Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Христиански постнови [re: jeni4ka]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 13:44



Не се кахъри, строгият пост започва от идния понеделник. Предишната неделя беше последната преди Великден, в която се яде месо. Тази неделя (13.03.) е Сирни заговезни, т.е. ядат се млечни продукти и яйца. А на 25 март (Благовещение) можеш да хапнеш риба. Рибата в християнските канони не е точно месо явно, защото на много по-значими празници, които иначе се падат през пости, е разрешена. Колкото до алкохола, не знам какво е отношението на християнската църква към него. Но не ми се струва нередно да се пие през пости, защото се прави от грозде все пак. Може би са имали предвид, че не върви с постно ядене. Ти го пробвай с ядки например и мисля, че няма да си в грешка.



Тема Re: Христиански постнови [re: И.]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано12.03.05 14:08



Vsi4ko tova mi e izvestno:)Edno vreme kato gi karah gi pochvah ot Mesni zagovezni.
I za tova kazah che sega s tozi alkohol na 8mi ve4e sam narushila posta:)Alkohol ne se pie po vreme na post.Ina4e s iadki varvi da -tuk sam saglasna.Ama bez mezence si e nai-dobre ili pone tova deto go pia az de:))Za hranata sam zapoznata koia sedmica kakvo se spira.Ama az sam ia spriala neia ot izvestno vreme taka che sam si na posti ot niakolko meseca:))))Samo ot poro4nite misli i razni takiva neshta ne moga da se otkaja ili pone mi triabva palno spokoistvie za da go napravia:))) Ribata za men si e meso.Dori kogato karah posta predi vreme neia ne ia iadiah nishto che se razre6ava na Cvetnica.
I da ne zabravite da si oprostite grehovete utre!



Тема Re: Христиански постнови [re: jeni4ka]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 14:14



а не може ли днес да си ги опростим?
или другиден?
или изобщо всеки ден да си прощаваме? защо трябва да има един определен ден за това, или определен ден да обърнеш внимание на жена си?
или може би утре като си ги опростим ще си успокоим съвестта с думите "ето, измих си ръцете, сега имам цяла година на разположение да "греша" и да дразня околните, ма кво ми пука като на 13.март догодина задължително ще си простим пак. мдаа, аз съм добър християнин.."
а пък въздържането от "порочни" мисли е направо смешно..ако си истинска християнка няма да имаш никакъв проблем да не искаш секс, бе като с месото, абсолютно същото, просто трябва отвътре да ти дойде, без насилване и напъване

:: салатено чудовище ::


Тема Така е.нови [re: jeni4ka]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано12.03.05 14:22



И не всички знаят, че постът включва и въздържание от секс и дори грешни помисли, както казваш.


____________________
>> Against the Wind <<


Тема Re: bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 14:25



Отнасяй се винаги с подозрение към хора, които ти казват, че между техните идеи за едно справеливо общество и настоящата ситуация стои само определена цифра от хора, които трябва да бъдат физически премахнати (т.е. убити или вкарани по затворите и концлагерите).
Общото между Че Гевара и Заркауи е именно това. Опитай се да гледаш на насилието по еднакъв начин, независимо дали се извършва от американци, араби или китаици. Не казвай, че Буш е лош защото е нападнал Ирак, а пък там Саддам не е извършвал насилие, а просто е “държал кюрдите и шиитите на каишка”. Мисли какво всъщност казваш с това. Защото зад това държане за каишка всъщност имаш предвид унищожаването на цял един град с отровен газ. Зад това държане на каишка стои избиването на стотици хиляди противници на режима, и то не само шиити и кюрди. Ако не одобряваш това, че Буш е пратил армия на хиляди километри от щатите да избавя един народ от диктатура, не е логично да се възхищаваш от Че Гевара, който пък е заминал на хиляди километри от Аржентина да избавя Куба от друга диктатура (тази на Батиста) и да я замени с нова, още по-жестока (той лично е участвал в екзекуциите на стотици). А след това е искал от Хрушчов да използва атомно оръжие срещу САЩ и е ходил да “освобождава” Ангола и Боливия...

Бих се радвал един ден да разбереш, че най-значимата ценност за едно общество е свободата. Тя е кажи речи единственото условие за да върви то напред (другото си го има заложено в човека). Сама разбираш, че няма как да се възхищавам на режима в Китай или този в България допреди 15 години, при положение, че те предполагат преследването ми заради идеите в които вярвам. И ако синята идея се състои в това да се разгради този режим и България да тръгне по пътя на останалите Европейски държави и САЩ, то да – вярвам в синята идея.
Ти ми прати едни километрични постинги в които оплюваше всичко американско, но дай си сметка, че основата на това общество е именно свободата на мисълта (оттам и на всичко останало). Това е нещо, което признава и Ноел Чомски, от когото ти се възхищаваш. Наистина, фактът, че той може спокойно да изразява позицията си, без да бъде гонен заради това, не може да бъде подлаган на съмнение. Ние вече приемаме това си право като даденост, но в много страни не е така. И една от тях за съжаление е Китай. Няма да ти припомням пак за Тянанмън и за това, че никъде няма по-голям брой екзекуции и политически затворници (на глава от населението!).
Не смятам, че увлечението по утопии е в пряка зависимост от възрастта, макар Бърнард Шоу да казва, че който не е бил социалист на 20, няма сърце, а който в по-късна възраст остане социалист няма ум.


Животът е хубав.



Тема za kurban bayramaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано12.03.05 14:52



Zna4i se okaza che na kurban bayrama se koli agne i se razdava na 7 semeistva
Meseca prez koito ne se iade prez denia se naricha ramazan.V zavisimost ot 4asovia poias pochva gore-dolu ot 5 sutrinta do 17.Kato tezi chasove se promeniat s niakolko minuti vseki den.Prez tiah e zabraneno da se slaga neshto v ustata -v tova 4islo voda i cigari.A sled tezi chasove moje da se iade vsi4ko bez svinsko i da se pie alkohol /koito neshta po princip sa si zabraneni.Sled 30te dni ramazan sledva 3 dni ramazan bairam /zaharen/-togava se iadat zaharni neshtaA kam 70 dni sled ramazan bairam e kurban bairam.
Malko dosta se otklonih ot temata za hristianskia post ama tova da vkaram malko iasnota po vaprosa s kurban bayrama.



Тема Re: bairiamaнови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 15:09



абе защо не си смениш индийския ник с американски? ричи или род, нещо такова...
каква свобода има в америка? никва! индианците ли имат свобода, че няма къде да живеят и се къпят по бензиностанциите? че са ги впиянчили и им изгубват културата? не ми говори за някви идеали в америка, щото там единствения идеал са парите, не свободата. там не ти дават болнични или отпуска. не ти дават да отсъстваш, защото компанията губи пари. това ли е свобода? снимат се там разни филмчета с аеробика за работното място, ама да не мислиш, че това се прави за физическото здраве и комфорт на работниците?? прави се, за да се пести време от спорт и за да си мислят работниците, че на компанията й пука. там е яка ескплоатация и унижение..
свобода ли е затварянето на заведенията в 12-1 часа в щатите? по този показател китай е 9784738793 по-свободна страна
а сега в бг да не би да има истинска свобода? ти свобода ли наричаш невъзможността на разни тютюно производители от кърджали да си продават реколтата заради изискванията на "свободния" европейски пазар? свобода ли е яката безработица и безиходица по селата? излизаш ли въобще от софия, за да видиш как живеят хората?
а пък за саддам нека да ти напомня кой го сложи на власт...и сега като го махнаха същите, които го издигнаха става още по-голям хаос. и не ми сравнявай разни революционери с терористите.. по твойта логика сигурно и левски и ботев са изроди, понеже са воювали за всобода и са убивали турци.
виж, аз много добре осъзнавам, че убийствата, където и извършени си остават убийства, не знаех че че гевара е извършвал екзекуции, просто ми харесват идеите му..и за площад тиенанмен знам, отвратително е било, но и в америка са се случвали такива неща (пак припомням, че това е най-свободната страна, в която абортите и гейовете са забранени), щом назнайваш история, сигурно си чувал за събитията около олимпиадата в мексико, ловът на вещици, съдебни гонения срещу негри и тн...има екзекуции и там! както има и в китай...но за китайските много се говори, пък за американските нито дума...
в америка властва диктатура, много по-опасна от тази в куба или китай - там властва една тотална диктатура на консумация и реклами, на пари и демагогия
право на мнение?? в америка?? гледай оскарите и после ще говорим..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: bairiamaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Raja ()
Публикувано12.03.05 15:37



Опитах се да те накарам да се замислиш. За съжаление без успех. Нито едно изречение от постинга ти не е вярно. Казвам го в буквалния смисъл - нито едно! Включително и това, че не излизам от София (всъщност аз съм от Пловдив).

Животът е хубав.



Тема Re: bairiamaнови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано12.03.05 15:51



не е вярно, че не се замислям! даже постоянно мисля
сега малко ми е смешно, че водим такъв разговор в подтема "Re: bairiama" на тема "християнски пост"
хахаха много хубаво си говорим за байряма, нали:))а защо нито едно изречение да не е вярно (извинявай, не знаех че си от пловдив, виновна съм)?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Христиански постнови [re: фoтoн 1.618]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 15:56



"ако си истинска християнка няма да имаш никакъв проблем да не искаш секс"
???????? ti na kolko godini si? mai ne sa mnogo..
tova sa narodni traditsii- ne gi burkai proshkata tupia komunisticheski 8 mart.
detinski razsujdenia s dve dumi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.