Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Елданови  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 15:51



Бихте ли ми казали как се консумира,най добре ако някой знае рецепти. А има ли начин да се яде сурова с мед например,ако я накисна от вечерта става ли?
Купих си елда защото четох че била полезна и сега се чудя какво да я правя .



Тема Re: Елданови [re: Bили]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано19.03.05 16:25



Не знам дали Елдата може да се консумира сурова,но тук ми се намира една рецепта:
Елда - 1 кафена чашка
прясно масло - 1 супена лъжица
морска сол - по желание
Почиства се добре.Слага се в кипяща и леко подсолена вода.Ври около минути,а после остава на съвсем бавен огън,до пълното поемане на водата и разцъфтяването на зърната.
Готовата каша се поднася топла,полята с разтопено масло като основно ястие или гарнитура.Може да се прибави една супена лъжичка мед.

Бон Апети

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Елданови [re: Bили]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано19.03.05 16:46



Откъде купи сурова елда?

Ето тук рецепти:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=gotv&Number=1943097398&page=1&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: Елданови [re: Bили]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано19.03.05 16:58



"Купих си елда защото четох че била полезна и сега се чудя какво да я правя."
Това изречение много ме развесели
Ми за мен дори да е накисната за 1-2 часа и си става за ядене. Ако е с гореща вода и за 5-10 минути може да е готова. Няма нужда да стои по 10 часа, нито пък е задължително да се слага в топла вода. Въпроса е че има по специфичен вкус и не на всеки му харесва особенно пък сурова.
Аз я слагам обикновенно в една паница отгоре върху монитора и тя стои 1 до няколко часа в хладка до топла вода. Като ми се дояде и изсипвам водата която не е попила на цветята и ям без нищо или кис. мляко, мед рядко и слагам, но то си е въпрос на вкус.



Тема Re: Елданови [re: Диaнa]  
Автор KamBam (влюбен)
Публикувано19.03.05 17:03



Благодаря за линка!!


"В България съм я намирала да се продава само препечена.Познава се по това,че суровата е жълтеникава на цвят,а препечената - кафеникава .И още по това,че ако накиснеш суровата във вода - ще покълне , а препечената само се разпуква.Затова не я препичаме - тя е вече обработена.
В този ред на мисли - откъде мога да си намеря сурова елда?"

Редактирано от KamBam на 19.03.05 17:04.



Тема Re: Елданови [re: KamBam]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 17:30



Аз съм сразена. Миналата година си посях. И тя не поникна, представи си. Сега разбирам защо. Смятах пак да повторя експеримента. Какво ти, щях да го поватарям до дупка.



Тема Re: Елданови [re: - TOШE -]  
Автор Epoussette (метличка)
Публикувано19.03.05 18:59



А не се ли притесняваш, че излъчванията на монитора отиват в елдата ?
Не може да си с LCD, защото върху него не може да се закрепи пълна с елда купичка

Аз снощи си купих един пакет елда и днес, като влязох във форума - и какво да видя - някой вече попитал това, дето и аз си го мислех : "Чух, че елдата е полезна, купих си и сега не знам какво да я правя !" Ама на опаковката си пише някаква рецепта :
1 чаша елда се слага да ври 20 минути в три чаши вода.

Epoussette un peu les recoins
De ton coeur, y'en a grand besoin !


Тема Re: Елданови [re: И.]  
Автор KamBam (влюбен)
Публикувано19.03.05 19:15



Като си спомня миналата година какво суровоядство правих с гречка, сусамов тахан и кашу... ама и не ми беше лесно



Тема Re: Елданови [re: Epoussette]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано19.03.05 23:21



Хехе моята паница е специално екранирана майтапя се
Ми няма никакво излъчване отгоре върху монитора. Има отпред, ама при новите монитори е супер незначително. А иначе отгере е напълно хоризонтален и е удобен за потдържането на топла среда за много неща. На него си правя и кълнове за отрицателно време 12-18 часа, да не казавам и по-малки цифри. никакви буркани, марли и подобни глупости. Просто държи температурата на водатамежду 30-40 градуса в зависимост от стайната.

Абе какви 20 минути, тя за 3 минути е преварена направо.



Тема Re: Елданови [re: KamBam]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано19.03.05 23:26



Еххх аре стига бе то всичко ще излезе печено : (
Ако видиш сурова елда да кажеш. Ехх знаех си че нещо не и е наред на елдата, то много хубаво не е на хубаво.
Суровия лешник който отгоре няма кафява обвивка, а е бял може също да се окаже минал през някаква тепературана обработка като кашуто. Някой знае ли нещо по въпроса?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.