Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема За месоядните, спамващи този клуб  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 15:36



Защо е нужно да атакувате вегетарианците, привеждайки "доказателства" за това колко полезно и незаменимо било месото? Или поведението на хищник по необходимост се пренася и върху хората?
Моля, уважавайте избора на тук списващите вегетарианци - ако не го одобрявате, не е нужно да влизате в клуба.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 15:41



Казах ти вече - не ям месо! Но и не мога да гледам как някой новопросветени (с едва 20 дневна практика) вече са се възвесили и сипят хули и обиди по инакомислещите.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор jiven ()
Публикувано22.03.05 15:54



Клубът се нарича За и Против, ако не си видяла. Ти толкоз ли си неустойчива, че на един 'спам' ша са нервиш. Надявам се си чувала, че един от очакваните ефекти от вегетараинството е да имаш търпимост към мнението на другите. А другите нали са месоядни, те ша та нападат, щото такава им е природата



Тема Брависимонови [re: jiven]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 16:12



Така е. Месоядните са хищници щото месото бяга а и при това бързо Но културата изисква да не се ядат инакомислещите, а все пак аз съм културен човек



Тема Грешна постановканови [re: Диaнa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 16:17



Ако забелязваш, тук са атакувани предимно постинги на хора изживяващи се като божии наместници на земята, самоуверени и непризнаващи нищо друго освен своето мнение. Дискусията е хубаво нещо, защото така човек научава разни работи и може да си свери знанията. Учи и на толерантност.

А поведението на хищник, искаш или не искаш е заложено в теб. Филогенеза. Човек може и да го подтиска, да го отрича но самосъзнанието ни е просто надстройка върху животинската база. Не го забравяй, е освен ако не си привърженичка на тезата, че човека е създаден от кал.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: jiven]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 16:33



Ха-ха

Мда, това "за и против" впоследствие го видях.
Не се нервя - просто когато започнах да чета в клуба, беше тих, мирен и дружелюбен. Не задълго...



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автормapyля (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 16:39



може и да има нещо общо с теб. аз не съм забелязал клубът някога да е бил мирен но затова пък където се появиш ти, започват едни интриги, идни лиготии, не ти е работа. примери - астрология, прихология, биг брадър. все те тресе треската и си свръхзапалена, по-фенка от най-фенките, всичко знаеш и всичко можеш, абе пенкилер. та се надявам с това присъщо ти непостоянство да ти мине до месец два и да ни оставиш да си преживяме марулите на спокойствие, бз агресиите ти.



Тема Re: Грешна постановканови [re: няkoй]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 16:40



Разбира се, че дискусията е хубаво нещо, стига да е цивилизована. Като божии наместници се изживяват именно месоядните - вегетарианците са хрисими хора.

И въобще, не разбирам нуждата на всяка цена да убедиш другия, че си прав. Всекиму - неговото.

Колкото до хищническата природа - природата е затова, за да бъде преодолявана от културата. Поне за човека. Поне за някои хора. Така че...аргументите "от природа" не значат много за мен.

П.П. Това за базата и надстройката... Май-май философията си я учил при чичко Ленин.

Редактирано от Диaнa на 22.03.05 16:43.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: мapyля]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 16:49



Не си забелязал клубът да е бил мирен, но затова пък когато се появя аз, престава да е мирен? Добре.

Май ти си най- фен на феновете, след като ме следиш чак пък и по други форуми...



Тема Re: Грешна постановканови [re: Диaнa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 17:07



Обръщането на спора към заяждане и персонални обиди е пряко следствие от липсата на логични контрааргументи Някои от вегетарианци, които съм виждал са всичко друго но не и хрисими.

Между другото, християнството базирано на Новия Завет е въвело постите и призивите към вегетарианство. Старозаветниците са били хора, които не са имали нищо против месото, пиенето и други плътски удоволствия

А за базата и надстройката е истина. Иначе нямаше да можеш да преживееш и няколко дена само с надстройка. Но пък сме свободна държава - вярвай в каквото ти харесва




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.