Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 29.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Здравословно качване на килцанови  
Автор jiven ()
Публикувано09.03.05 13:04



Помагайте, моля...
Искам да кача поне 5 килограма и така да си остана.
Освен че трябва да хапвам повечко, какви храни ще ми препоръчате. Знам че от боза се качва, от много тестени и сладко, ама не ща така. Не че въобще не ги ям горните неща де.
Освен ядки, сусамов тахан с мед, банани, картофи и зърнени.... Хич не съм наясно с енергийната стойност на храната и кое колко калории било, пък и не ме интересува. Затова моля по-ерудираните другари да ме посъветват Какво и по колко? Може би все пак най-важното е колкичеството, а?
Като начало почвам да ям 3 пъти дневно. Досега карах на 2 пъти или 1 път и половина. Не обичам да закусвам сутрин рано, въпреки че към 10 огладнявам. Ма тогава е едно никакво време и обикновено чакам до обяд.



Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: jiven]  
Автор Raja ()
Публикувано09.03.05 13:13



Ето една рецепта. Варени картофи за нарязяват на салата. Смесват се с варен ориз и хубавичко се заливат с олио. Отгоре се настъргва кашкавал. Консумира се с бял хляб и лютеница. За десерт - пържени картофки и вафлички.

По малко движение, следобеден сън, закуска с филии хляб и мармалад.

Животът е хубав.



Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: Raja]  
Автор jiven ()
Публикувано09.03.05 13:23



Раджа, ти не четеш внимателно
Казах, здравословно, какви са тия пържени картофи и то за десерт, и то при положение че основното ми ядене ще е от картофи
Айде вафличките, ша ги преживея. Ми тоя следобеден сън Как, на работното бюро ли? Мислех си че щом на животните съчувстваш, ша проявиш милост и към мен, ма на ти сега 'филии хляб и мармалад'. Поне едно масло да беше добавил от кумова срама По малко движение, а целулита, а???



Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: jiven]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано09.03.05 13:52



Ти зададе въпроса на въпросите... Предполагам обаче, че няма да е лошо поне част от тия пет кила да са мускулна маса? Така че и малко повече движение съчетано с повечето храна може би?

А пък аз съм отслабвала с боза. Боза и кисело мляко. Вярно и количествата са важни

Някак най-естествено ми се струва, че може да стане, ако добавиш по нещичко тук-там из менюто си. Например ако ядеш салати - малко ядки в салатата... ама те сега, репи, моркови, зеле... не се сещам с какви ядки точно ще се вържат тия неща, лешници може би... Ако огладняваш към 10 и пак искаш да чакаш до обяд, можеш тогава да пиеш боза. И... май нямам много идеи в момента, извинявам се за което.



Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: jiven]  
Автор Raja ()
Публикувано09.03.05 13:56



Just an idea...

Животът е хубав.



Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: jiven]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано09.03.05 14:20



ти имаш ебаси късмета, че си слаба, защо искаш да качваш?
и какво означава "здравословно напълняване"? ако си по-дребничка на ръст с по-леки кости, тогава сигурно природното ти тегло ще е 40 кг. това ако са ти естествените кг не виждам как още няколко отгоре ще са здравословни..в смисъл хората си имат зададени разни пропорции и органите им се развиват с точния капацитет за точните ръст и тегло и всяко кило отгоре по-скоро натоварва..
веднъж се премерих на кантар, който определя процента мазнини и се оказа, че тялото ми без сланината трябва да тежи 48 кила. пък да не ти казвам с колко отгоре съм в моента, че ме е срам:(((

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: jiven]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано09.03.05 14:28



Бе какви са тия глупости с бозата. Освен това сега я подслаждат с четири изкуствени подсладителя едновременно понеже им е по евтино от захарта.
Айде без бози и банички и питки.
Ми чак много здравословно не може, ама ще направиш известни компромиси.
Удари повече на пълнозърнести и бобови храни. Изтеглянето на вечерята към по-късен час, как и на закуската в по-ранен понякога помагат доста, ама си е индивидуално. Не че казвам да ги направиш вечерята в десет и половина и закуската след като станеш, ти ще си прецениш доколко и кога.
Значи трябва да направиш високо въглехидратна диета и да добавиш мазнини. Така мазнините ще почнат да ти се трупат понеже въглехидратите ще са ти премного и няма да е толкова лесно организма ти да не ги изгаря. Освен това ако не ги гориш въглехидратите също се трупат в мазнини.
Значи удряш на повече пълнозърнести храни и понеже овесените и другите ядки като се сварят поемат много вода и стават повече като обем и е трудно човек да изяде да изяде по-голямо количество чрез тях, по лесно е да набиваш пълнозърнест хляб. Важното е да поемаш по голямо количество сложни въглехидрати - тоест те се съдържат в зърнените , бобовите храни, ориза и ядките. Не яз теста, шоколад , вафли и пържено, нали искаш да е здравословно. Иначе сиренето и кашкавала имат много мазнини и белтък и понеже не се преработват толкова лесно метаболизма също ще бъде забавен а тия мазнини няма лесно да бъдат изгорени когато си поеламного въглехидрати.
Ето ти малко идеи за разни подходящи яденета
Пастет или хумус от Соя или нахут, прави ги с каквото искаш количество добавен тахан или растителни мазнини.
Картофи намачкани или на пюре с мазнина, ако искаш и със сирене.
Към двете неща много добре ще дойде по-повечко пълнозърнест хляб.
бобена салата, ако не обичаш лук става идеално като се залее с малко нагорещена мазнина и се подправи с любимата ти чубрица и каквото там си решиш
картофена салата с малко повече мазнина или майонеза
салата Грах с ориз и моркови
всякакви манджи с повече ориз
спагети с каквото ти харесват
Сирена кашкавали и пълномаслена извара или такава в която си и добавила растителна мазнина.
Като цяло важното е да има повече сложни въглехидрати заедно с мазнини и да се яде заедно с ястията по повече хляб. Многото млечни продукти които имат доста животински мазнини хич не са задължителни ама ако се налага може и да с в плюс във плюс. Спокойно може и да се мине без тях, все пак не знам какво обичаш и доколко здравословно държиш да е.
Явно метаболизма и горенето в организма са ти силни както го обясняваш в клуба. Нали знаеш колко жени мечтаят за това . А пък колко биха искали да са на твоето място и да плюска на воля.



Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jiven ()
Публикувано09.03.05 14:29



172 см- 50 кг как ти звучи може вече и да са по-малко с един- два, щото се мерих преди три дни. е, тва след житния де, сега се чувствам супер пречистена и затова искам само хубави чисти килца. 55 като съм се чувствам най-добре. а не съм била толкова откакто родих. тогава изпосталях от недоспиване и все съм 52-53, което не ми е върховно. та така, знам кое ми е най-добре, затова ще почна да закусвам.
давайте идеи де!
Тоше, къде си?



Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: jiven]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано09.03.05 14:37



172/50 ми звучи като недостижима мечта!
завидях ти чак..
защо верно не качиш мускулна маса? мускулите са по-красиви от гадната сланина
поне аз много я мразя:((((((
иначе се чудя какъв съвет да ти дам. аз примерно имам чувстото че пълнея от най-невероятни неща - салати, плодове, всичко..
може би ако почнеш да ядеш повече пълнозърнест хляб и по-тежки манджи като гювеч ще качиш нещо:)
ужас..направо ми изглежда като светотатство...

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Здравословно качване на килцанови [re: - TOШE -]  
Автор jiven ()
Публикувано09.03.05 14:49



Их слънчице, тъкмо съм те призовала и ти си изгрял
Казваш пълнозърнест хляб, обаче откъде да го изнамеря? Освен верно да си купя от тези машини дето правят хляб, едни приятели имаха и беше голям кеф.
А сутрин така или иначе правя за малкия овесени или други ядки/ просо/ елда/ качамак/ попара, та вече ще правя повече и аз да мезя. Когато се сещам ги накисвам за през нощта, та не набъбват толкоз много. Обикновено им слагам или банан с мед или сирене и масло. А за маслото какво ще кажеш? Аз много го обичам. Млечни по принцип ям, особено кашкавал извара и кисело мляко, даже наскоро купихме от Горубляне селско и го квасих. Имала съм периоди когато карах почти без тях и нямаше разлика в теглото, а по скоро в чувството за ситост. НО определено не обичам да прекалям с тях, става ми тежко и мазно.
Според теб по колко пъти бобови на седмица? Всичко което описваш е в разрез с разделното хранене доколкото аз знам, не че се съобразявам с него. Ти какво мислиш за него? На мен ми звучи сложно, а и не съм убедена в правотата му. Една колежка дето караше на разделно ядеше така пържоли без хляб и картофи, та да отслабне.
И понеже казваш мазнини, дайде да обсъдим кои мазнини е добре да се обработват термично, т.е. да се готви с тях. Примерно зехтина май не е подходящ. А студено пресованото олио? Не харесвам да ям мазно, но явно си трябва, щото освен всичко останало и кожата ми е много суха. Даже наскоро почнах и с кремове да се мажа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.