Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малко откровение...  
АвторNature (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 21:22



Четейки постингите май установих, че не съм никаква вегетарианка, или поне не и по критерия на много хора тук...
Като изключим това, че не ям месо (и то просто, защото не ми харесва и се чуствам по-добре без него), май притежавам всички останали пороци на нездравословното хранене...
Хапвам си рибка отвреме навреме (въпреки че е месо), но все пак е спорен въпроса доколко е полезно или вредно. Ям и яйца, въпреки че вече не помня откога не ми се е случвало (идеята е, че не съм се отрекла от тях все още). А за млечните продукти изобщо не може и да става дума, че ще ги отказвам, поне не и на този етап (някак си не ми е във възможностите, а и знам, че няма да се чуствам добре ако престана да ги консумирам) Човек наистина не трябва да се ограничава повече отколкото може да понесе..., защото желанието за по-здравословен начин на живот е хубаво нещо, но съчетано с ограничения би могло да бъде по-пагубно за някой и от най-тлъстата пържола...
А да, забравих да спомена, че обичам да си хапвам и сладичко по малко...Ех, как хубаво ми се отразява някой и друг шоколадов бонбон, не че не ми се отразява също толкова добре и една ябълка например, но за мен важното е да не стигам до крайности, ако не го пожелае цялото ми същество (тогава вече няма да е крайност, а необходимост). Може би идеята за постепенността ми допада най- много...всяко нещо си става точно тогава когато му е дошло времето...
Незнам как стои при вас въпроса със захарта...? То вярно, че има вече разни заместители, въпреки че лично аз не съм запозната с естеството им...като изключим фруктозата. Какво е например "малтитол"? Прочетох го на един шоколад без захар?
Оставям темата отворена...Без никакви твърдения, заключения, обобщения, съвети и други подобни...

"Какъв е смисъла да искаш нещо, ако не го правиш...?"



Тема Re: Малко откровение...нови [re: Nature]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано18.02.05 22:07



Но това е недопустимо. На кол, на кол!



Тема Re: Малко откровение...нови [re: xyaнджи]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано18.02.05 22:49



И после в казана с ориз, ммм

______



Тема Re: Малко откровение...нови [re: tchupakabra]  
Авторlimitless (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 00:22



Az predlagam pe4ena na shish , kakto gi pravqt malkite prasenca...na ogun!
Bas durja, 4e obi4a i da si piiva....
I noshtem taino stava da si opurji nqkoq nadeni4ka na skarata



Тема Re: Малко откровение...нови [re: limitless]  
Автор CHERRY ()
Публикувано19.02.05 07:10



Абе големи сте отворковци.

Вегетарианец на шиш или и в ориз, ще ви изяде гарнитурата още докато го готвите. Отделно вегетарианците вари ги, печи ги, са горчиви и трудни за преглъщане.

Така че по-полека с кулинарните залитания, че да не стоите гладни.



Тема Re: Малко откровение...нови [re: Nature]  
АвторevZENy (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 07:22



Nature (hubav nick!),
naj-vazhnoto neshto e da se chuvstvash dobre.
Veche na njakolko temi pisah (i v edin drug forum) za estestvenija hod na neshtata. Njama nzuhda da si Daoist, za da os'znaesh, che sreshtu Prirodata (TI samata, i ne zaradi nick-a :-) ne se rita, ticha, pluva...

Pone 50% ot "vegetarianzite" v US jadat riba. Ne sa vegetariantzi, zashtoto v smis'la na dumata e zalozheno che v ednoto zhivotno ne vliza drugo. Skoro praviha dori izsledvane da dokazhat, che ribata i ratzite ne izpitvali bolka (poneze ribolova tuk e "sport").

Hapva ti se ribka. Pravi li te tova s neshto po-losh chovek ot men ili kojto i da e drug?
Ne.
Vizhdam, che imash s'mnenia, razs'zhdavash. S'znanieto ti se promenja. Mozhe da trjabva vreme. Mozhe postepenno da dojde promjanata ot vse po i vse po podrobrjavashtata ti se dieta (kakto stana pri men). A mozhe i nikoga da ne stane.
Trjabva li !?!?

No pravilo #1 - ne se nasilvaj. I ne se chuvstvaj vinovna.

Nasila shte trae do vreme.
Ako se chuvstvash dostat'chno vinovna, togava shte dojde moment, v kojto otv'tre shte dojde neobhodimostta da ne jadesh kakvoto si si navila da ne jadesh.

Az primerno njamam nikakvi problemi s shokolada - mezvam ta se k'sam.
Hej! Mnogo dob'r iztochnik na tolkova polezni neshta!
I si jam zahar - kafjava, nerafinirana (no ne "kafjavata" bojadisana s molasa).

Ta pak da kazha - izobshto ne se ogranchavaj!
Ako shte se sluchi - shte se sluchi. Ako ne - e, i kakvo?
Prekrasno e, che se pitash tezi v'prosi.
I e prekrasno, che tozi forum ima takiva hora, koito ti otgovarjat s chuvstvo za humor. Zhivotta mozhe da b'de i edna shega.
S dobra hrana pri tova :-)

e.

P.S. Ne se zanimavaj s izkustveni podsladiteli! Probvaj Stevia ako ima v BG i ako d'rzhish.



Тема Re: Малко откровение...нови [re: evZENy]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано25.02.05 10:18



а този подсладител не е ли изкуствен?
чувала съм че кафявата захар не била вредна само

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Малко откровение...нови [re: evZENy]  
Автор jiven ()
Публикувано25.02.05 10:45



Един съвет. Точно горе вдясно на прозорчето, където се пише мнението, има един надпис KREDOR и до него едно EN в синьо. Натискаш го това ЕН и си сменяш шрифта с BP в червено и така пишеш на кирилица дори и от чужбина. Да ни е по-лесно и приятно да те четем. Поздрави



Тема Re: Малко откровение...нови [re: jiven]  
Автор evzeny (непознат )
Публикувано25.02.05 16:33



Извинявай още веднъж!
У дома ползвам "Опера", който не поддържа тази опция.
Обещавам да се коригирам!

евгени



Тема Re: Малко откровение...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор evzeny (непознат )
Публикувано25.02.05 16:40



Стевията е билка: http://www.stevia.net/
Има около 150 вида. Най-сладките видове са 200-300 пъти по-сладки от захарта.

За кафявата захар - лесно се познава по цената. И миризмата.
Болшинството на пазара тук (допускам и в БГ) е рафинирана (макар и не пълно) и оцветена с моласа.

Според FDA стевията е добавка, не подсладител. Слагат и се много спънки, защото застрашава големи бизнеси (най вече омразната царевична идустрия)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.