Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Super Size Me - filma. Mnenieto vi?  
Авторgogol (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 16:25



/mnogo izvinete za lipsata na kirilica - kredor ne raboti:( /

Po temata za amerikanskata "hrana" stana duma za tozi film.
Gledali li li ste filma i kakvo mislite za nego? Spored men za sajelenie e mnogo realen i brutelen. No problema ne e samo s macdonalds a s cialata polu gotova, himizirana i modificirana hrana, koiato veche i na nas (v bg) ni nabutvat.

eto link za super size me ako niakoi ne go e gledal i iska da go drapne
(ama ot chujbina neznam ot kade moje da se tegli)

CD1
CD2
subtitri:


tova sa linkove ot kataloga v www.kolibka.com, koito e mnogo dobar. Ima vsiakakav tip dokumentalni filmi.
Makar i horata tuk da ne qdat meso ne pre4i da obsadim vredite ot amerikanskata barza hrana.
Eto oshte edin link. Tuk e na 1 disk, no e bez subtitri(mai?).

P.S. i tuk se spomenava carevi4nia sirop i "poleznoto" mu vlianie vurhu zdraveto.




Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: gogol]  
АвторSim~Refurbished (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 10:55



Заглавието си е достатъчно красноречиво и работи в полза на Morgan Spurlock. Издействало му е номинация от Филмовата Академия и други разни отличия...

Чуват се противополежни мнения. Отдавна исках да го гледам, пропуснах "Червената къща",мързеливия торент от Арената. Странното е, че наистина е шокираща гледка да видиш какъв вид и качество има храната; да чуеш за пореден път (от европееца), че "Златните арки" от другата страна на океана са с по-лош стандарт; да се погнусиш от маркетинговата стратегия; да изпаднеш в стрес от тресящи се паласки; да се замислиш за n-ти път колко се движиш (в крачки или километри) и какво точно си слагаш в устата...обаче, който и да питам - все казва, че погнусата и въздействието не са успели да преборят сладкия спомен за калоричното самоубийство в ресторантите за бърза закуска. И дори, ако на вегетарианците им сервираш след това гръцка салата с 2!! соса синьо сирене ще я ометат моментално! Нека хранителната им стойност си се равнява на голям сандвич и 1/2.

Съмнявам се "Super Size Me" да промени напълно хранителните навици на хората тук или там. Поне в моя случай не се оказва така. Но може малко по малко да ги обръща за добро...



Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: gogol]  
Автор Epoussette (метла с лопата)
Публикувано19.01.06 11:27



Филмът наистина е интересен!

Споделям мнението на един от интервюираните, че
нещата опират до самосъзнание.
Може да гледаш десетки реклами, огромни билбордове, но
да не се изкушиш да се натъпчеш с нещо мазно и тежко.
Може би Хам'риканците

Исках да ви питам нещо за сиренето :
Във втората част споменаха, че то съдържа някакви вещества,
които също може да те накарат да се пристрастиш.
Не разбрах дали става дума за тяхното си химизирано
псевдо-сирене или по принцип за сиренето.
(Особено ако се яде в по-големи количества)

Та въпросът ми е, според вас дали може да се свикне
с някои млечни продукти до такава степен, че да
не можем без тях ? Говоря за по-засуканите, главно
сирена, кашкавал (топени, пушени и т.н.)

И какви дневни количества са наднормени за вас?
Определено, аз не бих могла да изям 1 кг кашкавал за 1 ден.
Но все пак ...



Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: gogol]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.01.06 18:47



че заведенията за бързо хранене продават боклуци, по тоя въпрос, няма какво да се коментира.

обаче според мене едно 70 и повече % от това дето му се случи на човека, се дължи на психологическата му нагласа.
сигурен съм, че ако подхождаше със същата нагласа към храната сготвена от гаджето му (тя е вегетарианска готвачка), ефекта щеше да бъде подобен.



Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторgogol (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 19:05



neznam s kva naglasa triabva da qdesh domati i krastavici za da kachish 15 kila(ili kolko beshe tam) da se pristrastish kam tiah, da povrashtash, da ne ti stava patkata, da panikiosash cial ekip lekari i vaobshte da si pri4inish vsi4ko koeto si pri4ini toi za 1 mesec.
Estestveno naglasata ima zna4enie, no prosto ne viarvam da ima 4ak tolkova goliamo zna4enie.



Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: gogol]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.01.06 21:16



точно защото нещата станаха за месец, ми се струва по-вероятно проблема да е психологически.
ми човек арсеник да яде в продължение на месец, няма да се докара в такова състояние.

верно, че тия бързи храни са боклуци, но който ги яде нека им се кефи.

между другото българските макдоналдс са по-добри от американските, кюфтето, все пак има някакъв вкус, а хлебчето не е толкова отвратително сладко.



Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: Epoussette]  
АвторSim~Refurbished (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 00:15



Epoussette, визираха наркотичния ефект в мозъка, под въздействието на казоморфина - пептидна верига в суроватъчния протеин казеин.

Това е съставка на млякото, която може да има наркотичен ефект или към която човек може да се пристрасти. Когато по време на храносмилане казеинът се преработва от ензимите до амино киселини, една от получените аминокиселини е казоморфинът. Той достига до мозъка, където се свързва с рецепторите за опиат и поражда въздействие подобно на това, причинено от ендорфините и сходните им пептиди.

Съществуват няколко различни казоморфина, спадащи към опиоидните пептиди, като например: b-Casomorphin 1-3, b-Casomorphin 1-4, b-Casomorphin 1-4, амид, b-Casomorphin 5, b-Casomorphin 7, b-Casomorphin 8. Когато в процеса на храносмилане не се разграждат правилно до аминокиселини – при някои хора и това се случва – те се натрупват в тялото и могат да доведат до пептидно отравяне. Научните изследвания ги посочват сред причините за патогенезата на аутизма, шизофренията и хиперактивното разстройство с нарушение на вниманието.

Е, чак 1 кг...Но хапвай сладко, важното е да не тежи




Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: Sim~Refurbished]  
Автор Epoussette (метла с лопата)
Публикувано20.01.06 10:59



Супер си, Sim~Refurbished, благодаря ти за изчерпателното инфо .

Може да съм станала казо-манка

А за сладкото - гледам да е мед, шоколад не повече от 2-3 пъти в седмицата,
че нещо съм се поосвинила напоследък.
Ще мина на салати, кълнове и плодове през февруари.
И, както са казали лекарите - "Движение, движение, движение"




Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: Epoussette]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.01.06 21:56



абе хора, това некакъв вегетариански проблем ли е със сладкото?

на мене сладко, я ми се прияде веднъж на две седмици, я да, а шоколад още по-рядко. не че не ги харесвам, не ми се ядат



Тема Re: Super Size Me - filma. Mnenieto vi?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторgogol (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 02:52



Ами дано да си прав че не е чак толкова отровно колкото му се отрази на него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.