Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема аз СЪМ в хармония с природатанови  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.04.05 06:25



защото знам, че съм част от природата, а не извън нея и нищо от това което правя не може да бъде противоестествено.


вие като се смятате извън природате, живейте противоестествено и се чудете как да се хармонизирате с нея.
защитниците на животните, едната иска да дойде апокалипсоса и човечеството да изчезне, дрогия иска да изкормва черва. ПФУ за такава любоФ.



Тема Re: аз СЪМ в хармония с природатанови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано05.04.05 08:13



При Второто пришествие неколцината, които трябва да се спасят, ще бъдат веднъж завинаги спасени. Господ си знае работата.

Мда, предполагам си прав - нищо от това, което човек върши, не е противоестествено - животното човек колкото и да се мъчи, трудно ще надвие природата. Затова и по естествен път ще му се види краят.

А искам човечеството да изчезне, понеже не виждам надежда за него и ме боли да гледам през какви мъки минават малкото достойни хора за този, дето духа.

П.П. Ако ми позволиш лека забележка: заглавието на поста ти е един оксиморон.:)



Тема Re: аз СЪМ в хармония с природатанови [re: Диaнa]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано05.04.05 10:58



Хехе мноу си набожна.
Седял Буда и един бодхисатва. Приближили двама души.
Първият попитал: Има ли Бог? Буда го погледнал и казал: Да!
Вторият попитал: Има ли Бог? Буда го погледнал и казал: Не!
Двамата благодарили и си тръгнали. Буда погледнал бодхисатвата и се усмихнал.
Извода е че няма възможност нито да си я знае, нито да не си я знае



Тема Re: аз СЪМ в хармония с природатанови [re: - TOШE -]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано05.04.05 11:08



Като разказваш будистки притчи, не обявяваш какъв е изводът.



Тема Re: аз СЪМ в хармония с природатанови [re: Диaнa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.04.05 17:34



как съчетаваш християнското второ пришествие с прераждането?
не знам къде учиш, ама в главичката ти е някаква невероятна боза.

заглавието си ми е ок, не се притеснявай.



Тема това да им е проблеманови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 22:39



в днешно време, духовните идеологии са деградирали изключително много. навремето, когато религията е била норма, по-умните хора са налагали някакъв ред и логичност във вярата. днес понеже по-умните са отебали духовната доктрина на самотек, затова тя прилича на ония тумори, които се получават когато на едно и също място почне да се развива всяка тъкан от тялото - смес от нокти, косми, зъби, кожа, квото се сетиш. та и 99% от "духовните" люде, имат за доктрина някакъв турлугювеч от всякакви взаимно изключващи се религиозни останки. като чуят че стенописа на светата дева в село чобанларе проплакала изпадат във благоговение и се юрват да и се поклонят, а после отиват на врачка да им каже дали нямат черна магия направена, без ни най-малко да ги притеснява че сина на същата тая дева, ясно е казал че който ходи на врачки ще яде мазната опашка. вярват едновремено във Единия бог, във прераждането, във вселенския разум, в Природата, в гпупостите на карлос кастанеда, в каквато дивотия ти дойде на ума. вярват че душата е безсмъртна и нематериална, и в същото време вярват че тежи 21 грама, и в същото време ги е страх да умрат "щото не се знае". но мисля че ти и сам ги знаеш тия неща не по зле от мене



Тема това е ясно, ама мацето е с претенциинови [re: zaphod]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.04.05 23:21



че учи философия и богословие.

като за тебе, в момента в "биология" има един тип дето твърди че знае защо светело слънцето, щото физиците били в грешка .



Тема Re: това да им е проблеманови [re: zaphod]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано06.04.05 11:41



Само не разбрах къде е противоречието между Единния Бог, прераждането, вселенския разум, Природата и всичко останало?
Както и не виждам противоречие между християнство, мохамеданство, будизъм и хиндуизъм. Противоречията са в догмите, установени от хората, а не в идеите.
Ревналата карикатура и врачката от чобанларе са за да съберат парите на бабичките. Всеки си има мозък в главата да мисли къде има логика и къде няма.

А в чистом поле система "Град".
За нами Путин и Сталинград


Тема яко, ценен тип е наистина!нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 22:49



фърлих му едно око, първокласен откачалник е! другите някак си се преструват на нормални, но тоя цепи направо през нивата!
някой ден, като взема власта, тоя ще му дам държавна служба: ще си го облека с шарена шапка с пискюли и докато гуляем с фаворитите ми на масата и ядем еленски бутове, ще го карам да ни проповядва възвисените си космологични теории, за да ни е весело, а междувремено разбира се ще го замеряме с кокалите.



Тема Re: аз СЪМ в хармония с природатанови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано07.04.05 09:50



Аз пък не съм.

Алергична съм към някои треви, мигновено изгарям на слънце, а ако цивилизацията изчезне, сигурно ще умра след седмица и със сигурност няма да съм сред избраните да спасят човечеството. И това ако не е досадно.






<skeletons in my closet... wearing my best pyjamas>



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.