Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Изкушенията ?  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано21.05.05 22:44



....Или кога те престават да бъдат такива....

Защо мисълта за една храна ни привлича понеже е вкусна ?
Какъв е този оргазъм който носи вкусът ?
Кога си казвате стоп ?

Опитвам се да водя здравословен начин на живот,но имам една голяма дупка - слабостта към сладкото,онова гадното в найлоновите пликчета с многото консерванти...
Проблемът е,че когато започна не мога да спра....
Чувствам се някак слаба като съм зависима от храната и си задавам въпроса как да се освободя....
Искам да ми е леко и щастливо.....
А след сладкото винаги идва чувство за вина....

При вас как е ?Кои са ви любимите вредни храни и как се справяте с тях ?

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.05.05 13:39



Например за мен изкушение е салатата. Зелената салата. Знам, че е кофти, ама не мога да се проборя с изкушението - ям я.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема За сладкотонови [re: Akashia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.05.05 13:41



Искаш ли да нямаш чувство за вина? Можем да се договорим - даваш ми сладкото на мен. При мен няма опасност да се появи чувство на вина заради сладкото.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Black Wolf]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано22.05.05 14:40



Мда...
И зеленката салатка можем да я сложим в чувала с изкушенията,ама се чувствам много доволна след като я излапам
То чувството за вина не идва от там,че съм яла сладко или каквото и да е било,а че не съм успяла да контролирам внимавателно и съзнателно това,което ям.
Затова съм на тоя хал

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано22.05.05 18:15



освен тестото може би нямам конкретен изкусител. при мен чувството за вина по-скоро е свързано с количеството на храната, защото по принцип не мога да се контролирам каквото и да ям (слава богу, че поне нямам апетит за опаковани гованчета)
а понякога се чувствам супер добре, щото след лошо тъпчене с тесто обикновено имам няколко дни или седмици на насищане и не ми се яде. ма после пак започва същия гаден въглехидратен цикъл от който няма изкъкване.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 19:56



Дано си гледала филма на BTV от 19 часа " BTV репортерите" . Беше посветен на хранителните разстройства - булимия, анорексия и сравнително по-новото - орторексия (фиксация във здравословносто хранене). Става дума за крайности, в които изпадат млади и интелигентни момичета, със стремеж към перфекционизъм, които от един момент нататък дотолкова се вманиачват, че мисълта за здравословното хранене става основна в тяхното ежедневие, обсебва ги и измества всички останали емоции, удовлетворения и радости. Т.е. те живеят само за да се хранят здравословно. И както всяка крайност, и тая води до печални резултати. Гледах го, защото и дъщеря ми, неуравновесено пуберче, е склонна да изпада в такива крайности. Цялото семейство сме вегетарианци (е, лакто- и ово-), но тя напоследък се тегли по 10 пъти на ден. Искрено се надявам да е временно и да не откачи на тая тема. Тъй че, внимавай.



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: И.]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано23.05.05 13:15



Бъди сигурен,че го гледах и се чудех колко хора обитаващи този клуб страдат от тази болест.
Истина е че всички вегетарианци тук се стремят малко или много към здравословно хранене.
Но не бива да се забравя,че храната е за да ни поддържа живи,а не да ни доставя удоволствие.Това е нейното предназначение.
А удоволствието от храната е само е междудругото...
Работата е там,че когато си забраняваш определен тип храна (били то щото е калорична или щото е нездравословна) след изтичането на тази забрана се нахвъляш върху него.
Точно заради това не трябва да си налагаме някакво правило,защото те погубват свободата ни,внасят ни дисбаланс и фиксация върху храната.

Да се храниш здравословно не е лошо.
Лошо е когато това стане най-важното нещо в живота ти....

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Люб ()
Публикувано23.05.05 18:04



"а понякога се чувствам супер добре, щото след лошо тъпчене с тесто обикновено имам няколко дни или седмици на насищане и не ми се яде. ма после пак започва същия гаден въглехидратен цикъл от който няма изкъкване."

е хайде, няма нужда от излишни негативни внушения...
поне аз ако се чувствам психически добре ("на място") -- сред приятели, съмишленици, и ... където ми харесва - нямам, ама някаква нужда от много въглехидрати... обясни го с хормони на щастието, или както искаш...

приятен и успешен ден



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор вxнyp (маржднененц)
Публикувано23.05.05 18:56



Абе, Ани, я си папкай каквото ти душа сака и си свиркай... Тя, тая, душата, докато сама не се убеди в нещо, трудно приема външни мнения, включително и "аз-ови". А да водиш войни само защото си на противното мнение (така де, мозъкът ти е на противното мнение или както и купешки да си го кажем) никак не си струва. Пък моя поглед над нещата от въпросчето ти е, че няма такова животно като "здравословен начин на живот", има здравословен начин на мислене и усет. Хайде, със здраве :)



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: вxнyp]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано24.05.05 14:31



Тя душата се храни с благородни мисли и чувства...за да може да съществува..ако не можеш да ги отгледаш в себе си,прости се с душата си....

Много често умът ни функционира като разглезено дете,което иска всичко,но от какво всъщност има нужда ?
Ако се нахвърляме на всичко,което видим,за какво ни е този разум ?За украса?
Едва ли....

Иначе съм съгласна за здравословния начин на мислене и усет...нали уж по неговите дири сме тръгнали....

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор jiven ()
Публикувано25.05.05 11:16



Изкушения, чувство за вина, все хубави работи начи

Мога да говоря само за себе си, което предполагам няма да важи за теб, но все пак

Няма изкушения, те са само в ума ни. Това го казвам от висотата на особено неспокойния си ум, който наблюдавам напоследък с интерес
А чувството за вина след изядения шоколад е все едно чувството за вина след изживяния оргазъм. Преживявала съм и двете и искрено се радвам, че успях да се освободя от задръжките, комплексите и първоначалните фиксации

Да се храниш и да изпитваш удоволствие и благодарност към храната, па било то и нарочените за лоши сладки неща, е благодат. И ти е леко и щастливо, защото падат оковите на ума.

Междудругото съвсем наскоро шоколадът и сладките неща самоотпаднаха от топ-местата в класацията ми. Винаги съм имала нужда от тях, ядях си на воля, докато се заинтересувах от така нар. здравословно хранене. По едно време, в състояние на промит мозък, реших, че ше ги отказвам волево и верно издържах бая време, но само за да компенсирам после Следващият по-продължителен етап беше да ям каквото ми се яде, без да прекалявам съвсем безобразно. Без да съм го целяла и най-вече отхвърляла съзнателно, което моментално води до яростна подсъзнателна съпротива, в момента се храня почти по каноните. Правя изключения точно когато пожелая и ми се прииска. Процесът е естествен. Приемам го по-скоро като страничен ефект, като нещо, на което му е дошло времето и може и да отмине. А чувството за вина се е запътило вече към външната врата. Просто си поемам резултата от действията, какво толкова има да се мъча Толкова е интересно да се наслаждава човек, дори в малките неща като ядене на шоколад с консерванти например



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор jiven ()
Публикувано25.05.05 11:17



Ми да, подсъзнанието компенсира с всички сили тия опити за контрол



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: jiven]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано25.05.05 13:23



ее браво!! изпълни ме докато четях това!
радвам се за теб... и ти се възхищавам!
харесва ми как гледаш на живота, вселената и всичко останало...



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: jiven]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано25.05.05 18:36



Да,всичко е в ума ни.
И чувството за вина,и чувството за щастие....

Умът е винаги е свързан с някакъв конфликт,но не всеки може с еднаква лекота да се справя с противоречията вътре в себе си...
Иначе постигнеш ли свобода на ума,пиши се че си се освободил от всички връзки...
Великият идеал на всички философи,учители и мъдреци - Освобождението ....

Ех...Размечтах се

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: jiven]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано25.05.05 18:48



Като те четях се сетих за Евангелието на Тома :


Исус каза:
Ако постите,
ще си направите грехове.
Ако се молите(в молитва), ще бъдете порицани.
Ако дадете милостиня, вие ще нараните себе си.
Ако отидете в земя и странствате из нейните места,
и ви бъде предложено гостоприемство,
яжте каквото ви предложат,
Излекувайте болните между тях.
Не това, което влиза в устата, ви осквернява,
а което излиза от нея, то ви осквернява.


Демеk

"Каква полза да се пости, ако то ще ви донесе отрицателни усещания и настроение.
По-добре ли е да си гладен и подсъзнателно да негодуваш против постите в име Исусово, и така да си донесеш грях?
Или е по-добре да си в удобството на своето любимо ястие и да славиш Името Исусово?
Според мене второто е по-добре"Truden

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Cornflake]  
Автор jiven ()
Публикувано26.05.05 14:13



Ааа, нидей така, че ми станА смешно. Да се радваш мое, ма нидей са възхищава Нали знаеш, че думите не са същността ни и често лъжем себе си особено изкусно, като даже не се възползваме от възможността да се саморазконспирираме Поне аз де

Дай сега да ти падна в очите: вчера след това изказване, като излязох с мисъл за банани и ядки в главата, 'изкушението' ме отнесе в лицето на две дъхави току-що изпечени банички от една соц на вид сладкарница. Ах, как ме върнаха в детството, имаха ниво начи, само трябваше една боза от шест стотинки да си поръчам;))) Изядох ги без да ми мигне окото Не само заради детството естествено



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор jiven ()
Публикувано26.05.05 14:17



В моя ум се подвизават галопиращи коне Които тичат в различни посоки Понякога ги успокоявам до степен на пръхтене, но само за миг
Ех, и на мен ми иде да си помечтая, ма само ша пусна конете по нанадолното, друго няма да има



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор jiven ()
Публикувано26.05.05 14:23



И според мен

Да почерпя с парченце шоколад



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: jiven]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано26.05.05 16:11



онзи ден пак гледах Момчето си отива...

завиждам ти, че можеш да вкараш 2 банички от раз без проблем, а и ако не ти се приспива след това, още повече завиждам

и аз като теб непрекъснато преразглеждам отношението си към много неща и по отношение на храненето съм се променила май... вече не гледам на която и да е храна като отрова! ... било то пица, маргарин или свински пръжки с лук... и мисля, че така и трябва да е. разбира се едва ли бих хапнала нещо развалено или нещо, което не ми е по вкус...
безкрайните разговори за това кое е полезно и кое не отдавна са ми досадили и са ми станали някакси безмислени, подобно на разговорите за пречистване на тялото и съзнанието; кое е заблуда, кое истина; кое е йога, кое не и кой стои по-близо до самадхи... :)))



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Cornflake]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано26.05.05 17:55



Преразглеждаме , не преразглеждаме и до какъв извод стигаме в общия случай е все тая. Живота просто е поредица от илюзии, мани ама повечето случаи илюзиите са демонични и в крайна сметка основното важно е с кои що годе по-балансирани и приемливи илюзии ще се чустваме по-добре за някакъв определен период от време, щото често се налага да си ги смениме поне частично и то в повечето случаи по неволя.
Еми разбира се, че не трябва да се разглежда една пица, баничка, шоколад или каквото и да било като ужасно нещо, но всека сутрин на гладно да се посреща с дозичката кафе и три цигари и някаквък скапана тестен боклук и на обяд всеки път да се яде друг боклук - банички, дюнер, бургер, пица на парче, кифла вафла паста и тем подобни е просто проявяване на активна глупост. Повечето от тези неща особенно от продуктите и начина им на приготвяне просто не си заслужават, а не ги приемам за нормална храна. По скоро бих изял три кебабчета. Е те затова хората сигат до болниците. Ядът боклуци, наддавават с по няколко килограма за месеци и с нищо не се грижат... да точно за тялото и съзнанието си, не говорим за нещо възвижено и кой знае какво, ама просто на най-елементарно ниво да правиш глупости и да нямаш контрол над положението с които да си вредиш на тялото и после да кажеш ами това ми е от ЕГН-то или е генетично или нещо друго е много кухо и изтъркано. Добре щеше да е всеки да си намира баланса, ама повечето са доста извън него.
- - - - - - - - - -
jiven и на мен ми се случи същото като като бях леко поогладнял и минах покрай една баничарница и се застоях няколко секунди пред нея, ама в главата ми се пръклна нещо от сорта на "Я стига глупости, яли ми се били банички, някой друг път може би" подминах и всичко утихна, след 2 секунди - не бях гладен и не ми се ядяха, нито имаше неудовлетворение, че не съм ги изял. Отидох си вкъщи и си направих едни задушени пресни картофи с масло и копър и една голяма салата.



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: - TOШE -]  
Автор Raja ()
Публикувано26.05.05 18:04



Както биха заключили по-дълбокомислено настроените люде "Животът е една баничка".

Животът е хубав.



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Автор Eva Braun (ПСИХИАТЪР)
Публикувано26.05.05 18:20



Проблема ти е по-скоро на психична,от колкото на гастрономична основа.

С уважение: Ева.



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: - TOШE -]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано26.05.05 20:56



ами... точно това е хранителен фанатизъм според мен или поне фиксация върху храненто... които считам за ненужни



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Cornflake]  
Автор jiven ()
Публикувано27.05.05 09:35



яко нали, момчето си отива, особено като награбиха ония от кантората в обедната почивка гобленчето и часовника частен бизнес да въртят ех, имаше свежи филми въпреки комунизъма преди. кат заговорих за кино, да вметна се съм фен на снимките ти, нали са твои тези от линка долу? супер усещане за цветове

а баничките бяха по-малки бе и втората не я доядох. другият приятен страничен ефект е че не мога да преяждам от известно време

инак свински пръжки с лук, бляяяяяяяяях, определено си по-напред от мен с материала. просто се потрисам само като чуя. има още бая да надобрявам докато достигна до това ниво



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: - TOШE -]  
Автор jiven ()
Публикувано27.05.05 10:06



хи-хи, не бе тоше, да знаеш само колко пъти съм подминавала така баничките, все тая е за мен и този път да ги бях подминала неудовлетворение нямаше да има, вече съм над това то няма какво да утихва като нищо не се е развълнувало. просто както си вървях долових приятен мирис и смених план графика без капка съжаление, неудовлетворение или там каквото ти хрумне. после разбира се изядох баничките с кеф, щото на всичко така се полага е, ако някой в този момент ми беше предложил салата и картофки може би и на тях щях да обърна подобаващо внимание заедно с баничката

инак не смятам да ям всеки ден банички, нали ще ми омръзнат, не за друго всяка крайност е глупава особено ако не ти извира от сърцето. тя тогава спира да бъде крайност. не че храната няма знанечие, има и то голямо. само дето хранителният фанатизъм наистина е досаден. всяко нещо с времето си. пак да повторя, че съм особено щастлива че се оттървах от тази си фиксация, щото още колко ме чакат, ехееее

за хората които постоянно се тъпчат с така нар. боклуци даже е полезно да минат през леката форма на хранителната невроза стига да не си го превърнат в цел нумер уно в живота, лошо нема.



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: jiven]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.05.05 10:28



имаш да учиш и още кааак... докато ме догониш ...не че аз ям подобни "специалитети", ама не ги и заклеймявам ...може да е просто от "неспособност за различаване" или вроден непукизъм :)))

снимките са мои но само се забавлям и то от един месец насам
тоест любителски, както си и личи де... но пък нов форум - нова мания!
мерси ти за оценката, ако се регистрираш, да не забравиш да пуснеш по едно гласче



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
Авторtikvi4ka (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 15:15



Здравей!

заинтригува ме твоята слабост към сладките изкушения...но нека ти разкажа малко за себе си....на 24 години съм...и страшно много обичам или поне обичах сладките неща...тортички, вафлички...всичко за което се сещаш...за щастие този мой"порок" не ми се е отразил на фигурата,може би защото съм вегетарианка от 10 години,а може би защото структурата ми е такава...но,както и да е...в един хубав ден разбрах,че съм болна от диабет...и сладкото се превърна в мираж...повярвай ми,много-много ми е трудно да гледам как другите си похапват,а аз преглъщам на сухо...все още не смея да опитам диабетичните шоколади,защото трябва да контролирам кръвната си захар..но и те едва ли могат да се сравняват с истинските шоколади и тортички...но трябва да ти кажа,че страхът е много силен,но пък физически се чуствам отлично....ям здравословно и спортувам....така че внимавай със сладките неща,проявявай воля!!!!



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Cornflake]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано27.05.05 16:13



Aми наистина много добри снимки, ама може ли по всичките да няма един негативен коментар тц тц не бива така, ще се регистрирам и аз, само за да направя някаква градивна критика



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: - TOШE -]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.05.05 16:29



хахаха, ще приветствам всякаква критика ама като се регистрираш, трябва да турнеш и твои творби


ето тези снимки не са лоши

но за съжаление не са мои :)))



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Eva Braun]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано27.05.05 19:20



Ех....мислиш,че не знам ли...
Психическите ограничения са по-трудни за преодоляване от физическите...

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: jiven]  
Автор KamBam ()
Публикувано27.05.05 20:54



Чета ви днеска и си викам то наистина храната си е храна голямата работа, дай да видя сега какво има в хладилника Кисело мляко някакви остатъци намерих, кашкавалче, лютеница и бисквити шоколадови Изядох ги тези неща. След първоначалната радост, че съм изял каквото ми е хрумнало ми стана едно горещооо, после пък целия миришех на шоколад 3-4 часа направо не можех да се побера в кожата си, хапнах две ябълки за свежест ама не помогна. 6-7 часа не огладнях. Ей сега си купих череши не бих ги сменил с нищо друго, ух май ми се върна свежестта



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Cornflake]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано27.05.05 20:59



За съжаление нямам никакви снимки мое производство и затова и не съм се регистрирал, иначе форума го знам отдавна, ама рядко поглеждам.
Ей тва е най-мъжката снимка от там. Несменяема на десктопа на една позната от няколко месеца.
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=23694&USER_ID=1633



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: KamBam]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.05.05 21:26



уахахахахаха ще ме убиеш пък ти :))))) като вземеш да говориш за разни миризми :)))) сигурно е много яко да ухаеш на шоколад и приятелката ти е искала да те излапа



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Cornflake]  
Автор KamBam ()
Публикувано27.05.05 21:46




Положението ми беше много сериозно, а ти гледай как се шегуваш
Аааа шоколада хич не е хубав.
Друго си е целия да миришеш на ягоди, устните ти да са сладки от засъхнала ябълка, езика да ти е свеж и настръхнал от домати и краставици, кожата ти да е гладка от орехи ...



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: tikvi4ka]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано27.05.05 22:14



Че ми е изкушенние няма спор,ама това не означава,че му се поддавам много често.
Дори напротив - това е храната,която най-рядко консумирам,ама веднъж отприщя ли се да го ям - не мога да спра.
Точно там нещата излизат извън контрол....
Точно тогава ми липсва самоосъзнаване...

Колкото до твоя здравословен начин на живот - няма как иначе,принудена си :)
То и аз уж се опитвам да го водя,ама са ми позволени издънки :)

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: - TOШE -]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано28.05.05 01:15



Хах...минал през баничарница ...
Аз какво да кажа,като майка ми работи в баничарница и всяка сутрин ми носи баничка,пица,джоб или някакъв подобен буклук.
Добре че е си падам по тях,иначе щях да се намирам в храма на изкушението :)

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Изкушенията ?нови [re: KamBam]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано28.05.05 10:36



малее, как го каза само!! и как да не мине човек на череши поне за една седмица при това положение!



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: KamBam]  
Автор jiven ()
Публикувано28.05.05 10:53



малей, ти си избил рибата бря
кисело мляко с лютеница съм яла само веднъж и след това невър мор дъ сейм ъгейн а и с затапката от шоколадовви бисквитки, мани, мани трябваше само някакво тесто да прибавиш за пълно разнообразие.
ти ся ако искаш да се причислиш към тая секта, все пак некви правила се спазват начи крайностите са вредни дори за сектантите:)
всички тези храни са разрешени от официалния указ, ноооооооо раз-дел-но първо шоколада, след два часа лютеницата. и на другия ден другото
впрочем оня ден с баничките, вечерта ядох само ягоди и череши. лабава съм начи, както вече отбеляза царевичковата отказвам се от проповедническа дейност докато е време



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: Akashia]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 18:14



Abe hora ... Kakwi sa tiq manii da se lishawash ot hrana ? Kakwo e twa chudo ? Az si misleh che ste wegetarianci zashtoto wi e kef, a to qwno e mychenie - za kakwo se mychite ? Ako towa koeto prawite ne wi dostawq udowolstwie, ami wi mychi - za kakwo ? Ako smqtate che taka shte dozhiweete do 100 godini - ne e dokazano che lishawaneto ot dadeni hrani osilwat organizma. Pyk i wseki edin dietolog shte wi kazhe - qzh ot wsichko po malko i naj weche raznoobrazqwaj hranata. Pyk i dori da dozhiweete do 100 - kakyw e kqra ako cql zhiwot ste se mychili ?

Qdeneto e udowolstwie - prirodata ni e naprawila da izpitwame udowolstwie ot hranata. Da izpitwash kef ot qdene e edno ot naj normalnite neshta. Ne razbiram zashto se chuwstwate winowni che wi se qde edi kakwo si ? Che towa e naj normalnoto neshto na sweta ... A kato stawashe wypros za ortorexiqta, edin ot naj qkite i priznaci e che ne qdesh za udowolstwie poweche. Bolestta se systoi tochno w twa - obsesiq da imash totalen kontrol nad hranata koqto qdesh, ne qdesh s udowolstwie ami s izchislenie (koe e zdrawoslowno i koe ne). I naj weche - chuwstwash se po wizsh ot drugite.

Znaete li kolko hora po sweta umirat ot glad



Тема Re: за влюбенитенови [re: Cornflake]  
Автор KamBam ()
Публикувано28.05.05 23:04



:))))))))))))))))))))))))))))))))

Редактирано от KamBam на 28.05.05 23:07.



Тема Re: Изкушенията ?нови [re: jiven]  
Автор KamBam ()
Публикувано28.05.05 23:24



Имаше и малко смляно жито с олио Иначе лютеницата на кашкавала я мазах
Аз искам много в тая секта, ама само това разделно да махнем, фиксация ненужна ми изглежда Отварям хладилника да видя за още ягоди и гледам бисквити кисело мляко и лютеница, съчетавам ги много добре мислено ...
Хайде да променим указа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.