Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема има ли в клуба вегетарианецнови  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.02.05 23:50



който не яде месо, само и единствено защото не му се яде месо?

без да си въобразява, че било по-полезно, без да му се привиждат ангели и без да има някакви други причини?



Тема Re: има ли в клуба вегетарианецнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано24.02.05 09:54



Какво разбираш под това?
Чиста форма на някакво вегетарианство няма, (въреки че някои форми на простотия също си слагат табелка вегетарианство).

Иначе някаква форма на самоубеждаване винаги има, особено като ти мирише на пържено или печено, независимо какво, и си гладен, а предните няколко пъти като си ял месо си драйфал и си имал време да прочетеш "Война и Мир" в кенефа.

Смятам че месото може да е полезно в изключително редки случаи и в много малки количества, но за обикновения съвременен човек не е необходимо. Както, предполагам, и ти не смяташ, че са ти жизнено необходими печените хлебарки и пържените ларви от стършели, ама китайците с радост си ги хапват в някои райони.

Безумству храбрых поем мы песню!


Тема Re: има ли в клуба вегетарианецнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано24.02.05 11:42



ami az! az, az , az!nai mi be6e trudno da ubejdavam horata oklo mene, 4e ne 4lenuvam v sekta, 4e ne pazia dieti, ili pak ne6to ot tozi sort!no pak godina po , kasno iadoh pile6tki bulion i oko4antelno razbrah , 4e mesoto ne mi ponasia!



Тема Re: има ли в клуба вегетарианецнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
АвторevZENy (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 05:53



Az ne jam meso. Ne mi dopada idejata dori.
I ne zaradi magazinite za meso. Ili mexikanskite supermarketi, k'deto mirishe na urina (i na dvete mesta mi se povdiga, no minavame s d'shterichkata mi za da vidi shto e To :-).
Njamam nikakvi zhelania dori da probvam. Ne mi se priiskva kato gledam neshto na s'sednata masa ili zamirishe nejde po ulitzata.
Imam prijateli, koito mi se izvinjavat, kogato jadat meso okolo men. No az njamam problem i s tova - te bi trjabvalo da imat :-)

Zashto tochno pitash, ako ne e tajna?



Тема Re: има ли в клуба вегетарианецнови [re: arancabal]  
АвторevZENy (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 05:59



Arancabal,

az obiknoveno zadavam v'prosa: "A koja sekta tochno iziskva da si vegetarianetz?". Zashtoto povecheto hora b'rkat religiite s's sekstanstvata v tjah.

Pri men inache otkazvaneto stana na stepeni i s'svem estestveno - hapvah pile, posle samo morski neshta, posle i te izljazoha v spis'ka. I nikoga ne se e vr'shtalo zhelanie za koeto i da e bilo ot tjah.

Tuk chesto shte chuesh "I az probvah za 1 mesetz/2 godini/whatever, ama ne izd'rzhah"
I problema vinagi idva ot tova, che horata v'rvjat protiv sebe si i zhelanijata si.

Kogato edin den usetish, che ima neshto neredno s pileshki buljon v ustata ti... Togava e edno Drugo, nali ? :-)



Тема Re: има ли в клуба вегетарианецнови [re: evZENy]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано25.02.05 11:26



Pri men vsi4ko se slu4i izvednaj i oko4antelno! Tova s buliona , be6e ne6to kato opit, no i ne saznavah do kakva stepen mesoto ne e factor pri men!No i napalno se zatvardi tova , kogato vidiah svareno pile( ne6to obi4aino)!ta zaprili4a mi ( to si e ) na trup.No i ne tovaria nikogo s moia na4in na jivot!Jena mi ne e vegetarianka!



Тема Re: има ли в клуба вегетарианец [re: arancabal]  
Автор evzeny (непознат )
Публикувано25.02.05 16:23



Az chetoh za semejstvo Lina i Paul McCarthy (koito sa/bjaha mnogo aktivni veg.s) kak sa stanali vegetariantzi. Edin den hapvali v ljubimo restorantche nejde izv'n grada pecheni agneshki butcheta. Kogato tja poglednala k'm poljankata i vidjala tam 2 ag'ntzeta da se borichkat. Poglednala pak v chinijata i ot togava ne opitala poveche mestze.

Moja djado koleshe dosta zhivotni iz seloto. Az ot mal'k bjah uzhasen ot gledkata. A posle kato student poseshtavah s prijatelkata si morgata k'm MA v Sofia i se ubedih, che edno otvoreno prase i edin otvoren chovek njamat mnogo razlika.
Tova razbira se e edno ot mnogo parchet a moja puzzle :-)

lek den!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.