Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дайте идеи за салатинови  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 21:28



Сезона на доматите и краставиците свършва. И възниква въпроса какви са алтернативите. Аз съм на разделно хранене и това прави салатите да присъстват винаги в менюто ми. И то в големи количества. Правя салати от зеле и моркови, червено цвекло и моркови, само настъргани моркови, печени чушки и...май до тук се изчерпвам.
Пускам темата този клуб, защото мисля, че тук тя е най-актуална. Разчитам на вас, дайте идеи.



Тема идеи за салати: покълналите зърна [re: Pocи]  
Автор Люб ()
Публикувано15.10.05 22:04



Pocи,

Мисля че покълналите зърна - особено от люцерна/алфа-алфа, но и от слънчоглед, жито, леща, ръж и пр. - могат да заместват свежите салати зиме. Най-лесно става в специални пластмасови ванички, които се продават нaпр. по съответните магазини за здравословно хранене.
Ако не знаеш как става покълването, може да видиш тези теми в този и един съседен клуб:






Редактирано от Люб на 15.10.05 22:24.



Тема Re: идеи за салати: покълналите зърнанови [re: Люб]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 23:11



Благодаря ти за мнението. Аз слагам соеви кълнове в зелевата салата и това ми е едно хранене, защото много засища. А и в интерес на истината не знам как да ги комбинирам тия покълнали зърна.
Тъй като съм на разделно хранене, наблягам на суровите зеленчуци, защото те се комбинират с почти всички храни.



Тема Re: идеи за салати: покълналите зърнанови [re: Pocи]  
Автор poly77 (Dobra)
Публикувано16.10.05 21:22



аз си правя
зелева+ карфиол+кълнове+авокадо+пресен копър
Маруля + авокадо+краставица
задушен зелен фасул+ боб+задушени броколи+копър+4есън
праз+маслини+целина+магданоз
настъргани моркови+настъргана тиква
вси4ки ги подправям с ябълков оцет или лимон+студено пресован зехтин+морска сол и кълнове слагам на вси4ки

Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш


Тема 3 в 1нови [re: poly77]  
Автор Vampirella (EX)
Публикувано19.10.05 19:16



И аз да споделя моите салатки, които обичам.

Винаги присъстват:

*ЧЕРВЕН салатен лук -1 цяла глава около 150 гр.
**копър и/или магданоз- много, ама мнооооого!
***маслини ( сладък мамут, че е по месеста)- 10-ина броя
****Всичко това нарязано на много ситно
*****сол, ябълков оцет- на вкус ( аз пак мнооооооого оцет!)

Към гореизброените неща слагам или
*варени картофи ( 200-300 гр.) или
сварени **леща/***боб ( 100 гр. сурово количество).


Образува се невероятно голяма купа с вкусни полезнинки.Това си го изяждам наведнъж ако съм много гладна или в краен случай на два пъти. Невероятно как от един среден картоф се получава толкоз много, хихи :)

Аз обожавам копър и магданоз, за това слагам по цяла връзка... освен че става по-голямо количество се подобряват вкуса и изгледа на салатките. А лукът (само червеният) хрупка нежно и неочаквано ненатрапчиво, имайки предвид голямото количество ...мммм....Маслините пък са черешката на тортата!

Експериментирайте и споделете резултата!

Имам подозрения, че ще стане и със суров карфиол.

Всичко е неизбежно. Иначе нямаше да се случва...


Тема Зеленанови [re: Pocи]  
АвторWhite Raven (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 20:15



Краставица, авокадо, орехи, кълнове л\церна, орехово олио. Това ядох днес. Много е вкусно.



Тема Re: Дайте идеи за салатинови [re: Pocи]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано19.10.05 21:46



салатките с картофи винаги са много практични, защото са насищащи.. можеш да си хапваш лекичко и бодричко, докато не си вече сит.. затова пък са и проблематични за гладници като мен..

аз обичам да слагам праз лук в моите салати, зимата мисля, че също го има и добре се опазва в пясък.. репи режи, други разни кореноплодни - корени от целина и особено любимото ми цвекло, което и сама си споменала..

за цвеклото специално салатката я ядох за първи път по френско, после научих че на ситничко нарязано със сладка царевица и майонеза е перфектно.. майонезата и киселото мляко са чудесни сосове за зимните салати за не-веганите, но аз от известно време не съм ползвала, а и не знам с разделното хранене как хармонизират.. цикория имате ли?.. тя е горчивичка, но вкусничка и тука е в засилено обращение именно зимно време.. гъби, маслини, бобчета, царевица и сиренце - те пък са от добрите несурови добавки..

поздрави на другите споделили рецепти, чудесни са..



..never mistake motion for action..



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.