Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема аз не ям рибанови  
Автор A3_ ()
Публикувано17.02.05 17:21



Пускам тази тема, само, за да стои така, за да не си помисли някой, който влиза за пръв път, че тук всички ядем риба, защото в онази тема скоро и рецепти ще има /може и вече да има/


Редактирано от A3_ на 17.02.05 17:22.



Тема И аз не ям рибанови [re: A3_]  
Автор Raja ()
Публикувано17.02.05 17:50



Ако някой яде риба той едва ли може да се нарече вегетарианец, но аз си мисля и друго. Дали може да се твърди, че човек е вегетарианец, ако изобщо му се дояжда риба или каквото и да е месо. В такъв случай той просто си е наложил някакви ограничения, които не са част от него самия.

Животът е хубав.



Тема Re: И аз не ям рибанови [re: Raja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 19:13



мхм

:: салатено чудовище ::


Тема звучи като: "аз съм идиот"нови [re: A3_]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.02.05 19:35



Пускам тази тема, само, за да стои така, за да не си помисли някой, който влиза за пръв път, че тук всички сме нормални, защото повечете изглеждат все пак такива.



Тема Re: аз не ям рибанови [re: A3_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.02.05 22:06



Какво съвпадение... И аз! Просто рибата не е истинско месо, каквото единствено понасям!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: аз не ям рибанови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.02.05 22:42



Даа, не се бях замислял такъв възможен начин да сте на едно мнение с АЗ_ .



Тема Re: аз не ям рибанови [re: A3_]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.02.05 22:44



При всички положения наградата ти на небето ще бъде голяма. Хвала на небесните простори.



Тема Re: аз не ям риба [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.02.05 23:02




Аз вълчо много го харесвам, преди имахме повече размяна на реплики, сега по-малко, но ето за рибата си подаваме ръце



Тема Re: И аз не ям рибанови [re: Raja]  
АвторTO|_|_|E (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 02:03



Аз пък се радвам на пуснатата преди това тема и на това че разбрах, че хората не се плашат да ядът риба и не всички са абсолютни, тотални безвъзвратни вегетарианци. Както казва един от моите любимци дедо Дънов "Ако човек знае какви вредни елементи се съдържат в свинското, заешкото и жабешкото месо, никога не би ги помирисал, камо ли да ги яде.(но) Рибата има особена магнетична сила, от която човешкият организъм се нуждае. Същата магнетична сила се намира и в растенията, дори в по-голямо количество, отколкото в рибите. При изключителни случаи човек може да яде риба." Освен това казва и "Тия със сините очи трябва да се хранят повече с риба."
Това не съм си го намерил за извинение, за да ям риба. Нямам никаква привързаност към никаква храна, но нямам и страх да ям никаква. Рибата се различава особенно много от месото. Както знаем и Исус нахрани многоброините хора с риба. Ако човек яде риба по изключение, тоест случва се по няколко пъти в годината независимо 2 или 5-6, значи не можем да кажем , че това е нещо което той вклюва в седмичното си или ежедневно меню. Ако такъв човек се нарече вегетарианец, та дори и да яде по два пъти в месеца риба поне аз съм склонен да се съглася , че той е даже повече от наполовина вегетарианец, защото той всъщност се храни предимно и почти само със безместна храна. Въпреки че вкарвам рибата в графата на месната, то там съм я сложил в подграфа, понеже не съм съгласен, че е много близка до месната храна. За някои даже е по-добре да ядът риба, понеже може вегетарианският им начин на хранене да не е съвсем правилен и пълноценен.
Иначе съм съгласен с Raja, че щом човек не в такова състояние, че да няма привързаност към месото или рибата, то дори храненето му да е напълно и изцяло вегетарианско, то не е съвсем правилно да го наречем вегетарианец. Това е така понеже това е една негова същност, която можем да наречем втора или наложена природа и съвсем не е естествената му същност. Все пак аз съм съм достигнал до принципа да дам команда "Свободно" на всеки да се самоопределя. Като цяло подкрепям мнението на Raja на поне 80%. Все пак съм в категорията в която не изпитвам нужда да ям риба, но нямам никакво притеснение да я ям и това се случва понякога съвсем непреднамерено. Това ми е последния проблем и просто не му отделям никакво внимание. Виждам, че и с други е така. Знам, че не влизам в рамката вегетарианец ама и нямам такова желание. Просто гледам да проявявам здрав разум в храненето си и това за мен исключва яднето на месо, че дори и на сирене кашкавал и яйца и прасно мляко или консумирането им по-изключение.
Ще си позволя да раглеждам и темата за суровоядството. Там твърдо приемам, че все който се храни с 80% сурова храна може да каже че е суровоядец. Той просто не е някакъв тотален и абсолютен суровоядец. Просто винаги съм си мислил, че пълното суровоядство е малко крайно и поне аз не намерих такава необходимост. Не виждам какво лошо има в едни печени картови, зеленчукова супа или салата в която има някакъв варен зеленчук. Просто ми се струва наистина много добре поне две трети от храната да сурова, но никога не съм разбирал защо трябва да се стига до крайности в това отношение. Мисля че ако всеки успее да остане празен от всякакво чуждо мнение сам ще усети даколко е добре или не е това да яде риба. Твърдо съм на мнение , че за някои това е по-скоро добре. А ако на някои им се дояжда радко, но желанието е силно и продължава дълго или пък твърде често с явява, то стискането на зъби и чакането да им мине само и само, за да са герои вегетарианци ми се вижда малко грозно. Не всеки може да бъде 100%-тов вегетарианец или да стане такъв изведнъж, а и това не е нужно.



Тема Re: И аз не ям рибанови [re: TO|_|_|E]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано18.02.05 02:18



taka e ! az sa6to ne iam riba !no , poniakoga mi se peiiskva neistovo da iam skaridi ! i vednaj iadoh! niamah nikakvi ugrizenia na savestta i tem podobni ! no zasega ne sam povtoril! prosto ne mi se e udala takava vtora vazmojnost!

Yeah! My wife is




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.