Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дете-вегитарианче? ПОМОЩ!!!нови  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано08.08.04 09:27



Дъщеря ми винаги е била много злояда, но сега имам и друг проблем с нея - не иска да яде месо. Щом види мръвките на масата, започва да плаче за горките убити животинки /скоро ще стане на 5 год. / Нямам нищо против вегитарианството, макар че не е лично за мен, но проблема е там, че изобщо не яде никакви зеленчуци, освен моркови. Не яде и боб или леща и въобще нищо готвено. Като я попитам с какво да я храня, отговора е "Пица с кашкавал или пържени картофи". Може ли детето да се рзвива нормално на такава диета? Трябва ли да говоря с доктор или детски психолог?

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Дете-вегитарианче? ПОМОЩ!!!нови [re: блoнди]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 16:14



Моето същество, вече на 12 години е същото. Баща и стана вегетарианец, и тя след него. Също си пада по италианската кухня и картофите. Но поне яде мляко и яйца. Похапва и зеленчуци и плодове. И аз си мислех да се консултирам с диетолог, нетрадиционен, защото според традиционните схващания неяденето на месо е голяма глупост. Мисля, че ти трябва да направиш същото. Да се посъветваш и то в нейно присъствие, с диетолог, който да и каже колко важно е след като не яде месо, колко разнообразна трябва да бъде храната и по отношение на растителни белтъчини - боб, леща, грах, ядки и много пресни плодове и зеленчуци. И смятам, че трябва да хапва млечни продукти и яйца. Много е малка още. Дори и растителноядните бозайници и птици захранват малките си с животинска храна. Проблемът на съвременните дечица е не толкова вегетарианството, а факта, че от малки прояждат концентрирани и пикантни храни - шоколад, захарни изделия, разни чипсове и всякакви подобни боклуци. Поради което плодовете вече не им се струват достатъчно сладки, а зеленчуците са им направо отвратителни. И започват да се хранят много еднообразно. Много е трудно да се приготвя храна за такова дете. Но между другото, по дъщеря си знам, че с възрастта вкусовете по отношение на храните се променят. Започва да яде неща, които преди не е докосвала, а изоставя някой, които е обичала. Шоколадът обаче винаги води в класацията. И тъй като е вече "госпожица" и се замисля за външния си вид, започна да яде повече плодове и зеленчуци - за да е хубава. Мисля, че трябва непременно да разговаряш с диетолог, но в никакъв случай фанатик, защото има недоимъчни заболявания, които късно се установяват и последиците може да са непреодолими.



Тема Идванови [re: блoнди]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано08.08.04 19:34



Здравей. Това е много интересен проблем, който май не е дискутиран тук. Не се притеснявай. Все пак, не ми се вижда детето да е 'завършен вегетарианец'. Щом още не надува главите на останалите колко правилно е да не се ядат животински продукти и щом не привежда научни доказателства за това включващи таблици и подробни химически формули на холестерола, аминокиселните и.т.н., както и цитати от 'известни' учени поместени на интернет сайтове...


______________
>> Get back! <<


Тема Re: Идванови [re: Alice]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано08.08.04 23:38



Нещо като отказал пушач? Абе ако не иска, да не яде месо, ама да яде зеленчуци!

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Идванови [re: блoнди]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 01:48



Само не я карай насила да яде месо. 6те ти дам пример със себе си. Като малка и аз бях съ6тата. Ба6та ми ме е бил, за да ям месо. Не се 6егувам! Нау4их се да ям месо, даже май ми хареса,но в пубертета имах проблеми с теглото. Така, 4е умната.



Тема Re: Дете-вегитарианче? ПОМОЩ!!!нови [re: блoнди]  
Автор jiven ()
Публикувано09.08.04 23:37



хм,колко рано се се усетилаи аз ще чакам синът ми да реши,въпреки че бабите му винаги чакат от засада с разни "пригодийки".
според мен няма нищо друго обезпокоително,освен това че отказва зеленчуците.



Тема Re: Дете-вегитарианче? ПОМОЩ!!!нови [re: jiven]  
Автор velimdeano (непознат )
Публикувано02.06.05 15:08



Всеки организъм сам усеща, от кои храни да се откаже и кои не.
След като е избрала твоята дъщеричка да не се храни с месо я поздравявам, а пък много е важно в такъв момент да получи и подкрепа от най-близките си.
Не използвай сила, за да я убедиш да се храни със зеленчуци и плодове, нито пък да възобнови консумацията на месо.Започни да й купуваш соеви продукти, като и обесниш че тя напълно замества месото и е много хранителна, богата на минерали и витамини, а най- вече на белтъци! Може и печена соя, много е вскусна за мен, но не пържена!!!
консултация със специалист е много важна, особено ако специалиста е вегетарианец би взел случая присърце, защото и той навярно е разбрал преимуществата на вегетариаското хранене, както и аз ;)!
Има предразположения за вегетариански начин на хранене, да не би дъщеря - ти да има слъчев знак Козирог, Телец, Овен? Тревопасни знаци!!! :)

Успех на малкото дете-вегетарианче!

Редактирано от velimdeano на 02.06.05 15:13.



Тема Re: Дете-вегитарианче? ПОМОЩ!!!нови [re: блoнди]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.06.05 17:19



това е някаква детска мания за пицата и картовките, май така ги свикват в детската градина и после няма отърване



Тема Re: Дете-вегитарианче? ПОМОЩ!!!нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано02.06.05 23:23



отвратително. ама тва само в щатите май. тук детските градини незнам дали могат да си позволят да им поръчват пица

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Дете-вегитарианче? ПОМОЩ!!!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано03.06.05 01:24



ха ха , всичко е относително

аз като кажа, че в българия в детските градини се сервира готвена храна в чинии, тука ми казват че не могат да си позволят такова нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.