Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: утопиянови [re: фoтoн 1.618]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:55



Дори и да останат малко хора, пак ще трябват животни. Освен млечните и кожените истории, това са огромна част от медицинските препарати, а тъканите култури, а щамовете за лекарства и куп други неща все на животни се отглеждат. Така че, зачерква се класическата медицина и се връщаме на пиявици и баене от поп.

Ако хората станат вегетарианци, ще трябва да изтребят всичко живо във фермите, а това са стотици милиони животни защото вече никой няма да иска да се грижи за тях. Ей ти готова пандемия.

Да не говорим, че само след няколко поколения за започнат рецесивни и хомозиготни наследствени болести. Природата не долюбва хомогенността и я наказва веднага.

Абе мечти вегетариански Както в други клубове си мечтаят за деня, когато хомосексуалните щели да станат 50% от населението. То пътя към ада винаги е постлан с хубави мечти



Тема Re: утопиянови [re: няkoй]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 13:00



съгласна съм
а какво е хомозиботни болести?
и рецесивни? и как така са свързани с храната? обясни ми моля, стана ми интересно:) не се бях сетила за медицинската страна на проблема...
а тва че ще избият всички животни не е съвсем вярно, защото хората пак могат да си ядат сирене и яйца, но просто ще им трябват много по-малко животни, а и сигурно няма да е икономически изгодно да отглеждат животни само за млякото..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано23.03.05 13:22



Ооо аз въобще не съм от мечателите за вегетарианско общество, нито пък искам да се спре отглеждането на животни за цел храна или други нужди. Доста по голям прагматик съм. Просто казвам, че използването на толкова земя и земеделския труд за целите на животновъдството са огромни и донякъде нерационални. Незнам дали човечеството прекалява с консумацията на месо и до колко. Все пак мисля че можем и по добре да оползотворяваме замята отколкото за фураж за пилета примерно. Може би ако се консумираше значително по малко месо щеще да е по добре. Незнам, просто споделих че има загуби в пъти на пълноценна храна която можем да ядем вместо месото.
А за отглеждане за млечни продукти всичко е ОК. Аз не мисля че нещо в света трябва да се променя, иначе вярвам, че може да има много по рационално разпределение и използване на земята, животновъдството, това което може да ни даде.



Тема Re: утопиянови [re: фoтoн 1.618]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:50



В наследствеността има понятието зигота - сбор от сперматозоид и яйцеклетка, гамети или гаметофити и изобщо всякакви видове мъжки и женски полови клетки. Когато те съдържат еднакви комбинации от гени имаме хомозигота.

Рецесивните болести се дължат на комбинации от гени, които обикновенно не са доминантни - тоест не се изявават. Всички носим разни рецесивни признаци, но те рядко се изявяват - само когато и мъжът и жената са техни носители. При получаване на хомозигота от тези хора се получава поколение носещо рецесивния признак. Обикновенно това са наследствените болести - хемофилия, заешка устна, кривогледство, всевъзможни синдроми.

Поради това са забранени и близкородствените бракове - защото именно при тя опасността от повредено поколение е много голяма. В общества където се живее затворено и хората се женят помежду си има много такива. В Дания има много кривогледи - резултат от близкородствени кръстосвания във фамилиите.

Храната е вид мутаген. При нея се получават приспособленчески мутации, които се предават в поколенията. Но използването на еднообразна храна независимо дали е месо или зеленчук пак води до проблеми. Получават се проблеми във физиологията, които съвсем не са безобидни. Типични примери за това са фамилиите на руските царе и боляри от периода на Иван Грозни страдащи от подагра и цирози в резултат на диета от месо и алкохол. На обратния полюс са азиатците страдащи от бери-бери по времето през 40те и 50те - болест засягаща основно ядящите предимно лющен ориз. Месоядните европейци са били неуязвими за нея. Темата е необозрима а аз не съм лекар.

За това балансът на храненето е много важен. Защото човек може да създаде проблеми за поколения напред. Особенно при децата, които са най-податливи на мутации докато растат. Затова си мисля, че вегетарианството трябва да започне във възраст след съзряването на организма - да речем 16-17 г.



Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор A3_ ()
Публикувано23.03.05 16:35



доста фанатизирано обясняваш нефанатичността си постоянно напоследък. Относно земята идеята беше доста по-различна, върни се и прочети.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано23.03.05 19:15



Vij , sega! Niamam ni6to protiv tebe! Prosto si te spomniam ot klub "Astrologia"! Tova e!



Тема Re: .нови [re: A3_]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 19:30



напротив, даже съм много по-спокойна напоследък
виж за земята, знам каква беше идеята, но просто исках да отбележа, че нещата не са толкова прости колкото изглеждат
аз също не ям месо и не ме кефи тва, че за 1 пържола отивали еди колко си декара гори, но ти наистина ли мислиш, че на хората им пука за горите и площите повече отколкото им пука за работните места и икономиката?
не бъди наивен...
аз лично не тая никакви надежди, че ще се появят лилави хора от епохата на водолея, които ще са тотални вегетарианци всички до един и дрън-дрън..
макар че кой знае? ще поживеем, ще видим

:: салатено чудовище ::


Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.03.05 11:20



"Или поведението на хищник по необходимост се пренася и върху хората?"


Човек Е хищник, моето момиче. Е, има и овце... И то доста!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Авторaзпpим (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 18:56



да си кажа и аз мнението. Смятам, че ако не друго имала съм около 4 години зад гърба си , в които не съм яла животински продукти. майка ми е вегетарианка, и в моето семейство почти не се е яло месо, дори когато не бях се отдала на суровоядства и прочее. започнах ги като 14-15 годишно лапе под влияние на "сила за живот" и една книга на пол брег. вярно е, че се хранех доста крайно, а не просто вегерариански- т.е. почти само на плодове и зеленчуци и понякога зърнени храни. сега си ям месо , и риба и доста млечни продукти. енергията , която изпитвам е несравнима. имам сили да свърша 1000 неща. изчезнаха сумати оплаквания като сухота на кожата, кандида, анемия. от суровоядството, тъй като явно не е било балансирано, развих доста ниско кръвно и често ми се виеше свят.
наистина има нещо общо между храна и психика. от вегерарианството наистина се чувствах по -хрисима, а сега по заземена и по силна. концентрацията ми е по висока и умът ми е по силен.
всичко зависи от начина на живот, който човек води. не съм съгласна , че вегетарианството е по хуманно или не. така отричаш цели нации, които нямат други източници на храна освен месото. важна е хармонията с природата, която индианци и ескимоси са постигали, въпреки месоядството. и са обичали храната си- т.е. бизони китове или прочее. цялото им творчество е посветено на бизони сърни или там съответно каквото ядат.
да изядеш нещо не е признак на ненавист. признак на ненавист е да вземеш повече от колкото ти трябва. затова екологията ни е на това дередже.
п.с. само да спомена с яденето на месо поддържам доста стройна фигура:), докато повечето вегетарианци са закръглени. хау!:)



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: aзпpим]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано29.03.05 19:57




за малко да се хвана на мотива за стройната фигура:)
ама от суровоядство не се ли поддържа също стройна фигура?
а и как така ще развиеш сумати болести, ако ядеш всякакви зеленчуци, плодове, ядки и зърнени храни?
ти може би си карала само на домати и ябълки или нещо подобно супер крайно и опасно
иначе съм съгласна, че хората изяждат и използват повече от колкото им трябва.
само не знам кога ще се понамали тази прахосническа тенденция...може би американците ще ни дадат тон, когато наложат по-стоги изисквания за икономични двигатели и още 1 куп неща..:) т.е. когато хората решат че парите не са по-важни от природата и здравето, т.е. никога

:: салатено чудовище ::



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.