Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Над 200 000 българи страдат от анорексия, но  
Авторroroлинo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 01:52



Над двойно повече са засегнати от новото заболяване орторексия. Орторексията: живот на диета или статията на Мариана Тодорова.

Още по темата четем в http://www.tialoto.bg/

Орторексията е патологична мания да се яде само здравословна храна. Тази обсебваща идея може да се превърне в болест, когато не се приемат червени меса, риба и други важни хранителни продукти и се стигне до недохранване.

“Различава ли се начинът ви на хранене от този на близките ви”, “Чувствате ли се виновни, ако ядете нещо непозволено за хранителния ви режим”, “Интересувате ли се повече от полезните съставки в храната,отколкото от вкуса й”.

Тези, които отговорят положително поне на един от въпросите, могат да се смятат за пристрастени към здравословното хранене, една от най-новите болести на нашето време.

Орторексията се определя като патологичен стремеж да се ядат следните типове храна: натурални, растителни, без консерванти, без мазнини, без червени меса.

айде на лекар психопатчета с психопатчета. Тука разболявате децата!!! 200 хил анорексици в бг и 200 хил орторексици... знаете ли кво е това бе ей!!!

Сектанти!



Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: roroлинo]  
Авторvbvbvb (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 02:06



Ай е*и си мамата и изчезвай от тоя форум бе, щом не ти оттърва кво правиш тука? Сектанти сме били. Пфу. Простащината на някои хора ме побърква направо. Баси боклука- нахултва с взлом и почва да съди. Отрврат



Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: vbvbvb]  
Авторroroл (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 02:15



Приятел недей да псуваш, а пак прочети внимателно това което написах. И по битивито го казаха също.

http://www.btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=42016

не ми казвай че не вярваш на големия брат Саш-а, който бди за нашето здраве и благополучие.



Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: roroл]  
Авторvbvbbvb (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 02:39



Сори за псувнята, но такива запалени анти-вегетарианци като тебе много ме дразнят. Никой не се опитва да наложи мнението си върху твоето, и ти не прави същото. Колкото до дова "умствено умопомрачение", наре4ено орторексия или какбеше там...- не ми пука какво мисли ортодоксалната медицина. Аз си харесвам начина на живот и хранене и не ме е грижа че според някои псевдо-специалисти това е болест. Ми то със същата увереност може да се твърди че кисненето нон-стоп пред компа също е психо заболяване. Или пък четенето на книги по цял ден. Вярно е че обществото като цяло не е възприемчиво към различното и го отхвърля, но след като никой от нас не ви пречи, защо се заяждате. . Който е станал вегетарианец или веган , не се е върнал към мършоядството вече(поне аз не познавам такива). Това говори ли ти нещо? И да, един ден когато имам деца, няма да им дам да вкусят месо, защото много добре съм преценил плюсовете и минусите(ако изобщо има такива). Еми тва е



Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: roroлинo]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано16.10.05 10:52



моите извинения също, но подкрепям мнението, че мааалко са поизхвърлени тия твърдения .. "ако отговорите положително на поне един от въпросите..... " - ?!?! .. ако отговорим положително на поне един от въпросите, значи тогава можем да се слагаме в категория "здравословно-хранещи се" .. аз че ям здравословно вина няма да поемам.. вярно е, такова отклонение съществува и аз нито отричам, нито оспорвам данните дадени.. но човек, който не лапа мас, за да не му се запушат артериите към сърцето и който не пие газирано, за да не му ръждясат зъбите и червата не е болен, не е психопат.. изключително противно е чувството за принадлежност към някаква разумна гледна точка на тези, чийто единствен лозунг е "яжте каквото ви се прииска, гадни сектанти, животът продължава безкрайно, дайте да видим какво ще стане" .. няма нормален човек на света, здрав, а още повече със здравословни оплаквания, който да иска, да може и да трябва да яде всичко.. да се ограничава в някои насоки на храненето си е напълно нормално, ненормално е да не го разбирате..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: drosophila]  
Авторroroл (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 13:24



Напълно сте прави... но всъщост не аз съм против вас. Пуснах това за тази болест защото исках да видя какво мислите за нея.

Първо 200хил анорексици е меко казано смешно. Това е тежка болест и не може да се мятат произволни числа които идват от нищото. Имаше даже няква която твърдеше че имало 500хил. И незнам си колко още орторексици.

Но напоследък се говори за тази 'болест' бая сериозно. Доста хора ми казаха колко била страшна. Не мислите ли че е много изгодна на производителите на гадна храна и месо? Случайно ако детето ти спре да яде сланина и чипс ще му дигнеш скандал и ще го накараш пак да ги хапва. Нали трябва да се пазим от страшните неща. Важно е да има тревога от общ характер.

Обще взето върлува птичи грип, орторексия и тн и тн. Паника да има. А големият брат бди над нас:)

Та мисълта ми беше не мислите ли че тази болест е създадена от производителите на гнусна храна с консерванти, оцветители, стабилизатори, и всичките останали Е-та на всякакви видове меса и други подобни лайна.



Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: roroл]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано17.10.05 09:34



една приятелка-полу-рода ходи на психиатър, защото се беше освестила по едно време, че да правиш гладуване от 40 дни и след това пак да я караш само на био-ябълки и разни сокчета не е нормално .. после и помагах да готвим и ядем един боб понемчен, та има надежда .. ;) разказваше ми как е имало моменти, когато не е мислела за нищо друго с дни, освен за хранителния си режим, за ценността на приеманата храна, за вината от "грешките" в менюто си .. и така ..

има я, не е никаква спекулация..

но това е, защото му липсва на обществото едно хубаво образоване по темата със здравословното хранене, а също и едно хубаво артикулно презареждане от страна на производителите.. в момента всичко е толкова зле в това отношение в българия, че който успее да си прочисти ума и да се измъкне с писъци от сланината и чипса, в опита си да се различи напълно от грешното хранително поведение на околните си, мааалко може да се попрестарае .. предполагам, че си има и други разни хипотетични ситуации .. още повече уместно упоменатите консерванти, стабилизатори, оцветители и прочие, и тях не можем да спрем да ги срещаме, преследват ни като призраци в свойта грозна задача да преобразят всяка храна в продукт.. и аз си признавам дългите висения в магазините, резултат от запознаване с етикетите на покупките си .. тъпото е, че ако си вземеш едни хубави доматки за филийките, и тях не знаеш какво им е правено .. в това мощно безпаричие всеки мисли по единично ..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: roroлинo]  
Автормитko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 20:43



Анорексия. Това е много лоша болест на психиката така е.

Орторексията не е болес това си е начин на живот.Няма нищо лошо да похапваш безвредни храни до колкото можеш.

Да се ханете здравословно ви трябват много повече пари ,ако работите и тежка физическа работа около 600 лв на месец. Затова много хора си копуват салами направени със сланина картофено и соево брашно.

Соята е вредна както месото но все пак има хора който успяха да пробутат лъжите си ,че е супер продукт както се твърди и за месото,че без него неможем. НЕ ВЯРВАЙТЕ НА НИКОЙ ЗА ХРАНИТЕ не знаете кой му плаша да говори едно или друго за даден продукт.
Ако се чуствате добре яжте каквото си искате но ще е така до 40 години после кой каквото се е дробил това ще си сърба



Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: митko]  
Автор Vampirella (EX)
Публикувано24.10.05 18:37



Защо соята да е вредна, обясни...?

Всичко е неизбежно. Иначе нямаше да се случва...


Тема Re: Над 200 000 българи страдат от анорексия, нонови [re: roroлинo]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано01.11.05 18:24



Здравей,
Тъжна цифра - да.
Аз съм минала през ада на анорексията,но за щастие пламъците му не успяха да ме засегнат.
От 15 годишна БЯХ вегетарианка,после се появи и манията по здравословно хранене,сякаш се подготвям да живея вечно.Цялото ми съществуване беше сведено до това какво ям и колко е здравословно.Започнах да налагам на майка ми определени продукти,та белким я науча да готви здравословно.

Като резултат от всичко това получих една анемийка,припадъци и все такива "приятни" неща.
И така ми се наложи да ям риба.
Но днес отношението много се промени.

Сега ям,за да живея,а не обратното.
Доброто здраве не произхожда единствено от правилното хранене.
Положителното отношение,радостта и благодарността към живота ти дават много повече.
Но по убеждения винаги ще си остана вегетарианка.
С месоядството си нарушаваме законът за любовта - който обича,не убива.
А ако убива - поне да съзнава жертвата,която живото същество прави,за да поддържа живота му.

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.