Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: evZENy]  
Авторвeчe нe тoлkoвa ядocaнa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 11:19



хей, благодаря ти за постинга, беше ми много полезно и интересно да я прочета! ще имам предвид витамините които помагат усвояването на калция, и съответно - тези храни, които му пречат.
Още веднъж мерси, ще се радвам на още включвания по темата
Приятен ден!!!



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: evZENy]  
Автор jiven ()
Публикувано25.02.05 11:29



Кое точно е мит? Китайците наиситна консумират много тоуфу и соеви кълнове, за соево мляко не знам със сигурност, но много се продава по магазините. На мен ми беше гадно. Соевите кълнове обаче са ми много любими. Нещо не ми стана ясна втората част на постинга ти, дано да пропишеш на кирилица Ето точно тук по-надолу нещо се обърках;)

3. Koe pomaga za usvojavaneto na Ca: Vit. C, D, lysine, citric acid
Koe v'zpripjatstva usvojavaneto mu: oksalna kiselina - v'prosnite t'mni zelenchutzi.

Poradi koeto az srpjah da gotvja pechena leblebija (? - garbanzo) s's Swiss chard + sirene. Zastoto edinstvenia nachin da se usvoi Ca togava e Ca-oxalatni kam'ni, kakvito i majka mi, i bratovchedite mi imat :-) [ili :-( po tochno].



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: evZENy]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано25.02.05 11:30



heh , registrirai si nicka , 4ove4e



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: arancabal]  
Автор evzeny (непознат )
Публикувано25.02.05 16:11



storeno.
izvinjavam se, ako e bilo problem.



Тема Re: писна ми!(много съм ядосана!)нови [re: jiven]  
Автор evzeny (непознат )
Публикувано25.02.05 16:15



Tochno tova, che v Azia se konsumira mnogo tofu i soevi produkti.
Shte se opitam da namerja statistikata (pusto sega s'm uzh na rabota), no i az vse tova razpravjah naljavo i nadjasno. Dokato ne poglednah istorijata.

Kirilitzata - trudna rabota za sega :-(. Izvinjavaj(te)!

Ne znam tochno koe ne e bilo jasno - ima neshta, koito pomagat da se usvoi Ca, kakto i neshta, koito go kompleksoobrazuvat i kakto se kazvashe v detskoto stihche: "Prez t'knoto chervo, prez dbeloto chervo, prez a...- i nav'n".
Ili po-loshoto - obrazuvat neraztvorimi oksalati, koito ostavat v b'bretzite ili zhl'chkata.

P.S. Blagodarja ti za BG restorantite - shte trjabva da se vidim na ljato!



Тема брой до 10.. ;-)нови [re: ядocaнaтa]  
Авторmstar (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 16:58



Ядосаната, здрасти!
Дали със соя, без соя или каквото и да е - имаш ли здрави кости - имаш си ги. Стигнах до лечебно гладуване (глад, мор, ябълки и фотосинтеза общо взето), и да ти кажа честно продължавам да ги нямам, така чееееее........ рецептата е: горе главата, повече усмивки и ведро настроение!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.