Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Обичате ли хищниците?  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 17:04



До колкото знам повечето вегитарианци излагат тезата, че е неправилно да се яде чужда плът. Също така до колкото знам обичате животните. Какво ще кажете тогава за хищниците? И те са животни. Всяват ужас и болка в плячката си. Понякога убиват и за удоволствие, без да изяждат жертвата.
И още нещо - обивате ли комари, мухи, хлебарки и други насекоми? (насекомите също са животни)



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор Люб ()
Публикувано21.01.06 22:18



С какво да ги обичаме?
Печени и с гарнитура? Или сурови?
Или да си ги гледкаме вкъщи?

Tеорията ти за хищниците, че всяват ужас и болка в плячката си, не е съвсем така. Да, това е външният вид, по който се захлaсват малките деца. Хищниците убиват предимно болните и слаби животни. А и aко не са те, няма да я има саморегулацията на природните видове. Един вид разум в природата, който ние иначе си приписваме като "разумни животни" (homo sapiens).

Аз лично много рядко убивам насекоми - ако имам летящо в стаята, захлупвам го с някаква куха кутия и го хвърлям навън - така не си и цапам ръцете.
Доволен ли си от отговора



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор da_wolf (сър)
Публикувано22.01.06 15:18



не мога да кажа че изпитвам кой знае каква симпатия към хищниците,но те са необходимо зло...
насекоми не убивам,нито хлебарки нито мравки нито каквото и да било...единствено много рядко оси или пчели когато има опасност да ме ужилят тъй като съм силно алергичен към ужилвания...

(OO=[ ]=OO)


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Люб]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 17:01



За гледането в къщи - котката и кучето са хищници по принцип .
Хищниците убиват каквото могат. А ако си виждал как котка си "играе" с мишка ще видиш, че освен болни и слаби мишки котките се гаврят и с здрави и силни мишки по особено жесток начин. А че всяват ужас и болка в жертвата, то в това спор няма. Я ми кажи теб ако те захапе един крокодил няма ли да изпиташ ужас и болка? Мога да те уверя, че и животните изпитват (поне по-висшите) болка и ужас. А ако дете бъде разкъсано от глутница бездомни кучета, какво ще кажеш? От гледна точка на природата това е напълно нормално. При почти всички животински видове има висока детска смъртност.

(Само да кажа, че по принцип съм за бездомните кучета и не искам да ги избиват.)



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор Люб ()
Публикувано22.01.06 17:15



"За гледането в къщи - котката и кучето са хищници по принцип"

Е, да , ок.

"А ако дете бъде разкъсано от глутница бездомни кучета, какво ще кажеш?"

Ще кажа - жалко, най-вероятно че не е било достатъчно разумно, за да се отърве.
При ловът, адреналинът се вдига. Може би затова болката е по-малка y жертвите, отколкотo изглежда.
"Необходимото зло" са, иначе няма да има регулация в природата, "разумността" в пиродата.
А Хомо сапиенс значи "мъдър човек", на нас уж е присъща.
А за последното - похвално е.



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор KamBam ()
Публикувано22.01.06 18:51



Сега се налага да гледам една котка хубава Много е умна и красива. Дали да и купувам месо или да я пусна някъде да си ловува. Малко е страхлива и не иска да излиза навън. Яде кисело мляко кълнове от слънчоглед, много харесва и кестени ако и сдъвча ... Чудя се какво да правя, мога да оставям на майка ми да и купува разни меса



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Люб]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.01.06 18:57



опитваш се да изкараш природата мъдра и добра
не си ли чел законите на мърфи? там има един много хубав - "майката природа е кучка"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: Heartsoul]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.01.06 19:03



харесва ми как разсъждаваш, направо невероятно е че си вегетарианец.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: zaphod]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 19:54



Хм, явно съм забварил да напиша: не съм вегетарианец. Надявам се сега да не ме нападнат вегетарианците :)



Тема Re: Обичате ли хищниците?нови [re: KamBam]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 19:59



Аз за котките някъде бях чел, че са едни от малкото абсолютно месоядни животни. Пишеше, че езикът им няма рецептори за сладко. Останалите хищници си набавяли необходимите растителни вещества от стомасите на жертвите си. Не знам дали това е вярно.
За храненето на котката бих те посаветвал да питаш ветеринар, но като знам отношението на (повечето) вегетарианци към лекарите си представям, че е нещо подобно относно ветеринарите. Аз мисля, че трябва да се храни с месо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.