Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Косопад при гладуване  
Автормyзи (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 12:17



Нормално ли е да ти пада косата по време на гладуване и да се спира ли? Не ми е целта да оплешивявам все пак

какво ще кажете?



Тема Re: Косопад при гладуваненови [re: мyзи]  
Автор CHERRY ()
Публикувано15.06.05 13:03



Не знам дали е нормално.

Не ядеш ли въобще?! Дори плодове и зеленчуци? Ако е така, нищо чудно ако е продължително, да ти залипсват основните елементи.

Дай повече инфо как гладуваш. Ноктите ти как са?



Тема нормално е,нови [re: мyзи]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 08:24



обаче гладуването НЕ Е нормално.



Тема Re: Косопад при гладуваненови [re: мyзи]  
Автор slunchice ()
Публикувано17.06.05 10:57



Мисля, че косопада ти е от нещо друго - нерви, смяна на сезоните и т.н. Поне според моят опит (гладувам почти перманентно), но проблем с косата не съм имала до сега. Препоръчвам ти, обаче ,да пиеш витамини. Има едни много добри витамини за кожата и косата, които са не са скъпи въобще. Казват се Дермабион. Една зелена кутия, мисля че бяха 4.60 лв. за 60 таблетки.



Тема Re: Косопад при гладуваненови [re: slunchice]  
Автормyз (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 22:53



аа, мерси за съвета.


а ти как гладуваш?

а нормалното ти тегло колко е и до колко сваляш? после как излизаш от гладуването?

а иначе ям едни водорасли, които страхотно оправят коси и нокти, само чакам да им дойде реда в захранването и да ги почна, сигурно утре



Тема Re: Косопад при гладуваненови [re: мyз]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано18.06.05 22:37



С каква цел ще ги зобаш водораслите?
Какво гладуване провеждаш? Трудно ли е?



Тема Re: Косопад при гладуваненови [re: White Raven]  
Автормyз (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 21:31



ами тея водорасли са мн богати на йод и не знам какво още, не съм мн информирана, но от собств опит знам. много пъти са ми помагали. по едно време ми се чупеха ноктите като есенни листа, и само след няколко водорасъла ми се оправиха. по принцип имам мн здрава и гъста коса, но откакто ги ям ми расте мн интензивно нова. така че се стреснах като взеха да ми падат кичури след една седмица гладуване.

за гладуването - сега изкарах 8 дена, само че.... не съм сигурна дали правилно я свърших
работата .... защото освен вода и чай, пих и веднъж дневно сок от портокал прясно изцеден де. от изходно тегло 63 при 175 ръст стигнах до 58 кг. а гладуването ми почна спонтанно след ужасно възпаление на синузит, с ужасни болки в главата, от които не само че не ти се яде нищо, ами не знам какво още ти се отщява. сигурно от сока на 7-8 ден вече бях мн гладна. иначе работата със синузита я свърших - мина ми. освен това доста неща се поизчистиха още, поне доколкото съдя по клизмите. аа, пих и едни билки за прочистване от паразити. щеше ми се да изкарам още една седмица ама ето на - вече ям.

освен това в града да гладуваш - към 5 ден се наложи да бързам по улиците между орлов мост и дондуков - така добре се надишах, че си се наядох направо, с това дето капе от ауспусите на колите.

друго какво...
аа, усетих и някои други аспекти на глада - например в дните, в които имах доста работа, а тя е свързана с мн движение из софия, и се уморявах, вечер се усещах малко на ръба на нервно разхлабване. например почваха да ме спохождат разни силно притеснителни мисли, страхове, такива работи. те не се раждат вътре в теб в такъв момент, просто си седиш и гледаш как идват и те връхлитат. успявах да ги неутрализирам с топлина - вана, топли чайове и вълнени одеяла. наистина помага. това се радвам, че го разбрах, че страховете ми са обусловени от телесното състояние - когато има дискомфорт някакъв. един път когато гладувах 4 дена, при това през зимата и явно не съм компенсирала достатъчно загубата на енергия ме беше хванала яка депресия и хипохондрия


тва е



Тема сетих се още нещонови [re: мyз]  
Автормyзи (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 21:58



че още се мазах с разни масла по цялото тяло след баня и това също мн помага, и по възможност човек да се къпе с нещо различно от сапун през гладуването, понеже сапуна страшно изсушава.
вс зависи от типа кожа де. поне за мен това се отнася с пълна сила, пък може някой по-мазно окожен да цели тъкмо това



Тема Re: сетих се още нещонови [re: мyзи]  
Автор KamBam ()
Публикувано20.06.05 00:09




Гладуването аз го правя като пия само вода, а може и без вода. Избягвам да гладувам по време на работа защото следобяд почти със сигурност ме заболява главата . Затова пък като гладувам и съм близо до природата всичко изглежда по-цветно и весело, много лесно и приятно е така.
Нищо не се яде. 8 дена на по 1 сок е по-скоро недохранване, но сигурно и това има доста плюсове.
А билката по време на гладуването ли я вземаше? Тогава има по-силен или различен ефект, от някой с опит трябва да разбереш как и колко.



Тема Re: Косопад при гладуваненови [re: мyз]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано20.06.05 13:15



преди 1-2 месеца бяха почнали да ми се цепят ноктите. дотогава ги лакирах нонстоп, след което спрях и се оправиха. така че реших, че е било от лаковете и лакочистителите, защото тогава ядях всякаква храна.

а за косопада и сухата кожа, по принцип не е нормално да ти капе косата когато гладуваш. може би е от значение как се храниш между гладуванията. не забравяй мазнините като тези от студенопресован зехтин, сурови орехи, маслини, масло и сметана ако ядеш...

аз изкарах 14 дена на череши, кайсии, грейпфрут и др. и сега ми е захранването. и мене ме връхлитаха депресии по време на глада, но не го отдавах на това и чак сега се замислям, че може гладуването да има пръст в тая работа...

трябва да се внимава по принцип, защото е стресиращо за организма. има хора, на които не им понася и като се опитват да се лекуват по този начин се влошават още повече, но има и много излекували се разбира се. на различните хора се отразява различно. аз вече гледам да не прекалявам и го правя най-много един път в годината за по-дълъг период




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.