()
Публикувано29.01.06 18:35



"дар от природата - дар Божи "
Така си е.

Консенсусът е винаги наяве, въпросът е кой колко знае и усеща без да потиска интуицията си. :)

За зеленчука е така, ама аз говоря за плодовете (това е широко понятие, напр. и маслините са плодове).

Нещата бавно ще се подреждат в държавата, и няма да има нужда човек да мине през орторексията, за да се храни нормално (вкусно и здравословно).

Мерси

Today is a gift, that´s why it´s called present.


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Cornflake]  
Автор KamBam ()
Публикувано29.01.06 18:58



Щом не е хубаво на вкус както си го намерил, значи не е пригодно за ядене. Това ми е идеята. Но наистина сега се сетих как ескимоси ядат кит докато си мърда ...
значи някои хора са всеядни други са само тревопасни



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано31.01.06 13:23



kambam ti obichash li maslini?
vijdal li si maslineno durvo i opitval li si tuko shto otkusnata maslina?
ako se vodim po tvoita logika, nachi nema da qdem maslini, shtoto presna maslina e nai otvratitelnoto i gochivo neshto ne sveta.
sushto i jitoto...tva che pravish jiten rejim 1 put v godinata, ne znachi che taka e normalno da se qde jito. ama, az zabravih che si surovoqdec i che tova oznachava che ti hlqb ne qdesh. ama nie vegetata, i ne-vegetata qdem:)
cornflake e prava za brokolite, surovi sa otvratitelni, az vinagi gi varq/peka.
edna poznata osven tova obijava da qde surovo meso - kaima. znam che e otvratitelno, no tova e polojenieto. qvno ne samo eskimosite si padat po surovo meso. osven tva predi kato qdqh meso razni fileta i sudjuci mi bqha nai lubimitte mesa, a te sa surovi (edin vid).
ta taka

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано31.01.06 14:12



странно, вчера бях постнала нещо тук, а сега го няма...



Тема странно,нови [re: Cornflake]  
Автор Люб ()
Публикувано31.01.06 16:15



странно,, i pri men e taka (samo che mi lipswa postingyt w edna sysedna tema)

naposledyk i tyrsachkata na dira ne moje da se polzwa... dir, towa mu e kachestwoto sega iawno.

Today is a gift, that´s why it´s called present.


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано31.01.06 17:35



тая па глупост как ти хрумна?



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 19:31



Аз по принцип всичко ям без подправки. Месото ми е вкусно без подправки. И сурово месо също ми е вкусно. А това, че на повечето хора не им е вкусно сорово месо аз мисля, че се дължи на това, че от началото на живота си не са яли сорово месо.



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано31.01.06 19:39



вкусно е наистина, аз също го харесвам, но не го ям заради страх от болести.
обаче едно време баща ми винаги ме викаше да опитвам каймата как е на сол, защото той не може да понася сурово месо.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема аз съм пробвал маслини суровинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано31.01.06 19:43



наистина са отврат! тогава си помислих че просто съм набарал някакъв много див вариант, обаче после някой ми каза че всички са такива гадни.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: странно,нови [re: Люб]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано31.01.06 20:41



наистина е много зле тоя дир! напоследък дори не ми се отваряше...

сега ще се опитам да си възстановя по памет постинга

значи така и не разбирам с Камбам какво толкова се опитвате да докажете с тея плодове... плодовете са си плодове - една малка част от човешкото меню

какво толкова съществено може да получи човек от една съвременна половин килограмова ябълка, пълна с фруктоза, освен кариеси

а палеолитните хора са яли само дребни плодове - малини, къпини, боровинки; останалото, което са яли е дивеч и треволяци, и корени
всъщност какво исках да кажа с това... ммда, еми не са чак толкова висша и незаменима храна, а ябълката е донесла само главоболия на Ева



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор KamBam ()
Публикувано31.01.06 23:08



Лелееееееее - сурова кайма ... то котката го яде ама ... може пък и да е вкусно
Нямал съм маслина :) може да са като мушмулите докато са неузрели да не са вкусни а може и да не стават за ядене по мойта логика, има достатъчно други плодове от които човек да се разстопи от кеф :)))

Аз не съм суровоядец, всички хора са :)

Когато не съм на вълна сурови неща мамутските маслини са ми любими :)

Редактирано от KamBam на 31.01.06 23:09.



Тема Re: странно,нови [re: Cornflake]  
Автор KamBam ()
Публикувано31.01.06 23:34



Да ти кажа вече забравих какво съм искал да кажа :)) ... Мисля че се възмущавах как котката нагъваше някакви пилешки шийки, а на мен ми прилошаваше докато мия тенджерата с вода и кръв дето се размразяваха и реших че щом и харесва вкуса и мириса на сурово месо, значи просто така е устроена, нали все някой трябва да изяде тия неща...

Захапването на ябълка е несравнимо с нищо, струва си малко главоболия :)
Палеолитните хора не са ми точно идеала :)))), затова и много не ме интересуват :) То ако всеки гледаше назад къде ще е еволюцията?



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: zaphod]  
Автор KamBam ()
Публикувано31.01.06 23:41



бре



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
АвторBъpл Beraн (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 00:13



Аз си храня кучето само с хляб и сирене, кашкавал, соеви продукти. До сега не съм му дал нито една мръвка...мисля че кучето си е добре. Ето че и хишникът-кучето може да оцееле



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Bъpл Beraн]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано03.02.06 10:54



e ti veche se olivash
nedei da nalagash tvoite vijdaniq za hrana na drug chovek, pa kamo li na drug vid sushtestvo deto e normalno za nego da qde meso

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Bъpл Beraн]  
Автор KillahBabe (непознат)
Публикувано03.02.06 11:30



Може и да оцелее, но това не означава,че се чувства добре от наложената му диета. Ти мъчиш животното - щом си против яденето на месо дай го на някой друг да го храни нормално и ще видиш как ще се разхубави горкото животинче. Не е хубаво така да мъчиш и да си налагаш волята върху по-слабите.



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.02.06 12:57



много е приятна на вкус - сурова кайма с подправки, оставена да втаса 2-3 дена :-)
преди 3-дена докато правех надениците от телето хапнах :-)

а според мен в кучешката храна слагат нещо към което кучетата привикват - мойто куче много обича кучешка храна, повече от всичко друго ...




Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: sencko]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано06.02.06 22:05



определено слагат нещо, към което се привиква аромати, подобрители, консерванти и тем подобни...
мойта котка полудява от кеф само като помирише гранули, а това е като котешка джънк фуд
трябва да направят Supersize me за котки



Тема Re: яде ли хлебарки твоята?нови [re: zaphod]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано25.02.06 16:23



Моята яде Даже ги счита за лакомство хлебарките



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Cornflake]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано25.02.06 16:27



Странно, че наричаш птицвфермите или кланниците за телета "Природа"???? Защото месото, което ядете е именно от там. Аз го наричам "Отвратителна практика"



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KillahBabe]  
Автор Amme (invisible)
Публикувано25.02.06 16:37



Съгласна :) Месото го отхвърлих от менюто си преди повече от 13 години, но не бих лишила котката си от него - тя тва си яде, така й е устроено организъмчето , за разлика от мойто Вманиачаването в която и да е посока не е добро Най-малкото трябва да се даде и на животното шанс да си избере, какво иска да яде, както и ние си избираме - другото е насилие.

Редактирано от Amme на 25.02.06 16:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.