Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колена(е) - офтопик  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано12.11.05 11:24



някой знае ли какво може да се прави, за да не ти се износват ставите на колената? сега пия Диклофенак дуо, защото ме болят.
знам че леженето по цял ден е единия начин, нещо друго?



Тема Re: Колена(е) - офтопикнови [re: Cornflake]  
Автор sizif (лу)
Публикувано12.11.05 12:11



Стимулирай ги, но не ги натоварвай. Избягвай рязкост в движенията, при които се постига изпъване на крайника.

Тай Чи стил Ян е добра идея също, а също и Чен.

Моите колена + тазобедрените стави прищракват и хрупат, наподобявайки звука на скършени клони - вследствие на баскетбол - моля ... не тренирайте баскетбол - за ваше добро е. Значително по-добре се чувствам, откакто се занимавам с Тай Чи.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Колена(е) - офтопикнови [re: sizif]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано12.11.05 13:32



мдаа, паднах на едното, обелих го и сега ме боли ужасно като правя напади, а това ми обърква тренировката... правих снимка, но всичко беше ок на нея.

иначе от много малка карам ски, тренирала съм плуване, занимавала съм се с йога и фитнес, имала съм някои тежки преходи в планината. и периодично ме наболяват - ту едното, ту другото, ту и двете, явно са ми слабо място.

отдавна искам да опитам тай-чи, но не съм намирала време досега.
за колената ми препоръчаха упражнения за четириглавият мускул (особено вастус медиалис)

мерси за съветите



Тема Re: Колена(е) - офтопикнови [re: Cornflake]  
Автор White Raven ()
Публикувано12.11.05 13:56



Според мен щаденето е най-важното. Щом си на Дуклофенак отсега, какво остава като поостарееш. Мисля, че йогата е най-добрата опция. Също така бях чела някъде за желатин да се взема, но не съм сигурна.




Тема Re: Колена(е) - офтопикнови [re: sizif]  
Автор White Raven ()
Публикувано12.11.05 13:58



А нещо за дискова знаеш ли?




Тема Re: Колена(е) - офтопикнови [re: Cornflake]  
Автор sizif (лу)
Публикувано12.11.05 14:30



Хм, според мен упражения за четириглавия мускул ще доведат до натоварване на ставите ... Но пък от др. страна, то понякога не е проблема в стила, а в човека, който го следва: когато аз тренирам с тежести, винаги влагам изкл. мн. сила и силово изпъвам крайниците докрай.
Присъщо на младостта е, да търси някак "революционно" постигане на разл. цели, но пък и както мъдро е отбелязала White Raven ... щаденето е най-добрия съветник. Пази си ставите - ще ти трябват дълго време, дори и тогава, когато мускулите ще са отказали вече да ти служат :)

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Колена(е) - офтопикнови [re: White Raven]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано12.11.05 14:35



на мен пък ми казаха телешки бут - заради колагена в него

мисля, че и поолекването с 5-10 кила би помогнало.

Дуклофенака джипито ми го изписа. не знам какви са му страничните ефекти. иначе аз нямам проблеми с ходенето. сега ме боли само при някои по-специални упражнения, като напади.
исках принципно да разбера какво ми е състоянието, каква е вероятността да се развие в нещо по-сериозно занапред, как да действам, за да го предотвратя и т.н...

желатинът се прави от стрити кости... доколкото знам хората от Африка имат здрави тела, защото ядат кости.



Тема Дискова херния ...нови [re: White Raven]  
Автор sizif (лу)
Публикувано12.11.05 14:53



... ли визираш ?
Мога да споделя само личния си опит: тя всъщност се представя чрез два ясно изразени синдрома . При единия тя се съпровожда с болки в кръстта, засилващи се при изправяне, скованост на мускулатурата около гръбначния стълб, поява на сколиоза. При другия болката е силна дори при кихане, кашлица, при рязък опит за движение.
Лечението е консервативно: спи се на твърдо легло, използват се разл. болкоуспокояващи медикаменти, избягват се простуди, резки движения и физически натоварвания.
Аз спя на дървено легло, с много твърда постелка - близка до "татами", използвам обезболяващ спирт при силна болка, а профилактично особено през зимните месеци се мажа с "Бен Гай" /червения/, както и от САЩ си купих някакви ленти, които затоплят /не съм проверявала дали ги има в БГ/ - тъй като работата ми е свързана с голямо физическо натоварване и още преди да ме заболи задължително вземам някакви мерки. В интерес на истината аз не спазвам точно "нищо тежко" и пр., просто правя нещата плавно и винаги се стремя тялото ми да е загрято. Ходя на фитнес всеки ден, тренирам с много тежести и /да чукна на дърво/ във всяко едно моторно отношение съм по-бърза и някак по-издържлива. Когато е студено, винаги ползвам от тези ... неопреновите колани - продават ги на цена 7лв. някъде, които стягат тялото в областта на кръстта и затоплят. Всичко това съчетавам с йога.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Колена(е) - офтопикнови [re: Cornflake]  
Автор White Raven ()
Публикувано12.11.05 15:57



Желатина не е точно от стрити кости, а от изваряването им.




Тема Re: Дискова херния ...нови [re: sizif]  
Автор White Raven ()
Публикувано12.11.05 15:59



да, точно дискова херния. Брат ми е получил много тежка криза, та затова питам.
Иначе съм възхитена от дисциплината ти да ходиш на фитнес всеки ден. Поздравления.
Вегетарианка ли си?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.