Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: нали все пак си даваш сметка,нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Янa (попътен вятър)
Публикувано08.03.05 00:52



Ей, ти какво - от спортна злоба
Остави хората да си хрупат зелено, ти яж каквото ти се яде и всички да са щастливи и доволно :)

Мога ли да те почерпя с шоколадов кекс?

Devotion frees.


Тема 10x за кексанови [re: Янa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.03.05 01:55



а иначе нека си хрупат

всъщност с въпроса не съм мислел да се заяждам, погледни по-надолу има една тема за маслините, където се коментира дали би следвало да се ядат от суровоядци, та ми стана интересно какви са дефинициите и границите на "суровото" и по-късно що е то естествено и изкуствено.

а да и защо някои си мислят, че "естественото" е по-полезно от "изкуственото".



Тема Ха, да!нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Янa (попътен вятър)
Публикувано08.03.05 02:56



Да бе... а пък аз чак се разхилих, защото ми стана ясно, че никога не съм се замисляла маслините такива ли слизат от дървото, каквито ги ядем :)
Аз лично нещо не му схващам чарЪТ на суровоядството. Да речем, бих се лишила от месото по "философски" причини. Обаче ако трябваше само зелено да ядем, щяхме да сме преживни, копитести и да живеем по поляните. За добро или зло сме двукраки, имаме печки и хладилници и живеем в къщи. Някои живеят и в юрти. Ама и в юртите има огън.

Не знам... мисля си, че щом нещо съществува, то си е по свой начин естествено. Оттам нататък е въпрос на личен избор дали ще борвиш с него или не. Има резон в това необработените (топлинно, химически) храни да са по-здравословни, защото не се разрушават хранителните вещества и предлагаш на тялото си по-фина и лесносмилаема енергия.

Оф. Доспа ми се. И кексът свърши :)
Лека нощ :)

П.п. Теб човек с тоя ник не може да те напсува даже

Devotion frees.


Тема псувай си кой ти пречинови [re: Янa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.03.05 03:14



а за
Има резон в това необработените (топлинно, химически) храни да са по-здравословни, защото не се разрушават хранителните вещества и предлагаш на тялото си по-фина и лесносмилаема енергия.


нали се сещаш, че при обработката може да се получават по-усвоими и безотпадни вещества.
елементарен пример, след обработка от нефта се получава бензин.



Тема Re: :-)нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Янa (попътен вятър)
Публикувано08.03.05 03:23



Мда, ама не съм сигурна, че е аналогично... Като свариш един зеленчук - тоест метнеш го в 100-градусова вода - витамините предават Богу дух, а каквото е имал като белтъци, (което не е много) отдавна се е разпаднало (някъде около 40 градуса). Мисля, че в такива случаи се прави преценка на ползата и вредата и се избира по-малкото зло.

Всяко влияние е намеса в енергийната структура.
Идеята е да се приемат възможно най-малко "променени" вещества, за да може съзнанието да остава 'чисто' и възприемчиво за връзката с Божественото.

Мисля да се скрия зад някой шкаф, защото усещам как ще ме изгледаш

Devotion frees.


Тема Re: :-)нови [re: Янa]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.03.05 03:31



таман се канех да те изям, ама заради последното изречение ще ти се размине само с гаден поглед и по дълъг постинг.

отде знаеш че не се получават разни полезни или не се разграждат разни вредни вещества при варенето на зеленчука?
би ли яла сурови картофи, тиква, маслини и още един куп други?


Редактирано от ~!@$%amp;^*()_+ на 08.03.05 03:34.



Тема Re: :-)нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор CHERRY ()
Публикувано08.03.05 07:38



Ти май не си ял никога сурова тиква и не знаеш колко е вкусно.
Пъти по-вкусно е от плескавата варена/печена тиква.

А сок от тиква... мммм... страшна вкуснотия е. Достойна конкуренция на сока от моркови. :)



Тема Re: :-)нови [re: CHERRY]  
Автор jiven ()
Публикувано08.03.05 10:18



да не обиждаш печената тиква, ей



Тема Re: към суровоядцитенови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор A3_ ()
Публикувано08.03.05 10:28



Въпроса ти е хубав, защото суровоядството наистина подразбира не само хранене с какво да е сурово, а и с избор на храната
Важно е храната да е хубава, да е качествена и да не е гнила. Нали и индийците дето делят храната на три вида, най-долнокачествената е всяка загнила, изобщо гнилото не е много на почит, дори и от хигиенична гледна точка. Много от плодовете лесно се различава загнилото от узрялато, в някои по трудно. Аз на този етап не мога да отговоря принципно, а само да кажа аз какво правя.
За мушмулите, предпочитам ги по-зелен, а и рядко ям, но по-зеленки повече ги харесвам.
За крушите, това ми е от малък, на село имаме круши, които са от хрупкавите. Те са ми един от най-предпочитаните плодове, но меки круши не обичам особено, дори бих се замислил дали да ям, просто обичам сочни и хрупкави круши...
Райски ябълки също много рядко ям и то по-скоро от любопитство, а не заради вкуса, защото е странен, макар, че от малък ям, но по малко, тази зима не съм ял.




Тема Re: :-)нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Янa (попътен вятър)
Публикувано08.03.05 10:38



Майка ми яде сурова тиква и се хили до уши. Не съм пробвала :) А от суров картоф май се вдигало температура.
Ама аз не съм суровоядец, просто разбирам хората

Devotion frees.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.