Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Найлонки  
Автор jiven ()
Публикувано24.09.05 14:09



Напоследък тия найлонови пликчета съвсем взеха да ми вадят очите. Където и да идеш, найлонки. Задуха вятър, завихри найлонови балончета. Излезеш в природата, същото. Разхождаш се край безстопанствен морски бряг, морето плюе страшни количества. Много ми е ужасна тая найлонова култура:(

Някой от вас да ползва някакъв алтернативен начин за боклука и въобще? Щото мен ме дразнят, ма ги използвам.



Тема Re: Найлонкинови [re: jiven]  
Автор xskacorex (vegan)
Публикувано24.09.05 16:27



решението е да стартира производство на пластмасови торбички с дебелина 30 микрона, които да служат за многократна употреба. така найлоновите торбички и всички останали ще изчезнат и ще останат само 30 микронните, които след определен брой ползвания ще се рециклират и после пак и пак.

абе всъщност не съм много запознат, но в ЮАР има закон, с който се ограничава производството на обикновени торбички, а в обръщение са 30 микронните. и уж имало ефект.

имам доста броеве на ЕКОПОЛИС - община и околна среда
/за земята/

"животът е като кутия с шоколадови бонбони. никога не знаеш на какъв ще попаднеш" форест гъмп


Тема Re: Найлонкинови [re: xskacorex]  
Автортoчka (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 19:15



е това е, всички бедни държави са заринати с пластмасови боклуци, хората пият кола, ядат чипс и други евтини мазни мръсотий и гледат телевизия



Тема Re: Найлонкинови [re: тoчka]  
Автор xskacorex (vegan)
Публикувано24.09.05 19:43



fact.

"животът е като кутия с шоколадови бонбони. никога не знаеш на какъв ще попаднеш" форест гъмп


Тема Re: Найлонкинови [re: xskacorex]  
Автор jiven ()
Публикувано24.09.05 20:31



да, това е решение, да се наложи на държавно ниво, инак ще е точно глас в пустиня. мнооо е кофти с тия торбички, голяма гадост са и са навсякъде. спомням си по соц времето че нямаше такова изобилие, хората пазаруваха с платнени торби или от ония мрежичките, сещате ли се? по някои по-затънтени села още така си ходят, ще взема да си купя някви по-джиджани платнени торби и ще ходя с тях на пазар, кво като ще е глас в пустиня.



Тема Re: Найлонкинови [re: тoчka]  
Автор jiven ()
Публикувано24.09.05 20:32



хората пият кола, ядат чипс и други евтини мазни мръсотий и гледат телевизия
- не е само в бедните страни.



Тема Re: Найлонкинови [re: jiven]  
Автор xskacorex (vegan)
Публикувано24.09.05 22:04



jiven, повтарям се, но нали осъзнаваш, че освен валидното "капка в морето", то не по-малко валидно е, че "...и една капка лайно може да оцвети локвата в кафяво."

та в тоя ред на мисли. птичка пролет не прави, ама две - да :) дядо и баба пазауват в такива огромни чанти от някава много особена материя. издръжлива - ползват си чантата доста години.

ух, недейте, че ми е гузно - днеска пих кола, пък хич не искам да я пия.

"животът е като кутия с шоколадови бонбони. никога не знаеш на какъв ще попаднеш" форест гъмп


Тема Re: Найлонкинови [re: xskacorex]  
Автор jiven ()
Публикувано24.09.05 22:56



ти пък гузно

ще взема верно да пазарувам в такива чанти, ма боклука не мога да си представя че като едно време както майка и татко го хвърляха от кофи ще е удачно. по-трудно и мръсно е, но може да помисля, кофти е инак. грозна картинка са тези найлонки, грозна.



Тема Re: Найлонкинови [re: jiven]  
Автор xskacorex (vegan)
Публикувано25.09.05 08:04



изхвърляй си боклука в найлонки, но само толкова. ограничи ги до минимум, докато намериш решение и за това.

"животът е като кутия с шоколадови бонбони. никога не знаеш на какъв ще попаднеш" форест гъмп


Тема Re: Найлонкинови [re: jiven]  
Автор poly77 (Dobra)
Публикувано25.09.05 14:58



Ами всеки като си каже една пти4ка пролет не прави...никога няма да стане пролет. За това аз си имам две торби4ки и си пазарувам с тях, като се скапат пак си купувам две и така...И боклуците се сортират за рециклиране, органи4ни и др. Ама в Бг май ощте не сме стигнали до там. Препаратите с които пера и мия сьщо са Есо 4исти, а дори и кола не карам за да не нарушавам природния баланс, така 4е правя каквото мога,та дано да станем пове4е пти4ки А м/у другото незнам за бг но в развитите страни тези торби4ки по супермаркетите стават на прах след период от време. Бех си сложила неща в един шкаф в такава торби4ка и 4ак след година се сетих да ги отворя, торби4ката се беше разпаднала, сьвсем малко прашец беше останал от нея

Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш

Редактирано от poly77 на 25.09.05 15:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.