Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема защо религиите си падат по вегетарянството  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано01.03.05 20:20



отговора е елементарен

при недохранване най-много и наи-напред страда мозъка

като резултат от това религиите печелят по два начина

- измамното чувство на еуфория, изчистеност и здраве което се получава много често, когато мозъчните функции са нарушени или притъпени (алкохол, наркотици, адреналин).

- тъпичките последователи не си задават много много въпроси и върват накъдето ги води овчаря.



Тема А какво е "религия" и защо ги има?!нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор lskrena ()
Публикувано01.03.05 20:28



На науката отдавна е известно съждението: "За да решиш един въпрос, трябва да решиш по-общия нему".
Така че, задай си въпросите "Защо има религии?", а и "Какво е религия?" И, ако търсиш Истината (ама не едноличната ти ), то ще се задълбаеш в една изключително интересна област на човешкото познание...
И ще станеш религиозен, както е ставало с всичките й отрицатели...

Жив си! Искри*


Тема Re: А какво е "религия" и защо ги има?!нови [re: lskrena]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано01.03.05 20:37



Хохохо, самО месо при мен дошло Би ли ми обяснила понятието Истината Дефинирай ми Истина?

______



Тема Изначални въпроси...нови [re: tchupakabra]  
Автор lskrena ()
Публикувано01.03.05 21:27



Тези въпроси си ги задава всеки жив човек.... И живее, за да си отговаря на тях. Искаш да ти съкратя живота ли? Или да ти отнема очарованието сам да постигаш отговорите?
Така или иначе, няма да повярваш на нищо, което не си постигнал сам. Така че, дълбай, учи се, живей....

Жив си! Искри*


Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано01.03.05 21:35



kakvo zna4i religiozen!



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: arancabal]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано01.03.05 22:11



вярващ в зелени човечета или екологията



Тема Поправи се. Доста.нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано01.03.05 22:13



Уоу!!!

Почваш въпрос с грешно твърдение !!!

Повечето религии изискват жертвоприношения.
Религиите, които аз знам да налагат вег. диета са:

Хиндуизъм и Джайнизъм.
Будизма не дава да се убива, но не е да няма документирано че мезват - стига да не са убили те и/или да не са гледали (според някои отравяното на самия Буда е било с месо, макар че според други е с гъби. Той самият не е налагал диета на последователите си).
Знам че има и Христиански секти (Адвентистите от 7-мия ден, напр.), които спазват такава диета.
Но не знам ти кои религии имаш предвид във въпроса си.

По-подробно: http://en.wikipedia.org/wiki/Vegetarian#Religion

Религиите по принцип искат да си тъп, но фактологически не си прав просто.



Тема Re: Поправи се. Доста.нови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано01.03.05 22:16



почти всички религии изискват постене по една или друга прична,
точно това имах предвид като казах, че религиите толерират вегетариянството



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано01.03.05 22:20



Дют!

Кой е Бога / кои са Боговете / в така дефинираната ти религия?
Коя е доктрината ?
Кое е писанието и?
Коя е църквата?

Има достатъчно форуми на тема Религия и Философия.
Измести темата си там, където би била по-подходяща.

Темата тук е вегетарианство. И ако ти виждаш връзка с някаква религия (било то в общоприетия или в твоя смисъл на думата) и искаш да я споделиш - давай.
Но човек не може да прочете една книга, ако не познава буквите...



Тема Re: Поправи се. Доста.нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано01.03.05 22:28



Първо имаше предвид зелени човечета и еколози, сега...

Постите имат своята историяеска роля. И нямат нищо общо с вегетарианството и неговото светоусещане.

През периодите на продължителна липса на пресни растителни продукти и увеличена консумация на протеини и не добре балансирани въглехидрати организма натрупва доста нещица, вкл. токсични. И един добър начин да ги премахне е с "постене". В днесшно време доста извратено - тук примерно се "отказваш" от нещо, което искаш. Да кажем шоколад. Или пица.
Отделно ако наистина постят, обикновено това не изключва пиле и риба, а само бозайници.

По подобни причини мюсулманите и евреите не ядат свинско (мазнините му не понасят топлия климат, където религиите са се породили).
"Христианството" е премахнало тази забрана (како и необходимостта от обрязване) покрай Павел, който е искал да продаде новата еврейска секта ж римската империя. Където добре си хапвали и ползвали... знаеш кое :-)



Тема Re: Поправи се. Доста.нови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано01.03.05 23:29



това за очистването е вярно, но само в известни граници и с доста уговорки

това за зелените човечета беше майтап

виждам, че съм те засегнал с екологията ;-), но според мен тя има много общо с вегетариянството.
в смисъл, че рационалната идея се погребва под купища бабини деветини и доколкото точно пробутващите тая помия са най-устати, естествено е да бъде компрометирана.
всъщност там е даже, по-зле защото вегетарианците са от тихите луди, докато там понеже са намесени големи пари се правят и много простотии.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано01.03.05 23:40



всяка религия, всяка доктрина е просто маска..ритуали, които са за масата, защото тя не би разбрала какъв е замисъла на всичко ако нещата не са обяснени и опаковани за директна консумация. не разбирате ли?
примерно христос и другите са оставили стотици практически съвети, но масата е затънала във формалностите само. имам предвид, че за мен няма разлика дали ще казвам "отче наш" или "ом" или "пишка ми се", ако го правя напълно осъзнавайки го. всичко може да се превърне в медитация и упражнение за съзнанието - бойни изкуства, плуване, акане, дори и да обикаляш в кръг около дърво или каквото ти хрумне там!
важно е осъзнаването на тази практика. и понеже хората не са знаели какво е това са им измислили ритуалите и практиките и са им казали да вярват в тях, за да имитират ефекта на чистото осъзнаване на повтарящата се мантра или молитва.
всичко е практика! другото са дрънканици за пред хората.
както и за храненето. на евреите са им казали, че свинята е мръсно животно, но замисъла е, че този, който е измислил учението много добре е осъзнавал вредата на тежкото свинско месо в горещата пустиня и им го е обяснил по-просто, за да разберат хората. както и за постите.
но е много по-лесно да наложиш тези неща, карайки необразованите хора да се страхуват от божие наказание, отколкото да седнеш да им обясняваш химия и биология, нали? а то дали ще го наречеш божие наказание или болест - то си е едно и също.
ей богу, думите са голям капан. а хората са се хванали в него и не могат да излязат от чисто формалната част на религията.

:: салатено чудовище ::


Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано01.03.05 23:52



последното ти изречение доста добре описва проблема, само няколко
забележки.

- понеже претендират за вечност и неизменност, религиите много трудно отхвърлят практики, които вече на са актуални, едва ли не трябва да се създаде нова религия, или поне секта.

- освен начин за свеждане на прости правила до масите инстуционализираните религии са също така и средство за манипулация, една от целите на което е да държи същите тези маси в подчинение.



Тема Re: Поправи се. Доста.нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано02.03.05 00:00



Брат / Сестро :-)

Ако в екологията имаше големи пари, Светът щеше да е по-хубав. Нямаше Exxon Mobile, BP u Shell да имат доходи по-големи от доходите на няколко държави взети заедно, хората нямаше да ходят до магазина с камиони, за да ги напълнят с безвкусни храни и тонове боклуци направени от петрол.
Хей! Буш нямаше да е президент! :-)

Знам, че беше майтап. И не си ме засегнал/а с нищо - няма как просто да стане :-)

Не знам за учистването какви са ти уговорките. Мисля, че ако си сериозен/на това може да е една нова добра тема.
Аз гладувам 1 път седмично, защото иначе просто не се чувствам добре.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано02.03.05 00:00



аха..тотално изкривяване от първоначалния замисъл за практики за достигане на някви нива. сигурна съм, че отначало целта е била да направят догмата по-лесно смилаема за масите, но после са видели че могат да впрягат същите тези маси както си искат. гадна работа.
буда примерно не е искал да става бог. но са го обожествили. оруел е мразел рекламите и пропагандата, но я погледнете как му се подиграха и го изопачиха.
христос е казвал да обичаме ближния, но нима кръстоносните походи, инквизицията и конквистата са били в името на любовта?
всичко е гаден фалш и лицемерие..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор evzeny ()
Публикувано02.03.05 00:08



Фотон и !*&^#(! (whatever)

Всичко правилно и хубаво (мир и съгласие).
Поради което въпроса на тая тема не бива да е за религиите (друг форум !), а за миенето на мозъците - за/против ВЕГ.

Когато почнат да дават реклами за зеленчуци, а не месо, бъргери, мляко и т.н. - тогава ще се съглася, че чрез промиване на мозъците на хората (да бъдат ВЕГ) Някой се опитва да ги контролира.
Или когато в Сената/Конгреса/БГ-то НС има лобиисти на зеленчуковата промишленост, дърпащи конците :-)

За религиите сте точни. Поради което се учудвам (пак) защо имате такива негативни емоции понякога.

е.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 00:09



трудно е да се каже, каква точно е била първоначалната цел, според мен да се обясни света по някакъв начин.
в момента целта на повечето религии, особено новопоявилите се такива е власт и пари.
предполагам знаеш какво е казал създателя на сциентологията.



Тема ти май ПОПАЙ МОРЯКА не си го гледалнови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 00:19



те това е промивка на мозъка, без да коментирам че НЕ Е ВЕРНО.



Тема Re: Поправи се. Доста.нови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 00:25



уговорките за очистването са елементарни, трябва да е индивидуално съобразено, предполагам ще се съгласиш, че не на всички постенето се отразява положително, особено когато периода е фиксиран.

за парите в екологията.
би ли коментиран антиядрените лобита (до голяма степен се покриват с цитираните твои "любимци") и подкрепата която те получават от разни екологични организации.
предполагам ти е добре ивестно, че ДОРИ САМО радиоактивните елементи изхвърляни в атмосферата от един ТЕЦ, са повече, от тези изхвърляни от една ядрена централа, без да коментирам другите щети които нанася на екологията.



Тема Re: Поправи се. Доста.нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано02.03.05 00:46



индивидуалност - да.
а иначе не става дума за гладуване, все пак, където разликите биха били съществени.

Ядрената енергия... Аз лично също не се разписвам зад нея.
За това харесвам Европа, че там > се гледа към алтернативите - слънце и вятър. Опитвам се (както май писах) и аз да работя в тази област, но компанията ни е омазана с петрол до ушите :-)
ТЕЦ-а има > проблеми заради SOx и NOx, и живака. Ние имаме някои технологии, дето да ги хващат, а и много се работи по това. Но това им е големия проблем. Радиоактивните елементи остват главно в изгорялото. И какво се прави вече с него ще определи колко е голям проблема.
ТЕЦ определено е зле. САЩ и Япония ще строят общо около 800 в следващите 20-30 години. Което заедно с Китай (много въглища и много зор за енергия) си е направо ...:-(



Тема Re: ти май ПОПАЙ МОРЯКА не си го гледалнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано02.03.05 00:50



Гледал съм (не ме кефи апропо).
Прав си - добър пример. Погледни кога е създаден. Сигурно е по жремето, когато мислеха, че спанака има много желязо :-)



Тема слънце и вятърнови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 00:55



не се подписвай зад тях.

виждал ли си как се добива енергия от вятъра, това са акри и акри мачти с перки, нито хора, нито животни могат да живеят на тази земя, нито около нея. пак добре че ги правят в пустинята, но това не значи че не прогонват каквото живо има там, без да се коментира промяната на въздушните течения.

просто издивявам, като си помисля, че някакви кретени предлагаха подобно нещо да се сложи на стара планина, като алтернатива на аец-а.



Тема Re: ти май ПОПАЙ МОРЯКА не си го гледалнови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 00:57



по-скоро виж кой е платил :-)
в смисъл, че на него надали му е пукало има ли или няма желязо в спанака.



Тема a и като каза "виж кога е правен"нови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 01:04



това е една от причините да не приемам на сериозно разните теории за "вредни" и "полезни" храни.
само в рамките на моя живот доста храни минаха по няколко пъти от гравата полезни, в графата вредни и обратно.

за това смятам мойта теория за най издържана, а именно, тялото най-добре знае КОГА, КАКВО му се яде.
щом ми се яде месо, значи то е полезно както за тялото, така и за духа ми и разните учители (както и учени) и техните последователи могат единствено дгд.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 02:38



имаш особенно чуство за хумор.



Тема Re: слънце и вятърнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано02.03.05 05:00



Грешен форум, ама...

Първо - най-големите добиви на вятър за сега са в морето. Не съм намирал още негативните им страни (сигурно с има).
Тези които са на суша - много от тях са на земи, собственост на фермери, на които плащат за тока. Докато те си гледат културите и животните.
Не съм попадал за сега на новини за прогонване на животните ОСВЕН, че могат да бъдат опасни за птиците.
Чел съм за промяната на теченията. Доста нелепи неща има писани (вкл. че създават > вятър :-).

В БГ не знам дали би имало място, където биха били подходящи. Сакар? В морето (което и без това умира бързо)?
Не съм виждал такива в планини още, но не ми е специалност все пак.



Тема Re: ти май ПОПАЙ МОРЯКА не си го гледалнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано02.03.05 05:02



Съмнявам се да му е платила някоя асоциациа на спаначните производители :-)



Тема Re: a и като каза "виж кога е правен"нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор evzeny ()
Публикувано02.03.05 05:03



Абсолютно точно, друже!

Поради което не се гневи на хора, чиито тела им казват да не ядат месо!



Тема Re: слънце и вятърнови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 08:47



аз съм виждал, за щастие в пустини ило полупустини, ужасно е



Тема аз ли криво приказвам...нови [re: evzeny]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 08:57



да си видял да дразна фотон, или даже тебе, въпреки някои твои забежки?
дразня се от разните извратеняци, дето си мислят, че дефектите им са предимство /да не земеш пак да се засегнеш ей/.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано02.03.05 10:33



нямам представа какво е казал създателя на поредната американска секта,пардон! - "църква"... ще ми обясниш ли?
името да не би случайно да идва от наука? така звучи..

:: салатено чудовище ::

Редактирано от фoтoн 1.618 на 02.03.05 10:35.



Тема Re: Изначални въпроси...нови [re: lskrena]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано02.03.05 10:33



Даааам, плъзгаво се измъкна. Истината, хе. Готина блесна е. И никой не знае от какво е направена Но звучи Мноо Яко, де. Или мноо Ако, се тая

______



Тема Re: слънце и вятърнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано02.03.05 10:55



я чакайте малко.. къде добиват енергия от слънцето? и защо още не е поголовно? това е най-перфектния източник - нито замърсяване има, нито ще се изхаби в близко бъдеще, ще е супер евтина енергията и тн...
а иначе какво му е лошото на аец? от много по-малко материал се създава много по-вече енергия, а после отпадъците се слагат в специални контейнери и се депозират някъде, но без да има изтичане и замърсяване, нали?
по-добре да има 4 аеца отколкото дори и само един тец.
обаче копелетата искат да ни затворят централката, за да могат да ни продават ток, а не ние да продаваме. под предлог, че аеца ни бил опасен...как не!
лекартсвата по същия начин били много опасни и затова вместо евтините бг лекове сега масово навлизат разни скъпи немски. ако ЕС означава тотален срив в бг производството, аз определено не искам да влизаме там. не искам да става като в щатите лекарства само с рецепта да се купуват и най-евтиното да е 20 кинта примерно. не искам тук да се напълни с разни грозни хипермаркети като била,метро и тъпите молове и накрая да не останат никви нормални магазини.
когато живеехме в германия, около града имаше няколко големи магазина като уолмарт, а в центъра само няколко по-малки супермаркета дето цените бяха майка си и баща си и там се ходи в спешни случаи.
и в бг ли ще стане като в германия и америка? оххх
лелята на на-добрата ми приятелка си е купила жестоко място в мозамбик, точно на брега като зад нея е джунглата за... $200...ще зема и аз да емигрирам някой ден така..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: А какво е "религия" и защо ги има?!нови [re: tchupakabra]  
Автор Raja ()
Публикувано02.03.05 15:54



Какъв е проблема с дефинирането на истина?

Животът е хубав.



Тема Re: А какво е "религия" и защо ги има?!нови [re: Raja]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано02.03.05 16:00



Никой не го може

______



Тема Re: А какво е "религия" и защо ги има?!нови [re: tchupakabra]  
Автор Raja ()
Публикувано02.03.05 16:37



Ок, аз ще направя един опита да го дефинирам, така както се разбира в науката, а после ако стане интересно, може да поговорим за Хегел и Витгенщайн, за религиите и защо никой не може да дефинира понятието истина.

Да си представим две системи от обекти, между които сме въвели операции. Нека
1) всеки обект от първата система да има съответен един и само един обект от другата
2) за всяка операция важи правилото, че които и два обекта от първата система да вземем, то изпълнявайки подобната операция между съответните два елемента от другата система, ще получим резултати, които си съответстват. По нататък ще стане ясно как става това.
Такава една конструкция на пълна еднозначност между две множества се нарича изоморфизъм в математиката. По този начин можем да си работим с първото и да очакваме (дори предвиждаме), че същите неща стават и във второто.

Нека сега първата система бъде светът, такъв какъвто ни се представя, а втората бъде една система от понятия (грубо казано “думи”). Когато е налице горното отношение на изоморфизъм между нашата система от понятия и света, казваме, че имаме имаме истина.

Пример. Имаме система от
1) това което в обикновения живот наричаме котка (1 обект)
2) това което в обикновения живот наричаме маса (2 обект)
3) това което в обикновения живот наричаме “нещо ВЪРХУ друго нещо” (операция)

Наблюдавайки горните три си съставяме наша си система от
1) понятието котка
2) понятието маса
3) предлогът “върху”

По този начин ние “моделираме” реалния свят посредством езика. Начините, по които обектите в света си взаимодекстват се наричат природни закони. Начините, по които понятията в езика си взаймодействат (от гледна точка на науката) се нарича логика.

Животът е хубав.



Тема Re: слънце и вятърнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 20:02



за слънце не знам, аз говорех за вятър

за слънчевите доколкото знам проблемите са, че отново искат много големи площи, а производството е доста енергоемко и токсично. отделно трябва някои да ги чисти. това което масово съм виждал в турция са слънчеви бойлери по покривите.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 20:15



ами точно те са доста интересни

създател е л. рон. хабърт, доста успешен писател фантаст.
в един момент казва "с писане на книги, богат не можеш да станеш" и основава църквата на сциентолозите, плюс пише разни трудове по организация на производството hr и т.п.
да името идва от наука.

аз един път бях на интервю в една фирма, дето го зимаха на сериозно и ми бяха дали да попълвам някакъв тест с глупави въпроси дето не е ясно защо ти ги задават.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано02.03.05 20:37



странна работа.
ако наистина е казал, че не е достатъчно богат и затова основава църква, смятай...хахахахахахаха
американците си плащат десятък и си мислят, че така е редно:)))))))))
а библиите им са секви странни издания и като ги отвориш и почват да падат рекламни брошурки:)))))) пък после върви им разправяй как христос изгонил търговците от храма:)))
я какво общо има организацията на производството с религията?:)

:: салатено чудовище ::


Тема Re: слънце и вятърнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано02.03.05 21:17



Проблемът е, че самите инсталации са все още скъпи и не са икономически изгодни в сравнение с атомната енергия.
Другият проблем е, че трудно се намират места с постоянен по посока и сила вятър и не може да се гарантира, че денят ще е безоблачен. Вечер, когато се покачва консумацията, от слънцето няма как да се получи енергия.

Иначе производството на енергия от вятъра и слънцето е абсолютно екологично чисто и безплатно (освен цената и замърсяването от производството и поддръжката на инсталацията) Нямаш гориво - нямаш отпадъци.

В момента в Бг на много места се въвеждат слънчеви инсталации за затопляне на вода - по-евтини са от фотоклетките. Водата може да се подгрява допълнително с ток, когато денят е облачен. Подобна инсталация може да се види върху голямата сграда на НИМХ в Младост - достатъчна е за осигуряване на топла вода в цялата сграда.

Друга подобна инсталация топли вода за почивната станция на НИМХ в Ахтопол цяло лято.

План за демонстрационен проект за вятърна електроцентрала има на нос Калиакра, но за сега е замразен - карат се с еколозите за птиците, които ползват носа при сезонните прелети и май няма да се осъществи проекта.

Безумству храбрых поем мы песню!

Редактирано от xaджи Дoнчo на 02.03.05 21:21.



Тема Нечии искрени мнениянови [re: evzeny]  
Автор lskrena ()
Публикувано02.03.05 21:31



Вече от постингите започнах да чета само нечии мнения, с превес на твоето! Добре ти е подействало, че не те обработват тук - в Бг. (За начините на обработка, един от които е храната, няма да споменавам, че ей сега ще ми гракнат )
И не се връщай още, няма да ти повлияе добре! Другите са съвети са само от завист... (нали знаеш вица за ада и казана с българите....
)

Жив си! Искри*


Тема За спанака и мисленето...нови [re: evzeny]  
Автор lskrena ()
Публикувано02.03.05 21:43



Нарочно ти отговарям на шегата за спанака, за да разбереш колко повърхностно мисли масата в БГ. Все още се смята, че спанака е пълен с желязо. Баничките със спанак първи свършват. Спаначните супи също... По магазините има чували със спанак, които също се поглъщат на момента. Никой не пита КАКВО ИМА в него? Къде е отглеждан пресен посред зима? Нито какви промени стават след хубавото му опържване...

О--ххх! И тука спорим за вегетарианство, а не за качество на хранене!

Жив си! Искри*


Тема международни опитинови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор lskrena ()
Публикувано02.03.05 21:56



По едно време доста се бях запалила по разни Еко- жилища.... потърсих и се свързах с една международна организация за Еcoliving Мъка ми стана като ми пратиха списание с проекти и реализации, в които пишеше как са раздали тук-там по света слънчеви панели за опити. Приемствено домакиство (но не случайно, де!) прави опити и отчита в какви дни, при каква консумация колко % от домакиските нужди се задоволяват...
Та... България беше изпусната от списъка, а Зимбабве - не! Вярно, че там е по-топло, ама правят опити и в по-студените страни...

Жив си! Искри*


Тема Re: международни опитинови [re: lskrena]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано02.03.05 22:32



Ха-ха, няма да се учудя, ако и по този проект наште хора са осрали да получат финансиране.

Значи през 70-тте години е имало много голяма кампания за слънчеви инсталации, като са оборудвани много предприятия. От тези инсталации почти никоя не работи, но може да се възстанови. Обаче когато преди няколко години и е предложено да се финансира част от възстановяването, а другата да се поеме от предприятията или от държавата, като после предприятията осигуряват статистически данни - всички са им отговорили "Аааа, не, ние пари за глупости нямаме, ако ви трябва елате и ни оправете инсталацията".

Ние, българите, искаме европата ей тъй да ни дава пари, пък ние нищо да не правим? Не сме готови още за европейския съюз.

Безумству храбрых поем мы песню!


Тема Re: слънце и вятърнови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 23:39



за слънчевите и вятърни електостанциии, ОГРОМНИТЕ площи нацвъкани със перки или слънчеви елементи, не са ли замърсяване, и когато става дума за мощност съизмерима с тази на ядрена централа, започваме да говориме за наистина ОГРОМНИ площи.
според мен единственото разумно (от екологична гледна точка) местоположение на елементи за добиване на слънчева енергия, са покривите на сградите, но това все още не е икономически изгодно, без да коментираме, че така добитата енергия може да е само спомагателен но не и основен източник.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.03.05 23:54



извинявам се ако се дублира, дира пак се побърка

ами на такива теми е писал човека, а сциентологията е доста странна птица сред религиите, в известен смисъл, доста откровена по отношение на управлението на хората от други хора.
не съм голям специалист по въпроса, просто нещо клъвнато оттук, оттам.



Тема Re: слънце и вятърнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано03.03.05 02:18



То това е идеята, за децентрализиране на производството на енергия.

Безумству храбрых поем мы песню!


Тема Re: Нечии искрени мнениянови [re: lskrena]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано03.03.05 10:59



тук ме настъпи по мазола..
хахаха в момента умирам от смях, щото много се чудя как да ти напиша това, което мисля, без да стане скандал пак:)))))))))))))))))))))
хахахаха
"начините на обработка" хахахахахахаха ти просто не знаеш какви са техните начини, за да го кажеш това...
мислиш, че му завиждам като го питам дали няма да се върне тук??
ти май гледаш много американски филми щом си повярвала на гадната им пропаганда. сигурно и бтв гледаш също..
оххх..както и да е.. толкова пъти сме ги говорили тези неща тук, няма смисъл вече:)
а би ли ми обяснила в какво точно се състои обработката в бг? и как точно ставало чрез храната? наистина ли ги мислиш тези неща или просто се заяждаш?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: слънце и вятърнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано03.03.05 11:02



хей, ами добиване на енергия от горните слоеве на атмосферата?
какво знаете за това??
все едно от нищото - хоп! огромни количества електрическа енергия, която директно я вкарваме в консумация:)
какво знаете за тази теория?

:: салатено чудовище ::


Тема прочети, не е скрито....нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор lskrena ()
Публикувано03.03.05 15:16



Вземи един учебник за хранително-вкусовите институти (напр. Материалознание) и прочети как се променя храната при кулинарната й обработка - пържене, варене в олио, задушаване, печене, замразяване, стерилизиране, сушене и т.н.... Процесите хич не са окултни или религиозни , химични са! Това ще ти е достатъчно, за да разбереш ЗАЩО НЕ ТРЯБВА да се прави нещо.... Това, че го правят повечето, не е ОПРАВДАНИЕ ЗА ПРАВИЛНОСТ!
Ако не си стигна, ще те заведа в една от най-големите фирми за производство на бъргъри. Преди 2 години бях там консултант- мениджър.
Ама няма да ни пуснат! не е вкусно за потребителя да гледа.... .... ..... това, дето и производителя избягва да го яде....

Вярвам си, защото съм РАБОТИЛА сред такива. Ти каква ВЪТРЕШНА ОПИТНОСТ ИМАШ, че ти е смешно?

Жив си! Искри*


Тема Re: слънце и вятърнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано03.03.05 20:44



не знам, но веднага ми хрумва,
хубаво, ще я добиеш, ама как ще я докараш до там където ти трябва, щото то има доста източници, дето проблема е после да си я доставиш



Тема Re: прочети, не е скрито....нови [re: lskrena]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано03.03.05 20:53



не бе не
нищо
обърках се
забрави:)

:: салатено чудовище ::


Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторилия (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 11:50



много мислене вреди на здравето, оттук и вегетарианството като здравословен начин на живот.



Тема Re: защо религиите си падат по вегетарянствотонови [re: илия]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано04.03.05 12:15



и по какъв начин мисленете вреди на здравето?
това опит да бъдеш смешен и оригинален ли беше?

:: салатено чудовище ::



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.