Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Просонови [re: И.]  
Автор CHERRY ()
Публикувано25.07.05 21:20



Хич не бях чувала за естствените струмигени.
Благодаря ти за по-подробната информация. :)



Тема Re: Просонови [re: DeProfundis]  
Автор Йoxaн (непознат )
Публикувано15.08.05 15:36



Ами боза, според мен ще е най вкусното нещо приготвяно от просо.
Прави се като се запича брашно от просо после се разтваря в вода и се вари , добавя се канела и захар (мед) и т.н.



Тема Re: Просонови [re: Йoxaн]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано16.08.05 09:21



Звучи инмтересно. Ще го пробвам. Благодаря ти.

De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема просеницанови [re: Йoxaн]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано16.08.05 19:35



боза .. майчице обичам и си се наливах с по една на ден, скътана за мен само тук рядко стъпвам в турски магазин, та и да има, не съм сварила да си закупя.. друго направих - майсторих си домашна стана .. абе стана, няма да се подценявам сега, мен и бозата ми .. пекох брашно, чаках, въртях се, висях над тенджерата с надежда .. че вкисна, вкисна .. ако това трябваше да е ефектът, в десятката значи.. ще се надигна да изпека още една, току виж този път сколасам
само значи забележка не толкова, колкото отбележка по рецептата - аз не знам да се вари.. който е правил по-успешни от моя опити, да ме поправя на свой ред.. аз знам, че се запича брашънце, разтваря се във водичка със захар и вкисва 2-3 дни, после се запича голямата тенджера брашно, пак вода и пак захар + заготовката .. и пак 2-3 дни .. ето за такова чакане става дума.. ееех, чака ли се за студена боза 6 дни, питам аз?!

за д-р орбецова - приятелят ми се съветва при нея, познават се от минали години .. доколкото знам от свекървата е страшно интелигентна, загрижена, задълбочена жена и абсолютен специалист. трябва да обърна внимание и аз може би на трудовете й. идентични със статията спомената информации и аз съм чела, за зелевите и бобовите .. фъстъците към бобови ли бяха, междувпрочем?

аа, и за просеницата - питка ли е това, чудо ли е и какви са му вкусът и качеството?



..never mistake motion for action..


Тема Re: просеницанови [re: drosophila]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано16.08.05 20:02



няма ли откъде да вземеш боза поне за закваската. Аз така направих и стана добре.



Тема Re: Просонови [re: - TOШE -]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 10:35



Привет :)
Просото е страшно вкусно, може да се готви и със зеленчуци.
Лук и каквито обичате зеленчуци се слагат заедно с просото и вода 1:5 на слаб огън и се чака докато се поеме водата. После се подправя с любими подправки и зехтин или гхи /пречистено масло/.
Относно недостига на йод - искам да споделя с вас това, което аз знам.
Солта отдавна не е главният източник на йод, беше едно време, когато пликовете бяха черни /нали помните..../
АКо толкова се притеснявате за това, дали няма да получите йоден дефицит - просто яжте сурови орехи! Те са страшно богати на йод.
Аз предпочитам да търся нужните елементи в храните, които ни "доставя" самата природа, а не в тези, които човекът модифица /примерно "йодираната" сол/.
Поздрави :)



Тема Re: Просонови [re: Maя]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 17:30



Просото е единственото житно, което е алкално, супер храна при борбата с CANDIDA.



Тема Re: jod i orehiнови [re: Maя]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 18:47



Privet,
bih jelal da znam otkyde ti e infoto za bogatite na jod orehi :)
po moe nabliudenie i chetene :) te imat jod kato vsiaka druga iadka.
Stranno e, zahtoto tova ne go chuvam za pryv pyt. Inache znam che jodyt v hranitelnite produkti zavisi ot tova dali pochvata e bogata na jod...



Тема Re: jod i orehiнови [re: Lub]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано02.07.07 19:02



Може би причината да се смята, че са богати на йод идва по пътя на асоциацията-пресните орехи оцветяват пръстите на ръцете също така, както ги оцветява йодната тинктура. Възможно е външните обвивки на самите орехи да имат повече йод. А и всъщност лично аз изобщо не съм запознат с това колко йод има в орехите.



Тема Re: jod i orehiнови [re: kaви]  
Автор Люб ()
Публикувано03.07.07 00:26



Moje da e ot or4ehovite obvivki..., da.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.