Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:27 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема писна ми!(много съм ядосана!)нови  
Авторaмa нaиcтинa мнoro (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 12:23



от няколко дни си купувам соя и соеви продукти защото на опаковката им пише че предпазват от остеопороза и бла бла бла.....затова ги взех!
и сега чета някакви сайтове в които изрично се подчертава че соята е вредна и намалява абсорбацията на калций от организма, витамин Д и т.н.
с една дума - противопоказно е ако искам да си набавя точно тези елементи.

преди реших да увелича консумацията на сирене заради калция пак. и БАМ - нов линк от който разбирам че калция доставен с храна от животински произход извлича още повече калция от костите

КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ ДА ЯМ ЗА ДА ИМАМ ЗДРАВИ КОСТИ? В КОЯ ХРАНА ИМА КАЛЦИЙ КОЙТО СЕ УСВОЯВА СЪС СИГУРНОСТ?

извинявайте че така крещя но съм адски ядосана и даже няма да го редактирам. Отчаяно се нуждая от съвет за ориентация в тази джунгла! Благодаря на всички отзовали се!!!



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: aмa нaиcтинa мнoro]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 12:36



не се тревожи:)
хапвай си повече сурови ядки, бадеми, орехи и СУСАМ или сусамов тахан, ама суров. тука има 1 темичка за него

:: салатено чудовище ::


Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 12:41



знам какво ти е..ужасно е как непрекъснато ни лъжат, че това дето го продават е полезно, как спекулират с нуждите на хората, за да ни карат да купуваме и консумиране.
вчера написах че искам да емигрирам в някоя държава в азия, където няма корпорации и търговска пропаганда...не мога да го понасям тоя отвратителен капитализъм вече..от кога парите станаха по-важни от живота и здравето?

:: салатено чудовище ::


Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: aмa нaиcтинa мнoro]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.02.05 12:52



Ей затова ти препоръчвам да спреш да четеш полезни научни статии и ОСОБЕНО ТАКИВА ОТ ИНТЕРНЕТ понеже само си пълниш главата с утайка и боклуци. Яж си каквото ти се прияде и си живей живота

______



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: tchupakabra]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 14:30



е дори и да не ги чета статиите, пак ми е гадно. примерно като ходя до магазина да си купя нещо и като видя какво съдържа и ми става гадно. не мога да си живея живота в пълно невежество и незаинтересованост. то дори и да не четеш съдържанието, трябва да си пълен малоумник, за да не осъзнаваш, че чипсовете, кексчетата и другата изкуствена храна не те тровят..

:: салатено чудовище ::


Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: aмa нaиcтинa мнoro]  
Автор jiven ()
Публикувано17.02.05 14:58



Бе за соята не съм много сигурна, че е толкоз вредна, китайците като нагъват постоянно и нямат особени проблеми с костите. По-скоро тия добавки от рода на соя витал ( вчера една жена с измъчен вид си купуваше пред мен в аптеката), соеви шницели, кайми и други неизяснени соеви продукти са за избягване. Соевите кълнове са чудно нещо. Иначе аз соя не ям, но това е може би щото ме мързи или нямам навик да се занимавам с нея. Сещам се за нещо мног хубаво обаче: нахут. Супер храна



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: jiven]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 15:19



jiven, ni houtian lai bu lai?
wo yiding lai!

:: салатено чудовище ::


Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: aмa нaиcтинa мнoro]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.02.05 17:15



студено пресовано сусамово олио.
моркови, краставици, жито, кълнове от люцерна, целина, прясноизцедени сокове и т.н.



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: A3_]  
Авторядocaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 12:35



Благодаря ви на всички за съпричастността! Сега се чувствам по-добре наистина ще наблягам на зеленчуците и ядките дето ме посъветвахте... приятен ден на всички!!!



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: aмa нaиcтинa мнoro]  
АвторevZENy (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 07:03



Izvinjavam se, che k'sno se vkljuchvam - p'rvi den tuka.

Za soevite produkti, uvi ima istina. Goljamo kolichestvo ot tjah vodi do promjana na nivoto na estrogena, koeto pri zhenite chesto (no opredeleno ne zad'lzhtelno!) mozhe da povlija neblagoprijatno za rak na g'rdata.

Mnenieto, kojto njakoj izkaza za sojata i Azia - uvi, i tova e mit. Dopredi njama i 100 godini, soevoto mljako se e izhv'rljalo, kato stranichen product pri prozivodstvoto na tofu. Koeto s'shto e e kosnumiralo v dosta malki kolichestva.

Tova kazano ot men slednite nabljudenia:
1. Nalivam se jako s Organic soy milk, v kojto si ima vit A, C, D, kakto i Ca. A vchera si kupih edno s 22 vit. i minerali (napravo smestjavam ot vitaminieni hapcheta :-).

2. Iztochnitzi na Ca dobri sa: sled mljakto, broccoli (best spored skoroshno prouchvane - 90mg/chasha), tofu, bobeni; sledvat smokini, portokali (soka im v USA chesto se prodava s dop'lnitelen Ca) i t'mnite listni zelenchutzi - chard, kale, collard (ne s'm siguren na BG-ski koe e tzveklo i kakvo sa drugite).
Problema s poslednite sa oxalatite.
Koeto dovezhda do:

3. Koe pomaga za usvojavaneto na Ca: Vit. C, D, lysine, citric acid
Koe v'zpripjatstva usvojavaneto mu: oksalna kiselina - v'prosnite t'mni zelenchutzi.

Poradi koeto az srpjah da gotvja pechena leblebija (? - garbanzo) s's Swiss chard + sirene. Zastoto edinstvenia nachin da se usvoi Ca togava e Ca-oxalatni kam'ni, kakvito i majka mi, i bratovchedite mi imat :-) [ili :-( po tochno].

Po printzip mnenieto jazh kakvoto ti dopada e naistina prev'zhodno. No ima ponjakoga drebni podrobnosti pusto. Navremeto karah v SU kurs po bioneorganichna himija, k'deto ni obesnjavaha, zashto v rajoni v Kitaj stradat ot anemia, v'preki mnogoto riba, kojato jadat. I se okaza, che e ot protein v oriza, kojto dori izvlicha dop'lnitelno Fe ot tjaloto...

Nadjavam se tova da beshe ot malka polza pone.
Ste se opitam da namerja statijata, kojato se opitvashe obektivno da sravni +/- na sojata.
Az lichno jam dosta :-)

e.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.