Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пречистване на черния дроб  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано17.04.05 19:50



Не зная дали въпросът ми е за тук, но искам да ви попитам някой правил ли е пречистване на черния дроб и каква е методиката?

Благодаря!



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
АвторToй (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 11:30



Да правил съм го няколко пъти.
Методиката е следната:

ПРЕЧИСТВАНЕ НА ЧЕРНИЯ ДРОБ
След очистването на червата и премахването на една от най-мощните интоксикации на организма - чревната, идва ред и за пречистването на черния дроб. Тои също представлава едно „сметище" от отпадъци, натрупани след филтрацията на кръвта години наред и здраво „кап-сулирани" в неговите тъкани
Най-важният фактор за ефективността на очистването е предварителната подготовка, изразена в смекчаването на организма. Това се постига чрез приемането на поне 4 топли вани, като последната процедура е добре да се извърши ден преди очистването. От няколко дни до седмица преди очистването преминете на строг вегетариански режим.
За процедурата е нужно да се снабдите със зехтин/олио/ - от 150 до 300 г, в зависимост от телесното тегло и гю-носимостта към него, и съответно същото количество прясно изстискан /с ръка/ лимонов сок.
Първи ден /вечер/ - очистителна клизма. Храна -вегетарианска.
Втори ден /сутрин/ - очистителна клизма и през целия ден се пие прясно изстискан сок от червено цвекло и ябълки с кисела жилка в съотношение 1:4. Ако това е трудно, пийте само пресен ябълков сок, леко кисел. Пие се колкото може. Храна -вегетарианска.
Трети ден - сутринта клизма и отново през целия ден се пие сок. Храна - вегетарианска
Четвърти ден - същото: сутринта клизма До обяд храната е строго вегетариан ска, а през деня - сок, но до 19 часа. За този час вие трябва да сте приготвили: място, върху което ще лежите, грейка с гореща вода или електрогрейка, която се слага върху черния дроб /под нея се подлага пешкир за да не изгори кожата/. Преди това вие сте приготвили две стъклени чашкн - с отмереното количество зехтин предварително затоплен до 35 градуса, и лимоновия сок
И така точно в 19 часа на четвъртия ден изпивате 3 супени лъжици /или изпивате 3 глътки/ от подгретия зехтин, след което приемате 3 лъжици /или 3 глътки/ пресен лимонов сок. Точно след 15 минути изпивате втората порция З с.л. зехтин и 3 суп.лъж. лимонов сок, след това следващата и следващата порция точно през 15 мин., докато не изпиете цялото количество зехтин и лимонов сок. През цялото това време не сваляте грейката/може да бъде вързана/ от черния дроб.
И остава да изчакате резултата, като предварително си набавите нощно гърне, за да видите, какво ще излезе. Добре е да дишате бавно и плавно с корема /коремно дишане/за масаж на черния дроб/ до 30 мин., след това се почива и отново се повтаря/, да дишате през дясната ноздра. Когато започне дейността на червата /обикновено към 23 часа, но може далеч преди или след този час/, ще започнат да излизат билирубинови камъни /те са меки като пластелин/, цилиндрични холестеринови натрупвания, парчета умъртвена лигавица, черна жлъчка и какви ли не още чудесии - чо век просто трудно може да си представи, че това нещо години наред е било съставна част на неговия организъм! Възможно е и повръщане -то също е очистително. След тези изхвърляния, общо 5-4 на брой до сутринта, напра вете очистителна клизма
След очистването първата храна нека да бъде прясно изстискан сок от моркови, червено цвекло и ябълки или само от ябълки, които допълнително ще промият черния дроб. След това преминете за известно време на салати, течни или кашеобразни храни и започнете нормалния си живот
Най-добре е първата очистителна процедура да извършите през пролетта / март/, когато силата на черния дроб е най-голяма Не се препоръчва на болните от чернодробни заболявания да правят очистването през есента, когато черният дроб е най-слаб Пропоръчва се всяко очистване на черния дроб да става в пълнолуние.
За пълното му очистване / едно е недостатъчно!/ процедурата може да извършите четири пъти през един месец или пък веднъж на три месеца, а през следващата годи на е достатъчно очистването да е веднъж. Това е и прек расна профилактична мярка за поддържане на неговите филтриращи способности. Така най-добре се пречиства и кръвта, увеличава се ра-ботоспособността и бодростта, яснотата на мисълта и се повишава подвижността ставите.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: Toй]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано18.04.05 12:01



аз бях чела, че не се яде никаква храна, а само се кара на сокчето

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: Toй]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано18.04.05 13:36



4ak tolkova slojno ne e!



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: arancabal]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 14:05



то не е сложно.денят преди зехтина и лиминчето си карате на пълен глад.
проблемът е, че после след такова очистване,човек не е в кондиция няколко седмици и ако се прави толкова често уж за хубаво,кво му е хобавото,като не се чустваш добре.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано18.04.05 14:28



Здравей,

От клуб Езотерично, имам две рецепти за прочистване. Аз съм правила това на Калина. Ето ги . Успех.

Шина

1. Прочистване -Kalina

Най- лесната и "приятна" рецепта е следната:
В продължение на 6-7 дни изпиваш 1 литър ябълков сок на ден.
Хрната ти на ден предии да направиш прочистването е ограничена от мазнини. В деня преди прочистването също така си правиш клизма с кафе.
В деня на прочистването закусваш постна храна, не пиеш студени напитки или храни и след 14 часа не ядеш нищо, само чиста вода може да се пие.
в 18 ч , изпиваш: 3/4 чаша със англииска сол.

Англииската сол ( Epsom Salt)е 4 супени лъжци в 3 чаши вода, които разделяш на 4 порции по 3/4 чаша всяка.

в 20 ч , изпиваш следващата порция от анлииската сол 3/4 чаша. и изваждаш от хладилника олиото (зехтинено ) и 2 розови грейпфурта да се стоплят до стайна температура
в 21:45
изстискваш греипфрутите в чаша -3/4 чаша смесваш с 1/2 чаша олио от маслини (зехтин). Разбиваш добре. Получава се млечна смес на вид.
Отиваш до кревата си и изпиваш сместта в право състояние. Лягаш веднага на кревата на дясната си страна и главата на по високо от стомаха ти и се съсредоточаваш мислено за около 20-30 минути върху черния си дроб и жлъчката, като можеш да си баеш- "Хайде камъчета, излизаите от жлъчката ми и черния ми дроб".
Лежиш така неподвижно, докато не ти се получи повик за тоалетната:)))
Но поне 20 минути задължително не мърдаш.
После ако искаш спи, ако искаш посети тоалетната колкото пъти ти е необходимо.
Така.....
Навий си сега часовника да те събуди в 6 ч сутринта, когато изпиваш третата порция от англииска сол
6- 6:30 ч сутринта
3/4 чаша -трета порция вода с англииска сол.
8- 8:30 3/4 чаша - четвърта порция вода с англииска сол.
Наблюдаваи в тоалетната за зелени и бежави камъчета. Брой ги.
За да се изчисти напълно черния дроб, камъчетата обикновенно наброяват над 2000 на брой. Този брой се достига не с пврвото прочистване, но с няколко.

Следващото прочистване можеш да направиш не по- рано от 2 седмици от първото.

10 ч сутринта- изпии пресен сок

11 ч сутринта- изяш няколко парчета от плод
12 ч можеш да обядваш лека храна
Яж лека храна в следващите 2-3 дни.
Направи си клизма на 2-3 ден след прочистването на черния дроб с цел да изхварлиш останали камъни в хранителния тракт.
Така с тази програма ти си направи най-голямата услуга, най големия подарък на тялото си през живота си.

Една ябълка на ден държи болестите на далече"-анг.поговорка
За ябалковия сок, ако имаш диабет не се препоръчва. Може и купешки ябълков сок. Аз си правех сок от 3 ябълки и 2 моркова пресно настаргани всяка сутрин на гладно и имаха добър ефект.
През тези седем дни се стараеш да избягваш мазни храни, иначе си се храниш нормално. А в деня преди прочистването задължително избягваш мазни хани, масло, олио, за да може прочистването да даде по-добри резултати. Самото прочистване трае от 2 часа следобяд до 12 - 1 на обяд на другия ден. Избираш си ден, в който няма да ти се налага да излизаш и ще си близо до тоалетната
Седемте дена са подготвителни за черния дроб, като не се натоварва с мазнини, а ябалката му помага да омекоти и разшири каналчетата, през които да излезнат камачетата.
Например: почваш с ябалковия сок в събота и го пиеш до следващиа петък включително, в петък след работа си направяш клизма(правиш една клизма с кафе и след това втора само с вода(преварена и със темература на тялото) и си гледкаш телевизия през това време. В събота закусваш и обядваш нормално и след 2 часа следобяд само на вода. В 6 вечерта изпиваш първата порция от Англииска сол и следваш протокола. На другата сутрин след като си посетил/а тоалетната безброй пъти чак ж 11 часа се захранваш със сок, след 30 мин с парченце плод и след още 30 минути супичка, и след още 30 мин можеш да си хапнеш нещо по сериозно. В следващите 2-3 дни се придърйаш към по-леки храни, без много мазнини. Мазнините натоварват черния дроб и жлъчката. След месец-два повтаряш чистенето и така в продължение на една година можеш да направиш 6-10 прочиствания.


2. Прочистване от Елза

300 гр. мед
300 млл. лимонов сок(от прясно изстскани лимони, не готов концентрат!)
300 млл. студено пресован зехтин
---------------------
това се избива с пасатор или миксер, докато стане пухкава кремообразна смес като пудинг. т.е. да се хомогенизират хубаво всички продукти и да се смесят. А не да остане част от зехтина на повърхноста да плува, защото от това може на някого да се догади.

1 ден преди да се приеме тази смес се минава само на минерална негазирана вода. На следващият ден се прави тази смес прясна и се разделя на 3 равни части. Всяка част се приема по обичайното време за 3-те главни хранения. През същият този ден се приема освен сместта само минерална вода. Препоръчва се това да се прави в почивни дни, защото често се тича до 00, а и поради това често изхождане е нормално човек за се почувства слаб. При проява на слабост се ляга в леглото. Това притичване до 00, трае и на следващият ден. т.е. за това пречистване са необходими 3 дни.

Инак за подсилване е много полезно червеното цвекло, а на него сега му е сезона.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: Shina]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано18.04.05 16:33



Zdrasti! Пречистването на Калина как се отразява? В смисъл как разбираш, че ти се е пречистил черния дроб? И още нещо- какво значи "клизма с кафе"?



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: дядoБлaro]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано18.04.05 19:50



aaaaa , za glada ne sam saglasen! pri gladuvane tozi organ gubi ot energiata si i posle o4istvaneto nosi risk! Zatova i ne se prepora4va o4istvane sled gladuvane! 4erniat drob triabva da e dobre "nahranen" , za da se ponese bez risk procedurata! az napravih vednaj taka s gladuvane i edva ne sajeliavah gor4ivo za tova!poradi tova sled dieti i gladuvane se pravi zahranvane , za da se aktivira 4erniat drob! ina4e niama efekt!

Редактирано от arancabal на 18.04.05 19:52.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано19.04.05 09:52



Kлизмата с кафе не съм я правила. Не зная как се прави. Резултата беше. че наистина излизаха неща като катран, но камъни не съм видяла.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 12:48



Prechistwane ? Che toj da ne e mrysen ...



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: Toй]  
Автор Sirenetta (непознат)
Публикувано18.05.05 13:32



Той, за очистване на червата практикувал ли си някакъв метод и би ли ми го описал, ако е така?



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 14:54



В първия момент се смях, после се замислих. Какво да му чистите на дроба? Това да не е печка с кюнци! Клизми, зехтини, лимонови сокове. Айде зехтина с лимонов сок добре. А клизмите?

Е хора Това е жив организъм! Ако някой иска да си докара хронични проблеми негова си работа. Ама идиотията не прощава на никого. Замислете се преди да си правите клизми и прочие дивотия, само защото някой си бил казал така. Билирубинови камъни?! Sancta simplicitas!!!!!!!!!!



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: няkoй]  
Автор KamBam ()
Публикувано18.05.05 21:27



Първо се смееш, после се замисляш и накрая го правиш

Ама тези камъни не са някаква измислица. В жлъчката и в черния дроб се образуват камъни понякога, това си е факт. Както всичко по-добре е да премахнеш причината задето стават камъните, но пък като си мислиш че си я махнал и не ти се чака от самосебе си да стане ...



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: KamBam]  
Автор3мeй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 00:28



В жлъчката да - в черния дроб не бях чувал за камъни.

Това не е чицтене ами премахване на камъни. Черния ти дроб не е мръсен да го "чистиш". Всъщност като се замислиш. нищо в организма ти не е мръсно. Какви са тия чистения на черния дроб, на кръвта и на какво ли още. Още малко и мозъците ше трябва да си чистиме ... не мерси



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: KamBam]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано19.05.05 02:13



Тоя път ще подкрепя по-скоро позицията против чистенето на черния дроб, клизми, промивки, английска сол и прочие. Просто така без някаква особенна нужда да се правят незнам дали е много правилно.
Тия би.... незнам си кви камъни не разбрах дали са вредни и излишни. Най-вече ме учуди факта, че хора дето се хранят с изключително чиста храна след като са направили супер добро почистване след някой друг месец, ако го направят пак ще излязат една камара такива камъни отново. Е тогава не може да е толкоз зле да са си вътре. Значи и всяко животно в природата си ги има в черния дроб щом при нас се натрупват за кратко. Мисля, че прочистването ако е полоижително е по-скоро на нещо друго, а точно тия макъни които нямам никаква идея какво представляват организма си се оправя съвсем добре и без някакви лоши последствия от това че не си прочистваме през няколко месеца черния дроб. ИСтински твърди камъни при сравнително чиста храна и добра енергетика на организма не виждам как ще се образуват, тия меките са нищо работа дори и да не са най-добрата екстра за черния дроб... поне така си мисля.
Абе немам баш мнение, но си има има някакви кофти неща в това пречистване. Ти правил ли си го и как ти се отразява. Само събирам инфо, аз и без това нямам време да пробвам в близките три месеца поне, не че има сериозни мераци изобщо, ама все пак не го изключвам.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: KamBam]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 09:15



Напротив. Чернодробните камъни са абсолютна измислица! То си личи, кой е блял в училище в часовете по биология Ако имаш и поне малка представа как е устроен черния дроб, ще рзбереш, че в него камъни не може да има.

В жлъчката може, тъй като там се образува смилателен сок и съответно има всички предпоставки за образуване на калцитни киселинни отлагания - т.нар. камъни. Ама в дроба?! Нали той е вместилище на кръв. Ако има твърдо тяло в него, ще го накъса и готов exitus letalis от кръвоизлив.

Пък камъните в жлъчката и бъбреците се образуват най-вече защото си жив и организма работи. Ако искаш да отстраниш причината, трябва да спреш да живееш Каквото да ядеш и както и да живееш все ще се образуват



Тема Ще ти дам един примернови [re: - TOШE -]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 09:20



Имаш хубава кола. На всеки два месеца я разхвърлях и и правиш основен ремонт. Гарантирам ти, че след 3-ия път колата ще започне да дава проблеми а след 5-6 ще спре съвсем.

Разните маниаци на тема чистения и профилкатики, изпускат от поглед, че човека е машина. Може да е биологична но е машина. Като искат да си съсипват организма, техен проблем. Ама защо лъжат и другите.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: - TOШE -]  
Автор KamBam ()
Публикувано19.05.05 09:39



Аз го правих 3 или 4 пъти и само 2-рия видях повече камъни. По някое време наистина се чуства все едно целия черен дроб трепери. Не се натрупват нови камъни според мен като ядеш нормално
Харесва ми защото за 1 вечер 'мъчения' се получава значително подобрение, не е като да гладуваш 4-5 дена Не смятам да го правя всяка година, просто за отскок Най-много още веднъж да го направя, сигурно няма де



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: няkoй]  
Автор KamBam ()
Публикувано19.05.05 10:11



Блял съм аз чушки Ходихме да играем баскетбол
Имах предвид в жлъчните канали на черния дроб ...
Бях чел че черния дроб е разделен на 4 сегмента. Всеки сегмент е отделен и имал множество канали които се включват един общ и затова трябвало да се прави 4 пъти прочистване.
Ти ако не си блял ще кажеш ли как стоят нещата? Че аз тия неща съм ги чел без да искам докато съм търсил рецептата



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: няkoй]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано19.05.05 15:26



ами ти що си представяш калцити и гранити?
камъните, които излизат от там са по-скоро като пластелин, съвсем мекички и малки. а иначе казваме камъни, щото не сме сетили друга дума май..

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: фoтoн 1.618]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 16:50



Това не са камъни а мастни образувания. Разлика от земята до небето. Ако чевек иска да го разбират точно, трябва да говори с точни термини. Иначе нерде Ямбол нерде Стамбул



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: няkoй]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано19.05.05 21:31



ми сигурно са мастни образувания
нямам представа:) обаче са много гнусни
като ги видиш и си викаш "еби му мамата, кво излезе от мене - не е истина.."

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: фoтoн 1.618]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 11:21



Всеки отпадъчен продукт е гнусен. Независимо дали е сажди, пепел, лайна или камъни Нали организмът трябва да се отърве от тях, иначе ще спре да работи.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: - TOШE -]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано20.05.05 14:01



По тази логика, не карай колата - все ще и свърши бензина.
Направи го това пречистване - не е страшно. Аз се тревожех най-вече заради клизмите, но не е толкова страшно. Виж, това което има значение, е как се чувстваш след прочистването. Ако го направиш както трябва, усещането е много хубаво. Лекота - това е най-точната дума.
Не се кефих на билирунина и на тъмно червената урина - остави настрана глупосите, че кожата ти става като на бебе. Важното, е чувстваш се като нов. Ама наистина. Не като нов след сутрешната бира, спасяваща махмурлука, а ново нов.
Успех.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: arancabal]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано20.05.05 14:23



Като чета - май малцина са опитвали на практика. Аз вече го правих два пъти успешно и един път неуспешно. Първия път го направих така както го е описал първият отговорил по темата. Само дето вместо вани, вечер си загрявах краката в гореща вода с морска сол и пиех гоещ билков чай, за да се засили кръвообращението и черния дроб да заработи по-усилено. Но първият път камани не излезнаха, а само стара жлъчка и парчета слуз. Втория път си позволих да ям в деня на прочистването и не издържах и повърнах зехтина и лимоновия сок, само 2 часа след като ги бях изпила. Беше ми много лошо, явно стомахът и цялата храносмилателна систаме не издържаха на натоварането. Иначе за това прочистване казват, че си е една безкръвна операция и наистина в деня след процедурата се чувстваш като... парцал. Втория успешен път, когато излезнаха изумрудено зелени камъни беше сега през март. Първо много е важно прочистването да става по пълнолуние, второ препоръчвам ви в деня на процудерата да пиете САМО сок от червено цвекло /аз изпих 300 г./ еднократно на обяд/ и вода. Самото червено цвекло извършва първото прочистване, а зехтина и лимона довършват. Колкото до клизмите - най-добре е да са с урина - 600-800 г. Но някъде четох и за вода с нещо си, трябва да погледна обаче точно какво беше. И изобщо не съм съгласна, че не трябва да се гладува преди пречистването. Аз лично цял месец постих - без всякакви животински продукти - след това карах една седмица само на ябълки и след това направих прочистването.
Има и още един начин да се прочисти цялостно организна - доста по-лесен, но не е за пролетта, а за през юни, когато има много плодове и зеленчуци. Прави се по следния начин - един ден се гладува и се пие само сок от червено цвекло. На следващия ден нареждате на масата всички продукти, които се раждат в България, но задължително в суров вид - ядки, плодове, зеленчуци, ако искате кълнове, подправки и през 30 мин. си похапвате от тях. Важното е да не ги смесвате, а да ги ядете една по една, без сол. Първо си избирате нещо, хапвате си, след половин час си избирате друг продукт, и така докато ги опитате всичките. Идеята е след гладуването и прочистването на черния дроб от червеното цвекло да дадете възможност на организма ви да се ориентира какво съдържа всеки продукт. В следващите три дни ядете само от нещата, които първия ден са ви харесали и отново имате желание за тях. Вашия апетит ще ви покаже от какво точно се нуждае организма. Просто, нали?



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: krisy75]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано23.05.05 18:46



Хе , ли4и си , 4е все пак го прави6 от скоро. Като каzвам да се яде , нямам предвид месо.А zа6то вместо да пости6 , просто не престане6 да яде6 месо и животински продукти. тогава си спестява6 много процедури преди това.Ли4но аz отдавна не сам го правил.Не 4увствам нужда.И постенето не оzна4ава гладуване.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
АвторCondor (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 15:24



Освен това има и билкови рецепти за пречистване на организма от токсини и мръсотии, борба с целулита, сваляне на излишните килограми, засилване обмяната на веществата, които са за по-продължително време и с по-малко натоварване на организма (не са ударно почистване, като гореупоменатато).

Например ТИБЕТСКА РЕЦЕПТА от 36 билки се прилага за един месец по следната технология:

ДОЗА ЗА ДЕНЯ: 2 равни супени лъжици от билковта смес врят 3 мин. под капак в 500 ml вод. Съхраняват се в термос или тъмна бутилка!

КОНСУМАЦИЯ: Пие се от топлата (35-40°C)отвара по 150 ml 3 пъти на ден 20 мин. преди ядене! Първият сутрешен чай се пие с 1 ч.л. мед + сока на 1/2 лимон. До обяд се изяжда само 1 ябълка! За денеонощието са задължителни 2 до 2,5 литра течности под формата чайове, пресни сокове без захар, вода (НЕ СУПИ!)

ЗАДЪЛЖИОТЕЛНО: Един ден в седмицата се прилага диета: чай + плодове (до 700 g, без банани!) ИЛИ чай и сурови зеленчуци, самати в малки количества (без сосове и подправки, без сол и без картофи!). От храната да се изклщчат: солта, храните с бяло брашно и захар, тлъстите меса и ястия и да се спазва съвместимостта на храните.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
АвторCondor (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 15:30



Чувал съм за рецепта за пречистване на д-р Димков за ПРЕЧИСТВАНЕ НА ОРГАНИЗМА С ДЕСТИЛИРАНА ВОДА?!

Ако някой я знае, моля да постне технологията.

Освен това откъде може да се вземе дистилирана вода за консумация от човек? Тази дето я продават в бензиностанциите за охладителните системи на автомобилите само чиста дистилирана вода ли е, или е и с други неща?



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: Condor]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 22:43



От това, братле може да УМРЕШ ! Знам два случая с културисти, които са умрели заради пиене само на дестилирана вода ! Какво именно става - в организма се поддържа точно електролитно равновесие - това е концентрацията на соли (натрий и калий) в интра- и екстрацелуларна течности. Калият и натрият се извеждат от организма с урината и потта. Когато пиеш нормална или минерална вода - в тях се съдържат тези соли и така си ги набавяш пак. Когато пиеш само дистилирана вода (в нея няма никакви соли) - разтвяряш електролитите от организма и съответно после ги изхвърляш. Организмът инстинктивно засилва жаждата - иска да си набави липсващите елементи. Ти му даваш само дестилирана вода, тя пак ги отмива и т.н. Проблема е, че без калий, натрий и др. макроелементи започват крампи - мускулни схващания. Сърцето е мускул, нали - сега си отговори какво ще стане, ако то се съкрати поради липса на електролити - просто ще посинееш и докато ти прелеят течности - адиос !
Не си играйте със здравето и не се вманиачавайте !



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: arancabal]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано13.06.05 16:52



Аз не ям месо от почти две години, но под постене съм имала предвид - без всякакви животински продукти. От млечните все още не мога да се откажа.



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: !]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано14.06.05 01:53



Никакъв натрий и калий не се съдържа и набавя от каквато и да била минерална или питейна вода. Натрий има в минералните води в минимални количества като във 3 литра минерална вода да кажем има колкото в една филия хляб или няколко лъжици от която и да съвсем слабопосолена храна. За калий нормален човек много трудно ще закъса, а за натрий само такъв който яде напълно безсолно. С дестилираната вода няма никакъв проблем. И двата елемента се набавят само от храната и това са двата най-безпроблемни и лесни за набавяне. Нещата с електролитите при културистите и някои спортисти силно се различават от нормалното. Там се губи много повече и от двата елемента и не само те и за да се балансират нещата си има специални напитки, добавки препарати. Никоя вода не би могла да покрие и 5% от тия елементи които са им нужни за електролитното равновесие.
Иначе аз не съм фен а дестилираната вода, но при гладуване и разни пречистващи режими по-добре тая от чешмата въобще да не се лизва. Или слабоминерализирана минерална(95% от водите на пазара са такива) която е много близо до дестилираната или дестилирана, тоест осмозна от Метро която уж е нещо таково. Може и мека изворна вода. Важното е водата да е чиста и слабоминерализирана(мека вода), а минералните води са доста(в пъти) по-неминерални от това дето тече от чешмата. Нека никой не си мисли че са богати на минерали от името има, няма такъв филм. Това не важи за трапезните минерални води които за за всекидневна употреба. Също така никоя от тях няма нужда да се сменя и може да се пие една и съща неограничено време и от това няма вреда .



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: - TOШE -]  
Автор stan_mo (непознат )
Публикувано24.12.08 02:52



И аз да кажа:

Значи, водата дори най-твърдата доставя от 1 до 12% от необходимия калций (уж който се препоръчва) и 4 пъти по-малко магнезий. Това са двата съществени минерала. Има спор че те са неорганични и по-трудно се приемат отколкото тези в плодовете, зеленчуците и другите храни където са в органични съединения (не е ясно). Следователно много несъществен източник на тези 2 минерала. Водата от чешмата е отровна. КОйто е виждал мазната утайка след дистилиране, не само няма да пие и готви ами ще се замисли и за миенето. Много цитират силна калцификация на стави и други части при много ама много твърда вода (такава която оставя сталктити по чешмите след 3-4 дни капене). Доста хора твърдят че нямат проблеми и се чувстват добре след 10 години консумация, естествено приемат зеленчуци и плодове и по-здравословна храна и напитки. Някои слагат зърна ориз за реминералазиация (не знам колко действа), други използват добавки (??). Важното е че оловото, цианидите, флоура и другите отрови ги няма.
НО има и твърдения за проблеми след дългогодишна консумация за косопад, проблеми с ноктите и зъбите. Макар че това може да е свързано с обща липса на минерали в диетата, защото обикновено хората които пият такава вода използват някой ограничена здравна диета.
Много зависи и от източника - ако е компания за филтри и йонизация, или за доставка на минерална вода - дистилраната вода е мъртва и можеш да умреш, и обратно - ако е фирма за продажба на дистилатори.
Било е модерно през 70-те, сега хората са наплашени от всички алтернативи и не знаят какво да направят защото последиците могат да се проявят след доста време, но ми изглеждат лесно обратими, просто повече минерали в храната - основния им източник така или иначе. Големия проблем е че няма чиста вода никъде вече след тоталното замърсяване, дори пред Халите. Човек дори може да си дистилира водата и да добавя малко минерали но пан не се знае. ПО-добре да си кара както си знае, пък те болестите са ясни а и има лекари и хапчета за тая работа (:))

И още нещо, твърди се че д вода извличала минерали от организма. Да ама тя като влезе в тънкото черво, където се приема веднага се смесва с безброй други минерали захари, мазнини и аминокиселини от храната там, и вече никак не е дистилирана и мъртва

И друго - смята се че много лесно се окислява от СО2, от въздуха и увеличава киселиността на организма и оттам извличането на Калций за баланс



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
Автор mel_melani (непознат)
Публикувано27.12.08 14:38



Няма нищо по-хубаво за черния дроб от сокът от моркови. на това отгоре няма да ти дразни на лигавиците



Тема Re: Пречистване на черния дробнови [re: White Raven]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано27.12.08 23:28



промивки с 40%-ов етилов алкохол; в краен случай може и бира с цел прочистване и на други органи и системи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.