Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ниска анемия.. и др.нови  
Автор xskacorex (непознат )
Публикувано21.03.05 13:47



здравейте приятели.
отскоро (1 год) съм вегетарианец.
току що се връщам от военна комисия. та като споменах, че съм вегетарианец ми казаха "ти затова имаш ниска (!?) анемия. продължавай да не ядеш месо...". така пределно ми е ясно и съм решил за себе си, че месо няма да проям. наясно съм с причините, поради които съм избрал този път. интересувам се какво точно ще рече "ниска анемия" и как мога да подсиля организма си. чел съм разни книжки, статии и прочие и като цяло знам с какво трябва да се храня, за да живея пълноценно. ама чат-пат изникват спорове с не-вегетарианци и причината която изтъкват те (освен дебилните глупости, че месото е да го ядем и прочие) е че има незаменими аминокиселини. кои са аджеба тези аминокиселини и наистина ли са незаменими? и кое е нещото в месото което не може да се замени от нищо.. освен животинската мазнина? благодаря много..



Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: xskacorex]  
Автор A3_ ()
Публикувано21.03.05 14:16



Има незаменими неща в месото, това е начинът по който се добива, а именно убийството, друго незаменимо са отровите и до тук, всичко друго го има в растителната храна. Месото не трябва да се замества, защото човешкият организъм няма нужда от това, просто човек трябва да се храни разумно и айде ще използвам модерната дума: балансирано. Ти как се храниш какво ядеш. А тия с ниската анемия незнам, казваш военни били



Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: A3_]  
Автор xskacorex (непознат )
Публикувано21.03.05 14:27



ами с какво се храня аз?! доскоро се хранех много еднообразно и нездравословно. сега се храня със плодове, зеленчуци (предимно сурови), ядки (сурови бадеми, орехи, лешници), чат пат млечни изделия, боб, ориз... такива ми ти работи :)
а мене главно анемията ми е проблема. щото една съученичка без да е била вегетарианка има анемия и трябва да яде месо иначе можело да станат усложнениея..



Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: xskacorex]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано21.03.05 15:10



Няма нищо незаменимо освен B12 което няма в растителните храни, но него го има в по голямо количество в млякото и млечните продукти. Това за незаменимите и пълноценни белтъчините е някаква безгранична и тотална глупост. Съученичката ти не е единствената която има недостиг на определени вещества. Много млади момичета и въобще жени от всякаква възраст имат. Аз доста такива момичета съм виждал, чак бройката им губя. С един поглед ги познавам :)
Ми ниска анемия явно е някаква по-слаба или начална форма на анемия което общо взето се получава от недостиг на желязо, но може и да е на B12, на белтъчини като цяло и т.н.
Ама като ги знам тия на военните комисии какви изследвания на кръвта правят въобще незнам колко може да им се има вяра. Смотаняци има всякакви и може нищо да ти няма. Незнам какъв точно е случая въпреки, че ако това което ти казват е вярно, то това ще си е съвсем нормално да се получи.
P.S. За белтъчините и незаменимите аминокислини има една тема назад , ама ще я бутна скоро малко напред щото не е изяснена докрай.



Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: xskacorex]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано21.03.05 15:13



Защо не идеш да ти направят една кръвна картина? Обърни се към ДжиПи-то си. Нещата наистина са сериозни, не може просто да махнеш с ръка и да го оставяш да се влошава. Има и клуб Медицина, според мен справките трябва да се правят там, а не тук, тук медицински лица едва ли има.

Препоръчва се да се яде месо и дроб при анемия... но това е принципно, защото видовете са различни и лечението е различно. Ако си добре с английския, пусни едно anaemia и anemia в Гугъл.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: xskacorex]  
Автор jiven ()
Публикувано21.03.05 16:34



Ниска анемия
Може би нисък хемоглобин
Съветвам те да си направиш изследвания в свястна лаборатория на първо време. Има една на Позитано дето е много добра и специалистите вътре са много готини. Само кажи дали искаш координати, че да се ровя.
И аз имам 'ниска анемия', но не е свързана с храна по принцип. Та една от лекарките там без да съм продумала и дума и да ме е виждала някога преди, моменталически изброи един-два от възможните варианти за причината и беше права.



Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: Aлeдap]  
Автор xskacorex (непознат )
Публикувано21.03.05 18:31



знаете ли? единственото нещо, което донякъде ме спира да си направя кръвна картина е, че наистина могат да ми кажат, че имам еди-какво-си и да ми съобщят, че за да не се влоши трябва да започна да се храня с месо. щото ги знам лекарите (особено тук в пловдив) какви са.. тъпчат си в медицинските клишета от едно време, с някакво мнение, което не може да бъде оспорено от никой. без значение! може би сега като идвам в софия (на 29-ти този месец - Агностик Фронт - Ню Йорк Хардкор хехе) ще взема да се изследвам там. ще видим.. благодаря на вас за включването ;)



Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: xskacorex]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано21.03.05 18:38



Добре, ами ако наистина за да сте здрав трябва да ядете месо, бихте ли го правили? Ако не, не ходете на лекар, няма смисъл. Ако все пак бихте, консултирайте се с няколко различни лекари и помислете. Все пак здравето е най-важно. А лекарите имат хилядолетни знания. Аз лично бих се доверила на лекаря си, а не на форуми. Все пак потърсете помощ и успех.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: Aлeдap]  
Автор xskacorex (непознат )
Публикувано21.03.05 18:46



може и на ти :)
ами незнам и аз не съм сигурен дали бих се доверил. ама както каза тоше - като ги знам какви са лекарите на военната комисия и как взимат изследвания нищо неестествено няма да има, ако съм си напълно добре. още повече щом евентуалната диагноза е "малка анемия", а и няма съставки незаменими от месото.. мога да се лекувам и с друго. както и да е. бях с още един приятел на комисията. той ми сподели, че е ходил при няколко видни лекари, които единодушно са казали, че има проблеми с бъбреците. а там някаква бабичка му каза - "не бе, нищо ти няма на бъбреците", същата тази бабичка по-късно ми сложи диагнозата.
благодаря за загрижеността.



Тема Re: ниска анемия.. и др.нови [re: jiven]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 11:37



Много е важно каква е анемията - желязо-дефицитна или В12 дефицитна (има и наследствени такива, които практически не подлежат на лечение).
Ако е желязо-дефицитна: 300 гр. моркови, 150 грама спанак, 150 грама червено цвекло. Всичко това на сокоизстисквачката и се пие веднага (около водна чаша трябва да излезе). Ако досега не си консумирал цвекло започни с по-ниски дози.
Рецептата е желязна. Лично изпитана.
При В12-дефицитна: мляко и млечни продукти (бих казал и 10 грама пилешки дроб, които съдържат целия нужен ти витамин В12, ама нали идеята е да не се ядат трупове... иначе 2 кофички кисело мляко ще ти набавят необходимия витамин В12)

Редактирано от Hot lce на 22.03.05 11:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.