Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Мда-а...  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.06.05 01:11



Месцето е дар божи...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мда-а...нови [re: Black Wolf]  
Автор Люб ()
Публикувано26.06.05 01:27



Според зависи (аз не го изключвам като възможно).



Тема Re: Мда-а...нови [re: Люб]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.06.05 01:44



Сега... Верно е, че свинско, телешко и пр. понякога е леко гадно. Но! Еленско, глиганско - кеф, кеф!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мда-а...нови [re: Black Wolf]  
Автор Люб ()
Публикувано26.06.05 02:05



E, ти ги разбираш повече месните видове, инак слонен съм да мисля в същата посока.



Тема Re: Мда-а...нови [re: Люб]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.06.05 10:59



Абе убедил съм се - дивото си е друго.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: оффффнови [re: Black Wolf]  
Автор KamBam ()
Публикувано26.06.05 11:33



Стига си лъгал



Тема Re: Мда-а...нови [re: Black Wolf]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано26.06.05 14:40



ако хората бяха жертва на някаква по развита месоядна цивилизация дали пак щеше да мислиш същото?

да те угояват и тъпчат с всевъзможни химикали, че да надебелееш и затлъстееш по-бързо?

да те държат в клетка и да не видиш до края на живота си дневна светлина?

а да приемем дори, че си живеел спокойно на една полянка и са те угоявали и гледали с "любов"... ти щеше ли от благодарност с бодра и смела стъпка да тръгнеш към дръвника да ти клъцнат вратлето и да се нахранят с теб?

или ти може би ще кажеш, че животните не осъзнават това?... че има много хищници, които се хранят с месо

иска ми се да гледам как ти хващаш с голи ръце една овца, впиваш зъби и нокти в нея, убиваш я, разкъсваш я и се нахранваш най-спокойно... останалата част от трупа скриваш на някой висок клон или в някоя дупка за да не го открият останалите хора-месоядци

тогава те признавам за месоядец



Тема Re: Мда-а...нови [re: lex]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.06.05 15:17



В Космоса всичко се подчинява на един общ кръговрат. Ако не изядеш, биваш изяден... Уви, не съм го определил аз.

Ако сме жертва на някакви човекоядци, ще се бием. И ако загубим, ще бъдем изядени. Такъв е естественият закон.

Прав си - животните осъзнават какво става. Затова повечето народи, живеещи от лов, са се отнасяли с огромно уважение и благодарност към животните. Те са ги смятали за свои благодетли, които даряват телата си, за да живеят хората.
Тук нещата са по-сложни, защото животните, убите в кланица или от сегашните ловджии, не дават съгласието си за това, както го правят дивите животни, когато се ловува по ПРАВИЛНИЯ начин. Но това е такъв етап...
Всъщност, има мнение, че домашните животни (с две изключения) са само "обвивки", нямат душа... Не знам.

Но дори без "космически човекоядци" ние също сме храна за други същества. Тук, на Земята. И не само на телесно ниво. Така че сме част от кръговрата - това е положението... Отндаваме си дължимото, не се безпокой. Даже и вегетарианците.

Ти много правилно захващаш въпроса за хищниците. Човек е хищник, не е тревопасно. Или поне има хора и тревопасни... двукраки.
Хищниците са развили различни сили и оръжия. Тигрите да речем имат нокти, зъби и мускули. Човек има ум и нож.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мда-а...нови [re: Black Wolf]  
Авторbla (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 15:34







Тема Re: Мда-а...нови [re: Black Wolf]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано26.06.05 16:02



в Космоса всичко може да е в ред, но ума на човека има невероятната способност да върши глупости и нередни неща... поне 95% от ежедневието на човека в тази модерна цивизилация е насочено към инволюция, не еволюция

яденето на месо е включено в тези проценти

разбирам, че такова кривване на човешкия ум е в рамките на бебешкото му прохождане и недостатъчното осъзнаване на информацията, която постъпва в него от околната среда, а и непознаването на себе си

едва няколко си процента осъзнаваме... ти можеш ли да си представиш 100% разгръщане на мозъка

разбирам, че яденето на месо е повече от разбираемо и логично сега... надявам се, че колкото повече хора надскачат малките проценти... то и месоядството ще изчезне в историята ни. Всъщност това е неизбежно.

В Космоса няма друга по-развита цивилизация, която да яде месо.. иначе досега да сме били поробени и повярвай ми, няма да можеш да се биеш. Питай прасето и агнето в двора си, защото разликата ще ни е такава с другата цивилизация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.