Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема спешно за морковите!  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 13:34



трябва да приемам много витамин А. хапвам моркови много напоследък но ме светнаха че почти не се усвоявал въпросния витамин ако ги ям сурови без мазнина (нали са разтворими А витамините)?
трябва ли за да имам максимална полза да ги задушавам леко в сехтин и вода или мога да хрупан направо суроеи?плз помогнете ми! как стоят нещата със сушените кайсии? тях няма как да ги смесвам с нещо мазно :)

къде другаде се съдържа вит. А?
мерсо предварително!



Тема Re: спешно за морковите!нови [re: дecи]  
Автор Люб ()
Публикувано14.03.05 13:42



здр, имаше такава тема.

Скромно предоставям своя отговор по нея.



:)




Тема Re: спешно за морковите!нови [re: Люб]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 13:58



о, благодаря!отивам да чета!



Тема Re: спешно за морковите!нови [re: дecи]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано14.03.05 16:46



Погледнах горе долу линка и да си кажа че пише и големи глупости ито не от някой тук ами от публикуваните материали на псевдо учени и псевдо специалисти, даже не и не четох по надолу. Ще коментирам малко за усвояването и морковите.
Я обясни малко по-добре, защо мислиш че трябва да приемаш много витамин А и е толкоз спешно.
Да витамина е разтворим , ама мастноразтворим, затова салатите е добре да се подправят с малко мазнина. А варен е по-добър, понеже цеулозата му омеква и става по лесно смилаем, ама това пак не е много ясно колко е добре и дали въобще е по-добре. Ако искаш ги задушавай в малко мазнина и вода. Ма можеш и да ги правиш пържени или варени. Също добре е на салата с зеле или ряпа с майонеза или мазнина. Най-добре е ако имаш с какво да си правиш сок.
От сока се усвояват перфектно, може да му сложиш малко мазнина и да объркаш хубаво. Имаше един доктор по "соколечението", суровоядец живял 110 години. Във всички негови сокове които предлагаше при различни болести които са някакви различни смеси присъства и според него е номер едно е този от моркови. Иначе някои хора на запад получават пренасищане с бетакаротин от витамини, разни обогатени напитки или сок от моркови и даже на места кожата им почва да пожълтява, тъй че явно добре се усвоява и без мазнина.
Колкото искаш толкова мазнина си слагай и в салатите и в манджите. Както ти е вкусно така.
Други супер богати неща са чушките и спанака. И те и морковите осигуряват дневните нужди дори и да не поемаш никаква друга храна с вит. А и то в минимални количества от 40-150 грама. Същото важи и за копривата. Марулите имат по-малко но пак са добре.
Ако не си вегетарианка най-добре си купи черен дроб, няма значение от какво животно. Всичките съдържат от 200-400%/100 гр. от необходимото. Ммм дробчета с лук, баси и вегетарианеца съм аз щом още се присещам за такива неща и ми се виждат вкусни. Друго което се сетих в момента е тиквата. Близо и около 100%/100 гр.
Понеже пита за кайсиите, то яж си ги както искаш. И те са богати, но не са нещо специално или необходимо. И нека не обиждаме природата като си мислим, че ни е направила толкова смотани, че да не можем да усвояваме каротина който се съдържа във всички зеленолистните, плодове и зеленчуци.
Казвам ти толкова неща за да знаеш че не е нужно да се тъпчеш с моркови или каквито и да било храни в големи количества. Сока от моркови е дори по-богат и добър за усвояване от самите тях и дори една чаша ти осигурява 4-8 пъти дневната доза. Виж някакъв сок с моркови от натуралните. И да няма супер качествени, но дори и тия със захар и вода пак вършат работа.
Също стават и тия в които участват морковите заедно с други неща. Това ти е най-лесния и естествен начин да си пренабавиш всичкия витамин и без да мислиш какво ядеш и то от 1-2 чаши.
Дано си се ориентирала какво и как ще ти свърши работа . Въпроса ти е много лесен като решение, а задачата като изпълнение щом става въпрос за тоя витамин, така че няма за какво да се притесняваш. А при готвене почти всичкия се запазва и това не създава проблем.
Ако наистина си получала авитаминоза, то едва ли е само на един единствен витамин и може да пиеш някакви витамини и да си обогатиш храненето. Нямам идея какъв ти е случая. Винаги нещата са навързани ама тука никой не се изяснява какво и що.
Тоя път няма да говоря за изкуствени витамини, водорасли и прочие без да знам за какво става на въпрос пък и хич не ми се разклонява темата, понеже не е нужно в случая. Когато може съвсем лесно по естествен начин няма зор от специални неща.



Тема Re: спешно за морковите!нови [re: - TOШE -]  
Автор Люб ()
Публикувано14.03.05 17:04



да, за сока от моркови е практична идея :). и отношението към храната ... айде да не задълбавам и аз.




Тема Re: спешно за морковите!нови [re: дecи]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано14.03.05 17:31



Е, за морковите ... за морковите ... ами ...



____________________
>> Against the Wind <<


Тема Re: спешно за морковите!нови [re: Alice]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано14.03.05 19:47



Браво Alicе нали знаеш "Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи." Ами почти се вписа в профила, ако беше оставила напълно празен пост щеше да е още по успешно



Тема Re: спешно за морковите!нови [re: Alice]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 20:09



ее, не преувеличаваш ли малко?
на момонети съм съгласна с теб, но като цяла смятам, че мнението ти е твърде задълбочено и крайно

:: салатено чудовище ::


Тема А още по-благословеннови [re: - TOШE -]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано15.03.05 10:03



е този, който каквото и да каже, все мъдро и поучително е то!

В какъв профил съм се вписала, бе Тоше?


____________________
>> Against the Wind <<


Тема Re: спешно за морковите!нови [re: - TOШE -]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 11:42



страхотен си, благодаря ти! козметичката ми препоръча този витамин заради кожата на лицето, а също и малко късогледство имам и е добре за очите.
ще си правя сок от моркови тогава, толкова го обичам...но все си мислех нали ако е суров моркова...няма да се усвои достатъчно. вече знам, благодаря ти още веднъж, на останите от клубчето дето ми писаха, също!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.