Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вегетарианството води до загуба на мускулна маса?нови  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 14:52



Здравейте!

От скоро съм вегетарианец (благодарение на хаббатх :) ) и прочетох доста неща за здравословния начин на хранене. Но вече доста хора ми казват, че неяденето на месо води до загуба на мускулна маса. Има ли нещо вярно в това? И ако е вярно по какъв начин да компенсирам?

Мерси предварително :)



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна маса?нови [re: Пeтъp]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано02.04.05 15:53



ако е вярно, не виждам начин да компенсираш... освен като ядеш повече млечни храни и яйца... или като пиеш протеин на прах ако тренираш

мускулна маса се губи и ако човек често се подлага на диети, отслабва, после пак пълнее и така до безкрай... това е един от най-сигурните начини за губене на мускулна маса



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна манови [re: Пeтъp]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано02.04.05 16:57



Вегетарианството което води до загуба на мускулна маса го прави, това което не води - не, това което води до натрупването на маса води натрупване. Само по себе си не прави нищо конкретно, просто защото е вегетарианство. Иначе самото твърдение за загубата на мускулна маса, както и другите свързани с белтъчините , незаменимостта на месиото и т.н. свързани с белтъчините които са широко разпространени са много плоски и нереално тъпи. На трета страница има тема за Белтъчините и вегетарианството. Виж и там, сигурно ще намериш каквото ти трябва.
Сега малко обяснения. Месото с нищо не превъзхожда , изварата, сиренето, кашкавала, бобовите и ядките на аминокиселини, незаменими или каквито и да било. Зърнените също имат поне 50% от количеството им в месото. Няма нужда нищо да компенсираш, ако се храниш достатъчно пълноценно всичко е наред. Губят маса тия които се хранят недостатъчно и карат само на зеленчуци и плодове, разни диети, гладуване и т.н.
Просто ти трябват около 50 грама белтъчини от какъвто и да е произход плюс достатъчно енергия от въглехидрати и мазнини и нямаш проблем. Общо взето ако ядеш нормално няма проблем. Просто трябва да има известно количество зърнени, бобови или ядки. Ако ядеш дори средно количество млечни храни няма никакъв проблем. Ясно е че на плодове и салата може да загубиш маса.
Кажи горе долу какво и колко ядеш по принцип, как стои въпроса с млечните храни и за каква маса става въпрос.



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна маса?нови [re: Пeтъp]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано02.04.05 17:35



Tova pone spored men sa palni gluposti!Eto fakti pri rast 178: kato nevegetarianec biah 70kg, kato surovoiadec - 67, a sega vkliu4vaiki ka6kaval v harneniata(ne vinagi) - 72!Postoianno 4uvam , 4e triabva da poemam B12 i neznam tam o6te kolko si aminokiselini , no Boga mi , dosega ne sam po4uvstval lipsata im!Ina4e imam aktiven na4in na jivot, a sam i biv6 sportist(leka atletika - biagania - 10 000m i pove4e).Ami tova e !Ne slu6ai drugite, predi da si se vslu6al v sebe si!

Редактирано от arancabal на 02.04.05 17:37.



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна манови [re: - TOШE -]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 18:37



Мерси за инфото... Ще проверя назад във форума :)

Иначе xskacorex ми е дал разни съвети (те повечето са от теб де хехехе). Та значи ето какво ям горе долу:

1. Закуска: овесени ядки (4-5 супени лъжици преди накисване) с орехи и мед / две филии с масло и мед + прясно мляко - редувам ги + ако има някакъв плод
2. Обяд: каквото има (миш-маш тия дни, манджи от боб, леща, картофи - количество: стандартна чиния с манджа хехехе) + задължително в момента салата + плод
3. Вечеря: тук вече е по-различно, гледам да не е много, че нали на вечеря не е хубаво да се яде доста като количество; примерно снощи беше вегетарианска пица, тази вечер ще е баница...

Но идеята ми е обяда и вечерята да са от нишестена храна или протеинова такава, като може нали да си сменят местата. Тия дни ще си купувам нещо соево (соеви мръвки най-вероятно), да пробвам. Разправят ми, че соята я тъпчели с химия и не била особено полезна между другото...

За млечните - ям кашкавал, сирене, прясно и кисело мляко, масло сравнително често, също и доста ядки (макар че се намират главно печени, ама каквото има).

Тук в София намерих един магазин за диетични храни - на Патриарх Евтимий, близо до спирката на тролеите срещу НДК, та от там си пазарувам разни неща, защото за момента не знам друг.

Идеята ми беше, че всички околомен ме увещават как съм щял да изгубя супер много мускулна маса, която мога да наваксам само с месо. Понеже не съм много запознат с това (чел съм с какво се заменят разните важни неща, които ги има в месото, но все пак...) и реших да питам :)



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна манови [re: Пeтъp]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано02.04.05 20:32



явно се храниш стабилно и приемаш достатъчно белтъчини, така че едва ли ще имаш проблем с мускулната маса аз напоследък започвам да се опасявам точно от обратното - че ще натрупам излишна, без да сваля много мазнини... защото от доста време ходя през ден на фитнес

аз бих те посъветвала баницата да я ядеш до обяд, въобще всякакви по-стабилни въглехидрати до обяд, че да не земеш пък да затлъстееш от туй вегетарианство

за диетичните магазини: има много хубав на Шишман (като вървиш към НС - отляво, след пресечката на Гурко някъде); също и на Лавеле...12 май беше, там има страшно много неща (като вървиш към пл. Македония, там където Лавеле се пресича с Алабин - наляво завиваш)



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна манови [re: Пeтъp]  
Автор A3_ ()
Публикувано02.04.05 20:38



Пишеше в една книга, как всъщност човек не се ползва от белтъците в храната, ами първо ги разграждал до аминокиселини и после пък ги усвоявал и за това нямал нужда толкова от белтъчини, а от аминокиселини, които има в неща, които напръв поглед нямат белтъци. Аз тези неща не ги разбирам много, а и не искам, защото самото разделяне така на храната не ми допада, ама да кажа...




Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна манови [re: Пeтъp]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано02.04.05 23:48



Ооо не се притеснявай тогава, даже няма нужда от много млечни. НЯма да спаднеш никаква маса. Аз просто не знаех дали се храниш с храна или си само на зарзават и плодове. Хич не се притеснявай за абсолютно нищо. Иначе малко умешано и не баш здравословноп го докарваш, ама и за това не мисли.
Ох тия соевите храни освен соята нещо съм ги поотхвърлил, все пак те са много хранителни. Абе няма да се отровиш, както ти дойде така, срещу соевите храни не бих говорил, ама нещо не ми допадат, не като вкус, а като усещане. Иначе самата соя и кълновете и си ги водя много добри.
Както и да е не се притеснявай, яж каквото ти се яде и повечко сурови неща ако можеш.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
АЗ, аминокиселини има само в белтъчините и те са белтъчни съединения изградени само и единствено от аминокиселини и нищо друго. Колкото повече белтъчини толкова повече аминокиселини, всичко е правопропорционално и двупосочно. Както и да го пише в книгата няма начин просто. Иначе има и свободниаминокиселини които не са обвързани точно в самите белтъчни съединения, но е пак са в богатите на белтъчби храни и такива има най-много в кълновоете, но и там като процент са сравнително малко.



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна манови [re: - TOШE -]  
Автор A3_ ()
Публикувано03.04.05 10:22



Благодаря за пояснението



Тема Re: Вегетарианството води до загуба на мускулна манови [re: - TOШE -]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано03.04.05 13:56



айде като сме почнали да говорим за аминокиселини, кажи какво мислиш за добавките като Л-карнитин и други разни фатбърнери, които се препоръчват от някои към спорта?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.