Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 4ajoveteнови  
Авторpitko (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 19:55



az iskam da vi pitam za 4ajovete - polezno li e da se pijat, koi ot tjah, v kakvi koli4estva i mogat li da navredjat?



Тема Re: 4ajoveteнови [re: pitko]  
Автор da_wolf (сър)
Публикувано12.12.05 00:30



az piq takiwa deto letoto sam sum si subral ot bilki iz balkanite

(OO=[ ]=OO)


Тема Re: 4ajovete [re: da_wolf]  
Автор MilaOtMars (непознат )
Публикувано13.12.05 17:27



Chajovete e edna ot ljubimite mi temi

Az v momenta ucha v Germania i tuk ne poznavam bilkite, no ot Bg sym si donesla edna goljama torba, polovinata ot koito gi e sybirala baba mi, a drugite sym gi kupuvala ot edna mnogo hubava apteka v Sofia, kydeto gi syhranjavat hubavo i v chuvali, a ne gi zadushavat v hartieni paketi.

Na vyprosa na Pitko - imam edna ljubima kombinacija - cvetove glog, matochina i ili lipa, ili lajka, po edna supena lyzhica ot vsjaka bilka na lityr. Tova e edin chudesen chaj za sutrinta - sjakash te zarezhda s mnogo slyncheva energija.

Vehcer predi ljagane ponjakoga pija edna kombinacija, kojato znam ot prirodolechiteli - glog - plodcheta i cvetove, menta, hmel, matochina, kopyr-seme - po dve chaeni lyzhichki ot tazi smes na trista grama voda, kato samo gi zaparvam bez da gi varja za 15 min. Dejstva strashno uspokoitelno i posle spja kato bebe.

Ponjakoga obicham mnogo da pija samo chaj ot lipa, ponjakoga samo ot menta, ponjakoga kopriva i bosilek...

Tova e mojat opit, Pitko!



Тема Re: 4ajoveteнови [re: MilaOtMars]  
Авторpitko (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 20:40



Vjarno li e, che vsi4ki vidove 4aj sa vredni za bbabrecite?!



Тема Re: 4ajoveteнови [re: pitko]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано15.12.05 09:43



Не, не е вярно. Моят приятел за изхвърляне на песъчинки от бъбреците вече 2 месеца си взема чай Цярь за бъбречни проблеми, съдържа магнезий и си го пие по три пакетчета на ден мн. стриктно. Знам също че е добре да се поемат мн. течности, минерална вода. Теб какво точно те интересува и за кои чайове питаш? За билковите/аз лично си пия от събирани от събирани лично в планината билки/ или от чаени храсти/зелен,черен/, плодов или от пакетчета?

time takes time :)


Тема Re: 4ajoveteнови [re: pitko]  
АвторJade (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 01:23



определено е полезно:))
но с някои чайове наистина не трябва да се прекалява, докато други спокоино можеш да ги пиеш и вместо вода
трябва да ги подбереш според вкуса и здравословното си състояние



Тема Re: за бъбрецитенови [re: pitko]  
АвторJade (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 01:35



не не всички - но чайовете с диуретично действие товарят бъбреците малко повече от останалите, което не е непременно лошо:)))
ако имаш някакви проблеми в бъбреците, пробвай да пиеш чай от мечо грозде - действа много добре:))) пия страшно много чайове от години и слава богу досега не съм имала сериозни проблеми в тая насока - а ако усетя и най-лека болка в бъбреците, веднага започвам да пия ударни дози вода(минерална) + чай от мечо грозде и оплакванията ми изчезват веднага поне при мен това работи



Тема Re: 4ajoveteнови [re: MilaOtMars]  
Автор Фют (дяволче)
Публикувано21.01.06 19:58



А къде се намира тази аптека, че наскоро си купих насипен риган в пакетче и беше кошмарен. А за съжаление не различавам билките и не знам дали изобщо някога ще мога аз да си набера каквото ми трябва. В същото време обичам билков чай...

Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon


Тема Re: 4ajoveteнови [re: Фют]  
Автор MilaOtMars (тъжна)
Публикувано22.01.06 14:32



Аптеката се намира на ул. 'Поп Богомил'. Това е първата пресечка от ляво с бул 'Мария Луиза', ако тръгнеш от Лъвов мост в посока центъра. Като тръгнеш по ул. 'Поп Богомил', аптеката се намира от ляво, може би на около стотина метра - в един двор. Има табелка за билкова аптека - тя е само за билки. Има много видове билки, има и много предложения за комбинации за различни здравословни оплаквания. Билките са много качествени, пресни са и се съхраняват добре. Струва си да отидеш



Тема Re: 4ajoveteнови [re: MilaOtMars]  
Автор Фют (дяволче)
Публикувано28.01.06 20:04



Много благодаря. Задължително ще отида, само да приключи големия студ, че не се живее...
Чудех се пробвал ли е някой да готви суха коприва (примерно купува си таква от билковата аптека и после я накисва и се опитва да си направи супа или каша).

Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.