Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Деца вегетарианцинови  
АвторToни.A (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 12:34



ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ!
ОТВАРЯМ ТЕМАТА ЗАЩОТО НАПРАВИХ ТАКИВА ДЕЦАТА СИ.ЕДИНИЯ МИ СИН ,КОЙТО СЕГА Е НА 10 г.САМ ОТКАЗА ДА ЯДЕ МЕСО,НО НА МАЛКИЯ (4г.И ПОЛ.) АЗ НЕ МУ ДАВАМ.Е ТА ПРОБЛЕМА Е В ТОВА,ЧЕ В ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ СИ ЗАДАВАМ ВЪПРОСА ПРАВИЛНО ЛИ Е ТОВА КОЕТО ПРАВЯ С МАЛКИЯ,ДАЛИ НЕ МУ ВРЕДЯ???
ПОНЕ ХОРАТА ОКОЛО МЕН ТАКА КАЗВАТ И АЗ ВЗЕХ ДА СЕ ЗАМИСЛЯМ.
ВИЕ КАК МИСЛИТЕ



Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: Toни.A]  
Автор jiven ()
Публикувано16.03.05 13:06



виж на 6 страница, има една тема на Мактуб, достатъчно изчерпателна.



Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: Toни.A]  
Автор A3_ ()
Публикувано16.03.05 17:30



Ако питаш мен определено ако ти си вегетарианец, не трябва да даваш на детето си иначе става някакво противоречие... мога да се разпростра защо мисля така, но е чудесно, че не даваш на детето си месо! Това е естественото положение на нещата, това е изборът на природата и на физиологията.
Поздравявам те!



Тема продължавай таканови [re: Toни.A]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.05 17:44



ако искаш да направиш от децата си телета.
този дето сам се е отказал, хубаво, въпреки че се съмнявам да е наистина така, сигурно е бил поне "насърчен"



Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: Toни.A]  
Автор Иcтинckият Eмo (той)
Публикувано16.03.05 21:33



Не, не е правилно. Но ти си Родителя, ти решаваш. Не може да ти се бъркаме.



Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: Toни.A]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано16.03.05 22:36



Интересно е защо търсиш консултация тук - значи не търсиш отговор кое е правилно, а търсиш оправдания за направения от теб избор. Все пак ти си майката и отговорността е твоя, защо я прехвърляш на други?

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: Aлeдap]  
Автор CHERRY ()
Публикувано16.03.05 23:14



Не е моя темата, но ти самата не задаваш ли понякога въпроси?

Дори се случва в момента, в който зададеш въпроса, вече да знаеш отговора.
И той не зависи от чуждите отговори.



Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: Toни.A]  
Автор CHERRY ()
Публикувано16.03.05 23:23



Другият родител какво мисли?
Въобще, във вашето семейство какво готвите? Яде ли се месо, къде още се храни малкото човече, освен в къщи? Има ли настоятелни месоядни баби е дядовци?

На сила не можеш да го направиш вегетарианче, особено, ако се появяват разни "доброжелатели", които скришно го тъпчат с мръвки и развалят дисциплината. ;)
То нали знаеш за забраненото, че е най-сладко.

Въобще не мога да измисля адекватен отговор.



Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: CHERRY]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано16.03.05 23:36



Не се ли задават въпроси, за да получиш отговор? Ако знаеш отговора, защо да питаш?

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: Деца вегетарианцинови [re: Toни.A]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано17.03.05 15:08



Детето ти харесва ли вкуса на месото?
Моят принцип е детето най-добре си знае какво му се яде, от какво има нужда организмът му. Ако наистина му се услажда на малкия ти син, нека си яде, но ако му е все едно дали ще яде боб или пържола, съм с две ръце за боба естествено Дали му вредиш... не, ако храната му е достатъчно разнообразна... и може би да, ако детето иска месо, а ти не му даваш.
Иначе всички деца са различни, и оттам всяка майка има различно виждане за храненето. Ти си родител и имаш правото и знанието да правиш това което е най-доброто за детето ти. Това право най-силно се упражнява до към 7годишна възраст, тогава се полагат основите....
Моята дъщеря е на година и половина и аз не й давам месо, но и не я спирам ако си хареса нещо на масата... Преди няколко дена бяхме на гости и тя изяде 3-4 парчета филе, незнам дали е от това или от друго, но след 36часа беше болна(това й е първата директна консумация на месо) Аз лично не смятам да и готвя месо, ако тя не поиска.
Надявам се да съм ти била полезна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.