Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Защо не мога да стана вегетарианка?  
Авторoтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 14:04



Хора как станахте вегетарианци?Аз не ядох месо 40 дена,но на великден не можах да се сдържа и си хапнах,а бях си казала,че това е момента да стана вегетарианка.Но.....оплесках работите.
А,много искам......
дайте някаква идея как да се справя с желанието си да хапна месо......Моля Ви.



Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: oтчaянa]  
Автор Raja ()
Публикувано03.05.05 14:10



А защо толкова много искаш да станеш вегетарианка?

Животът е хубав.



Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: Raja]  
Авторoтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 14:26



първо от морална гледна точка/хм,много съм морална щом продължавам да се тъпча с месо/
Второ-мисля си че месото не е здравословно.Пък и много ми се качва холестерола/А съм 45кг/.




Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: oтчaянa]  
Автор Raja ()
Публикувано03.05.05 14:39



Защо на първо време не се опиташ просто да го намалиш. Казваш си примерно, че няма да ядеш месо, докато НАИСТИНА не ти се прияде. А когато това стане си хапни малко, но преди това си задай въпроса дали гладът е истински или на психологическа основа. Включи в менюто си много салати, плодове, ядки, варива, мляко и млечни продукти. Соевите изделия също могат да се използват (в началото може и такива, които имитират меса, по-нататък предполагам няма да са ти необходими).
Най-важното е да не се самообвиняваш. Не гледай на вегетарианството като на фикс идея. Не се опитвай да откажеш месото насила и изведнъж, просто му позволи малко по малко само да си отиде от менюто ти. Ако наистина си убедена в правотата на мотивите ти, това ще стане.

Животът е хубав.



Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: Raja]  
Авторoтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 14:53



Благодаря ти



Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: oтчaянa]  
Автор Raja ()
Публикувано03.05.05 15:00



Моля.

Животът е хубав.



Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: oтчaянa]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано03.05.05 15:21



А защо не си яла месо 40 дена?
Защо си се "сдържала"? Постът насила, не е пост и много по-добре е да не го спазваш, отколкото да си насилваш тялото и да си навлечеш неприятности.

Раджата право ти говори - липсва ти вътрешно убеждение. Какви са тези морални и здравословни възгледи, които имаш, достатъчно ли са силни? Ако си прочела някъде, че не е морално яденето на месо, но не си вътрешно убедена в този факт, колкото и да ти се иска - няма да станеш вегетарианка. Не се насилвай да не ядеш, а се концентрирай на положителното - да ядеш каквото ти се яде. Когато спре да ти се яде месо - значи си постигнала целта си. А дали си струва тази цел? Защо го правиш?



Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: oтчaянa]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано03.05.05 15:23



Аз май ще повторя малко Rajа. Почти бях го написал до край, ама се наложи да изляза за малко, то...
Ами явно щото много искаш та затова не става, давай го по-непреднамерено и ще имаш по-малко съпротивление.
Има много причини поради които може да ти се яде силно месо и да не издържиш на изкушението, ама може само да предполагам. Не си казвай кога ще станеш вегетарианка. Просто давай напред и не е нужно да е отраз, нали все пак си на вегетариански режим и това е достатъчно за момента, хич да не ти дреме за някакво изключение. Иначе може да заместиш отначало месото с риба по 1-2 пъти в седмицата или месеца примерно, докато и тя ти стане безразлична.
Ама ако често и силно ти се дояжда по-добре хапвай понякога, то вегетарианството не е някакво вътрешно терзание.
Ако хапваш малко количество белтъчини и млечни може желанието ти за ядене на месо да е поне донякъде от физиологина потребност, тоест малък недостиг на белтъчини... незнам.
Ами просто продължавай нататък както и доколкото можеш да не ядеш месо, Ако притрепериш от желание хапни малко риба поне. Понякога нещата не стават изведнъж... няма място за отчаяние притеснение за такова дребно нещо, яла била месо на Великден...голямо важно. Дано ти се е усладило все пак
Важното е че имаш желание и се надявам, че не ти се дояжда по-няколко пъти в месеца и всеки път да правиш вътрешна битка в себе си, че така е много весела картинака като си го представя, ама едва ли на теб ти е забавно. Mи нищо странно ако е така, просто малко бъгове в системата.
Сега като прочетох, че си 45 кила може да почна да предполагам или да задавам въпроси ама по-добре да не го правя



Тема Re: Защо не мога да стана вегетарианка?нови [re: oтчaянa]  
Автор Люб ()
Публикувано03.05.05 16:30



здравей oтчaянa.

на първо място ще те помоля да оставиш ненужните идентификации като "вегетарианец", понеже за мен единствено човек като напр. Raja - който се храни вегетариански цял живот - може да се нарече вегетарианец.

при мен отначало ме привлече здравословната страна, после моралната ми докосна сърцето ... много истински и без никакво насилие :) и нямаше как да устоя. иначе не обичам да ми лепят етикети "вегетарианец", защото ми (както споменах) не се считам за такъв, а и искам да запазя свободата си да избирам и за напред - вкл. невегетарианство. :)

това е от мен.




Тема Няма и да станеш !нови [re: oтчaянa]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано03.05.05 16:49



Насила хубост не става...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.