Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема За месоядните, спамващи този клуб  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 15:36



Защо е нужно да атакувате вегетарианците, привеждайки "доказателства" за това колко полезно и незаменимо било месото? Или поведението на хищник по необходимост се пренася и върху хората?
Моля, уважавайте избора на тук списващите вегетарианци - ако не го одобрявате, не е нужно да влизате в клуба.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 15:41



Казах ти вече - не ям месо! Но и не мога да гледам как някой новопросветени (с едва 20 дневна практика) вече са се възвесили и сипят хули и обиди по инакомислещите.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор jiven ()
Публикувано22.03.05 15:54



Клубът се нарича За и Против, ако не си видяла. Ти толкоз ли си неустойчива, че на един 'спам' ша са нервиш. Надявам се си чувала, че един от очакваните ефекти от вегетараинството е да имаш търпимост към мнението на другите. А другите нали са месоядни, те ша та нападат, щото такава им е природата



Тема Брависимонови [re: jiven]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 16:12



Така е. Месоядните са хищници щото месото бяга а и при това бързо Но културата изисква да не се ядат инакомислещите, а все пак аз съм културен човек



Тема Грешна постановканови [re: Диaнa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 16:17



Ако забелязваш, тук са атакувани предимно постинги на хора изживяващи се като божии наместници на земята, самоуверени и непризнаващи нищо друго освен своето мнение. Дискусията е хубаво нещо, защото така човек научава разни работи и може да си свери знанията. Учи и на толерантност.

А поведението на хищник, искаш или не искаш е заложено в теб. Филогенеза. Човек може и да го подтиска, да го отрича но самосъзнанието ни е просто надстройка върху животинската база. Не го забравяй, е освен ако не си привърженичка на тезата, че човека е създаден от кал.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: jiven]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 16:33



Ха-ха

Мда, това "за и против" впоследствие го видях.
Не се нервя - просто когато започнах да чета в клуба, беше тих, мирен и дружелюбен. Не задълго...



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автормapyля (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 16:39



може и да има нещо общо с теб. аз не съм забелязал клубът някога да е бил мирен но затова пък където се появиш ти, започват едни интриги, идни лиготии, не ти е работа. примери - астрология, прихология, биг брадър. все те тресе треската и си свръхзапалена, по-фенка от най-фенките, всичко знаеш и всичко можеш, абе пенкилер. та се надявам с това присъщо ти непостоянство да ти мине до месец два и да ни оставиш да си преживяме марулите на спокойствие, бз агресиите ти.



Тема Re: Грешна постановканови [re: няkoй]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 16:40



Разбира се, че дискусията е хубаво нещо, стига да е цивилизована. Като божии наместници се изживяват именно месоядните - вегетарианците са хрисими хора.

И въобще, не разбирам нуждата на всяка цена да убедиш другия, че си прав. Всекиму - неговото.

Колкото до хищническата природа - природата е затова, за да бъде преодолявана от културата. Поне за човека. Поне за някои хора. Така че...аргументите "от природа" не значат много за мен.

П.П. Това за базата и надстройката... Май-май философията си я учил при чичко Ленин.

Редактирано от Диaнa на 22.03.05 16:43.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: мapyля]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 16:49



Не си забелязал клубът да е бил мирен, но затова пък когато се появя аз, престава да е мирен? Добре.

Май ти си най- фен на феновете, след като ме следиш чак пък и по други форуми...



Тема Re: Грешна постановканови [re: Диaнa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 17:07



Обръщането на спора към заяждане и персонални обиди е пряко следствие от липсата на логични контрааргументи Някои от вегетарианци, които съм виждал са всичко друго но не и хрисими.

Между другото, християнството базирано на Новия Завет е въвело постите и призивите към вегетарианство. Старозаветниците са били хора, които не са имали нищо против месото, пиенето и други плътски удоволствия

А за базата и надстройката е истина. Иначе нямаше да можеш да преживееш и няколко дена само с надстройка. Но пък сме свободна държава - вярвай в каквото ти харесва



Тема Re: Грешна постановканови [re: няkoй]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 17:17



За физиология не мога да споря, понеже нямам медицинско образование. Не мисля, че и повечето от пишещите тук имат такова, така че просто призовах към толерантност.
Виж, философско образование обаче имам, та мога да споря за "базата и надстройката"...но не искам.
Иначе си прав, че персоналните нападки са най-слабият аргумент.



Тема скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.03.05 17:36



форума е вегетарианство, а не вегетарианци

ние като добри души не можем да оставим хората без предупреждение за опасностите от вегетарианството и да ги гледаме как се превръщат в мучащи и преживящи тревопасни без да се опитаме да им помогнем.

все пак това са хора, колкото и някои от тях да се опитват да станат крави.



Тема Re: скъпа диананови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 17:44



Ех добри души ненагледни, с чисти и святи помисли кълцащи гръцмуля на животинките...



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 18:22



Животните не са хора.



Тема Re: скъпа диананови [re: l]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 18:54



И с какво хората са по-добри от животните, та да им се отрежда такова привилегировано положение, че на тях да трябва да се съчувства повече, отколкото на животните?

Редактирано от Диaнa на 22.03.05 18:58.



Тема не са по-добринови [re: Диaнa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.03.05 19:06



но са МОЯТА глутница, забележи, не стадо, глутница.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 19:07



И от кога престана да "клъцкаш гръцмуля" на бедните животинки? От двадесет дена? И вече си на най-високата камбанария пръскаща просвещение сред грешните трупоядци.
Ами какво да кажем за теб, заради която същите тези животинки биват насилствено лишавани от така необходимите им територии за обитаване. Защото житото, просото, както и соята не се отглеждат на естествени територии, а за тази цел са били изсечени гори, пасища са обърнати в ниви и т.н.
Хайде погледни от тази страна на нещата.



Тема Re: не са по-добринови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 19:12



Бъди част от глутница, бъди убиец, изборът е твой - просто при това положение не се наемай да учиш другите кое е добро, понеже звучи доста перверзно.



Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 19:14



Не съм аз тази, целяща да пръска просвещение. Просто си имам убеждения, които държа да бъдат зачитани. Яж месо, нямам нищо против.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 19:15



Бъди част от глутница, бъди убиец, изборът е твой - просто при това положение не се наемай да учиш другите кое е добро, понеже звучи доста перверзно.
Аха, а това е някак си така, между другото.



Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 19:18



Кое това? Човекът сам твърди, че е част от глутница - тоест хищник, убиец. Не му го вменявам аз, а най-малко целя да вменявам вина. Единственото, което твърдя, е, че хищниците не могат да бъдат проповедници.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 19:26



И откога? Нещо не съм разбрал светия синод да е поставил това условие при приемането на кандидат проповедници



Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 19:35



Не ме вълнува особено Светият Синод - Максим ближеше подметките на бай ти Тошо, та едни хищници ли няма да направи проповедници...което няма особена връзка с религията. Та, говорейки за религия и преди всичко за етическия й аспект - кръвожадството не се връзва със състраданието, било то християнско, будистко и т.н., което е основен религиозен концепт.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано22.03.05 19:54



Пази боже, сляпо да прогледне! Както беше казал небезизвестен наш класик.
Не ми стана само едно - себе си ли надъхваш, че си на правилната пътека (защото повярвай ми звучиш като върла сектантка) или си мислиш, че по този начин ще просветиш останалите трупоядци.



Тема Re: не са по-добринови [re: Диaнa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.03.05 20:03



аз не ги уча кое е ДОБРО, защото такова нещо като ДОБРО няма, просто им обяснявам кое е добро ЗА ХОРАТА.



Тема Re: не са по-добринови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 20:24



Именно говорейки релативно, добро за хората като цяло няма - доброто за едни може да е лошо за други.



Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 20:27



Ами, за ен-ти път ще ти кажа, че нито надъхвам някого, нито себе си. Мнението ми нито е меродавно, нито ангажирам някого с него. Явно ти имаш някакви проблеми с приемането на чужда гледна точка без да се опитваш да обиждаш инакомислещите.

П.П. Колкото до ремарката - цитат от "известен класик" - "сляпото" отдавна е прогледнало с два семестъра християнска философия и още два история на религиите.

Редактирано от Диaнa на 22.03.05 20:30.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 20:58



> кръвожадството не се връзва със състраданието, било то християнско, будистко
> и т.н., което е основен религиозен концепт.

И защо да не се връзва? Това, че не изпитвам състрадание към животните (като общо понятие), а само към отделни техни представители, изобщо не означава, че изпитвам "кръвожадство" към хората, или пък че не изпитвам състрадание към тях.



Тема Re: скъпа диананови [re: l]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 21:04



Ако си кръвожаден, не си състрадателен - очевидно.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано22.03.05 21:20



Очевидно имаш проблеми с четенето, затова повтарям -- животни != хора. Сега схвана ли?

Кръвожадството към животни (различни от хора) няма нищо общо със състраданието към хора.



Тема Re: скъпа диананови [re: |]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 21:23



Кръвожадството към кое да е живо същество противоречи на възможността за състрадание към кое да е живо същество.

Както и да е, с грубияни не диалогизирам. Лека вечер.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано22.03.05 21:31



> Кръвожадството към кое да е живо същество противоречи на възможността за
> състрадание към кое да е живо същество.

Не е вярно :)

> Както и да е, с грубияни не диалогизирам. Лека вечер.

Аз пък не диалогизирам с никого. Обикновено с хората разговарям или споря. За диалогизиране не съм чувал, сигурно е нов философски термин :)



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано22.03.05 21:41



На мен ми действат добре, защото ми пречат да залитна в "крайности". И са прекрасно средство да каляваш волята си и да не се поддаваш на безумни провокации И си упражняваш толерантността... и въобще нека си говорят и пишат



Тема и тогаванови [re: Диaнa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.03.05 21:44



защо аз да не мога да проповядвам каквото смятам, че е добро, а ти да можеш?

Редактирано от ~!@$%amp;^*()_+ на 22.03.05 21:45.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Maktub]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано22.03.05 21:50



Хи-хи. Забавни са, верно, както и полезни. Като дребните врагове у Кастанеда или как там беше.

П.П. В съседната тема за крайностите вече взеха да ме пращат на "м**ната ми" - гледай сеир.:) Пуста агресия, пусто месоядство.

Редактирано от Диaнa на 22.03.05 23:20.



Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано22.03.05 23:26



диана, ти си противоречиш постоянно
много се дразня
сега казваш, че хората не са с нищо по-добре от животните, а в другата тема казваш точно обратното...
ти просто си чешеш езика, разбираш ли??
ти реално не осъзнаваш и не вярваш в нито едно от нещата, които казваш...
само тъпо говорене
преди да се появиш имахме ужасно големи спорове с такива като тебе, хайде моля ти се не изрявай томахавката отново, ако ти се заяжда и чеше философския език, виж на някоя от задните страници какво сме си говорили, па белким ти се задоволи любопитсвото...просто не искам всичко да се повтаря отначало, затва ще те помоля да си млъкнеш

:: салатено чудовище ::


Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано22.03.05 23:30



ше погледне кога цъфнат налъмите
аз казах веднъж, че такива дианчета превръщат думата "вегетарианец" в мръсна и нито за миг не съм спряла да вярвам в това

:: салатено чудовище ::


Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано22.03.05 23:44



аха
ти обаче си дошла да се заяждаш и да проповядваш...
нема да обърнеш внимание на тва дет съм ти казала, а ше обърнеш внимание само на заглавието на темата ми
както и да е
аман от фанатизирани вегетарианци на по 20 дена

:: салатено чудовище ::


Тема абе фотоне, ти от кога стана месоядка?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.03.05 23:52



мога ли да се гордея, че съм помогнал за обръщането ти в правата вяра?




Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано23.03.05 00:03



AAAAAAAAAAAAAAAAAA , sega se setih koia Diana si tiiiii! Haaaaa , pisna ti mai v Klub "Astrologia"!



Тема Re: абе фотоне, ти от кога стана месоядка?нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 00:34



станах месоядка откакто се влюбих безумно в интелигентните ти постинги:)


:: салатено чудовище ::


Тема .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 00:36







Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: arancabal]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 00:36



АСТРОЛОГИЯ??!?!?!ВЕРНО ЛИБЕ??
НЕАМ ДУМИ....
ХАХАХАХАХАХАХА
ДИАНОООООООООООООО
УЗНАХМЕ ТИ СРАМНАТА ТАЙНА ХАХАХАХХА


:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 00:40



е не се спичай:)
не може ли да ми харесва как разбиваш фанатиците на пух и прах?
ние с теб може и да ядем различни неща, но пък ни дразнят еднакви неща в тоя клуб:)

:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 00:56



аз по начало никога не съм обръщал внимание на това кво ядат другите, въпреки че обичам да си похапвам.
като минах от тука случайно, първо ме ядоса неква откачена майка дето иска да си умори детето, после се появиха разните фанатици и ми стана забавно.



Тема Re: .нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 01:03



ами забавно е:)
а и "полезно" - най -малкото развиваме тука ораторски способности и "диалогезиране" , т.е да преливаме от пусто в празно:))
трябва някой ден всиччи от клуба да се съберем и да отидем на ресторант, па да видим дали сме се научили на търпимост и обноски:)
а ти искам да седнеш срещу диана и да си поръчаш някво месо дет ти харесва, просто ще ми е забавно да й наблюдавам реакциите:) хехехе
преди 20 дена още си е чистила зъбите от сланинките на суджуците дето се завират, нали ли сещаш, а сега вече стана голема вегетарианка...
нямам нищо простив хората да си сменят храната, ма защо тряя да става с гръм и трясък и ебаси лудниците?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 01:07



аз от малък съм си дървен философ, иначе идеята за ресторанта е добра ама ако не е специализиран вегетариански, едва ли ще има много подходящи неща като за вас, ако пък е специализиран, няма да има нищо като за мене.

хм, ето пак един повод да се замисли човек за търпимостта.
в месоядските ресторанти, чат пат има вегетариански манджи, във вегетарианските никога няма месоядски.



Тема Re: .нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 01:30



е ти ако чак сега се сещаш за търпимостта...но нищо!
няма да ходиме в специализиран ресторант, а в обикновен
в обикновения има всичко за всички - салати, скара, постни и месни супи:)
никой няма да остане гладен..само да се организираме..а пък някой ден ще отидем пак всички на витоша и ще се смеем и ще бъдем щастливи...защото аз нямам намерение да се лишавам от хора, които харесвам само щото харесвали храна, различна от моята..по-скоро съм склонна да се разделя с някой, дето е решил, че неговото е най-доброто.. но пък хората на живо едва ли са толкова крайни, така че ако наистина вземем да се съберем всички, кой знае-може да излязат на повърхността неподозирани приятелства и чувства


:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 01:35



хубаво звучи, нали знаеш че все пак по отношение на мене има малко проблемче



Тема опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 01:51



ама нещо не върви, от една страна всички говорят толкова сериозно, от друга страна това което го говорят, не може да го казват на сериозно.

баси, ще зема да стана вегетарианец, дори това почва да ми изглежда разумно след посещение на клуб астрология.



Тема Re: .нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 02:01



не е бяш..
ти нали все някога ще дойдеш за няколко седмици?
аз ще те чакам...
хехе, шегичка:)

:: салатено чудовище ::


Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 02:04




щото не си виждал клуб Вампири:))))))))))))))))
те поне със сигурно никога няма да станат вегетарианци, но това не пречи да са най-изтрещелите ненормалници наоколо:))))))))))))))))))))))))))))


:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 02:06



шъ дода, ама само като си помисля за пътуването и някакси си ми се отщява.



Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано23.03.05 02:07



Oh lele.Az v klub vegetarianci umiram ot smiah kato 4eta poslednite niakolko temiAko otida vav vampiri iavno shte hodia utre sas sini che to iavno shte padam ot stola ot smiah



Тема Re: .нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 02:11



от самолети ли те е страх?
мене преди ме беше страх
а па веднъж в един самолет на аерофлот за малко да напълня гащите от ужас..то историята беше като от виц взета..начи летим си нали, и по едно време някъв сериозен мъжки глас вика "дами и господа, говори вашият капитан...поради технически проблеми (и тук на мен ми спря сърцето..).............................................................................................няма да можем да ви сервираме кафе и топли напитки...
ауууууу да знаеш колко съм го псувала тоя...не можеше ли стюардеса да го каже ебаси?? абе ужас:))

:: салатено чудовище ::


Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: jeni4ka]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 02:12



хахаха:)
а ти да не си вампир?
изпълзяваш тука в 2 часа да четеш клубове, а и ника ти един такъв кървав

:: салатено чудовище ::


Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано23.03.05 02:17



Mi za sajelenie ne Vinagi sam imala vle4enie kam vampiritePak i svetlinata mnogo mi pre4i
Ako biah sega niamashe da sam na neta ami niakade na van za sveja hrana
4ervenoto mi e lubim cviat

Sega shte hodia v klub vampiri da se pozabavliavam malko



Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: jeni4ka]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано23.03.05 02:25



Ама и тия са едни вампирир, направили си срещата за слетобяд в четири на най хубавото слънце в центъра. Трябваще в полунощ при пълнолуния... пълно аматьори



Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 02:28



"Тук в лето господне известно на всички четящи,ще предложа житието на великият вампир и непризнат месия на нашият прокълнат род Вирош.
Житието е съставено от свети Робърт руси,по дневниците на пресветия му предтеча отец Валенс. " на мен тва мие фаворита:)))))))))))))))))
вия от смях ехехехехехех лелееееееее
кой е свети робърт руди?:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 02:34



баси тоя капитан направо си е подритвал трудовата книжка, без да коментирам ако е имало някой с по-слабо сърце.

не не ме е страх, мразя да чакам, става ми скучно, а то цялото пътуване си е една голяма скука, и после докато привикна се ми се спи по неподходящо време.



Тема Re: опитах да попрочета нещо в клуб астрологиянови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано23.03.05 02:35



Phuu izpusnah -17 godini ot koga minah
I az tova cheta
I sreshtata sam propusnala -ama az togava si spia v kov4ega i bez tova,taka 4e ne me e iad
Sled malko shte izhvar4a ot nas 4e ot tolkova smiah sestra mi shte se sabudi i shte me izgoni.E pone shte piina malko sveja krav4ica na van

Niama da go 4eta ve4e 4e uj bezsmartni a pak toia staria vze 4e umria
Samo snimkata ot Intervu s vampir e dobra

Редактирано от jeni4ka на 23.03.05 02:42.



Тема Re: .нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 02:37



начи ще си дойдеш за по-дълго, за да си привикнеш спокойно и за да има за кво да си летял в скука

:: салатено чудовище ::


Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.03.05 02:38



това ми е и на мене идеята.



Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор A3_ ()
Публикувано23.03.05 09:19



О да това е така много площи отиват за гледането на жито и на други фуражи с главна цел - да изхранват животните. Имаше разни изчисления, че при вегетарианството обработваемите площи биха били 10 пъти по малко, сега тази цифра е особена, ама сам може да сметнеш колко изяжда едно животно като фураж и колко би дала една авокадова горичка на 1 декар...
Та дори и от тази страна погледнати нещата са си пак така.
Усмихнат ден ти пожелавам!



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: arancabal]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано23.03.05 09:45



В клуб Астрология? За последната година да съм пуснала там 5-6 поста.



Тема Re: скъпа диананови [re: A3_]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано23.03.05 09:51



Да, това беше смехотворно - вегетарианците пасат хектари обработваеми площи и за бедните животни нищо не остава.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано23.03.05 10:27



Коя точно последна година? Тази тримесечната ли?





<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: скъпа диананови [re: Диaнa]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано23.03.05 10:53



Ми АЗ е съвсем прав тук.
От един декар с пшеница примерно излязат 500 килограма зърно, това ще рече не повече от 25-40 килограма месо. Ако пък насадени със соя ще имаме в между 50 и 100 пъти повече протеин, мазнини и т.н и в стотици пъти повече минерали от всякаквъв вид отколкото бихме получили от месото което животните са натрупали от изяжедането на това което сме добили. Картофите от декар дават няколко тона, а ние от тая земя изкарваме един смотан свински бут.
Винаги от тая икономическа, социална, икономична и екологична гледна точка вместо да изхранваме животните, за да ги трепем после да ги развасоваме и правим на всякакви скапани колбаси можем да се прехранваме без месо много по-лесно с в пъти по-малко разходи и ресурси от всякакъв вид, а също труд и обработваема земя. Би било хубаво да оползотворяваме земята пълноценно, а това не става с използването и за фуражи за животните. Разликите в добиването са от няколко до десетки пъти. Мен това не ме притеснява, но просто е безспорен и неопровержим математически факт.



Тема Re: скъпа диананови [re: - TOШE -]  
АвторHot lce (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:32



Тоше, понеже уважавам мненията, които изказваш в този форум, единствено искам да добавя и уточня, че животни се отглеждат не само с цел месо.
Ако прекратим този процес (отглеждането на животни) от трапезата ни трябва да изчезнат продуктите от рода на - яйца, кашкавал, мляко, масло, сирене, извара, кисело мляко. Не говоря за купищата храни, които използват тези продукти като основа, за да бъдат произведени.
Нещата не винаги са толкова елементарни, колкото изглеждат на пръв поглед.
Съгласен съм, че човечеството най-вероятно може да преживее и без месо (ама не иска), но едва ли ще успее да преживее без животновъдство, а то също така изисква площи за фураж.



Тема утопиянови [re: Hot lce]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 12:41



хора, бе вие наистина ли мислите че като е толкова логично, че можем без месо, хората наистина ще спрат да го отглеждат, въпреки очевидните му икономически "недостатъци"? я мислете малко....
месната индустрия е ебаси лудницата...то покрай месото се произвеждат още 1 милион неща - добавки и антибиотици за животните, млечни продукти, кожи, сапуни какво ли още не....тва са милиони хора заети в този сектор..как ше им обясните че ше тряя да останат без работа (една част разбира се), защото видите ли , планетата се задъхвала? кво им пука на тях? сега земеделието е супер механизирано, а и ако върху земята се отглеждат само фуражи за хората, което е по-икономично, тва 100% значи вдигане на безработицата и бедността с хиляди проценти..ше има граждански войни и ше падат правителства...а и в америка специално месото е по-евтино от плодовете и зеленчуците.тук всички икономически графики се обръщат с главата надолу...
не знам...тва човечеството да спре да яде месо ми изглежда като някаква утопия...първо тряя да останат супер малко хора, примерно 1 милиард и тогава сигурно няма да има големи сътресения..
така си мисля де..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: утопиянови [re: фoтoн 1.618]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:55



Дори и да останат малко хора, пак ще трябват животни. Освен млечните и кожените истории, това са огромна част от медицинските препарати, а тъканите култури, а щамовете за лекарства и куп други неща все на животни се отглеждат. Така че, зачерква се класическата медицина и се връщаме на пиявици и баене от поп.

Ако хората станат вегетарианци, ще трябва да изтребят всичко живо във фермите, а това са стотици милиони животни защото вече никой няма да иска да се грижи за тях. Ей ти готова пандемия.

Да не говорим, че само след няколко поколения за започнат рецесивни и хомозиготни наследствени болести. Природата не долюбва хомогенността и я наказва веднага.

Абе мечти вегетариански Както в други клубове си мечтаят за деня, когато хомосексуалните щели да станат 50% от населението. То пътя към ада винаги е постлан с хубави мечти



Тема Re: утопиянови [re: няkoй]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 13:00



съгласна съм
а какво е хомозиботни болести?
и рецесивни? и как така са свързани с храната? обясни ми моля, стана ми интересно:) не се бях сетила за медицинската страна на проблема...
а тва че ще избият всички животни не е съвсем вярно, защото хората пак могат да си ядат сирене и яйца, но просто ще им трябват много по-малко животни, а и сигурно няма да е икономически изгодно да отглеждат животни само за млякото..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: скъпа диананови [re: Hot lce]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано23.03.05 13:22



Ооо аз въобще не съм от мечателите за вегетарианско общество, нито пък искам да се спре отглеждането на животни за цел храна или други нужди. Доста по голям прагматик съм. Просто казвам, че използването на толкова земя и земеделския труд за целите на животновъдството са огромни и донякъде нерационални. Незнам дали човечеството прекалява с консумацията на месо и до колко. Все пак мисля че можем и по добре да оползотворяваме замята отколкото за фураж за пилета примерно. Може би ако се консумираше значително по малко месо щеще да е по добре. Незнам, просто споделих че има загуби в пъти на пълноценна храна която можем да ядем вместо месото.
А за отглеждане за млечни продукти всичко е ОК. Аз не мисля че нещо в света трябва да се променя, иначе вярвам, че може да има много по рационално разпределение и използване на земята, животновъдството, това което може да ни даде.



Тема Re: утопиянови [re: фoтoн 1.618]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:50



В наследствеността има понятието зигота - сбор от сперматозоид и яйцеклетка, гамети или гаметофити и изобщо всякакви видове мъжки и женски полови клетки. Когато те съдържат еднакви комбинации от гени имаме хомозигота.

Рецесивните болести се дължат на комбинации от гени, които обикновенно не са доминантни - тоест не се изявават. Всички носим разни рецесивни признаци, но те рядко се изявяват - само когато и мъжът и жената са техни носители. При получаване на хомозигота от тези хора се получава поколение носещо рецесивния признак. Обикновенно това са наследствените болести - хемофилия, заешка устна, кривогледство, всевъзможни синдроми.

Поради това са забранени и близкородствените бракове - защото именно при тя опасността от повредено поколение е много голяма. В общества където се живее затворено и хората се женят помежду си има много такива. В Дания има много кривогледи - резултат от близкородствени кръстосвания във фамилиите.

Храната е вид мутаген. При нея се получават приспособленчески мутации, които се предават в поколенията. Но използването на еднообразна храна независимо дали е месо или зеленчук пак води до проблеми. Получават се проблеми във физиологията, които съвсем не са безобидни. Типични примери за това са фамилиите на руските царе и боляри от периода на Иван Грозни страдащи от подагра и цирози в резултат на диета от месо и алкохол. На обратния полюс са азиатците страдащи от бери-бери по времето през 40те и 50те - болест засягаща основно ядящите предимно лющен ориз. Месоядните европейци са били неуязвими за нея. Темата е необозрима а аз не съм лекар.

За това балансът на храненето е много важен. Защото човек може да създаде проблеми за поколения напред. Особенно при децата, които са най-податливи на мутации докато растат. Затова си мисля, че вегетарианството трябва да започне във възраст след съзряването на организма - да речем 16-17 г.



Тема Re: .нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор A3_ ()
Публикувано23.03.05 16:35



доста фанатизирано обясняваш нефанатичността си постоянно напоследък. Относно земята идеята беше доста по-различна, върни се и прочети.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано23.03.05 19:15



Vij , sega! Niamam ni6to protiv tebe! Prosto si te spomniam ot klub "Astrologia"! Tova e!



Тема Re: .нови [re: A3_]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано23.03.05 19:30



напротив, даже съм много по-спокойна напоследък
виж за земята, знам каква беше идеята, но просто исках да отбележа, че нещата не са толкова прости колкото изглеждат
аз също не ям месо и не ме кефи тва, че за 1 пържола отивали еди колко си декара гори, но ти наистина ли мислиш, че на хората им пука за горите и площите повече отколкото им пука за работните места и икономиката?
не бъди наивен...
аз лично не тая никакви надежди, че ще се появят лилави хора от епохата на водолея, които ще са тотални вегетарианци всички до един и дрън-дрън..
макар че кой знае? ще поживеем, ще видим

:: салатено чудовище ::


Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.03.05 11:20



"Или поведението на хищник по необходимост се пренася и върху хората?"


Човек Е хищник, моето момиче. Е, има и овце... И то доста!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Авторaзпpим (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 18:56



да си кажа и аз мнението. Смятам, че ако не друго имала съм около 4 години зад гърба си , в които не съм яла животински продукти. майка ми е вегетарианка, и в моето семейство почти не се е яло месо, дори когато не бях се отдала на суровоядства и прочее. започнах ги като 14-15 годишно лапе под влияние на "сила за живот" и една книга на пол брег. вярно е, че се хранех доста крайно, а не просто вегерариански- т.е. почти само на плодове и зеленчуци и понякога зърнени храни. сега си ям месо , и риба и доста млечни продукти. енергията , която изпитвам е несравнима. имам сили да свърша 1000 неща. изчезнаха сумати оплаквания като сухота на кожата, кандида, анемия. от суровоядството, тъй като явно не е било балансирано, развих доста ниско кръвно и често ми се виеше свят.
наистина има нещо общо между храна и психика. от вегерарианството наистина се чувствах по -хрисима, а сега по заземена и по силна. концентрацията ми е по висока и умът ми е по силен.
всичко зависи от начина на живот, който човек води. не съм съгласна , че вегетарианството е по хуманно или не. така отричаш цели нации, които нямат други източници на храна освен месото. важна е хармонията с природата, която индианци и ескимоси са постигали, въпреки месоядството. и са обичали храната си- т.е. бизони китове или прочее. цялото им творчество е посветено на бизони сърни или там съответно каквото ядат.
да изядеш нещо не е признак на ненавист. признак на ненавист е да вземеш повече от колкото ти трябва. затова екологията ни е на това дередже.
п.с. само да спомена с яденето на месо поддържам доста стройна фигура:), докато повечето вегетарианци са закръглени. хау!:)



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: aзпpим]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано29.03.05 19:57




за малко да се хвана на мотива за стройната фигура:)
ама от суровоядство не се ли поддържа също стройна фигура?
а и как така ще развиеш сумати болести, ако ядеш всякакви зеленчуци, плодове, ядки и зърнени храни?
ти може би си карала само на домати и ябълки или нещо подобно супер крайно и опасно
иначе съм съгласна, че хората изяждат и използват повече от колкото им трябва.
само не знам кога ще се понамали тази прахосническа тенденция...може би американците ще ни дадат тон, когато наложат по-стоги изисквания за икономични двигатели и още 1 куп неща..:) т.е. когато хората решат че парите не са по-важни от природата и здравето, т.е. никога

:: салатено чудовище ::


Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: фoтoн 1.618]  
Авторaзпpим (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 20:09



проблемът идва от там, че тези, които решават , нямат проблеми с природата и здравето, тъй като всичко е на тяхно разположение. кеф им риба от някви планински езера някъде си, кеф им парти в ню йорк кеф им уединение в хималаите. тях си ги устройва:(((за какво им е да променят реда на нещата?
ами поддържа се стройна фигура със суровоядство. ама при мен наистина нещо не се получаваше баланса. ядох си ядки, ядох си всичко ...ама си и припадах много редовно.
може би защото бях подрастваща. примерно майка ми няма никакви проблеми със здравето, но тя яде и мляко и масло и прочее невегатариански чудесности.но пък си е яла месо без ограничения докато не стана на 35.

а и още нещо- защо свързваме омразата с яденето, като е точно обратното. всяко същество обича това, което яде. това е най висшата форма на любов-позволяваш на нещо да стане част от теб. не слувайни са приказките "обичам ябълка,обичам сладолед"е това не ми пречи да плачкам като дете при вида на гергьовденските агнета:(



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: aзпpим]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано29.03.05 20:15



нищо не разбрах от последния ти пасаж, но карай..
яла ли си спанаци, коприви, сусам-таханове и медища? ако ядеш всякви плодове и зеуенчуци и ядки просто не знам как може да получиш недостиг то квото и да е..направо не ми го побира главата
не знам тая анемия дет викаш...не мога да повярвам, че е от суровоядство
тука имаме 2ма суровоеди, алооооооо я се изкажете тука, вие имате ли проблеми с кръвното и тва онова?


:: салатено чудовище ::


Тема какъв ти е на тебе проблема със стройната фигура?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.03.05 20:39



освен ако не си гърбава , 170 см на 58 кг си е направо като за рекламно лице на освиенцим.


Редактирано от ~!@$%amp;^*()_+ на 29.03.05 20:41.



Тема Re: какъв ти е на тебе проблема със стройната фигунови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано29.03.05 21:14



кой па ти каза на тебе, че съм 58 кг?:)
хахаха мене тва ми е мечтата от 6 месеца, 58 кила да стана

:: салатено чудовище ::


Тема Re: какъв ти е на тебе проблема със стройната фигунови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.03.05 21:22



беше го писала някъде по форумите.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: aзпpим]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано29.03.05 21:57



ехх, как ми се хареса този пост
и посоката ти на мислене



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор KamBam ()
Публикувано29.03.05 22:07




Виеше ми се свят преди 2 години като стана рязко, но то отмина още със спирането на месото
Аз напрактика от 2 седмици съм суровоядец заради тахана и кашуто! Убеден съм че това е диетата за мен, но за другите ще изчакам малко преди да почна да препоръчвам усилено - като събера повече опит

Редактирано от KamBam на 29.03.05 22:09.



Тема Re: За месоядните...нови [re: aзпpим]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.03.05 23:34



Прочее, народите, които живеят от лов, не изпитват точно любов към животните. Те изпитват най-дълбока почит и преклонение. Индианците казват, че животните са техни покровители и благодетили, които даряват телата си, за да могат хората да живеят...
Т.нар. "ловни" народи наистина оценяват тази саможертва!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Cornflake girl]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано29.03.05 23:37



О, мерси! Бях спряла да чета този топик, че някои само гледат за какво да се захванат...



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Black Wolf]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано29.03.05 23:39



Е, има и богини на лова. Моето момче.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: arancabal]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано29.03.05 23:40



Добра памет!



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: aзпpим]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано29.03.05 23:43



Абе, нищо не отричам. Всеки си знае себе си.

Казваш, сухота на кожата? Откак съм на веганство, кожата ми се изсуши...я кажи, какво да правя?



Тема богинята на лова - вегетарианканови [re: Диaнa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.03.05 00:14







Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано30.03.05 08:42



беше за азприм, но нищо... приемам благодарности всякакви



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Диaнa]  
Автор KamBam ()
Публикувано30.03.05 08:59



Яж повече мазнини, по-малко концетрирано сладко. Избягвай да се къпеш с гореща вода. От мазнините на мен най-омазняващи ми са олиото, орехите, фъстъците(сурови) и кокосовите орехи.



Тема баси, ако кажеш и че суровите фастъци ти харесватнови [re: KamBam]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.03.05 09:29







Тема Re: баси, ако кажеш и че суровите фастъци ти харесватнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор KamBam ()
Публикувано30.03.05 10:02



Ми хич не са лоши Дори си накиснах едни и докато ги изям те взеха че покълнаха - като хапна 10-20 и място не мога да си намеря, пък трябва по цял ден пред комп. да седя .
Затова отсега само сухи



Тема Re: баси, ако кажеш и че суровите фастъци ти хареснови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано30.03.05 10:07



4e kakvo im e na surovite fastaci?I az mnogo si gi obi4am



Тема кръвожаден тип такъвнови [re: KamBam]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.03.05 10:12



да ядеш нещастните живи фастъчета .

е иначе всеки си има вкус де, на мене даже и недопечени са ми гадни



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: aзпpим]  
Автор jiven ()
Публикувано30.03.05 10:22



Най-накрая мнение от човек с доста опит зад гърба си. Щото тук сме или почнали след пубертета с вегетарианството или ядящи месо, дето се гъбаркат Всъщност Раджа е вег по рождение, но мисля че не е суровоядец и яде млечни. Аз в никакъв случай не отричам суровоядството, просто смятам че не е за всеки. Примерно не е било за теб. Хората често отказват да слушат телата си заради силна емоционална пристрастност за едно или за друго: всичко дето не е сурово е вредно, убиването на животни за храна е зверско престъпление или ако всичко е без месо, то няма да оживея



Тема що мислиш, че се гъбаркаменови [re: jiven]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.03.05 10:41



просто сме толкова добри и изгаряме от любов към ближните, е не ни дава сърце да ги гледаме как страдат заради предразсъдъците си.

п.п. вегетарианство и вегетирам са с общ корен .



Тема Re: баси, ако кажеш и че суровите фастъци ти харесватнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано30.03.05 11:26



Суровите фъстъци са супер. Винаги съм ги предпочитала пред печени. Печените направо ги мразя.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: KamBam]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано30.03.05 11:27



Ям бе, ям...даже се изкушавам да пия зехтин. Много си падам по мазното.



Тема Re: богинята на лова - вегетарианканови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано30.03.05 11:29



То не се губи. Ще ловувам мъжки екземпляри.



Тема Re: За месоядните, спамващи този клубнови [re: Cornflake girl]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано30.03.05 11:30



Хаха...ами то толкоз постове, толкоз чудо...



Тема Re: какъв ти е на тебе проблема със стройната фигунови [re: фoтoн 1.618]  
Авторazprim (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 14:23



ами ако от доста време си вегетарианка- намали въглехидратите. яж повече млечни и ядки и по малко плодове и зърнени.
а за суровоядството- целия интернет е пълен с хора докарали си проблеми с ниско кръвно и анемия.както и излекували си сума ти неща. но наистина въпрос на организъм, както и на период. щото всяко залитане продължително във времето не се отразява добре. не случайно си има период на постене и период на блажнене ли се казваше? даже аюрведа/ведата свързана с храненето/ не препоръчва суровоядство за продължително време.
активирала се Вата доша.успех в постигането на мечтите:))



Тема Re: кръвожаден тип такъвнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор KamBam ()
Публикувано30.03.05 15:04



Ти си се шегуваш, ама аз вече кълнове избягвам



Тема Re: кръвожаден тип такъвнови [re: KamBam]  
Автор Cornflake girl (restless)
Публикувано30.03.05 16:45



защото са мънички невинни същества ли?




Тема Re: що мислиш, че се гъбаркаменови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор jiven ()
Публикувано30.03.05 17:00



Подозирах аз, че от благородни стремежи сте подбудени, но не бях съвсем сигурна.

Ся, не ме карай да се ровя за етимологията на вегетарианство и вегетиране, че по професия съм филолог и ша та разбия на лингвистичното поприще

П.П. Като си погледнах писанието, след изявлението че съм филолог, открих толкова много грешки, че чак ме досрамя и се върнах да редактирам

Редактирано от jiven на 30.03.05 17:04.



Тема Re: кръвожаден тип такъвнови [re: Cornflake girl]  
Автор KamBam ()
Публикувано30.03.05 18:24



Да , тамън поникнало нещо и аз го изяждам, не ща така



Тема :-)нови [re: jiven]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.03.05 18:40



не че съм филолог, ама сигурно е една и съща.
не си ли чувала "той се превърна в зеленчук" за някой с мозъчни увреждания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.