Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Христиански пост  
Авторdetelina (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 12:03



Спазвате ли хр. пост?



Тема Re: Христиански постнови [re: detelina]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 12:04



аз спазвам курбан байряма
амииииииин

:: салатено чудовище ::


Тема bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано12.03.05 12:17



Tova koe beshe ot dvete -1 mesec po4ti na nishto ili nagavaneto posle na razni sladki neshta i takiva drugi neshta?Imam edin priatel ot Turcia deto mi gi obiasniavashe edin pat tiahnite praznici ama ne pomnia ve4e



Тема Re: Христиански постнови [re: jeni4ka]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 12:21



Всъщност при християнските пости смирението на душата и искрената молитва са по-важното. Тези, които казват, че постят, като просто се лишават от животински храни всъщност просто спазват една диета, а не постят в истинския смисъл на думата.

Животът е хубав.



Тема Re: bairiamaнови [re: jeni4ka]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 12:32



в продължение на 1 месец през деня не се яде, само вечер се яде

:: салатено чудовище ::


Тема Re: bairiamaнови [re: jeni4ka]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 12:36



През деня не ядеш, през нощта се надумкваш като разпран.

Животът е хубав.



Тема Re: Христиански постнови [re: Raja]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано12.03.05 12:42



Mi az za tova kazah che az posta niama da moga da go izkaram 4e moita dusha e dosta nepokornaIna4e molitvite mi vinagi sa iskreni
Spored men posta ina4e e napraven glavno s cel pre4istvane na organizma ot natrupani otrovi.Ako pak reshish da pre4istvash i dushata si -oshte po-dobre.



Тема Re: bairiamaнови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 13:09



по-скоро им се обръща денонощието..през деня спят, а през нощта стават и се събират из разни кафенета и ядат и говорят, т.е. правят нещата, които се правят през деня по принцип:) намерили са им цаката на постите..
а иначе ти го даваш малко като буш - "или си с мен, или против мен"
за теб има следното уравнение - фотон не харесва буш; фотон харесва че гевара; заркауи не харесва буш, но сигурно харесва че гевара => фотон харесва заркауи
плитка ти е логиката
това че не харесвам политиката не америка не означава, че харесвам терористите
ама ти едва ли ще разбереш..сигурно вярваш в "синята идея" и си плакал за загиналия българин в ирак.

:: салатено чудовище ::


Тема Re: bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 13:31



Напротив, много добре те разбирам. Тийнеиджърските ми години минаха в увлечения по социализма, антиглобализма, антиамериканизма и Че Гевара. Разбирам подтика на всеки един ред, който си ми написала.

Животът е хубав.



Тема Re: bairiamaнови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 13:37



ми тогава защо ми пишеш за заркауи?
а защо тези "увлечения" са минали? наистина ли нещо толкова важно като нещата срещу които пиша са само увлечение, което с възрастта си минава??

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: jeni4ka]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 13:44



Не се кахъри, строгият пост започва от идния понеделник. Предишната неделя беше последната преди Великден, в която се яде месо. Тази неделя (13.03.) е Сирни заговезни, т.е. ядат се млечни продукти и яйца. А на 25 март (Благовещение) можеш да хапнеш риба. Рибата в християнските канони не е точно месо явно, защото на много по-значими празници, които иначе се падат през пости, е разрешена. Колкото до алкохола, не знам какво е отношението на християнската църква към него. Но не ми се струва нередно да се пие през пости, защото се прави от грозде все пак. Може би са имали предвид, че не върви с постно ядене. Ти го пробвай с ядки например и мисля, че няма да си в грешка.



Тема Re: Христиански постнови [re: И.]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано12.03.05 14:08



Vsi4ko tova mi e izvestno:)Edno vreme kato gi karah gi pochvah ot Mesni zagovezni.
I za tova kazah che sega s tozi alkohol na 8mi ve4e sam narushila posta:)Alkohol ne se pie po vreme na post.Ina4e s iadki varvi da -tuk sam saglasna.Ama bez mezence si e nai-dobre ili pone tova deto go pia az de:))Za hranata sam zapoznata koia sedmica kakvo se spira.Ama az sam ia spriala neia ot izvestno vreme taka che sam si na posti ot niakolko meseca:))))Samo ot poro4nite misli i razni takiva neshta ne moga da se otkaja ili pone mi triabva palno spokoistvie za da go napravia:))) Ribata za men si e meso.Dori kogato karah posta predi vreme neia ne ia iadiah nishto che se razre6ava na Cvetnica.
I da ne zabravite da si oprostite grehovete utre!



Тема Re: Христиански постнови [re: jeni4ka]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 14:14



а не може ли днес да си ги опростим?
или другиден?
или изобщо всеки ден да си прощаваме? защо трябва да има един определен ден за това, или определен ден да обърнеш внимание на жена си?
или може би утре като си ги опростим ще си успокоим съвестта с думите "ето, измих си ръцете, сега имам цяла година на разположение да "греша" и да дразня околните, ма кво ми пука като на 13.март догодина задължително ще си простим пак. мдаа, аз съм добър християнин.."
а пък въздържането от "порочни" мисли е направо смешно..ако си истинска християнка няма да имаш никакъв проблем да не искаш секс, бе като с месото, абсолютно същото, просто трябва отвътре да ти дойде, без насилване и напъване

:: салатено чудовище ::


Тема Така е.нови [re: jeni4ka]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано12.03.05 14:22



И не всички знаят, че постът включва и въздържание от секс и дори грешни помисли, както казваш.


____________________
>> Against the Wind <<


Тема Re: bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 14:25



Отнасяй се винаги с подозрение към хора, които ти казват, че между техните идеи за едно справеливо общество и настоящата ситуация стои само определена цифра от хора, които трябва да бъдат физически премахнати (т.е. убити или вкарани по затворите и концлагерите).
Общото между Че Гевара и Заркауи е именно това. Опитай се да гледаш на насилието по еднакъв начин, независимо дали се извършва от американци, араби или китаици. Не казвай, че Буш е лош защото е нападнал Ирак, а пък там Саддам не е извършвал насилие, а просто е “държал кюрдите и шиитите на каишка”. Мисли какво всъщност казваш с това. Защото зад това държане за каишка всъщност имаш предвид унищожаването на цял един град с отровен газ. Зад това държане на каишка стои избиването на стотици хиляди противници на режима, и то не само шиити и кюрди. Ако не одобряваш това, че Буш е пратил армия на хиляди километри от щатите да избавя един народ от диктатура, не е логично да се възхищаваш от Че Гевара, който пък е заминал на хиляди километри от Аржентина да избавя Куба от друга диктатура (тази на Батиста) и да я замени с нова, още по-жестока (той лично е участвал в екзекуциите на стотици). А след това е искал от Хрушчов да използва атомно оръжие срещу САЩ и е ходил да “освобождава” Ангола и Боливия...

Бих се радвал един ден да разбереш, че най-значимата ценност за едно общество е свободата. Тя е кажи речи единственото условие за да върви то напред (другото си го има заложено в човека). Сама разбираш, че няма как да се възхищавам на режима в Китай или този в България допреди 15 години, при положение, че те предполагат преследването ми заради идеите в които вярвам. И ако синята идея се състои в това да се разгради този режим и България да тръгне по пътя на останалите Европейски държави и САЩ, то да – вярвам в синята идея.
Ти ми прати едни километрични постинги в които оплюваше всичко американско, но дай си сметка, че основата на това общество е именно свободата на мисълта (оттам и на всичко останало). Това е нещо, което признава и Ноел Чомски, от когото ти се възхищаваш. Наистина, фактът, че той може спокойно да изразява позицията си, без да бъде гонен заради това, не може да бъде подлаган на съмнение. Ние вече приемаме това си право като даденост, но в много страни не е така. И една от тях за съжаление е Китай. Няма да ти припомням пак за Тянанмън и за това, че никъде няма по-голям брой екзекуции и политически затворници (на глава от населението!).
Не смятам, че увлечението по утопии е в пряка зависимост от възрастта, макар Бърнард Шоу да казва, че който не е бил социалист на 20, няма сърце, а който в по-късна възраст остане социалист няма ум.


Животът е хубав.



Тема za kurban bayramaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано12.03.05 14:52



Zna4i se okaza che na kurban bayrama se koli agne i se razdava na 7 semeistva
Meseca prez koito ne se iade prez denia se naricha ramazan.V zavisimost ot 4asovia poias pochva gore-dolu ot 5 sutrinta do 17.Kato tezi chasove se promeniat s niakolko minuti vseki den.Prez tiah e zabraneno da se slaga neshto v ustata -v tova 4islo voda i cigari.A sled tezi chasove moje da se iade vsi4ko bez svinsko i da se pie alkohol /koito neshta po princip sa si zabraneni.Sled 30te dni ramazan sledva 3 dni ramazan bairam /zaharen/-togava se iadat zaharni neshtaA kam 70 dni sled ramazan bairam e kurban bairam.
Malko dosta se otklonih ot temata za hristianskia post ama tova da vkaram malko iasnota po vaprosa s kurban bayrama.



Тема Re: bairiamaнови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 15:09



абе защо не си смениш индийския ник с американски? ричи или род, нещо такова...
каква свобода има в америка? никва! индианците ли имат свобода, че няма къде да живеят и се къпят по бензиностанциите? че са ги впиянчили и им изгубват културата? не ми говори за някви идеали в америка, щото там единствения идеал са парите, не свободата. там не ти дават болнични или отпуска. не ти дават да отсъстваш, защото компанията губи пари. това ли е свобода? снимат се там разни филмчета с аеробика за работното място, ама да не мислиш, че това се прави за физическото здраве и комфорт на работниците?? прави се, за да се пести време от спорт и за да си мислят работниците, че на компанията й пука. там е яка ескплоатация и унижение..
свобода ли е затварянето на заведенията в 12-1 часа в щатите? по този показател китай е 9784738793 по-свободна страна
а сега в бг да не би да има истинска свобода? ти свобода ли наричаш невъзможността на разни тютюно производители от кърджали да си продават реколтата заради изискванията на "свободния" европейски пазар? свобода ли е яката безработица и безиходица по селата? излизаш ли въобще от софия, за да видиш как живеят хората?
а пък за саддам нека да ти напомня кой го сложи на власт...и сега като го махнаха същите, които го издигнаха става още по-голям хаос. и не ми сравнявай разни революционери с терористите.. по твойта логика сигурно и левски и ботев са изроди, понеже са воювали за всобода и са убивали турци.
виж, аз много добре осъзнавам, че убийствата, където и извършени си остават убийства, не знаех че че гевара е извършвал екзекуции, просто ми харесват идеите му..и за площад тиенанмен знам, отвратително е било, но и в америка са се случвали такива неща (пак припомням, че това е най-свободната страна, в която абортите и гейовете са забранени), щом назнайваш история, сигурно си чувал за събитията около олимпиадата в мексико, ловът на вещици, съдебни гонения срещу негри и тн...има екзекуции и там! както има и в китай...но за китайските много се говори, пък за американските нито дума...
в америка властва диктатура, много по-опасна от тази в куба или китай - там властва една тотална диктатура на консумация и реклами, на пари и демагогия
право на мнение?? в америка?? гледай оскарите и после ще говорим..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 15:37



Опитах се да те накарам да се замислиш. За съжаление без успех. Нито едно изречение от постинга ти не е вярно. Казвам го в буквалния смисъл - нито едно! Включително и това, че не излизам от София (всъщност аз съм от Пловдив).

Животът е хубав.



Тема Re: bairiamaнови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 15:51



не е вярно, че не се замислям! даже постоянно мисля
сега малко ми е смешно, че водим такъв разговор в подтема "Re: bairiama" на тема "християнски пост"
хахаха много хубаво си говорим за байряма, нали:))а защо нито едно изречение да не е вярно (извинявай, не знаех че си от пловдив, виновна съм)?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 15:56



"ако си истинска християнка няма да имаш никакъв проблем да не искаш секс"
???????? ti na kolko godini si? mai ne sa mnogo..
tova sa narodni traditsii- ne gi burkai proshkata tupia komunisticheski 8 mart.
detinski razsujdenia s dve dumi



Тема Re: Христиански постнови [re: leni]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 16:06



твоите пък са пиянски разсъждения...
народните традиции или комунистическите празници - се в гъз
мен ме дразни как има някакви специални дни, на които се правят специални неща и хората се движат в тази рамка, без да мислят.
всякакви празници като прошка, свети валентин (дето е гаден, вносен празник) или 8ми март са малоумни, защото са си чисто измиване на ръце..примерно имаме ден за почитане на жената, ама в останалите дни от годината не се сещаме да й подарим цвете или да я изведем на вечеря. мисълта ми беше, че е тъпо да има специални дни за тези неща, защото във всеки ден трябва да засвидетелстваш уважение към майката, или да прощаваш на близките си, разбираш ли?
иначе е лицемерие

:: салатено чудовище ::


Тема Re: bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 16:11



Трудно ми е да отговоря изчерпателно на всичко, затова ти предоставям възможността да избереш едно произволно твърдение на което да отговоря - примерно за тютюна или лова на вещици в Америка (евентуално с бележка, защото наистина не е тук мястото).
Най-малко си виновна за грешката с местожителството ми - това все пак не може да се научи от книгите или пък с размишление.

Животът е хубав.



Тема Re: bairiamaнови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 16:29



това ще е един безкраен спор, който никога няма да свърши
сигурно нито аз ще те убедя, че америка е лайняна страна, нито ти мен, че не е.
сигурно ако отидеш в швеция, или дори в китай ще разбереш какво имам предвид като казвам, че не ме кефят корпорациите, глобализацията и опорочаването на всичко заради пари.
на мен много ми харесват идеите за свобода, но не и когато само се говори за тези неща, а се върши друго..
кажи ми само 1 - наистина ли не е врно, че америка сложи саддам на власт и му спонсорираше 10годишната война срещу иран? или че спонсорираше талибаните само за да прецака съветския съюз? само това ми кажи и приключваме с този спор

:: салатено чудовище ::


Тема Re: bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 17:06



Не е вярно, че Америка сложи Саддам на власт (както си писала в предния постинг), но в вярно, че подкрепяше Саддам във войната с Иран. Вярно е също, че подкрепяше афганските бойци (но не талибаните – те се появяват 7 години след края на съветско-афганската война) само от съображенията на студената война.
След края на Втората световна война един от големите политически мислители и бивш посланик на САЩ в СССР Джордж Кенън съставя доктрината, съгласно която основна линия на американската външна политика става борбата със съветската заплаха и всички останали приоритети минават на заден план. Това означава на практика, че ако в някоя точка на света има стълкновение между две недемократични сили, то щатите ще подкрепят тази, която не е проводник на съветските интереси.
По този начин за действали и руснаците, разбира се. Това е политиката. След войната Съветския съюз застрашително навлиза в половин Европа. Представи си, че ти си начело на американската политика в периода 1945-1990. Понеже вярваш в демокрацията, може ни ще решиш да водиш една последователна политика на принципа всеки който не е демократ е враг и обратно. Но това е като да искаш да спечелиш една партия шах, без да жертваш нито една фигура и да отдаваш еднакво значение на пешките, топовете и офицерите. Няма как да стане, особено ако насреща си имаш противник, готов да си изгърми всички пешки само и само да спечели партията. Това е причината, поради която политиката наистина е мръсна работа.
Иран става болна тема за американците след идването на шиитските фундаметналисти на власт и кризата със заложниците през 79-та. Те решават да подкрепят все пак светския Ирак, а и да не забравяме, че по това време Саддам все още не си е разиграл коня.

Хайде, стига сме бистрили политиката.

Животът е хубав.



Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 17:12



Така и не разбрах какво предлагаш: да нямаме празници ли, или всеки ден да е празник? И да смятам ли, че си искрена, или просто не си обмислила това, което си написала. Традицията не е толкова просто нещо, че с лека ръка да я отхвърляш, преди да си я разбрала. Ако не ти изнася, не се придържай към нея, но недей да изкарваш всеки инакомислещ ограничен, лицемер и пр. Всеки е свободен да следва собствените си заблуди, ако щеш.



Тема Re: Христиански постнови [re: И.]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 17:22



предлагам да нямаме официални празници, щото тия празници са тотално кухи вече. но заставам зад идеята всеки ден да е празник:))
не знам какво си се хванала за тия традиции, всичко в празниците и традициите се върти около трапезата само хехехе, не е ли тъпо?
на коледа се яде прасе, на антоновден се яде пиле, на никулден риба и тн. за болшинството от хората празниците се свързват само с храната, пък защо го има този празник, или защо е наречен на св. антон примерно малко от хората ги интересува.
а традициите май са точно за това - да бъдат отхвърляни или най-малкото осмисляни
е има и хубави традиции, предполагам хаджията ще се съгласи с мен, че зарязването на лозата е един чудесен празник
всъщност има ли празник, който да не е до такава степен свързан с ядене, че да не можеш да го разграничиш от трапезата? аз поне не се сещам

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано12.03.05 18:52



Те хората вярно направиха празниците по системата на руснаците която е "повод пит". Ми то това знаят хората това правят, сбират се на маса заедно да ядът и да пият. Добро лошо, това е. Какво друго да правят просто празника е повод най вече повече хора да са заедно и да има някаква по-голяма семейна или приятелска задруга. Никой не казва, че трябва да правиш нещо или да те задължава. Аз повечето празници хич не ги усещам по никакъв начин ама когато ги отчитам никога не ми е било лошо, нито на маса , нито на кръчма нито на приказка. Ми не са кухи празниците, даже са си готини, е понякога с получава нещо като масова психоза покрай тях ама кво ти дреме. И мен не ми харесва това , че трябвало да се коля такова или онакова животно и това да се яде, че видиш ли така се празнува и това бил празника. Ма как изпусна клането на малките и невинни агънца около Гергиовден, това ми е чак малко противно. Най ме кефи баба ми като на велик ден никога не си позволяваше данаправи по-малко от100 яйца.... така и било кеф.. Айде виж нещата и от другата страна. Иначе ако някой изкривява нещо, примерно някой мъж за 14 февруари и осми март да подари цветя или нещо друго нещо на жена си и да да я нарича "миличко", пък иначе не го дири за грам внимание и през другите дни и отношението му е в стил "Ама оу ма" си е вярно едно изкривяване на празника и такъв цирк, театралност и преструвка и мен не ме кефят. Утре сигурноп пак при някои ще се играят театър и преобладаващото ще е доста неистинско и неискрено ма това няма и да го усетят участвашите актьори. И мен не ми се нрави тоя фалш, ама все пак и да го има някъде не го забелязвам, понякога и аз сигурно съм участвал и ще участвам в празничния цирк и преструвалност ма няма лошо. Това е само едната страна на нещата и дали е част от празника или не не ме грее.
Пък поста е много хубаво нещо ако го правеха поне 30% от хората, има общо 116 дни в годината. Ако се правеше по масово щеше да обединява и сближава хората под някава обща дейност или идея. Представиси го в главата и ще видиш че е така. Ама за съжаление го правят отделни единици общо взето. И сега ще ти дам още нещо да се замислиш. Примерно в една фирма има 20 човека и трима от тях решат да постят. Сигурен съм че тези хора поне през този период ще се сближат и ако някой има някакво лошо мнение за другия или по между им има някакви по големи или малки търкания то това ще намалее и отношенията ще се подобрят. Бе нещата не са черни или бели, нито черно-бели, а цветни, ми тъй е и с празниците.

Айде малко и по другата тема с оптимистично инфо от Китай пък и аз предпочитам да гледам повече напред отколкото назад в историята
"Девет Коментара за Комунистическата Партия
специална публикация на вестник Eпок Таймс, основаваща се на факти и исторически архиви, съдържащи уникална информация, за която китайското правителство не би желало света да узнае. Тя разкрива за пръв път действителната история и природа на Китайската Комунистическа Партия (ККП), което предизвиква вълна на оттегляне от ККП и дъщерните и организации, символизирайки скорошният край на ККП."
Данни за броя на хората оттеглили се от комунистическата патия в последните три месеца който нараства с всеки ден за последните дни достига оттеглянето от партията на средно около 15 хиляди души на ден или вече около 100 хил. души седмично при около 60 мил. членове
За периода до днес 228 319
За този месец 151 112
За седмицата 84 044
За вчера 15 230
Деветте статии за ККП на Епок Тайм са преведени на български тук:
http://www.falun-bg.info/index.htm

Редактирано от - TOШE - на 12.03.05 18:57.



Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 00:35



това са пълни глупости
фалун дафа или квото е там просто си прави реклама с тези "преследвания"
всеки божи ден в китай съм виждала хора из паркове и поляни да практикуват каквото ти дойде на акъла и няма нито 1 преследван.
по време на културната революция мао наистина е преследвал всякакви майствори на бойни изкуства, ама сега не е така...дори тези неща са яко приоритет на държавата, не знам дали знаеш, ама на олимпиадата през 2008 в пекин китайците са решили да направят у-шу олимпийски спорт...
не знам какви са тия глупости дето ги четеш, сигурно тва е някой луда китайска секта, па да не говорим, че са "цитирали" разни американски "наблюдатели", абе мани мани, само се опитват да привличат внимание...
не казвам, че компартията е супер пич, ама поне да не лъжат толкова плоско тия от сектата

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 00:48



хахаха чета и умирам от смях, как може всяк втора дума на тоя "вожд" да е "ние не се занимаваме с политика и нямаме нищо общо с нея", а после има хиляди редове изписани против партията и политиката в китай въобще?
тия нали са много духовни, какви са тия писания тогава?
комунистите верно са изроди, ама китайците не се замислят, че такава държава просто няма как да се управлява...независимо дали ще е император или главен секретар, фактите са на лице - в таква свръх-голяма и олигофренична държава властта може да е само абсолютна..справка - виж останалите свръх-сили..
както и да е
не знам тоя какво толкова е направил, за да си навлече гнева на партията, сигурно много е говорил простив партията, просто няма кво друго да е...защото китай от 30 и повече години не преследва бойните изкуства и цигун, даже напротив, много се работи в тяхна полза. сигурно шефчето на сектичката не се е съобразявал с порядките много-много..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 01:06



хахахахахахахаха
ше се насера от смях
ти вярваш ли му на тоя сектант?? така е изтипосан на тая страница, че да повярваш, че той е открил ЦИГУН- (мама му стара, кат се натискат толкова, поне да го изписват правилно) " За пръв път оригиналните, дълбокомислени принципи на чигонг бяха направени достояние на обществеността. Нещо повече, могъщата практика на Фалун Дафа и ползата от нея стават достъпни за всеки. Само за няколко години стотици хиляди хора в Китай започнаха изучават Фалун Гонг от “Книгата”. Много трудно може да се посочи друга книга, произвела такова въздействие за последните." това са нагли лъжи и манипулация, цигун има от хиляди години в китай и винаги е било адски популярно, тва че някакъв кретен е намерил начин да печели пари (хич не им вярвай кат ти казват, че не го правят за пари; китайците са големи меркантили) като го направи популярно сред малоумните американци (вярвай ми, сега там китай много е на мода) и европейци е друг въпрос...
от сайта става ясно, че китай тормозил американците практикуващи в сащ? аз ли грешно чета или тия грешно пишат!?!?!? баси лъжите и баси манипулацията...ти са не ми вярваш, бе пожелавам ти някой ден да отидеш в китай и да намериш истински майстор, а не некъв дет ше иска само да ти земе парите, щото и такива има много...та ако намериш истински учител, тогава ще разбереш плитките манипулации на такива "учители-просветители" дето се имат за най-важните личности на света, толкова важни, че целия свят се е заел да ги преследва и унищожава, представи си...
китайците нека се борят срещу КПП щом искат, ма некъф да използва страданието на хората, за да си прави реклама на гадната секта ми се струва прекалено..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 01:20



ох, последно, че се оливам вече, ама и тия се оливат,...бе ти като го четеш тоя сайт, толкоз ли не ти направи впечатление, че сайта е американски и май е най-антикитайския сайт, на който съм попадала...
особено като прочетох за християните...тия американците са най-големите нещастници, уплашили са се много от китай май...
само в пекин има няколко големи църкви, но са на основните клонове на християнството...и сега тук идва уловката - на сайта пише, че едва ли не китайците нарушават човешките права, щото не допускат религиозни групи...ама кви групи не допускат?? шИБАНИ АМЕРИКАНСКИ ГНУСНИ СЕКТИ - , НА, чЕТИ "Според документите обикновено сектите са свързани с много евангелистки и пентекостални християнски групи в Китай: плачещи и крещящи. Харизматичният лидер на една от групите, Шу Шаунфу, изчезнал – вероятно в полицейски участък – докато проповядвал пред дребни търговци близо до град Харбин през април. Това казват членове на неговата мисия, известна под името Трите Степени Служители.

Образователни материали се разпространяват в училищата във връзка с членството в секта – с примери за разбити семейства, за изнудване на пари и т.н. Раздава се и анкета за попълване. Отговорът на въпроса „какво ще се случи, ако вярваш в секта” е: „чака те окаян живот”. " ХАХАХАХАХАХАХА
БЕ ТИЯ АМЕРИКАНЦИТЕ СА СУПЕР НАХАЛНИ И ОТВРТАТИТЕЛНИ....КИТАЙЦИТЕ БИЛИ ГАДНИ, щОТО НЕ ДОПУСКАТ ХОРАТА ИМ ДА СТАВАТ СЕКТАНТИ..
а тука в българия на секи ъгъл е пълно с отвратителни мормони, евангелисти и кви ли не..по такъв аршин ли мериме спазването на човешките права бе?? по това дали позволяваме на американските секти да ни промиват???
абеее
лелелеееееееееее
няма ли кой да я унищожи тая америка бе@!?$@^%%$&#$%@^*%$$@^*&$%*&^)*& няма ли кой да ги смаже тия изроди?????????????????????

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 01:48



ХАХАХАХАХАХХАХА
ПОСЛЕДНО, НАИСТИНА
": От ранна възраст сме мислели за САЩ като за привлекателна страна. Ние вярваме, че това частично се дължи на факта, че САЩ никога не е окупирал друга страна, нито пък, че е насочвал някаква атака срещу Китай"
Е ТАКИВА ИЗКАЗВАНИЯ МНОГО МЕ КАРАТ ДА СЕ СМЕЯ. ДА ТИ КАЖА чЕСТНО АЗ МНОГО МРАЗЯ КИТАЙ ЗАРАДИ КОЛОНОЗАТОРСКАТА ИМ ПОЛИТИКА, ЗАРАДИ ОКУПАЦИИТЕ И РЕПРЕСИИТЕ..
ма америка също е окупирала собствената си страна, бе леееееелейй
ми ирак???ми другите държави
гледай още кво пише :"ІІ. Използването на Лъжи, за да се Оправдае Насилието" че нима америка не излъга за оръжия, за да нападне ирак??
гледай още: "Когато насилието стане недостатъчно, за да се поддържа контрол, ККП прибягва до измама и лъжи, което служи да оправдае, и да маскира господството, поддържано чрез насилието." аз бих казала "Когато насилието стане недостатъчно, за да се поддържа контрол, САЩ прибягва до измама и лъжи, което служи да оправдае, и да маскира господството, поддържано чрез насилието."
и още ": От създаването си, ККП е провела 16 заседания на националните представители и 16 пъти е модифицирала Партийните разпоредби" хаха а америка колко поправки има в лайняната си конституция бе?? "За над пет десетилетия на контрол, ККП е направила пет главни модификации на конституцията на страната".?? америка за 200 цялата конституция им е само поправки.. и още: "Независимо колко често ККП променя принципите си, целта остава ясна: печелене и поддържане на властта, и поддържане на абсолютен контрол над обществото." за америка е същото - Независимо колко често републикократката партия променя принципите си, целта остава ясна: печелене и поддържане на властта, и поддържане на абсолютен контрол над обществото.
пишат едва ли не става въпрос за робство...само дето забравят, че в собствената им държава до преди 200 години имаше робство...абе нямам думи, мога да пействам и перифразирам до утре, сори тоше, ама не трябваше да ми го даваш тоя сайт..
лека нощ

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано13.03.05 02:44



Леле кевиш мъ както винаги емоционална :))
Аз дадох линка само заради КПП, просто от средата на февруари до днес за по-малко от месец има над 220 хил. човека оттеглили се от паритията официално и информацията е сигурна. Това добре ли е или зле според теб не знам. Надявам се да е първото. Все пак това си е събитие за Китай, може да заглъхне ама може и да стане друго. Това не ме интересува особенно, ама поне има някакво раздвижване. Аз само наблюдавам и като не съм сигурен не коментирам или поне казвам къде предполагам или просто мисля така и обикновенно се опитвам да се обоснова независимо за какво говоря.
Какво да ти кажа, просто не разполагаш с нужната информация, нито имаш необходимите наблюдения за нещата в Китай. Може да си ходила там, ама все тая. Някои като са тук в БГ да не би да са наясно с всичко. То човека е много късогледо животно и повече от носа си не вижда, ако не се постарая истински. Иначе и статиите на Епок Таймс сигурно имат определени преувеличения, може и да звучат в западен стил, те западняците така пишат, аз нямам възможност и не мога да го напиша по-добре, все пак щом такава бройка хора от партията се оттегля значи написаното в статите не са разни западни глупости. Ти ги приемай както искаш. Ще ти отнеме поне няколко часа да ги прочетеш. Ама ти веднага знаеш и всичко ти е съвсем ясно, така е най-лесно. Няма нужда да анализираме в детайли, ние си знаем , кво ще му мислиме. Тая система не ми харесва.
Пък кой чигун какъв е кой е сектант, кой вожд и кой какво казва не коментирам тук. Само ще те помоля да не говориш наизуст. Да ти кажа изказването ти беше типичнои западняшко. Аз за 2 години не съм решил че съм разбрал определени неща и съм си създал мнение само на две трети, ма ти веднага имаш готово и конкретно на 100% ОК нямаш проблем, това е право е ама така шанса да си объркала нещо е огромен. Нямам какво да обсъждам понеже ще е неуспешно особенно ако е тук. Давай го малко по-трезво и прагматично. Иначе мога да поговоря с теб и може би за 10 минути ще си обърнеш мнението, ама ще си замълча дори и когато мога.
А най-голямата грешка която допускаш е че мислиш , че си на ясно в какво и до каква степен вярвам и как разбирам нещата, дали, как и защо го мисля така или иначе и какво е съотношението между едното и другото. Мишън тотали импосибъл му казвам на това
Все пак знам че не каваш нищо с лошо отношение, така че ти благодаря



Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 03:02



о, я не се прави на нещипана мома..
всеки си има мнение, дори и ти
само дето е лесно да се правим на дистанцирани наблюдатели, когато няма кво да кажем и когато ни изнася
не виждам как за 10 минути ще ми промениш мнението, но можеш да се опиташ
не знам доколко данните са оттеглящи се от партията са верни, да не земе накрая да се окаже, че са верни колкото обвиненията на щатите, че в ирак има оръжия за масово унищожение...
всяка една статия в сайта е адкси тенденциозна и манипулативна, взимано оттук оттам, въобще една скалъпена боза..а това че хората се отегляли от партията да не мислиш, че я дестабилизира по някакъв начин? първо въобще не знам доколко човек може да спре да членува в тази партия, защото поне за бг съм чувала, че луд те правят, ако го направиш.
партията едва ли се разпада, те държат властта, парите, армията, как мислиш дали наистина им влияе напускането (доколкото го има) на разни членове??
аз силно вярвам, че китай, бидейки изкуствена огромна държава скоро ще се разпадне на по-поносими държави (както СССР не издържа и се разпадна), ама се надявам още малко да издържи, за да може да се противопоставя колкото се може повече на америка... защото америка има странното свойство да настройва хората срещу себе си, и да кара същите тези хора да застават на страната на милошевич и секви изроди, само заради факта, че по някаккъв начин й се противопоставят...
и стига с твойте "проверени данни"..не можеш да си сигурен на 100%, че данните не са лъжа и манипулация

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 03:14



само да се поправя (а и тебе също), че 8ми март не е комунистически празник, а е английски още от 19 век.

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано13.03.05 03:14



Леле кевиш мъ както винаги емоционална :))
Ти на разбра ли, че никой не ти прелага чисти и рафинирана неща в тоя свят и всичко което ти се предлага независимо храна или информация е буламач. Просто трябва да си имаш определено сито и филтри в мозътчето. Аз пуснах линка щото все пак това оттегляне на членове от китайската партия е реално и цифрите са верни, а те са над 200 хил. за по-малко от месец. Това добре ли е зле ли е, както иска да го разбира.
Все пак това си е накакво раздвижване за Китай, може да заглъхне ама може и да стане друго. Това не ме интересува особенно аз само наблюдавам и като не съм сигурен не коментирам или поне казвам къде предполагам или просто мисля така и обикновенно се опитвам да се обоснова независимо за какво говоря.
Какво да ти кажа, просто не разполагаш с нужната информация, нито имаш необходимите наблюдения за нещата в Китай. Може да си ходила там, ама все тая. Някои като са тук в БГ да не би да са наясно с всичко. То човека е много късогледо животно и повече от носа си не вижда, ако не се постарая истински. Иначе и статиите на Епок Таймс вярно имат определени преувеличения, и звучат в добре познатия ми смотаняшки западен стил, те западняците така пишат, аз им се дразня повече и от теб ама вече съм се смирил по неволя за добро или зло. Нямам възможност и не мога да го напиша по-добре иначе бих, все пак такава бройка хора от партията се оттегля щото написаното в статите не са само разни западни глупости. Ти ги приемай както искаш. Лошо е че веднага всичко знаеш и ти е съвсем ясно, така е най-лесно. Няма нужда да анализираме в детайли, ние си знаем , кво ще му мислиме.
Тая система не е хубава, да знаеш.
Пък кой чигун какъв е кой е сектант, кой вожд и кой какво казва не коментирам тук. Само ще те помоля да не говориш наизуст. Да ти кажа изказването ти беше типично западняшко. Плюваш ги тях ама говориш по аналогичния американски начин. Аз за 2 години не съм решил че съм разбрал определени елементарни неща и съм си създал мнение само на две трети, ма ти веднага имаш готово и конкретно на 100% ОК нямаш проблем, това е твое право ама така шанса да си объркала нещо е огромен. Нямам какво да обсъждам понеже ще е неуспешно, особенно ако е тук. Давай го малко по-трезво и прагматично. Иначе мога да поговоря с теб и може би за 10 минути ще си обърнеш доста мнението, ама ще си замълча дори и когато мога.
А най-голямата грешка която допускаш е че мислиш , че си на ясно в какво и до каква степен вярвам и как разбирам нещата, дали, как и защо го мисля така или иначе и какво е съотношението между едното и другото. Мишън тотали импосибъл му казвам на това
Все пак знам че не ми казваш каваш нищо с лошо отношение, така че ти благодаря, айде малко по спокойно и не си създавай високоскоростни представи
Една и съща ябълка може да е жълта от едната страна и червена от другата. Е какъв е цвета на ябълката, ако имаш право да назовеш един цвят, а ако се върти бързо какъв ще е? Айде стига с това определяне на нещата.
А аз САЩ ги тача точно колкото и китайските коминисти. Тъкмо са ми на кантар и двете системи. Това не беше обект на темата. Не прави сравнения. И мен ми се драйфа от всички ма вече ми стана забавно иначе щях да се дразня, пък сега се чест най се кефя на човешката тъпота, амаериканците са номер едно в това отношение, ма и ние българите не сме по напред.
Айде хич а не ти дреме, много на сериозно вземаш нещата. Въобще не ги мисли.



Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано13.03.05 03:21



Знам аз ама пак си в грешка никакъв 19 век няма о никакви англичани.
Утвърден на Втората международна конференция на жените социалистки в Копенхаген през 1910 г. През 1977 г. Общото събрание на ООН провъзгласява този ден за Ден за защита на правата на жените и световния мир.
На 8 март 1911 г. за първи път официално се отбелязва Осми март като международен ден на жената, известен още като ден на международната солидарност на жените в борбата за мир. Празникът е установен по предложение на Клара Цеткин на Втората международна конференция на жените социалистки в Копенхаген през 1910 г. В България 8 март се празнува от 1914 г. През 1977 г. Общото събрание на ООН провъзгласява този ден за Ден за защита на правата на жените и световния мир.



Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 03:24



и двайсе пъти да си промениш мнението и да го смекчаваш, пак нищо не ми казваш..
как ще съм нямала представа бе тоше? ето за най-елементарното ти казвам, че бойните изкуства са приоритет в китай сега и тн, а от този сайт се излива помия, че цигун-практикуващите от фалун са преследвани и убивани. също че и едва ли не тоя фалунеца бил измислил и популяризирал цигун..
верно че съм емоционална и брътвежите за америка ако искаш ги приписвай на емоционалността ми, но за тези простички факти и лични наблюдения специално за бойните изкуства не можеш да ми кажеш копче, разбираш ли?
фалунците лъжат и са превърнали сайта си в анти-китайски форум и това е!
абе..заеби

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 03:26



а добре, г-н енциклопедист, значи са ме подвели, аз разбрах, че празника е по-стар. мерси за уточнението

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: - TOШE -]  
Автор gogolino (непознат )
Публикувано13.03.05 03:28



Тоа сайт като го видех и напрао умрех от нерви. Тия китайците са ме учили колко са зли но вече имам факти. благодаря ви и амин. Пресветият Учител Иисус от Назарет ни е казал. Той е бил враг на комунизма и мизерията от както има хора по земята. И как не ви е срам да наричате Светите цървки секти? Нима познавате Истината! И как не вие е срам да говорите против Светите Обединени Щати? Знам че не всички сте такива, но сред вас има заблудени овци, както са ми казвали на проповедите в нашата църква. Вие не познавате любовта която извира от тази прекрасна страна! Страната която е показала на милиони хора светлината и правия християнски път. Знам че и там дявола се мъчи да се прокрадне, но мъдрите бели бащи са на небето и не биха позволили да успее!

Извинявайте че малко несвързано пиша, но се разгорещих. Знам че не е богоугодно, но понякога съм малко нетърпелив. Вие които мислите като мен трябва да дойдете на събиранията, наистина ще разберете иситната. Вие раджа, тоше, вие имате данните да бъдете озарени от светлината. Във Пловдив има много наши църкви.
Да уточня че мормони е просто глупав прякор, който е изкривяване на истинската същност на Църквата на Иисус от Назарет. И завещана на нашия свети Пророк!!!
За контакти ми пратете лично съобщение:) Иисус да ви поживи!
Амин.



Тема Re: Христиански постнови [re: gogolino]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 03:30



амин, свети братко, дано вкараш тези изгубени души в правия път, амииин и бог да те поживи, както и евреина дето намери златното писание в америка, амиин

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: gogolino]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано13.03.05 03:36







Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано13.03.05 03:44



нямаш грижи



Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор stani__m (непознат )
Публикувано13.03.05 10:11



не знам за америка, ама аз имам един критерии за това коя държава е най-харесвана за живеене - в тази в която има най-много прииждащи имигранти. а сега ми отговорете коя е тази държава?
разбира се зависи и от пречките срещу имиграцията, но вие знаете за какво говоря.



Тема Re: Христиански постнови [re: stani__m]  
Автор A3_ ()
Публикувано13.03.05 12:52



Това не знам дали е така, може би от емигрантска гледна точка това е най-харесваната страна, в която прииждат най-много, но пък тези които харесват собствената си страна и живеят в нея, може би са повече от емигрантите



Тема Re: Христиански постнови [re: stani__m]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано13.03.05 13:20



не знам за музикалните вкусове не хората, но аз имам критерии коя е най-хубавата музика - най-слушаната разбира се..а сега ми отговорете коя е тази музика? разбира се зависи и от ниския коефициент на интелигентност на българите, ама нека ви помогна - ЧАЛГАТА е най-слушаната музика, следовтаелно е най-хубавата!!
може и така да се каже:
не знам за вегетарианството, но аз имам критерии коя храна е най-харесвана за ядене - тази, която най-много се яде. а сега ми отговорете коя е тази храна?
разбира се зависи и от политиката на пропагандиране на тази храна и от рекламата (тук трябва много да се замислиш). отговор за недосетилите се : МЕСОТО
и още :
не знам за линукс, но аз имам критерии коя е най-използваната операционна система. коя е тя?? и дали това, че е най-използвана иу най-популярна непременно е сигурен критерий, че е най-добра? този въпрос можеш да си го зададеш и за горните 2 примера за чалгата и месото...

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: gogolino]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.03.05 19:00



колко плащате за влизане във ваща църква, а при вас май можеше да имаш повечко жени, какъв е лимита?



Тема Re: Христиански постнови [re: A3_]  
Автор stani__m (непознат )
Публикувано13.03.05 23:41



това мислех да го напиша и да го изключа , защото тези хора имат по-малко право на избор, иначе индия и китай щяха да са водещи а определено не е така, плюс това от тези страни има и доста емигранти но по комплексни причини.



Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор stani__m (непознат )
Публикувано13.03.05 23:56



има неща които са субективни и не могат да се измерят по друг начин освен от броя на субектите които се отнасят към тях, най-харесвана музика - музика която харесват най-много хора, най-харесвана храна - храна която харесват най-много хора (не най-полезна или вредна или нещо друго), най-харесвана дестинация за хора решили да сменят местоживеенето си - дестинация която най-много хора харесват, харесването тук се мери или с покупка или с анкета(?) или с фактическо изпълнение на харесването или както там може. може и други характеристики да се сравняват, най-разпространена (брои се), най-много емигранти (пак се брои) и т.н., най-продадено.



Тема Re: Христиански постнови [re: stani__m]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 00:49



ама то хубаво се мери, премери и продажбите на уиндоус ако искаш, ама ако питаш бил гейтс ше ти каже, че техните сървъри са с линукс...
исках да ти кажа, че най-популярното не непременно е най-доброто...ти сам знаеш, че примерно хитчетата по мтв и радио фреш са пълни простотии, но са супер популярни...америка също е пълна простотия, ама добра реклама и правят.
всичко е в начина, по който ше ти представят един продукт

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: detelina]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 00:51



хехехее, хора са тази детелина сигурно като си види отговорите към постинга ше получи ебати културния шок:))))))))))))))))))))))))))))))))))
много се радвам, че клуба няма модератор:)
гледали ли сте "Излишък" (surplus) ?

:: салатено чудовище ::


Тема не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.03.05 03:17



ама защо пък не и те са от вида дето вярват в световни конспорации, нло и духовните енергии на храната.
по-скоро не си мислех, че може да си ти .



Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 03:38



м
ти па ако не си разбрал досега...
аз или плюя корпорациите, или религиите
що да не може да съм аз?
или по-скоро, кой си мислеше, че можеше да е?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 03:40



аз прочетох, че и те са от вида дето НЕ вярват в корпорациите и тн
ти нещо против линукс ли имаш?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.03.05 03:45



не нямам против линукса.
имам против тия дето твърдят, че е по-добър без даже да са го пипвали.

а пък "по-добър е щото е против корпорациите" направо избива рибата.
това е съпоставимо с "жигулата е по-добра от шевролет, щото е руска".



Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 04:12



хах, че откъде можеш да си сигурен, че не съм пипвала линукс?
смятам, че е много по-добър от уиндоус не само, заради това че е по-сигурен, бърз, и въобще работи по-добре, ами и заради ореола на свобода, който върви в пакет с open source-a и факта, че ти дава избор...сякъв избор при тва...можеш да избираш дали да платиш или не, дали да си прекомпилираш ядрото както ти искаш, дали да сменяш дистрибуции, докато намериш квото ти пасва и тн..
браво на ричард стоуман, че се е сетил за open source, благодарение на хора като него нещата се разпространяват безплатно и са достъпни за всички, което е чудесно, щото не ме кефи да пълня гушите на некви свръх богати уруди, дето ме заробват и доминират
и кога съм казвала, че линукс е по-добър само защото бил против корпорациите?
ако уиндоуса земат една част поне да я направят с отворен код сигурно ще започне да ми харесва..то не че сега не ми харесва, уина си е перфектен за хора дето не им се занимава, простичка ОС, но за парите си е пълен боклук.
а за колите, аз никога не бих си взела американска кола, те са ужасно големи, неикономични, скъпи и грозни (е, предполагам че за европа ги правят с по-малки двигатели, но въпросът е принципен, все пак).
ако ще замърсявам околната среда, по-добре е да го правя с някоя малка японска кола, дето ше харчи 3 на сто...да е спокойна съвестта, един вид

:: салатено чудовище ::


Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.03.05 04:26



я кажи като десктоп с с gnome или с kde e по-бърз линукса, и с кое от двете иска по-слаб хардуер другите не ги споменавам, те изобщо не са от тая категория.

кое му е по-сигурното, че ЗА СЕГА няма достатъчно вируси /за сега е верно/

колко пъти и ЗАЩО си си прекомпилирала ядрото?

щом толкова си падаш по безплатните неща, що не земеш да ми построиш една къща за без пари, аз евентуално мога да реша да ти платя нещо.

ти сигурно си мислиш че мазда, форд и волво не са американски коли.



Тема п.п.нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.03.05 04:33



нарочно избрах шевролет, защото знаех че ще клъвнеш .



Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 04:51



ами имах кде преди доста време, сега повече ми харесва гнома, не знам с кое е по-бърз, сигурно е някаква уловка, поне не съм забелязала разлика, защото и компютрите бяха различни
нито един път не съм си прекомпилирала ядрото, не си мисли, че съм специалист нещо, интересен ми е линукса, но това не означава, че всичко му разбирам. сега компа от който ти пиша дори няма линукс, защото като се опитах да му сложа сусе, и яста яко се бъгваше, така и не разбрах какъв му е проблема; слака на предишното пц без проблеми си го инсталирах, а сега пак нещо се обърка.
странното е, че като му сложа риал сиди забива и се бъгва..може би защото компютъра е прекалено слаб; майка ми си го купи преди 1 година, за да си чатим през яхуто докато бях в чужбина...се тая, и без тва скоро ше си купя нов комп, и ако успея да си оправя всичко да ми тръгне под линукс, въобщя няма да му слагам уиндоус. даже съм си избрала и дистрибуция, убунту много ми харесва, ти с каква дистрибуция си?
и наиш ли кво, с удоволствие бих ти посроила къща, но ако ми дадеш да я направя по начин по който аз искам - много икономичен и природо съобразен някъде в планината..даже и зеленчукова градинка ще ти спретна, а когато аз имам нужда от помощ ще разчитам на теб..мен ме кефят доброволческите програми, ето например затова уважам американските унита, там винаги има сякви проекти и работи...дори едни познати ходиха в камбоджа без пари, за да строят къщи...просто чудна симбиоза - обикаляш света, помагаш на хората, обогатяваш се в повечето случаи без да платиш нито стотинка.
а иначе съм виждала организации, които искат да си платиш ебати таксата, за да те пратят някъде, това е тъпо, така или иначе ще се трудиш без пари, могат поне самолетен билет да ти осигурят...
а за колите ме хвана, хехе, верно че вече половината автомобилостроители в света са американски, ама все още има и европейски нали? а най-добре въобще без кола, аз нямам кола, но и не ползвам градки транспорт, освен когато ходя на витоша...пеша или с колело е най-яко..поне докато колите със слънчеви батерии не станат масови и евтини

:: салатено чудовище ::


Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 05:01



аа и да ти кажа, много се издразних скоро играх няква игра дето ми пуска реклама "върви най-добре с интел пентиум4", баси мошениците и рекламите..
а иначе един познат си пуска почти всички игри под линукса, въпреки че компа му е доста стар и въобще не отговаря на раздутите изисквания на производители на игри, само дето новите игри наистина си вървят перфектно хеххехе това пък ако и аз го науча никога, ама никога няма да си сложа уиндоус...
а преди тва ще прекомпилирам ядрото, та като махна всички излишни драйвери и тн убунтуту ще върви още по-добре. абе лудница
а ти какви програми разработваш?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.03.05 05:07



уловка е, и с двете е по-бавен от windows-a на един и същ хардуер.

обърни внимание, че всички проблеми дето ги споделяш по-долу се приписват като силни страни на линукса, а всъщност се оказва, че като изключим идеите за свобода, равенство и братство, той с нищо не е по-добър.
или както питашще един в линукс форума "защо линукса ми забива, нали не е winboze?".

иначе имам инсталирана федора, но не ме кефи, проблема обаче не е във федората, а в цялостната концепция.

иначе е хубаво да работиш за без пари, ако нямаш грижи за насъщния, ако си от тия, поздравления.

а с колело и аз обичах да ходя на работа, ама сега съм на 50 километра от нея, та нема начин.



Тема Re: не очаквах тука дсрещна линукс зилотнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано14.03.05 05:15



боже, истинско светотатсвто
не е по-бавен от уиндоуса, чакай на бележка, че се уляхме

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано14.03.05 10:29



Хубаво е преди така безразборно да плюеш една нация да се запознаеш с историята и (по-долу виждаш корицата на една от добре написани), защото в противен случай рискуваш да станеш смешна. Така наречените поправки в американската конституция всъщност са добавки. Те са 30 на брой. Няма страна в света с по-стабилно държавно устройство (съответно конституция) в продължение на 200 години, така че примера ти е неуместен.



Животът е хубав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.