Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема от къде се е пръкнал тоя термин "веганство"?  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.05.05 19:15



прилича ми на мерак да станеш извънземен.



Тема Re: от къде се е пръкнал тоя термин "веганство"?нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано13.05.05 20:30



Незнам , просто не можеш да си го представиш сигурно за какво някой се впряга да прави това.
Баща ми и дядо ми изобщо не могат да си представят, че има човек който да не яде месо и е нормален. Просто не могат да погледнат нещата от никаква гледна точка и фокус извън неговия дори с милиметър отстрани. Аз за момент влизам напълно в техния светоглед и с на повечето други и вече всичко ми става така че всичко ми се струва поне по-някакъв начин нормално и не може да ме учуди по никакъв начин. Всички мераци и разбирания са ми станаха много познати. Все още някои неща при някои хора ме хвърлят в недоумение ама само частично и ми е по-лесно да ги приема като техна си работа и нещо което не ме бърка изобщо.
Ами има много хора на които цигарите сериозно вредят не говоря просто за пушачи, на някои при тия стандарти БГ са има 15-25% от доходите, има диабетици дето не отказват сладкото и много болни с високо кръвно и сърдечни заболявания които не искат дори да намалят каквито и да било храни от менюто си. Ти тия би ги приел за по-нормални от един веган или суровоядец. Аз ти казвам, че по-скоро трябва да се чудиш те какъв мерак имат и дали не са изпаднали в още по-лоша и голяма крайност. И ако само теритично приемем , че вегетарианството, веганството или суровоядството е някаква форма на проявяване на активна и постоянна глупост, то системното пушене, пиене или ядене на боклуци и храни сериозно вредящи на дадения човек са със сигурност не са по-малка извънземност ако ще да се среща при всеки втори човек. Е кажи какъв мерак имат некои хора дето се тъпчат и всеки път преяждат и примерно аз наистина възприемам за извънземен някой да кажем с моя ръст дето за няколко години е натрупал 40 килограма отгоре.
Малко неподредено ти просто ти подхвърлих идеи за размисъл ама карай. Идеята ми е да се опиташ да разбереш, че това което си приел за нормално което много близки и познати които имаш правят е в пъти по ненормално и глупаво от веганството по всякакъв начин.



Тема тоше, не си ме разбралнови [re: - TOШE -]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.05.05 20:47



аз питам за самата думичка от къде се е взела.
защо са решили да се наричат точно "веганци", ето например вегетарианец и суровоядец е ясно, но от къде се е взело "веганец"?



Тема Re: тоше, не си ме разбралнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано14.05.05 09:15



Izmislena e ot Donal Watson.Eto edna 4ast ot intervu s nego koito e na 94-95 godini mislia v momenta (dano da razbirash angliiski 4e tolkova rano sutrin ne mi se prevejda:)))

VIP: We understand that you are responsible for creating the word "vegan." How did that occur? Why did you feel the word was needed?

DW: I invited my early readers to suggest a more concise word to replace "non-dairy vegetarian." Some bizarre suggestions were made like "dairyban, vitan, benevore, sanivore, beaumangeur", et cetera. I settled for my own word, "vegan", containing the first three and last two letters of "vegetarian" -- "the beginning and end of vegetarian." The word was accepted by the Oxford English Dictionary and no one has tried to improve it.

VIP: There is some confusion about the pronunciation of the word vegan. One of the dictionaries pronounces it vai-gan. Could you give us the correct pronunciation?

DW: The pronunciation is "VEEGAN" not "VAI-GAN," "VEGGAN." or "VEEJAN." The stress is on the first syllable.

A tuk moje da pro4etesh statia v The New York times za dumata vegan
http://www.iht.com/articles/2005/01/30/features/saf31.html



Тема 10xнови [re: jeni4ka]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.05.05 23:48








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.