Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Почистване на дебелото черво.нови  
АвторBeджи (Нерегистриран)
Публикувано11.07.04 13:24



Моля да ме извините ако темата не е за тук, но съм сигурна, че ще ми помогнете. Имам проблеми с редовната дефекация, независимо, че ям 70% храна от растителен произход. Помага ми ако на 5-6 ден пия от китайския чай Сание. Зная, че е много вредно, но съм така от години. Не се повлиява от диетата - само ако ям непоходяща комбинация от храни. Имате ли идеи за решение на този проблем?



Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: Beджи]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано13.07.04 20:49



Здравей,

от три пъти на ден до един на три дни трябва да е нормално.

Друго което аз правя и мисля че помага :
- сутрин на гладно чаша топла вода с мед, или с някакъв натурален сок;
- физическа активност, някои дихателни упражнения;
- (качествено) кисело мляко, извара, суроватка;
- салати, плодове и пр.;
- избягване на захар, бяло брашно;
- правил съм клизми от време на време, много освежават, но не знам с каква течност и колко често е оптимално да се правят;

Също позата за дефекиране би трябвало естествено да е такава :



(аз клеча като се качвам на тоалетната чиния)

Това е от мен.



Слави към стола си : "Толкова те обичам, че искам да имам табуретки от теб !!"

Редактирано от Люб на 13.07.04 20:53.



Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: Beджи]  
АвторRin (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 11:04



Az sa6to imam tozi problem. Taj kato ne ziveja v BG prestanax da jam mle4ni xrani i vsjakakvi proizvodni, za6toto njamat ni6to ob6to s na6eto kiselo mljako. A i zapekat mi se pojavi sled kato zaminax i smenix xranata. Napolsedak ne jam bjalo bra6no i zaxar, izob6to testeni xrani i otvreme navreme si pravja klizma. Sega jam mnogo plodove i pija 4ajove i voda. Po-dobre se 4ustvam i ne mi e taka tezko na stomaxa, xodja i v toaletnata. Taka 4e, napravi si izvodite kakvo ne trjabva da jade6...



Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: Beджи]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.07.04 23:12



При запекът, едната причина е в храната, а другата в слабият храносмилателен огън. По отношение на храната, може да се изпишат томове по темата. Все пак не всички сурови храни разхлабват. По- добре опитай и забележи. Все пак ако държиш, мога да поразпъна малко лакардията за храните. Другият начин, е засилване на храносмилателният огън (агни). В йога има много добри упражнения. Тук има практикуващи и предполагам, ще намериш кой да ти покаже - наули, удияна бандха, агнисара дхаути. Освен това, масажът по посока на часовниковата стелка, докато се усети движение на съдържанието, може да свърши работа. Прави се легнал по гръб и при отпусната коремна стена.
Като цяло, този проблем, ще е основен проблем на бъдещето, поради неудачният начин на хранене и живот. Поне така си мисля.



Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: xyaнджи]  
Автор Vampirella (EX)
Публикувано07.11.05 17:42



Някакви съвети за техника, разтвори и количество течности за клизма? Благодаря !

Всичко е неизбежно. Иначе нямаше да се случва...


Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: Vampirella]  
Автор h. ()
Публикувано07.11.05 18:00



Не съм специалист по клизмите, затова не мога да се изкажа. Но някои упражнения може да бъдат полезни, като споменатите по- горе.

Забелязах, че куркумата действа много добре на храносмилателната система. На едни определени семинари ядем три дена предимно ястия(основно ориз) с куркума и после при изхождане няма мирис, като на бебе. Не съм питал обаче, дали при всички е така, на на два пъти бях и така се получи.

Казват, че клизамта с урина е много добра, както и уринотерапията. Специално уринотерапия съм правил и доста добре се отразява на всичко.

В йога има определени бандхи, които използвам и те принудително избутват всичко. Както и от време на време изчистване на целият тракт с вода, ама през устата поета. Нарича се санкхя пракшалана и е малко по- трудно за изпълнение.



Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: h.]  
Авторdrum (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 19:02



пробвай с хлебни изделия само от пълнозъресто брашно, но истинско, не менте, в смисъл че ако наистина нямам избор и трябва да си купувам хляб от магазина бих предпочела бонус. или тонус или там както му е името. ако редовно ядеш кълнове също не вярвам да задържиш дълго това положение. иначе има много варианти -

сутрин на гладно чаша топла вода евентуално с изстискан лимон
сутрин на гладно накиснато от вечерта ленено семе смляно или не

в много ама наистина много тежък случай бих пробвала един метод, който срещнах в една книга за прочистване по метода на Хилдегард фон Бинген /!!/

гимнастика, само че трябва човек да е страшно последователен, защото всяко отклонение води не само до неуспех ами до още по-голямо объркване, така че си е предизвикателство, но ако човек си премери силите и сметне че е възможно, би трябвало да опита

значи прави се два пъти на ден например в 7 сутринта и 7 вечерта, но по часовник, като особено в началото не трябва да се допуска никакво отклонение, нито минутка, нито половин минута. значи без значение къде се намираш, сядаш на тоалетната и в продължение на 5 минути, пак по часовник, абсолютно точно, се правят такива движения на мускулите на д, все едно че се напъва човек, после в обратна посока, значи прибиране - напъване. авторът твърдеше, че това помагало и в най-критичните случаи



Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: Vampirella]  
Автор White Raven ()
Публикувано07.11.05 22:23



Вампирела, аз я правя с топла вода. продават едни много сладки торбички с едно маркуче. Много прости и ефективни. Те събират до литър, но не почвай с толкова голямо количество от 1 път .Една приятелка ме "запали" и мога да ти кажа, че съм убедена в положителния им ефект. Можеш да правиш с някакви чайове, бактерии бифидус, а за детокс- препоръчват кафе. След като се вкара течността стой или до позив или поне 1/2 час, че аз в началото бързах да "действам" и то нямаше никакъв ефект.
Успех.




Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: Beджи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 14:51



Целуллозата в зеленчука е практически несмилаема. Като ще е така яж супи. Горещи! Инак ще се циментираш. И що диети? Каква диета на веганство?



Тема Re: Почистване на дебелото черво.нови [re: Beджи]  
Автор Йoxaн (непознат )
Публикувано08.11.05 16:28



Ами ако с толкова растителна храна имаш проблеми, значи си е проблем.
Аз бих ти препоръчал повече движение.
Най добре тичане, йога, или кючек - трябва да се раздвижи енергията в чревния тракт.
Бих те съветвл да внимаваш с клизмите , при тях проблема е че организма може да привикне и всъщност може да си усложниш естественото дефекиране.
а и някои хора казват което си е вход си е за влизане което си е за изход си е за изход.
В йога си има перфектното, според мен, прочистване на целия хранителен тракт с подсолена вода. При който изпиваш литър и нещо топла вода и правейки наули и лаулики я прекарваш към червата и измива всичко по пътя .
намери си добре запознат човек да ти покаже и успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.