Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: бравонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано11.04.05 13:42



самата истина, честна дума

:: салатено чудовище ::


Тема Re: аз знам такова дете, самият азнови [re: Akaшия]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 13:47



Много малки деца - нецивилизовали се според теб - обичат месо. Не е нужно месото да е кървясало, с косми и копита. Вероятно това ти е представата за месоядството. Дъщеря ми например яде месо. Храни се по типичния за дете начин, затова използвам този пример. Не се нахвърля на всяко късче месо - обича и яде овесени ядки, мед, сирене, ябълки и други плодове. Зеленчуци също. Понякога не иска месо с дни, понякога иска често. Мисълта ми е, че тя на никого не подражава - избира си сама какво да яде - каквото и е вкусно. И е пълна глупост да се твърди, че децата 'естествено' били вегетарианци и се отвращавали от месото. Е, гледаме да наблягаме на плодовете и зеленчуците, но е абсурд да се твърди, че тя яде месо по принуда или защото е видяла от нас - тя не яде много от месните неща които ние ядем.
Сега е на 3.5, като стане малко по-голяма тя ще си реши дали да яде месо или не - защото обича животните или защото месото не и допада .
Не смятам да я прунуждавам да яде или не нещо - като тръгне на училище не мога да я контролирам какво яде - не искам да стане така, че тя само да чака да излезе от дома и да отиде да си купи нещо с месо, само и само защото в къщи 'никой не обича по естествен начин месо и затова не ядем'.
И изобщо вегетарианството трябва да е избор - не налагане. Затова оставете децата да порастат и да могат да разбират малко поне и тогава ако трябва им обяснете - че животните се убиват, че месото не е полезно и прочие - каквото си решите. Мисля, че на детето може да се повлияе така. Не със забрани и глупости от типа 'нормално з адецата е да не ядат месо'.

А относно 'малко детенце,което още не е се е цивилизовало' - какво искаш да кажеш? Ами остави го да ходи голо и босо - да свикне, докато още не е се е цивилизовало.



Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: fanta]  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано11.04.05 15:33



az nikoga ne sum vkusvala meso, dokato vsichki v semestvoto mi sa mesoqdni. maika mi dosega ne razbira kak e vuzmojno no puk za smetka na tova qm riba, obicham riba...vupreki tova se schitam za vegetarianka.

I'm so happy, I can't stop crying.


Тема Re: класификациянови [re: фoтoн 1.618]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано11.04.05 22:44



Благодаря ти за това фoтoн 1.618, точно това исках да кажа: че хората на които им е вродено се раждат без да изпитват нужда да консумират месо (не знаех че е в ДНКто отговора), но като цяло тези хора са много малко. По принцип човека е многоядно животно - сиреч яде всичко от тревички до кучета. За това вроденото вегетарианството дори може да бъде погледнато като вид инвалидност, както левичарите.

Незнам дали е форма на някакво духовно израстване или че е привилегия защото не вярвам в такива неща. Просто както някой ми беше отговорил по-горе хората са различни и шарени - някои нямат нужда от месо, други имат...

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: carpe_noctem]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано11.04.05 22:53



И аз ям риба, но не я обичам. Ям я защото знам че е полезна, а и не ме отвращава като месото. Ям също и яйца, много обичам мляко и така... Не се смятам за чиста вегетарианка поради тази причина и просто казвам че не ям месо, защото не изпитвам нужда...

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: Maktub]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано11.04.05 22:56



Здравей Maktub,
Вече няколко скорпита виждам тук, явно ще е слънцето .. :)

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: fanta]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 23:17



малии,значи ти си избрана от всевишния,пък аз завалията,понеже като малък не съм бил вегетарианец,вървя против природата си.ей таквизи глупости още не бях чел в този клуб.то верно е ,че някой се имат за богоизбрани ама това твойто надминава всякви граници.



Тема Re: класификациянови [re: fanta]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.04.05 00:41



абе не знам
вие вегетарианците май верно сте ненормални
какво има толкова да го чепкате това вегетарианство??
ти с това ли се занимаваш по цел ден? да се фокусираш върху себе си и вегетарианството си??
айде давай по-спокойно, нарочно ти написах темата за класификацията, за да осъзнаеш абсурда на собствената си тема, ма май не съм успяла да предизвикам такова нещо, или май ти не усещаш сарказми и карикатури...не знам..
кажи ми какво толкова има да се разсъждава вродено или не е вегетарианството, кой имал нужда от месо, кой нямал, кой пророк какво бил казал, ма голема работа било тва да не ядеш месо тц тц тц...аз като не ям месо да не мислиш, че занимавам себе си, а и другите с това?стига с тва задълбаване, защото от прекалено задълбаване някой почват да си мислят, че са супер специални и светци едва ли не.
и месоядството и вегетарианството могат да бъдат еднакво естествени, просто всичко си зависи от конкретния човек

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Вродено вегетарианствонови [re: fanta]  
АвторЙoxaн (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 17:35



Абе голямо говорене бе. Според мен човек не е направен да яде месо. А някъде по еволюцията е станало тежко положението и тогава се е наложило да прибегне и до животинките. А иначе само ще кажа че месото мирише гадно лайната от него миришат гадно .А сами се сетете не миришат ли и хората които ядат месо. Не искам да засягам никой, макар че ще е невъзможно. Но все пак се замислете.



Тема фотооооненови [re: Йoxaн]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано12.04.05 17:47



захапи го тоя, докато ида на работа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.