Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема АЛЛААА УА АКБАР:)  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано25.12.05 19:53



по повод празниците...
забелязвам че за повечето хора празниците са свързани само с ядене..
примерно секи казва "на никулден се яде риба, на антоновден пиле" или квото там, а никой не мисли какво реално се празнува.
аз не съм религиозна или нещо, просто ме дразни как всеки празник се превръща в повод за поредното хубаво натъпкване.
тва не е нормално.
ние само за тва ли работим и живеем?
някой сеща ли се за някакъв християнски празник, който да не е свързан с плюскане и оливане?
друго - какво му е християнското да заколиш прасе или друго животно послучай рождения ден на бога ти? това остатък от стари езически обичаи за жертвоприношение ли е? какво е? дали христос да е проповядвал такива неща? някой има ли представа откъде идва това? и плс, не ми обяснявайте че било свързано с 40те дни пости и хората нямали търпение да се облажат. а пък ако е така, откъде идва тва с постите?
май светските празници не са съврзани с храна толкова...не се сещам нещо специално да се приготвя за 8ми март или нова година.
може би вярата на човека минава през стомаха хехеехха
католиците май също са като нас..съквартирантките ми не са религионзи, но идват от държави където повечето хора са или католици или протестанти, та с тях празнувах т. нар. АДВЕНТ, което значи нещо като очакване. 4 недели преди коледа семейството (в нашия случай съквартирантките) се събира и се палят свещи (примерно 1 за 1вата неделя, 2 за втората и тн) и се ЯДАТ СЛАДКИШИ. 1вия адвент го пропуснах ама на 2рия отидох и ги питах дали тряя се молим или нещо и те казаха че те не са религиозни и че не се молят:) като ги питах "ми що тогава празнувате адвент?" те викат че по навик и щото е хубав повод да се съберат сички на сладки хахахаха, абе ужас:)))
същата работа по великден.. всеки се юрва да боядисва яйца и да ходи на църква, ама през останалото време не стъпва на църква.
изглежда християнските празници са лишени от религиозния им смисъл и е останал само повода да се натъпчеш, който повечето хора го изпълняват абсолютно механично без да се замислят. то затова и разни коледни апели по телевизията от сорта на "нека на този светъл ден да си пожелаем да сме по-добри и тн" буди само недоумение и смях (включително и у заклет атеист като мен, щото на мен ми е малоумно някой да призовава за доброта и тн 1 път в годината, не мислите ли?). същата идиотщина и с 8ми март, когато се подаряват цветя на жените; за мен е тъпо щото като дадат цвете 1 път в годината и сякаш отбиват номера. та така
освен тва не ме кефи масовата истерия с купуване на сякви боклуци (включително и изкуствени елхи произведени в китай хахахахха китайците са му намерили цаката да правят пари от нашите празници хахахехахха) или гадния дядо коледа на кока кола, абе не сте ли забелязали как супер голяма част от културата ни се "спуска" от горе от някви фирми и лайна, а ако речеш да промениш нещо или да използваш фирмен знам или нещо те вкарват в затвора; живеем в свят на култура за едностранна масова употреба и всичките ни празници и обичаи се използват срещу нас с едничката цел да се правят пари, блях, мразя коледа такава каквато е сега. затуй и не ви я честитя, за мен няма кво да се честити

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.12.05 22:20



тва не е нормално.
ние само за тва ли работим и живеем?

кво да ти кажа, общо взето цялата човешка история, както и историята на всички останали видове, е минала под знака на недояждането. за много хора и днес продължава да е така. така че храната съвсем заслужено заема високото положение което и отдават по празниците. днес храната не е проблем, затова малко странно изглежда всичко това, но все пак е така. и освен това не бих се съгласил че не е нормално. напротив, нищо по-нормално няма от глада, и следващите го постоянни мисли за ядене. така че съвсем нормално си е празниците да са обвързани с яденето.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема !!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор CHERRY ()
Публикувано26.12.05 09:48



Заглавието на темата ти ме раздразни и ме извади от равновесие!
Какво общо имат Коледните празници и мюсюлманският възглас "аллах е велик", макар и леко завалено написано?

Аз поне си обяснявам натрупаните маси по празниците като символ на благоденствието на хората - трудили са се през годината и физическото проявление на техния труд е трапезата, която спретват.
И обилната трапеза е като дар за раздаване. Имаш - слагаш на масата, каниш гости, споделяш с тях, храната изчезва, изяжда се. Това е някакъв вид дар. Не си стискаш в мазето хранителните съкровища.
Да оставим на страна прасетата и дали е правилно или не да се убиват и изяждат, защото темата е актуална не само по Коледа ами и за всеки ден.
И всеки си решава за себе си ще яде ли прасе, няма ли.

Още повече, че големите празници са за това, за да се съберат заедно близките хора и приятелите. Логично е някак си да се видят, да седнат и да си хапнат. Не искаш да стоят като коне на празна ясла, нали?

Похапналият човек е доволен човек. Ясно е като бял ден това. И тъй като се очаква по празниците хората да са доволни, благоразположени и щастливи, логично идва и изобилната трапеза.
Да оставим на страна преяждането и препиването - това са все прекалености, които някои си ги позволяват, други - не и са въпрос на разумност на индивида и не са по никакъв начин наложени от празника. Всеки ден може да се преяжда и препива.

Това, че по ТВ ни призовават да даряваме е свързано с принципното развързване на кесиите по празниците. Имаш - даваш и се търкулва колелото на парите. Т.е. за да дойдат нови пари, трябва да похаричш от тези, които имаш(ама това е друга философия, която споменавам тук като пояснение какво се случва, не че е задължително осъзната от хората).

А че дните са светли, съмнения общо взето нямам. Това, че на теб или на мен може да ни е кофти за за час, два, три през тези дни, е съвсем отделно нещо и е въпрос на вътрешна стабилност и умение да се справя човек възможно най-скоростно с лошите си мисли.

Елхичката ми е китайска, пластмасова от няколко години. Красиво наситено зелена е и ми доставя естетическа наслада. Спестява ми кофти тръпката да се ровя всяка година в камара от хилавички отсечени елхички и да ми е кофти, че гледам да си избера най-хубавата, а си мисля по не хубавите изхвърлят ли ги, какво ги правят ако не се продадат.
Вярно, изкуствената елхичка не ми мирише на борче от гората, ама за това ще гледам да отида сред живи борчета тези дни и да им се порадвам.

Накратко казано, празниците стават такива, каквито си ги направиш. По празниците човек малко повече разполага с времето си. Може да го прекара на трапеза, може да ги изкара в сън, да ходи на разходка, да пътува, да се ядосва и плаче, да ходи някъде да спортува, да гледа филми, да чете книги и т.н.

Празниците са за това да бъдат хората доволни, да разнообразят ежедневието си и да си починат от рутината.
Ако успеят да са щастливи, това е хубаво, ако не - над умението да си щастлив се работи ежедневно. Поне аз. Та така.

А, да... И въпрос на избор е какво ще празнуваш тези дни.
Виж как хубаво може да си избере човек да честити Коледа или Рождество.
Едното е като честито заколение, а другото честито идване на нов живот.
Аз честитя Рождеството!

Here I Go Impossible Again...


Тема Re: !!нови [re: CHERRY]  
Автор White Raven ()
Публикувано26.12.05 11:54



Чудесно си го написала.




Тема Re: !!нови [re: CHERRY]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано26.12.05 15:16



ti ne otgovori na vuprosite mi:)
a zashto "allah e velik" te izvadi ot ravnovesie?:)
a tova che sa opredelili horata edin den v koito da sa zaedno e oshte po-jalko
produljavam da smqtam che praznicite sa se prevurnali v povodi za prepivane i preqjdane

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: !!нови [re: CHERRY]  
Автор Raja ()
Публикувано27.12.05 11:02



Само едно уточнение. Думата "коледа" едва ли идва от заколвам, миналата година имаше такава тема в клуб "Лингвистика".
Иначе обичая с прасето нямат нищо общо с православието.
Поздрави!

Животът е хубав.



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано27.12.05 13:11



Хората се събират и ядат сладкиши. Не се събират за да ядат. Ако ? беше в яденето, всеки може да се завре в стаята си и да си яде колкото иска.
Храната е жизнено важна дори за вегетарианците. Колкото и възвишени интереси да има човек, пак трябва да яде.



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор athletics ()
Публикувано27.12.05 16:35



Фотон, точно така и аз мисля. даже и заглавието става



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторAнeлития (Нерегистриран)
Публикувано27.12.05 19:08



Аз също нещо се издразних....
Акцентът е поставен върху това как са опорочени християнските празници...
А на мюсюлмански ифтар присъствала ли си?
Ако не, аз мога да ти споделя, имах честа да бъда поканена на едно такова угощение.



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: Aнeлития]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано28.12.05 01:22



сигурно пада голямо омазване и там:)
сподели сподели:)
в коя страна си била

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 04:04



mnogo madro si go napisala, foton:) bravo



Тема Re: !!нови [re: White Raven]  
Автор CHERRY ()
Публикувано28.12.05 09:37



Благодаря! :)

Here I Go Impossible Again...


Тема Re: !!нови [re: Raja]  
Автор CHERRY ()
Публикувано28.12.05 09:41



Благодаря и на теб!
Извади ме от едно голямо заблуждение относно това от къде идва думичката Коледа.

Погледнах в Лингвистика, не само миналата, но и тази година има такава тема там.

Here I Go Impossible Again...


Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jiven ()
Публикувано28.12.05 10:41



ooo да, и за тва викам, да се срещаме и да стоим навънка на студа. никви ресторанти, никви кафенета, та да не се окаже после, че ще се гледаме заради натъпкването и напиването оооох, говори ми, говори, след н-те на броя сърмички дето потънаха в мен по тая коледа. даже и рядко щастие ме споходи поради неразумните количества кисело зеле, дето таковата... нали.... излапах и сега съм така преяла, че верно не ми е до ядене не че не съм съгласна донякъде с теб инак, ма то си е както човек си го направи. от малка обичам тоя празник, излъчва ми топлина и добро настроение, барабар с чудничката му постна трапеза. продължавам систематично като добра порядъчна средностатистическа гражданка да наблягам на сърмичките ежегодно. те сърмичките просто са си част неразделна от празника, бря. а че братският китайски народ както и всевъзможнитте производители на коледни финфифлюшки и търговците богатеят на гърба на гражданите--- ми халал да им е, некой да не ги бие гражданите по главата та да пазаруват. така или инак всички са доволни--- едните си имат подаръци и украси, а другите- парички

айде сега стига глюпости, ми да се виждаме и да ни разказваш за малта и мароко.

п.ц. ти да не се фукаш с арабския нещо



Тема Re: !!нови [re: CHERRY]  
Автор jiven ()
Публикувано28.12.05 10:51



Похапналият човек е доволен човек. има истина в думите ти
бе като се сетя как прабаба ми ми е разказвала какъв купон е било по зимните празници празници едно време... през зимата няма работа или поне не толкова, ма за сметка на тва има храна. и тая храна се яде и после на хорото, скачаш, скачаш, докато пак огладнееш. ма хоро, като змей дълъг 100 метра на целия мегдан и се вие ли вие и пара излиза от всичките му съставни части. а наоколо блестящ сняг и ясно синьо небе.



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: jiven]  
Автор Raja ()
Публикувано28.12.05 13:02



Изобщо, човек вижда в празниците това за което има нагласа. Примерно ако цялата му енергия е хвърлена в да се следи какво яде и да не качи някой килограм отгоре, ще му се струва, че основното на празниците е яденето. Ако дълго време чака Дядо Коледа да му донесе кукла или количка, ще гледа на празника като на специален ден в който се правят подаръци и така...

Животът е хубав.



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторAнeлития (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 15:32




Присъствах в Турция на един ифтар.
Бяхме 12 души - едно семейство с всичките му генерации, аз и моят благоверен...Значи, да уточня още в началото, че най-елегантната издънка от това ми ти семейно лоно е около 80 оки ( барабар с младите моми на 18 години). Представи си ги сега тия хора да не са яли и пили цял ден, да се борят уж срещу телесните щения, ама в акъла им постоянно да е идеята как после ще се нагрухат едно хубавоооооооо и да седнат после на масата.
Аз ако съм домакиня на едно такова продоволствено мероприятие, честно ти казвам, ще готвя два дни без почивки ( с минимални прибежки до WC-to ).
Значи, масата е сложена ( т.е. слага се цял ден ) , всички са в стартова готовност. Само дето не броят секундите, както ние правим на Нова година. В момента, в който се чуе езанът, се започва. Първо всички пият вода. После се почва с чорбичката. . Салатите бяха 7 чешита минимум - картофена, мешана, патладжанена ( готина е тая, ние в БГ не я приготвяме ), туршия, руска, една такава като булгур с нещо си там и още де да знам какво имаше, забравила съм. Отделно разни мезета - пастърми, салами, суджуци ( пържени!!! ), сирена и кашкавали около 4-5 вида. Пържени картофи. Основните блюда бяха 4 на брой - пиле някакво; телешки пържоли; картофи, тиквички и патладжани нарязани на ситно и изпържени, заляти с кисело мляко; риба. Както виждаш, няма някакъв подбор вкусови тук - просто да ИМА на масата. Това всичкото сервирано буквално в баки. Супата я сипваха от казан.
Това цЕлото Едене се омаа за не повече от 20 мин. Не видях някой да се помоли или нещо...Поне от хорска срама.
И който се наяде- става от масата и се изнася на диванчетата да реанимира. Младите булки вече са подготвили десерта - баклавички, тулумбички и свекакви такива други сиропирани " сладости" = десертът се сервира вече на ниската мебелна част. Героите едвам дишат, но вертикалната заета вече позиция им действа благодатно. Могат и още...
После иде ред на кафето.
После малко почивка. Дъра - бъра си правят и си хвалят манджите.
След около час, час и половина се сервира чай. С чая отново иде лека закуска - разни соленки и банички.
Алкохол не пият, на мен ми предложиха ликьорче вместо чайчето, аз щех да падна - аз съм се наяла, сега се сетили да ми предложат ликьорче.
Това е, мила, в общи линии. И това е ВСЕКИ ДЕН. Докато трае Рамазана.
Дано те поканят и теб да видиш.
Не мога да твърдя, че така е навсякъде, тия бяха изглежда над средната класа, защото ми се чини, че не всеки може да си позволи таквоз ми ти чудо ката ден.



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: Aнeлития]  
Авторwillie (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 16:18



Библията е променяна много пъти...Обаче някои от нещата са останали незасегнати, като например, че човек не трябва да убива.
Животните трябва да са наши приятели. Коледа също е приеначена дума...май идваше от това, че се колят прасета...Много хора празнуват рождество Христово с заколени трупни животни на трапезата си...което изобщо не е правилно...И пък направо не мога да разбера тези, които се редят на опашка да си купят трупно животно...



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: willie]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано29.12.05 12:04



ХАХАХАХА какво е тва "трупно" животно бе бате?:))))))))))
къде мое да се види? а нетрупно?:)
в зоопарка има ли ги?:))
хахахахах ти си хард вегетарианец:) сигурно си и християнин:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторAнeлития (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 15:23



Браво, бе мила, аз за какво се хабих да разказвам за тоя ифтар
Поне с един коментар можеш да ме удостоиш



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано29.12.05 15:54



В отговор на:

друго - какво му е християнското да заколиш прасе или друго животно послучай рождения ден на бога ти? това остатък от стари езически обичаи за жертвоприношение ли е? какво е? дали христос да е проповядвал такива неща? някой има ли представа откъде идва това? и плс, не ми обяснявайте че било свързано с 40те дни пости и хората нямали търпение да се облажат. а пък ако е така, откъде идва тва с постите?




Христос наистина не е постановил десетките "християнски" празници, празнувани днес. Почти всички те са постановени по-късно от католическата (а някои след това и от православната) църква. И целта им е била да се "преобразуват" широкоразпространени езически празници в християнски с цел по-бързо и лесно приобщаване на езичеството към християнството. Почти всеки ден на светец е заменил някакъв ден на езически бог.

Например твърде малко вероятно е Христос да е роден на Коледа. На 25 декември се е празнувал масово денят на раждането на бога слънце - Митра. И някъде от четвърти век изведнъж католическата църква решава, че на същия ден ще се празнува раждането на Христос... Само за свинята не съм сигурна дали се е принасяла в жертва на Митра. Нещо не е много сигурна тая работа, щото май на много малко места по света се коли свиня на Коледа :)) А пък великден беше постановен на някакъв празник на богинята Ищар (на нейно име даже е английското му наименование - Easter).

Та така - хората си постановяват празници и правила за празнуването им, задължително включващи ядене и пиене в общия случай ;)



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: Aнeлития]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано30.12.05 11:28



аа аз щях вчера да напиша още няколко отговора (освен твоя) ама не стигнах:))
не се сърди миличка ей ме на пак съм на линия:)
освен туй хич не си се хабила:)
страхотна подкрепа на тезата ми даваш, благодаря
а какво е езин? мюезин ли? ако да, тва е много смешно как чакат сигнал от него и се хвърлят на масата да ядат...ужаст
в у-ще учихме за едно племе в африка, което се издържа от добитък и горе долу всичко им е свързано с този добитък - дори децата си кръщават на любимия вол, та те са доста религиозни (като повечето патрилинейни и пасторални общества, и тия са монотеисти) и постоянно си намират всякакви поводи за жертвоприношение, ама и най малкото нещо да стане дори и веднага се коли вол, за да се умилостиви бога; обаче аз се питам кой по-първи се умилостивява, бога или стомаха?:)
като че ли за обикновените хора религията изпълнява някаква кулинарна функция, уж пазител на обичаи и устои на дадено общество, а по скоро май си е отстояване и поддържане на кулинарната му идентичност :)) религията просто е много удобен повод за масово облажване, което масата се чувства задължена да спазва, защото е поднесено в канонична опаковка хех
иначе защо вместо да се каже "на никулден се яде риба", не се каже "на никулден се изчиства плажа/брега и се засажда дърво" или каквото и да е там, само да не е свързано с рибата? то може и да има нещо такова, но в масовото съзнание е останала традицията с рибата. плюс това този празник е свързан с морето и моряците, не виждам причина всички масово да купуват риби, освен една- повод за плюскане, породено от автоматично следване на някаква стара християнака традиция, която май вече не е толкова християнска:)
преди две години с приятеля ми бяхме на мойто село - рударци, и случайно решихме да мръднем към съседното село, кладница, за да видим някакъв мноооого стар манастир, св. никола. по една случайност деня в който отидохме се оказа никулден,ама ние тва не го знаехме. когато стигнахме беше късничко, примерно 6-7 и манастира беше празен, ама ние се полафихме с попа, който ни разказа че имало страшен курбан и се изсипало цялото село + от околните села и перник и нещо ни се извиняваше, че не останала никаква храна:) той после много се учуди като му казахме че не сме дошли за курбан, че просто сме искали да видим църквата, щото по думите му 80% от хората, дошли за курбана не стъпват по друг повод в църквата хахаха брутално:)))
на великден е същата работа - хората (не говоря за истински религиозните дето си ходят на църква често) отиват на служба за да ги държи будни до 12 часа, когато почват да плюскат гадни боядисани яйца. моля някой да ми обясни от къде идва тва с яйцата точно за великден. и защо на празник, на който празнуваме живота, причинавяме и се храним със смърт (са не ми казвайте че яйцата не били оплодени и тн...по села и градчета със сигурност 99% от яйцата са оплодени) ?
айде до писане:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: Andrea$]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано30.12.05 11:43



аха..интересно:)
добър подход е избрала църквата за да направи религията масова:) видно е, че в битката за душите и умовете на хората църквата е готова на всичко:))
с нарастване на количеството, обаче е паднало качеството:)
обаче тия неща за приемственост между стари и нови религии едва ли се приемат добре от вярващите.. как ли бихе се почувствали християните ако разберат че само си мислят, че исус е роден на 25-ти, а всъщност празнуват рождения ден на някакъв друг бог, хеххе кофти:))

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано30.12.05 11:58



не е съвсем така, защото тези неща си ги мисля доста преди да намразя храната, или по-скоро това което си причинявам с нея.
също така не мразя жеста на подаряване на подаръци, просто не ми харесва индустрията която се е оформила заради него и го подхранва. ти си твърде краен - ако не е черно, ще е бяло и обратно.
не опира само до нагласа, ами и до отчитане на обективни явления

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано30.12.05 14:21



Всъщност голяма част от християнския свят и по-скоро от протестантския такъв знае, че коледа не е това, което е :). Но има и много християни, които са в неведение.

Да ти кажа и за яйцата на Великден. На празника на Ищар (богиня на плодородието, небето, майка на слънцето и всякакви още вариации, позната още и като Астарта и пр. имена) още от древността е имало такива обичаи - да се боядисват яйца в ярки цветове, символизиращи слънцето. Яйцата открай време са били символ на плодородието и безсмъртието. Също се правели и питки с кръст отгоре, който нямал нищо общо с кръста на Христос. В някои народи тази богиня се появявала заедно с един заек - пак митичен символ :). И всички тези практики лекичко се прегръщат от католическата църква през четвърти век, като празникът се преобразува във Великден. Яйцата вече стават червени - символ на Христовата кръв, питките с кръст много удобно пасват на новия символ и така. Само зайците нещо не се налагат навсякъде, кой знае защо :)) А бе, порови за easter origins и ще ти падне шапката от мешанията с езически обичаи, която настава...



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано04.01.06 20:11



Абе това грозде многооо кисело, бре!
И на мен почти цял живот ми киселееше, ама му хванах цаката



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор startbg (непознат )
Публикувано05.01.06 05:58



Saglasen sam s teb "АЛЛААА УА АКБАР",saglasen sam s tvoeto mnenie!



Тема Re: АЛЛААА УА АКБАР:)нови [re: startbg]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано06.01.06 17:03



be to po princip e ALLAHU AKBAR, uchitelq mi po arabski she me ubie:)
blagodarq che si s men:)
pozdravi:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.