Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Как да започна с вегетарианство?  
АвторCтaн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 13:40



Имам голямо желание да разкарам всички животински продукти от храната си, може би без пчелните, за млякото (с много малка масленост) не съм сигурен.
Мотивацията ми е главно грижата за себе си (физическо и психическо здраве), просто мразя да съм болен.
Почетох малко по темите в клуба, много морални и политически теми се разискват и има доста агресия към инкомислещите, това не ме кефи много, но както и да е свобода на словото и писмото.
Та бих искал да помоля за съвет къде мога да прочета конкретна информация или препоръка за полезни книги, неща като хранителен режим, състав на дневното меню, задължителни всекидневни храни, и др. магазини за пазаруване и конкретни продукти.
Всички са наясно че нямаме много време и възможност да се грижим за храната си (няма да сеем и жънем я), трябва и да поработваме малко.
За гугъл ми е ясно, там си търся и без това.

Малко досадно и дълго стана ама квото кажете.



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Cтaн]  
АвторBilko (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 14:01



Здрасти!И поздравления-взел си правилно решение.Аз също отскоро започнах с това-от един месец спрях месото, но млечните продукти-не.Все пак предпочитам плавен преход.Пускам ти няколко линка, откъдето можеш да почерпиш информация. http://vegetarian.viavita.net/ http://beinsadouno.com/ .От този форум също можеш да почерпиш полезна и разнообразна информация.Пожелавам ти успех.Бъди здрав и весел!



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Bilko]  
АвторCтaн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 17:48



10х



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Cтaн]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано27.02.05 22:52



4ove4e, na pat si da stane6 vegetarianec!tova e neobratim proces!6te se poma4i6 o6te malko , no vse pak 6te postigne6 tova , koeto iska6!



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Bilko]  
Автор myxal (непознат)
Публикувано20.03.05 04:07



Аз какво да кажа...чета тук във форума,мисля и аз скоро да се присъединя към вас.Апък само ако напиша по каква причина си промених хранителните навици...ше се смейме мнооого.Сега и на мен ми е смешно,обаче тогава бях сериозен.Абе всяко зло за добро!Очаквайте ме скоро в редиците си!Та идеята ми е да използвам и млечни продукти и яйца,а да изключа само месото,но с насока към зеленчуци и плодове основно.Паживьом-увидим!



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Cтaн]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано20.03.05 10:25



Убеден ли си, че ще се чувстваш по-добре без месо? Ако да, давай напред.

На мен ми се вижда прекалено да се отказват млечните продукти, яйцата и меда, суровоядството пък съвсем. Крайностите едва ли са полезни за организма, още повече щом целта ти е здраве, а не "ом харе окултно просветление". Лошото е, че последиците от липсата на някои вещества се проявяват много бавно и костват много на здравето, а възстановяването на запасите им става още по-бавно.

Аз самата съм твърде далеч от религиозните увлечения в храненето и мисленето, но не съм и чист вегетарианец, защото се случва да ми се яде месо, тогава ям - основно риба или дроб, защото смятам, че организмът ми има нужда. Не виждам смисъл в това да се самозалъгваш ако ти се яде месо с някакви соеви кубчета, еди какво си с вкус на месо и т.н. За мен здравословното хранене не означава задължително отказ от месо, а по-скоро отказ от джънк и фаст фууд, рафинирана захар и бял ориз, бял хляб, полуфабрикати, прекалено много тестени, мазни и пържени храни, прекаляване с алкохола, липса на движение. И по-скоро - ако не пълен отказ, то поне умереност във всичко.

Колкото и странно да е, сайтове почти няма, повечето са с някакви религиозни булшитс, макар и да не го пише на главната страница, после разбираш, че е на някакви сектанти. Съответно и информацията изкривена според необходимото. Другият вид са някакви диетични сайтове, следващи определено течение - Аткинс, НВД, разделно хранене, Зона и подобни, в тях има инфо само ако се храниш по съответния начин и разбира се, че няма да намериш инфо срещу конкретния тип диета.

Аз се доверявам на един сайт -

. Регистрацията е безплатна, вътре можеш да намериш пълна информация за съдържанието на храните - като мазнини, въглехидрати, белтъчини, витамини и минерали, има си и таблици, които ти откриват какво точно ти липсва в храната - например недостиг на витамини или желязо.


Още едно сайтче, българско -

Малко дълго стана, сори, но пък дано е полезно.

<везде хорошо где меня нет>

Редактирано от Aлeдap на 20.03.05 10:28.



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Aлeдap]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано20.03.05 10:31



И защо да не е полезно суровоядството?



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Диaнa]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано20.03.05 10:43



Защото според мен не можеш да си набавиш всички необходими за организма ти вещества от сурови храни, още повече че се лишаваш от мляко и млечни. Както вече написах, запасите от вещества се изчерпват незабележимо, но и необратимо. Проблемите възникват постепенно и в прогресия. Каквото и да си говорим - хората са оцелели, защото са всеядни. Пък и в суровоядството какво остава - плодове и зеленчуци, сурови, ядки - пак сурови. Мед не, чай не, кафе не, хляб не, варива само омекнали след накисване. Не бих подложила тялото си на това, защото съм сигурна, че после бая труд ще създам на лекарите.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Aлeдap]  
Автор Диaнa (the dark)
Публикувано20.03.05 10:45



Глупости на търкалета.



Тема Re: Как да започна с вегетарианство?нови [re: Диaнa]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано20.03.05 10:46



Ок.

<везде хорошо где меня нет>



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.