Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: mikrovalnovite valni imat silen magnetizamнови [re: TOШE]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 23:33



за arancabal
магнетизма на микровълните е точно толкова колкото на радиовълните светлината, рентгеновите лъчи или каквото там се сетиш от електромагнитния спектър, т.е. никъф.

за ТОШЕ
ами молекулите сами по себеси не могат да се загряват, защото топлината е мярка за кинетичната енергия на същите тия молекули, т.е. няма такова нещо като загрята молекула.
такова животно като внасяне на топлина нема, внася се енергия, която се трансформира в топлина.
- в случая с печенето обикновено това са топлинни (инфрачервени) вълни
- в случая с варенето повишаването на енергията се дължи на ударите на водните молекули, които на свой ред са получили допълнителна енергия от....
- в случая с микровълните това е тяхната енергия.

иначе си прав, че при обработката с микровълни, загряването става в целия обем.
другите разсъждения, също звучат логично, но по-добре някой специалист да се изкаже.



Тема Re: mikrovalnovite valni imat silen magnetizamнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
АвторTOШE (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 23:51



Нарочно не искам да използвам термини като кинетична енергия. Някои хора са далече от подобни понятия и си изкривявам начина по който бих го обяснил. Аз вече казах, че не се внася топлина чрез микровълните и се опитах да обясня, по най простия начин. Няма значение, иначе си прав, няма нужда от задълбаване. Като цяло предполагам всеки е разбрал след твоите допълнения къде е разликата между микровълновото и друго загряване и какъв е процеса, ако не е преди това.



Тема Re: mikrovalnovite valni imat silen magnetizamнови [re: TOШE]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 23:59



аз винаги съм ЗА простичките обяснения, но "топлина на молекулите" е само малко по-добре от "макнетизъм на микровълните"



Тема готовонови [re: l]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано03.03.05 10:10



Само че се оказа, че обяснение все още няма
Не го е чел никъде, никой не разбира - или поне не е разбирал - как и защо става, обаче опитно е проверявано, и той го е научил от човек който работел в някакъв руски институк, занимаващ се с такива експерименти. Другото, което бях забравила, е, че ако нагрееш нещо до определена температура и го поставиш в среда с такава температура, то продължава да се затопля. Същото с изстудяването.

Не те убеждавам обаче - аз познавам баща си, знам с какви хора е работил и какви неща чете и знам по какъв начин мисли ("Религията за мен е признак на примитивизъм." например)и с какви хора общува и е общувал, и затова мога да си позволя да му повярвам, че тия експерименти действително са правени и резултатите действително са били такива. Ти не ги знаеш тия неща. Няма и да те карам да си съставяш мнение за баща ми Дали без него ти е достатъчно информацията - не знам. (На мен нямаше да ми бъде, признавам, ако някой така ми разкаже стъписващо изненадващ за мене "факт" - щях точно така в кавички да го сложа, ако не си го обясня по някакъв начин сама.)

Редактирано от _anonymous_ на 03.03.05 10:11.



Тема Re: готовонови [re: _anonymous_]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано03.03.05 10:50




Хайде стига толкоз с глупостите. Ето едно обяснение на елементарно ниво.

Безумству храбрых поем мы песню!

Тема Re: готовонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано03.03.05 10:56



Аз обясних, че не искам да убеждавам никого, точно за да избегна безсмислен спор на тема глупост ли е или не. А безсмислен, понеже, първо, аз нямам доказателства, второ, не виждам как някой ще ми извади адекватни аргументи в подкрепа на тезата, че е глупост, което ти току-що потвърди с тоя линк несвързан изобщо с това, за което говоря.



Тема Re: готовонови [re: _anonymous_]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано03.03.05 12:04



Ти разбра ли поне какво пише в този линк?

Безумству храбрых поем мы песню!


Тема Re: готовонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор _anonymous_ (тежко болни)
Публикувано03.03.05 12:07



Да



Тема Re: готовонови [re: _anonymous_]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано03.03.05 12:22



А провери ли линковете накрая?
Примерно ей този?


Някъде имаше и по твоя въпрос за бързото нагряване и изстиване отговор. Ще ти оставя удоволствието сам да го откриеш.

Аман от народ, дето вярва на непроверени факти!!!

Безумству храбрых поем мы песню!

Тема Re: готовонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор - TOШE - (непредвидим)
Публикувано03.03.05 12:59



Не само аман, а аман на квадрат. Мерси за линковете, препоръчвам да се прочетът поне за общя култура и тогава да се говори.
Спомням си когато бях още в 3-ти клас как по Канал 1 даже май беше по новините обясняваха как само при храненето с 3 хамбургера приготвени в микровълнова фурна седмично риска от левкимия се увеличавал девет пъти или нещо подобно. Как го сметнаха и откриха просто си нямам идея. Затова наще ми казваха да не ям хамбургери в никакъв случай.
Иначе ако слошите бейкроус с опаковката вътре веднага прехвърчат едни искри уи мълнии и правят опаковката на парцал, абе направо заря. Много ефектна и красива гледка, не мога да кажя дали няма шанс да се повреди нещо във микровълновата, но ако няма може да пробвате, гледката си заслужава, само да не ме обвините после ако стане нещо с печката. Иначе нещо като малки светкавици по повърхността се получават още в първарта секунда. Сугурно се получава и със други опаковки от фолио, но засега съм виждал само с бейкроуз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.