Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема по колко пъти на ден ядете?нови  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано06.03.05 20:09



някой спомена, че се храни само вечер...това ми е малко странно, понеже като мине 12 на обяд и вече издивявам.
това да се храниш само вечер означава ли, че през деня приемаш само плодове и сокове?
а закусвате ли? и ако да - какво? мненията на специалистите обикновено се различават - едни застават зад двукратното хранене (обед и вечер), други казват, че трябва задължително да се закусва..
ще ми бъде интересно да споделите режимите си


:: салатено чудовище ::


Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано07.03.05 00:12



Минимум 3 пъти.
Ако ще се прибирам късно - следобедно похапвам ядки (кашу или шам-фъстък) или разни бейк-роллс и подобни. И вечер плътно манджа, независимо колко е часа.
Не закусвам само когато съм болен.
Иначе - 2 препечени филийки с разни сирена и голяма чаша нес кафе. Събота и неделя понякога си варя юфка или макарони със сирене и захар.
Към 12 вече съм издивял, но усптисквам до 1. На обед супа и манджа или салата и манджа или манджа и десерт. Рядко ям по 3 ястия. Вечер - вкъщи нещо готвено - гъста супа, картофена яхния, леща, гъби с картофи, ориз с някакви неща. Лятото е по-разнообразно, ама сега е малко криво - нямам идеи.

Обикновено обичам традиционни български или руски манджи. Открих че има страшно много вегетариански такива. Само от време на време ме избива на пикантно и с много подправки.

Безумству храбрых поем мы песню!


Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано07.03.05 00:31



ям когато, колкото и каквото ми се прияде



Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: фoтoн 1.618]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 05:26



Май аз споменах, че ям само вечер. През деня не ям нищо, сутрин пия една или две чаши черен или зелен чай, на обяд ходя на фитнес (след което изобщо не ми се яде) и към 3 следобед пия още една чаша чай. Вечер си хапвам стабилно, през нощта обикновено също ставам да ям нещо сладко. Така че ям поне два пъти дневно, но е през нощта. :)

Режима ми е продиктуван най-вече от мързел. Предполагам, че ако бях по-организиран и си носех някакви плодове на работа, или обяд, щях да ги изяждам. За разлика от повечето вегетарианци, за мен не е много важно нито какво ще ям, нито дали изобщо ще ям (стига в края на деня да мога да наваксам :)



Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор CHERRY ()
Публикувано07.03.05 08:13



Ама си отличничка, как всичко си прочела. ;)

То аз вече си казах и когато бяхме на Витоша, че най-добре се чувствам като ям само вечер. Особено като е по-топло.

Всяка сутрин започвам деня много нездравословно- голяма чаша мляко с нес и захар. Веднага след това 2-3 пак големи чаши топла вода, за да изгоня по-бързо първата чаша. ;)
Огладнявам обикновено следобяда и ако нямам под ръка нещо за ядене, ям чак вечерта. Ама си хапвам с удоволствие и колкото ми се яде.

Добре ми е и като си хапна 2-3 ябълки или 1-2 банана по някое време следобяда. (Сега така се опитвам да прявя.)
Иначе, без час, пия по много топла вода и чай през целия ден.

Понякога, ако се случи да съм си в къщи събота или неделя и ако се позавъртя из кухнята, решавам, че съм гладна и ям и по-рано.

Но това е твърде обобщено. В общи линии съм разбрала, че с този режим се чувствам най-добре. Иначе, случва се 5-6 пъти в годината да се събудя гладна. Тогава ям и сутрин. :)))
Случва се понякога и на обяд да ям. Въобще, нямам строго определени правила.
Правилата, както е видно ги нарушавам и то съвсем съзнателно. Гледам да не е често, но гледам и да не се тормозя ако се случи.
Като си знам как ми е добре, винаги мога да си се върна на режима, който ме кара да се чувствам добре. :)

Та така. :)



Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано07.03.05 09:06



хаджи, ти да не си хамалин или строител нещо, та да ядеш толкова храна?
аз ако приемам толкова калорична храна по 3 пъти на ден сигурно ще стана 6 хил. кг за няколко месеца
а плодове не ядеш ли? или само под формата на плодово желе със сметана?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: l]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано07.03.05 09:13



леле това ми се струва направо нечовешко:)
и на мен ми се е случвало да ям основното си ядене вечер, но през деня задължително съм яла някакви плодове поне. ти как издържаш само на чай, и то след фитнес..незнам
макар че древните спартанци са били като теб...по цял ден тренировки и работа и чак вечерта са сядали на масата - истински гладни!
предполагам, че понеже вечерта си толкова изгладнял, че хич не подбираш и затова казваш, че не ти пука какво ще ядеш.. това включва ли месо и риба?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано07.03.05 10:07



Плодове предимно лятото, сега от време на време хапвам портокал или сок от лимон с вода и мед, ама това е веднъж-два пъти седмично.

От няколко години съм заковал на 75 кила при 180 ръст. И съм пред компа по цял ден и ходя на работа с кола. Преди да си взема колата бях 73.
Ама ходя да танцувам, на ски, ако не ме домързи много - на плуване и на планина.
Въпрос на метаболизъм - вкъщи е 13-15 градуса и не ми е студено. Но ако не ям въглехидрати ще умра от бяла смърт.

Безумству храбрых поем мы песню!


Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор jiven ()
Публикувано07.03.05 10:53



Май трябва да мина на подобен режим в скоро време или поне минумум на 3 дневно ядене, ако не реша междувременно да се превърна в безплътно същество;))))
Само че ша го направя по-здравословно, първо ще поразпитам по-начетените клубни другари



Тема Re: по колко пъти на ден ядете?нови [re: jiven]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано07.03.05 11:13



я дай някой съвет, че и аз да се превърна в безплътно същество, че лятото качих много килограми
твоят режим какъв е? ако изобщо имаш, де

:: салатено чудовище ::



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.