Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема С месо се става от маймуна човек, не с трева!  
АвторУмницa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 12:59



Така е, я!



Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Умницa]  
Автор Raja ()
Публикувано28.03.05 13:04



Умница.

Животът е хубав.



Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Умницa]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано28.03.05 13:19



Личи ти, да.

Ей море, Дончо, мераклия,
на винце и на люта ракия.


Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Умницa]  
Автор Raja ()
Публикувано28.03.05 13:37



Пред нас не стои такъв проблем - да се превръщаме от маймуни в хора. Ако за теб обаче това е актуалния и най-належащ за решаване въпрос, можем само да ти пожелаем успех. Месото е изцяло на твое разположение, няма да ти го пипаме.

Животът е хубав.



Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Raja]  
Автормaмyн (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 14:06



така де, пред вас стои обратният проблем



Тема Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: мaмyн]  
АвторHиkoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 15:47



Виж сега... явно си много пристрастена към месото, та да не забележиш, че яденето му притъпява всякакви чувства, мисли, идеи, възгледи, разбирания и квото там щеш още друго. Ние не се считаме за животни, обичаме природосъобразния начин на живот, растенията, птичките и пчеличките... препоръчвам ти да постиш, пък тогава ела да поспорим...



Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Умницa]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано28.03.05 16:41



Умница ты моя! Да какая же ты умница!





<skeletons in my closet... wearing my best pyjamas>


Тема Вегетарианците нямате сили за нищонови [re: Hиkoлeтa]  
АвторУмницa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 16:50



За нищо на света не бих се отказала от прекрасните, червени, сурово-сушени пастърмички и луканки. Признавам, че и аз не обичам тлъсто и гадно месо, и аз ям много от вашите продукти - плодове и зеленчуци, нооооо все пак на човек си му трябва месце. Плюс това, вегетарианците, които познавам са все уморени, бледи, мноооооого песимистични понякога. Не ми харесва. Човек трябва да прави с мярко всичко. Не мога да повярвам, че тези соеви буклуци, които най-вероятно са направени с внесени генномодифицирани материали, са по-хранителни от месните и млечните продукти. Не го вярвам!



Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: Hиkoлeтa]  
Автормaмyн (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 16:51



Николетке, вие накъде сте тръгнале аз оттам ида, чедо, от джунглата, . Пълно е там с мисли, идеи, чувства и възгледи. Термити жужат, папагали чурликат, жабоци крякат, а стринка ти гутанка се огъзва. Не ги разправяй тия на бат Мамун. Ходете където щете, но на мен ми е омръзнало, човек ще ставам. Осмото дърво, де е дъбравата след водопада, трети клон съм го оставил на вас. Айде.



Тема Re: Вегетарианците нямате сили за нищонови [re: Умницa]  
Авторбaт Maмyн (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 17:01



е го и гения как знае, пълен тумбак е радост в живота.



Тема Леле маленови [re: Умницa]  
АвторHиkoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 17:18



Явно не си ме разбрала ... и още по-явно не си срещала подходящия представител - растениезавър... нищо има време. Е, аз не съм бледа, още пък по-малко и уморена! Напротив- праща от енергия!!! Не зная и що е песимизъм, и храната, която ям не е толкова отровна, поне не толкова, колкото е месото... не е за вярване, но е факт. Ще ти дам и пример- не се заяждам! Обикновено като се ударя някъде и синката ми стои 2 седмици, докато отмине. А след пост, особено, бях си ударила коляното и ми мина за 3 дни само, да не говорим, че кожата ми беше супер чиста и гладка след това... но както и да е да не те отегчавам. Но е доказано, че човешкият организъм се изчиства от токсините на месото за 2-3 години. Да не говорим, че чистите организми повече усещат отровите, които приемат под формата на храна / онзи ден щях да хвърля топа от една измислена марула, сега се чистя с хляб- домашен, лютеничка и овесени ядки със бебешко пюре/.
Бъди здрава



Тема Re: Леле маленови [re: Hиkoлeтa]  
Авторбaт Maмyн (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 17:27



Не остава синка щото немаш кръв бе чедо, ша са затрийш !!! И да помниш кога бат Мамун те е предубеждавал. Айде успех в живота и в другото.

бат Мамун, гутан 3-ти ранг



Тема Re: Леле маленови [re: Hиkoлeтa]  
Авторбaт Maмyн(arpoнaвт) (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 17:33



не си чиста, а организмът ти е толкоз слаб, че от една марула си щяла да фърлиш топа. добре че не е било патладжан...



Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: Hиkoлeтa]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано28.03.05 18:10



кои сте тия "ние"?
ти от името на всички вегетарианци ли говориш

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Вегетарианците нямате сили за нищонови [re: Умницa]  
Автор xaджи Дoнчo (мераклия)
Публикувано28.03.05 18:10



Също така човек трябва да подхожда с мярка, когато прави обобщения или се изказва неподготвен по темата.
Абе кажи нещо ново. Тез предразсъдъци за вегетарианството сме ги слушали много пъти... Опитай се нещо умно да измислиш.

Ей море, Дончо, мераклия,
на винце и на люта ракия.


Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: мaмyн]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано28.03.05 18:13




кой си?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Умницa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.03.05 19:47



Ами поне съвременната научна версия казва баш това. Далечния ни прародител е станал човек, когато е почнал да яде месо...
"Излизането" на човека от Африка е било решаващо за развитие на способностите и интелекта му, които са се оформили в по-северните, студени земи. където е оцелял и се е развил единствено с помоща на мръвката... Понякога и от себеподобни!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема таман беше почнало да става скучнонови [re: Умницa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.03.05 20:05







Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Умницa]  
Автор jiven ()
Публикувано28.03.05 20:28



U2 Поздрав за сичките мамуни по клоновете

In the days
When we were swinging from the trees
I was a monkey
Stealing honey from a swarm of bees
I could taste
I could taste you even then
And I would chase you down the wind

You could go there if you please
Wild honey
And if you go there, go with me
Wild honey

Did I know you?
Did I know you even then?
Before the clocks kept time
Before the world was made

From the cruel sun
You were shelter
You were my shelter and my shade

If you go there with me
Wild honey
You can do just what you please
Wild honey
Yeah, just blowing in the breeze
Wild honey
Wild, wild, wild

I'm still standing, I'm still standing
Where you left me
Are you still growing wild
With everything tame around you?

I send you flowers
Cut flowers for your hall
I know your garden's full
But is there sweetness at all?

If you go there with me
Wild honey
Won't you take me, take me please
Wild honey
Yeah, swinging through the trees
Wild honey
Wild, wild, wild

Обърнете внимание на първата строфа

А въпросът за еволюцията е спорен Нека ми е зле да съм маймун: банани, пощене от въшки на припек, уайлд хани, скок-подскок из клончетата, ше си бъркам в носа и ушите когат си искам на обществени места без да нарушавам обществените норми Ееех, маймунски живот



Тема Маймунски живот...нови [re: jiven]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.03.05 09:30



Абе весело изглежда... Но има риск да те хване я некой леопард, я некое шимпанзе... май ако те фане шимпанзе е по-кофти.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Има ли значениенови [re: фoтoн 1.618]  
АвторHиkoлeтka (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 09:58



Познавам други, такива здрави бикове, като мен, та затова си позволявам приказки от рода "ние"...
двойка кебапчета с гарнитура пържени картофи с майонеза и мнооооооооооо чесън




Тема Много се засегнахте!нови [re: Black Wolf]  
АвторУмницa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 10:24



Все пак стана готина дискусия! Много се защитавате вие вегетарианците! Така трябва, де! Успех на всички!



Тема Спорим за спорта...нови [re: Умницa]  
АвторHиkoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 10:31



както казах- пращим от енергия



Тема Re: Много се засегнахте!нови [re: Умницa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.03.05 23:37



Аз съм съвсем сериозен. Просто шимпанзетата убиват жертвите си много по-жестоко...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Много се засегнахте!нови [re: Black Wolf]  
Автор Raja ()
Публикувано30.03.05 12:51



В интерес на истината шимпанзетата ядат много месо.

Животът е хубав.



Тема Re: Много се засегнахте!нови [re: Raja]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано30.03.05 13:14



Ще чакаме да станат хора тогава.



<skeletons in my closet... wearing my best pyjamas>


Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: мaмyн]  
Авторбaбyн (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 14:19



братко мамуне, де ги преброи цели осем дървета? че то в амазония има ли толкоз много останали вече? то и тука ги ядат едни зверове - такива - зъбати, лъскави, ръмжат като ранен носорог и пушек дигат та се не трае... няма място за мамуни-бабуни вече...
хората как се опраят, не знам. ама то и тяхната няма да е лесна, тъй че аз месо не смятам да се уча да ям - че по-скоро май камъните ще дойдат на мода, пък и ги има в изобилие и по другите планети, разправят

хайде, със здраве, братко мамуне!

и да си вардиш водопада, че току виж и него глътнала някоя желязна пущина от ония с черната мазна кръв, дето не ядат, само пият някаква огнеопасна смрад!

и ти да се пазиш, че като дойдеш тука при нас, такива много - мачкат наред! и да знаиш, най-тъжното е, че много често точно мамуни ги яздят! и си ги къпят и коткат като домашни питончета! ей, не си е работа тука, ша знаиш! ами, стой си при водопада и при осемте дървета (ако не се майтапиш за бройката) и при папагалчетата! и много здраве да им пращаш!
ай, със здраве, че много се отплеснах! носталгия!

П.П.
ей, ама ти да не си ония, мамун, дето преди 5 години изчезна и се пусна слух, че го видели в зоологическата, бе?
ама тъй кажи, бе, човек!
помня те, бе, как да не те помня!

Ама, да знаиш, то откак те отвлякоха, много неща не са същите вече! и дърветата бяха 8, ама вече не са... и водопад имаше, ама водата му отиде някъде - изпили са я пущините, ша знаиш!
ай, стига съм ти развалял хатъра с лоши вести!
айде, пък ше зема да ти мина на свиждане някой ден, да си поприказваме повече!



Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: бaбyн]  
Авторбaт Maмyн (тpaнcмaмyниcт) (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 15:52



Не ме занимавай с миналото, кръст съм сложил, черта. Бат Мамун е авангард на зоологията, много напред и много нагоре, в Космоса...



Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: бaт Maмyн (тpaнcмaмy]  
Авторбaбyн (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 16:21



че то сички сме за горе, бе батка - кой кога му доде времето.

кръст, казваш? ама ти що така си избързал под чертата?
да не си прекалил с мръвките?



Тема Re: Маймунски живот...нови [re: Black Wolf]  
Автор jiven ()
Публикувано30.03.05 16:57



Хехех, ма нали ша съм човеко-маймуна или маймуно-човек, се ще измисля няква хитринка
Освен това рискът си остава риск, да не ми кажеш че няма риск да ме сгази кола или да умра в катастрофа.



Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: бaбyн]  
Авторбaт Maмyн (eвoлют) (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 17:09



Наскоро тествах нова сърч функция над цяла версия 3, дробна единица, реверсивна дискретизация на паметта си, и успях да те открия, някакво маймунче, което ми се губеше по принчини на незначителност. Ако искаш да научиш нещо ново за майка си или да научиш баща си, попитай учтиво.



Тема Re: Много се засегнахте!нови [re: Aлeдap]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано30.03.05 18:36



:)))
като мине ледниковият период може и да станат:)

:: салатено чудовище ::


Тема Абе пич,нови [re: Black Wolf]  
Автор Цap Изpoд ((XVIII))
Публикувано31.03.05 21:10



къде ги четеш тези безмислици. Какъв север, какви пет лева? Всички древни цивилизации са се развили на базата на земеделието, не на лова, при това в доста южни, плодородни региони - Месопотамия, долината на река Нил. Тези северните, които са останали зависими от лова и до ден днешен са разни народи като ескимосите и тунгусите, които имат най-кратката продължителност на живота и зъбите им укапват на 20 годишна възраст.
Абе хвани да прочетеш нещо етнология туй-онуй, не само тези северни саги да ти се промива мозъка от тези берзеркери!



Тема Re: Абе пич,нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано01.04.05 00:05



Нещо не си в час... Ескимосите примерно преди сто години са имали по-голяма продължителност на живота от европейците, да речем. И не им падат зъбите, уви.

По етнология съм чел достатъчно (особено пък за ескимосите!), не се безпокой. Макар че от известно време по етнология главно пиша...

А за т.нар. "цивилизации" си прав - наиснина възникват в по-топли земи. Но какво са дали на човечеството? Само разрушение... Когато човек е започнал да обработва земята, да строи градове и създава държави, това е началото на скъсването на хармоничната връзка със Света.

Хармонията на живота в условията на тези "цивилизации" се постига трудно и то от малцина. От единици... Докато "диваците" (всъщност много по-цивилизовани и цялостни) се разждат и живеят постоянно в хармония. А хармонията е основния смисъл на живота...

Що се отнася до севера и юга, съветвам те да прочетеш някои неща. Стойностна култура не може да се развие на юг. Единствено трудните, сурови условия на Севера могат да формират у човека необходимите интелектуални и морални качества. Затова истинската култура е нордическа... От юг идват само упадъчни неща. И упадъчни учения...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: С месо се става от маймуна човек, не с трева!нови [re: Умницa]  
Автор Люб ()
Публикувано01.04.05 03:40



Mай че има липсващи еволюционни звена в теорията за еволюцията на човека от маймуните (поне това между неандерталеца и кроманьонеца), а и по големината на мозъка не може да се съди за интелигентността/IQ. Oсвен това шимпанзетата се случва да убиват себеподобни за да ги ядат, и ти считаш че това също ги е направило хора ... ?

Cъс заклинания "Така е, я!" няма да направиш твърдението си по-истинско, освен да ми стане смешно и драго като чета .




Тема няма липсващо звенонови [re: Люб]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано01.04.05 03:59



между неандерталеца и кроманьонеца, и никога няма да има.
кроманьонците не произхождат нито директно нито индиректно от неандерталците.



Тема Re: Добре дошла в 21-ви век ,Умнице!нови [re: бaт Maмyн (eвoлют)]  
Авторбaбyн (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 10:57



Братко, мамуне, ти май съвсем си си изгубил ума!

Хъм! Освен мръвки май и други неща са те научили да употребяваш... бррр!
Че, к'во мойш ми каза за майка ми, кат сме братчеди с дяда ти, бре, мамуне?

По тоз повод, са сещам, че със

, се ходят и едни горили.
Тия горили кога се счепкат и се хванат за гушите, все за майките си нещо приказваха...
Тебе с такива ли са те запряли наедно в клетката? Щото и тях ги беше страх да не ги пъхнат в зоологическата. Ама те някак иначе й викаха на горилски... А! Сетих се - "пандела" й викаха!
Толкоз много панди ли има там, бе, мамуне?

А те тия, горилите, яко мръвки мааха - ша излезе хора от тях някой ден, ша знаиш!
Даже като ги гледам - веке са почнали и да мязат по малко на хора!
Само от мръвките ша е, тъй ша знаиш!



Тема Re: няма липсващо звенонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Люб ()
Публикувано01.04.05 16:55



възможно е. моя грешка е че не проверих това твърдение преди да пиша за него.




Тема Re: Абе пич,нови [re: Black Wolf]  
Автор Цap Изpoд ((XVIII))
Публикувано02.04.05 02:24



И са кво, зорлем да отидем зад полярния кръг да ставаме хиперборейци? Така ли?



Тема Re: Абе пич,нови [re: Black Wolf]  
Автор Цap Изpoд ((XVIII))
Публикувано02.04.05 02:35



А между другото във всички ширини има или е имало общостни, които да живеят в пълна хармония със Света, независимо от това с какво се хранят. Че духовното ниво на човека не е пряка функция от това, с което се храни е ясно и за децата.

"Стойностна култура не може да се развие на юг." - това е глупост!

Как си дефинирал "необходимите интелектуални и морални качества" у човека???

Изобщо генерализациите ти са пълен боклук, но човек трудно се освобождава от фиксидеите си...



Тема Re: Абе пич,нови [re: Цap Изpoд]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано02.04.05 21:48



съгласна съм
най-големите цивилизации са се развили в топлички и плодородни равнини...

:: салатено чудовище ::



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.