Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема веганско меню  
Авторdenis (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 08:07



Здравейте :)
питането ми е насочено към няколкото нормални индивида тук ,изключая потребителите от рода на ~!@$%^amp;*()_+ .,на които мнението въобще не ми трябва.

От 2 години не ям месо и силно ограничавам останалите животински продукти ,от което разбира се състоянието ми от силно влошено вече е почти нормално ..когато ям млечни продукти ,дори и да е малко веднага организма ми се стреми да ги изкара по всякакъв начин - храчки ,сополи и другото няма да обяснявам :) Идеята ми е да се опитаме заедно да съставим месечно меню
съдържащо само растителна храна .Някой ще ме подкрепи ли в това на вид просто начинание ?



Тема Re: веганско менюнови [re: denis]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано23.11.05 10:46



Напротив - точно мнението на другомислещите е най-полезно, защотото те карат да се замислиш , всички обичат ласкателите, но от тях полза никаква.

Щото аз ям много месо и млечни продукти ама храчки и споли нямам ...




Тема Re: веганско менюнови [re: denis]  
Автор Люб ()
Публикувано23.11.05 11:58



написах ти цяло седмично меню, ама компютърът ми е един бъгав и се скапа всичко...

Основните неща соево мляко, хумос, фалафели, боб, леща, грах, покълнали зърна (жито, люцерна, слънчоглед...), зеленчуци (бамя, зелен фасул, червено цвекло, картофи, моркови), ядки, плодове. Соеви продукти не повече от 2 пъти седмично, освен соеви кълнове - те са най-необработвани и са ок. Към плодова салата аз слагам канела (има инсулиноподобно действие - наскоро "открито" нейно свойство), ядки, мед. Черен шоколад. Редовно излагане на обедно слънце (за вит. D). Добре е да се информираш и за вит. B12 и за други особености при тоя режим на хранене, който иначе е добър.
От време на време качествено кисело мляко, по желание.

Успех и да ти е сладко и благодарно.




Тема Re: веганско менюнови [re: denis]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано23.11.05 13:16



Зависи от начинът ти на живот, времето за приготвяне на храната, количеството, предпочитани от теб храни. Варианти има много: плодове/ябълки,круши,портокали,мандарини,банани,киви,грейпфрути са актуалните за сезона + сушени кайсии,смокини,фурми/, ядки сурови/лешници,бадеми,орехи,слънчогледови и тиквени белени семки,кайсиеви ядки,кашу,стафиди, аз съм си направила микс и си хапвам 3-4 пъти в седмицата/, картофи, кафяв ориз, варено жито,пшеничен зародиш/аз си го правя с мед и кисело мляко, а ти може с мед и плодове, царевица/има една бяла веднъж баба ми беше направила мн.добро попадение/, боб, леща, соя. Зеленчуци - в момента все още има голям избор/домати,краставици,чушки,зеле,моркови,броколи,брюкселско зеле,маруля,спанак,репички,алабаш,карфиол,червено цвекло/, добави и зехтин, маслини, сусам, гъби, кълнове, сладка царевица към салатите. Билкови чайчета, мед, сусамов тахан. Ако те интересува някое съчетание или съчетание на продуктите, кажи

time takes time :)


Тема кво съм виновен,че не ми текат сополи от мляко?нови [re: denis]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.11.05 18:16







Тема Re: кво съм виновен,че не ми текат сополи от мляко?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторdrum (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 22:33



сега са пости - от 15 ноември до 24 декември - тъкмо време за веганско меню

аз лично карам на банани, ябълки, варено броколи и царевица и БОБ и смятам че отлично съм си съчетала менюто



Тема Re: веганско менюнови [re: denis]  
Автор White Raven ()
Публикувано23.11.05 23:40



Аз като "проям" след седмица ще ти пиша какво ми е мен\то.
Но принципно до обяд плодове, на обяд салати с някакъв въглехидрат- хляб или някаква баница (зеле, спанак, гъби), ориз с някакви зеленчуци и вечер в повечето случаи бобови. Смятам да добавям повече ядки, но тъй като не съм от най-ящните просто не мога да смогна. Идеи и рецепти ще ти дам много. Даже смятам като имам време да ги накачуля в блога си.




Тема Re: веганско менюнови [re: denis]  
Авторdenis (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 08:22



Добре , виждам че имате много идеи :) нека да започнем от Понеделник :)
кой първи ще напише веганското меню за Понеделник ?



Тема нали знаешнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.11.05 18:49



за принцесата и граховото зърно. ето ти поуката - колкото на по-висше стъпало стоиш, толкова по-изнежен трябва да си. издържливост и адаптивност, това са признаци за низш статус. виж циганите - могат да ядат направо от коша за боклук и нищо не им става. а виж бездомните кучета, могат да спят директно на снега. от друга страна, виж нашите веганци - хора изтънчени и отдадени на духовното, само като помиришат мляко и други храни заредени с отрицателна енергия, веднага ги хваща сюргюна.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема малииинови [re: White Raven]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.11.05 18:52



колко са сладинки тия неща на снимката, иде ми направо да ги ИЗЯМ




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.