Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано23.03.05 02:35



Phuu izpusnah -17 godini ot koga minah
I az tova cheta
I sreshtata sam propusnala -ama az togava si spia v kov4ega i bez tova,taka 4e ne me e iad
Sled malko shte izhvar4a ot nas 4e ot tolkova smiah sestra mi shte se sabudi i shte me izgoni.E pone shte piina malko sveja krav4ica na van

Niama da go 4eta ve4e 4e uj bezsmartni a pak toia staria vze 4e umria
Samo snimkata ot Intervu s vampir e dobra

Редактирано от jeni4ka на 23.03.05 02:42.



Тема Re: .нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 02:37



начи ще си дойдеш за по-дълго, за да си привикнеш спокойно и за да има за кво да си летял в скука

:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 02:38



това ми е и на мене идеята.



Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор A3_ ()
Публикувано23.03.05 09:19



О да това е така много площи отиват за гледането на жито и на други фуражи с главна цел - да изхранват животните. Имаше разни изчисления, че при вегетарианството обработваемите площи биха били 10 пъти по малко, сега тази цифра е особена, ама сам може да сметнеш колко изяжда едно животно като фураж и колко би дала една авокадова горичка на 1 декар...
Та дори и от тази страна погледнати нещата са си пак така.
Усмихнат ден ти пожелавам!



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: arancabal]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано23.03.05 09:45



В клуб Астрология? За последната година да съм пуснала там 5-6 поста.



Тема Re: скъпа диананови [re: A3_]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано23.03.05 09:51



Да, това беше смехотворно - вегетарианците пасат хектари обработваеми площи и за бедните животни нищо не остава.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано23.03.05 10:27



Коя точно последна година? Тази тримесечната ли?





<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано23.03.05 10:53



Ми АЗ е съвсем прав тук.
От един декар с пшеница примерно излязат 500 килограма зърно, това ще рече не повече от 25-40 килограма месо. Ако пък насадени със соя ще имаме в между 50 и 100 пъти повече протеин, мазнини и т.н и в стотици пъти повече минерали от всякаквъв вид отколкото бихме получили от месото което животните са натрупали от изяжедането на това което сме добили. Картофите от декар дават няколко тона, а ние от тая земя изкарваме един смотан свински бут.
Винаги от тая икономическа, социална, икономична и екологична гледна точка вместо да изхранваме животните, за да ги трепем после да ги развасоваме и правим на всякакви скапани колбаси можем да се прехранваме без месо много по-лесно с в пъти по-малко разходи и ресурси от всякакъв вид, а също труд и обработваема земя. Би било хубаво да оползотворяваме земята пълноценно, а това не става с използването и за фуражи за животните. Разликите в добиването са от няколко до десетки пъти. Мен това не ме притеснява, но просто е безспорен и неопровержим математически факт.



Тема Re: скъпа диананови [re: - TOШE -]  
АвторHot lce (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:32



Тоше, понеже уважавам мненията, които изказваш в този форум, единствено искам да добавя и уточня, че животни се отглеждат не само с цел месо.
Ако прекратим този процес (отглеждането на животни) от трапезата ни трябва да изчезнат продуктите от рода на - яйца, кашкавал, мляко, масло, сирене, извара, кисело мляко. Не говоря за купищата храни, които използват тези продукти като основа, за да бъдат произведени.
Нещата не винаги са толкова елементарни, колкото изглеждат на пръв поглед.
Съгласен съм, че човечеството най-вероятно може да преживее и без месо (ама не иска), но едва ли ще успее да преживее без животновъдство, а то също така изисква площи за фураж.



Тема утопиянови [re: Hot lce]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 12:41



хора, бе вие наистина ли мислите че като е толкова логично, че можем без месо, хората наистина ще спрат да го отглеждат, въпреки очевидните му икономически "недостатъци"? я мислете малко....
месната индустрия е ебаси лудницата...то покрай месото се произвеждат още 1 милион неща - добавки и антибиотици за животните, млечни продукти, кожи, сапуни какво ли още не....тва са милиони хора заети в този сектор..как ше им обясните че ше тряя да останат без работа (една част разбира се), защото видите ли , планетата се задъхвала? кво им пука на тях? сега земеделието е супер механизирано, а и ако върху земята се отглеждат само фуражи за хората, което е по-икономично, тва 100% значи вдигане на безработицата и бедността с хиляди проценти..ше има граждански войни и ше падат правителства...а и в америка специално месото е по-евтино от плодовете и зеленчуците.тук всички икономически графики се обръщат с главата надолу...
не знам...тва човечеството да спре да яде месо ми изглежда като някаква утопия...първо тряя да останат супер малко хора, примерно 1 милиард и тогава сигурно няма да има големи сътресения..
така си мисля де..

:: салатено чудовище ::



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.