Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Вродено вегетарианство  
Автор fanta (limonka)
Публикувано08.04.05 18:49



Здравейте на всички,

За първи път влизам тук и като четох предните теми ми стана много чудно как така хората стават вегетарианци, когато си поискат... Винаги съм мислела, че това НЕ Е ВИД ДИЕТА, а по скоро е нещо, с което се раждаш. Аз например още от малка мразех месо, дори повръщах и се депресирах когато многознаещите възрастни ме караха да го ям. Вегетарианството идва по естествен път, когато организмът НЕ СЕ НУЖДАЕ от месото. За хора, които не са родени с него, това си е ходене срещу природата. А всяко неприродно нещо не е полезно...

Не е ли така? Има ли тук истински вегетарианци, на които им е вродено?

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: fanta]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано08.04.05 18:56



Приеми, че хората са различни, освен това се променят през живота си.
Някои са вегетарианци по рождение, има такива тук.
Други са яли в детството с удоволствие, а след това лека полека са прекъснали.

За нищо не можеш да кажеш с големи букви ТОВА Е ТАКА или НЕ Е. Нещата не са черно бели, а цветни.

А на левой груди - профиль Сталина,
А на правой - Маринка анфас.

Редактирано от xaджи Дoнчo на 08.04.05 18:57.



Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано08.04.05 19:05



Хм, с главните букви просто исках да наблегна на думите, а не съм искала да кажа че е така, защото аз го казвам. :)) Извинявам се...

Иначе клубчето е много интересно и ще ми е от полза да науча някакви рецепти ..

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор xskacorex (xstraight edgex)
Публикувано08.04.05 19:11



хехе, Дончо, хареса ми как го каза. и аз съм на същото мнение. примерно мога да споделя как беше при мен. сега съм на почти 18. преди 1 година спрях месото. дотогава обаче много го уважавах, мислех, че без него не мога, и че не е редно да мога. постепенно обаче започнах да се замислям. и всъщност след 2 пържоли си казах - спирам месото. то беше, за да видя дали имам воля. е оказа се, че не е проблем.. в последствие ми се изясниха адски много причини и сега само година след това си мисля, че не мога да накуся месо. хич не ми се иска, щото знам какво причинява на здравето, пък и от морални съображения. абе мисълта ми е, че човек осъзнава някои неща по някое време. аз пък сега се замислям и стигам до там, че не мислиш ли, че на всички ни е вродено да сме вегетарианци и всички сме такива по рождение, но определени фактори (телевизия, родители, всичко) ни промиват мозъчетата още в детска възраст и ние приемаме за нормално яденето на месо. докато идва един момент, в който виждаме как е реалната ситуация и решаваме така ли е или не. абе нещо такова ;)



"животните са мои приятели, а аз не ям приятелите си"


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: xskacorex]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано08.04.05 20:04



Тази тема няма да я коментирам, щото ще се почне една разправия.

Смятам че за мен месото не е естествена храна.
Бих ял месо само когато е въпрос на оцеляване.

Иначе и аз започнах горе долу като теб на същата възраст, първо за да пробвам дали мога и как ще се чувствам, вече горе-долу 6-7 години не изпитвам потребност. В много рядки ситуации ям риба, като последното ядене беше след двугодишно прекъсване и скоро не смятам че ще изпитам необходимост.

та така...

А на левой груди - профиль Сталина,
А на правой - Маринка анфас.


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: fanta]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано08.04.05 20:06



Но си права в това, че трябва да дойде по естествен начин, отвътре, а не чрез убеждаване отвън.

А на левой груди - профиль Сталина,
А на правой - Маринка анфас.


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор xskacorex (xstraight edgex)
Публикувано08.04.05 20:40



пак съм съгласен с теб, обаче все си мисля, че независимо от външното въздействие може да се стигне до естествен вътрешен избор. малко трудно е да се проумее. ама виж, пример: брошура, статия, видео-материал.. или каквото и да е. попада на човек, употребяващ месо - преглежда информацията и се замисля - тогава сам решава, дали това е така и дали е нормално. в тоя ред на мисли, смятам, че избора пак е естествен, но е продиктуван от поднасянето на реална информация.. шантава работа

"животните са мои приятели, а аз не ям приятелите си"


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: xskacorex]  
Автор 3aщo (мнителен)
Публикувано08.04.05 22:23



След като:
че на всички ни е вродено да сме вегетарианци и всички сме такива по рождение, но определени фактори (телевизия, родители, всичко) ни промиват мозъчетата още в детска възраст и ние приемаме за нормално яденето на месо

защо няма нито една племенна общност от вегетарианци. Всички първобитни общества се основават на лова. Вегетарианството е това което идва с цивилизацията и телевизията.



Тема то и сифилиса може да ти е вроденнови [re: fanta]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.04.05 23:39



но повечето го придобиват, след размисли и занимания.



Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: 3aщo]  
Автор Люб ()
Публикувано09.04.05 01:46



3aщo,

ти учил ли си антропология или поне чел ли си за храненето на народите през вековете, за да се изказваш така категорично ? Свободен си да го правиш, но според мен нямаш право. Kакво значи племенна общност ? Хунзийците напр. не са ли такава?
Иначе има и народи които се хранят почти само от животински продукти...

Редактирано от Люб на 09.04.05 01:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.