Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Количество ядкинови  
Автор jiven ()
Публикувано12.05.05 14:10



Я кажете по колко ядки дневно е ок да се ядат? Питам не за друго, ами щото напоследък се чувствам точно като презобен кон Май хапвам повечко отколкото ми е нужно. Ся знам че ш'ми кажете че най-добре аз си преценя колко ми е нужно, ма да питам дали случайно няма някаква нАучна норма, примерно на килограм тегло. Последния път като заговорих на мъжа ми и един приятел за нуждата от омега 3 и нормите и те ме пратиха да се перА. Нямало било норми, всеки си имал собствена мерилка. С което съм съгласна, ма за всеки случай ям по една лъжица ленено семе сутрин

Начи нормално ли е днес до момента да съм изяла 1 супена лъжица ленено семе, някъде около 20 грама сурово кашу, около 1 шепа белен слънчоглед, шепа и половина тиквено семе и няколко бадема. Като към това може и да прибавим зехтин и маслини В съзнанието ми се мярка някакво цитатче от някаква малоумна ( поне по стил) американска книга за здравословно хранене, дето бях попрехвърлила преди години, че ако човек не може да се спре на 15 бадем, по-добре въобще да не ги почва. Та спрямо тая книга съм изцяло извън класациите

Освен това, има разлика между слънчогледа, тиквените семки и бадемите, орехите, кашуто. От първите мога да изям завидно количество, от вторите може би не повече от 50 грама наведнъж.

На вас как ви се отразява употребата на ядките? Чувствате ли се 'презобени'? Напоследък луднах на тема ядки, преди почти не ядях.

А някой да знае има ли суров шам фъстък и от къде се купува?



Тема Re: Количество ядкинови [re: jiven]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано12.05.05 16:05



Ами явно нещо ти липсва.
Аз цяла зима налитах като обезумял на печено кашу и от време на време на шам-фъстък. Горе-долу през ден взимах по едно пакетче и го омитах без проблеми, а допълнително за вкъщи пакет по 500 гр и за 2 седмици го омитах.
Сега като се запролети - от последния пакет още имам малко, седи от сума време вкъщи и хич не ми се ядат никакви ядки.



Тема Re: Количество ядкинови [re: jiven]  
Автор CHERRY ()
Публикувано12.05.05 18:09



Ще ставаш птица и затова така.

Кашу като ядеш, ако след 50гр пиеш вода, пак ли не можеш да продължиш с яденето? Защото аз пиех вода и продължавах.

Имах един период есента направо се бях подлудила с това кашу. Ядях много по 100гр наведнъж. Ама не ми се отразяваше добре никак. Май бях писала тук за това преди време.

Ако добре се чувстваш, яж си. Като престане да те радва, ще спреш от самосебе си и така. :)



Тема Re: Количество ядкинови [re: jiven]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано12.05.05 18:10



Познавам един вегетарианец, на около 50 и малкое пълен човека, който ядше всеки ден в офиса си по половин кило всякакви ядки, най вече фъстъци. Та оказа се че има страшно висок холестерол и това при положение че такъв няма въобще в храната му. Та почна да дигна кръвно и рани други кофти неща и въобще ги спря ядките
Просто прекаляването с мазнините дето ги има по-много във всички ядки незнам колко е добре.
Спокойно за теб не е проблем, нали ги изгаряш, ама защо така ти се ядът нямам идея.
Значи това за 15-те бадема е глупост. По-принцип най-добрите и едновременно най-ненатоварваши и леки мазнини са от зехтина и сутовия бадем, считай ги като най-безвредни в сравнение със същите количества на каквито и да било друди. Суров бадем по 100 гр. всеки ден е ОК. Зехтина също може да се приема в малко по-големи количества от другите растителни и животински мазнини мазнини, както и суровите от печените ядки.
Еми верно нема норма ама ако ти става тежко значи прескачаш нормата и преяждаш. Ех като гледам какво си изяла ти се чудя от къф зор ама може и добре да праивш , зна ли аз... дано несъзнателно спазваш някаква биологична нужда по системата "кое си требе , оно си сака"
Суров шам фъстък има на женския пазар, не си купих щото си бех накупил доста други ядки преди да го видя та незнам как е ама предполагам, че хич не е лош



Тема Re: Количество ядкинови [re: jiven]  
Автор KamBam ()
Публикувано13.05.05 00:11



Олее колко е вкусен шам фъстъкът, добре че няма такъв без черупки
Суров го има на много места по пазарите а и по будките за ядки. Хич не го усещам като тежка храна, по-ненаяждащ е от бадемите и кайсиевите ядки според мен.
Тиквени семки най-много 5-6 мога да изям
За грамажите до 200 на ден ядки, обикновено под 100 грама а често и никави ядки не ям. Това без слънчогледа
По едно време ми харесваха бадеми с пресен чесън

Кашуто не е сурово, така че няма смисъл да го ядеш

Редактирано от KamBam на 13.05.05 00:12.



Тема Re: Количество ядкинови [re: jiven]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 10:32



как може главата да ти е пълна с толкова много лайна???и кво ся, ако някой особенно умен тъпоъгълник ти каже: добре е 50грама на ден, или добре е 100 или т.п. ти кво правиш тогава?



Тема Re: Количество ядкинови [re: CHERRY]  
Автор jiven ()
Публикувано13.05.05 10:41



Ъхъ, летя вече

Мога да продължа разбира се, чудеса от храброст мога да направя, ма после ми става тежко Знам, ма викам дай да видя другите кво правят От несигурност е, знам си



Тема Re: Количество ядки [re: - TOШE -]  
Автор jiven ()
Публикувано13.05.05 12:22



уааа, половин кг фъстъци, яко май стигнах до извода че маам много ядки, точно щото са мазни и се получава добър ефеккта с омазняването и оводняването на кожата ми отвътре. някак имам чувството че някакъв по-силен огън ме изсушава отвътре и не мога да задържам нито мазнини нито вода. та затва. тая сутрин бях много доволна от резултата: един тъничък филтър мазничко по лицето ми, вместо обичайната сухота. е и две пъпки като екстра шъ му намера баланса в най-скоро време. дано вътрешното ми чувство да не ме лъготи



Тема Re: Количество ядкинови [re: KamBam]  
Автор jiven ()
Публикувано13.05.05 12:26



и аз точно това си мислех, че мога да изям толкова много слънчоглед или тиквено семе точно щото са белени. като се сетя само колко мъка е да го чоплиш тиквеното семе, еле па сурово. ма сега, всичко наготово от магазина, като попско дете на задушница



Тема Re: Количество ядкинови [re: дядoБлaro]  
Автор jiven ()
Публикувано13.05.05 12:27



ми кажи ми ти де, с тия лайна в главата да не мислиш че ми е лесно

Редактирано от jiven на 13.05.05 12:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.