Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Предложение  
Автор jiven ()
Публикувано17.02.05 10:36



Ако искате, дайте в една тема да съберем всички марки на продукти и храни, от които сме доволни. Ако някой да има вътрешна информация за нещо, да я сподели на другарчетата. Из стари теми се мотаеха такива споделяния. Искате ли сега да ги обобщим, та да е по-лесно. Всъщност може и за такива, от които сме недоволни и знаем кофти неща.

1. Почвам първа, за съжаление въобще не е по тематика на клуба, но все на някого може да му е полезно. Един човек, на когото със сигурност може да се има доверие за тази информация, ми каза наскоро, че всички кренвирши на пазара са пълни боклуци, с изключение на Тандем, които освен боклуците слагали и малко месо. Иначе всички изкупували предимно свински уши и некви хрущяли, смилали ги хубавичко и така

2. От темата за сусамовия тахан, вадя мнението на Аз: Хубавият сусам е на Тръндев. Ма откъде може човек да си го купи? Щото аз онзи ден купих от тоя дето по принцип си купувам, май Балчко се казваше и партидата мирише на мухъл Освен това купих пак на същата фирма сусамено олио и то мирише на фъстъци:(

3. Кажете място от където купувате хубави маслини. Напоследък съм се спряла на Халите, има едни натурални маслинки там, дето мммммммм. Абе въобще някой нещо да знае за маслините, как се обработват, защо има черни, зелени, натурални и т.н. Аз знам само, че много ги обичам

4. Хляб: видях мнение че хлябът слънце-луна бил хубав. Досега не съм го виждала, по обикновените магазини не го продават.

5. Зехтин: кажете от коя марка сте доволни?

6. Кисело мляко и прочее и прочее



Тема сусамов таханнови [re: jiven]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.02.05 11:35



Сусаамовия тахан на Тръндев има го по диетичните магазини, в Европа /преди Оазис/ тъвния е от небелен сусам
Да ви е сладко



Тема Re: Предложениенови [re: jiven]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 12:19



почвам направо от т.3
маслини и аз си купувам от халите или от женския пазар от щанда на същата фирма

т4. хляб не купувам. никъде досега не съм видяла истински пълнозърнест хляб. всичко е "брашно тип 500, брашно тип 1150, трици, сол, мая". това не е истински пълнозърнест
т5. зехтин само спитико купувам, пак от халите или женския
т.6 много се отчаях за кис. мляко от както 1 познат който работи в данон ми каза, че откривали сякви неща в конкурентните млека, дето не ги пише на опаковката

кисело зеле много обичам да си варя:) купувам си туршия от халите, тази с мед, пробвала ли си я? обожавам я!
а останалото всичко го има на женския пазар, там няма марки:)

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Предложениенови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jiven ()
Публикувано17.02.05 15:53



Е, то Данон и аз не купувам, тия сега кво на краставичар краставици ще продават М/удругото данон претърпели доста сериозен крах с рекламата си тук в Бг, само млякото "На баба" имало малко по-добър пробив, сигурно ще да е поради краставичарската причина. Ама например Пършевица, Елена, Здравец даже се вкисват ако ги оставиш 2-3 дни вън от хладилника. Аз от тях купувам. всичкото прясно мляко на вкус ми стои много изкуствено и затова почти не купувам. Ако отнякъде падне някоя кравичка обаче, няма да откажа.



Тема Re: Предложениенови [re: jiven]  
Автор bilja (бавна-славна)
Публикувано17.02.05 15:53



Оня ден реших да се обадя на ет"тръндев"да проверя за сусамовия тахан и момичето от фирмата ми обясни,че и двата вида тахан се правели от печен сусам-единият белен другият не.А иначе и аз мислех,че кафявият е суров.
За маслините-и на мен в халите ми харесват.Има хубави и в "Елемаг"в кв Изгрев.Там ги държат в зехтин и са много вкусни. И аз се поинтересувах от видовете маслини.Продавачката в халите ми обясни,че черните били като натуралните само, че безсолни и при обезсоляването потъмнявали.
Хляба "слънце -луна" бива.
Зехтин "Коста д`Оро" студено пресован намирам за много добър.
Тъй като много обичам кашкавал,споделете хубама марка от българските.Аз сега съм се спряла на "Филипополис",макар че и той е въз соленичък.
А кисело мляко-от халите,от щанда с био продукти.Децата ми го харесват дори повече от данонското плодово,което за мен е добър показател.
Да ви питам за меда-от къде се снабдявате с биологичен (или екологично чист както там го наричат)мед.В халите е доста скъп.Аз открих и едно магазинче "цяр"в кв "стрелбище",където също продават такъв мед,на по ниски цени.
Увлякох се .
Но за последно да ви кажа за едни картофи,които си взех наскоро-биодинамични,отглеждани не само екологично чисто,но и със хомеопатични субстанции. Отличен вкус.Само дето на човека,от който си купих ,му свършили.Та ако знаете за други хора дето отглеждат и продават такива картофи,пишете.
Толкоз.
Сетих се за лютениците.Много ги обичам,но съм се наслушала на гнусни истории за производството им.Сега все още съм на бабините,но запасите привършват.Препоръчайте.

Днес е един чудедесен ден!


Тема Re: Предложениенови [re: bilja]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 17:07



жалко за сусамовия тахан
а за маслините? бе как ще почерняват от обезсоляването? те по принцип не са солени, после ги слагат в сол, нали?
кашкавал не е лош балкан на фирмата на пършевица
мед не купувам от магазин никога
мама ми поръчва от един дядо, който с това се занимава и е истински вълшебник
"картофи,които си взех наскоро-биодинамични,отглеждани не само екологично чисто,но и със хомеопатични субстанции". извинявай това много смешно и нелепо ми звучи:) все едно някакви извънземни картофи. сигурно са 6 пъти по-скъпи, нали? аз не вярвам като почнат да ми говорят такива неща.
а лютеницата ..помоли бабата да направи двойно количество за догодина, защото бабината си е най-добре

а децата ти ядат ли месо? те колко са големи?
приятен ден:)

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Предложениенови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jiven ()
Публикувано17.02.05 17:12



Тия маслини са голяма мистика. Няма ли някой да светне?



Тема Re: Предложениенови [re: jiven]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 17:16



като бях в турция и гледах че растат насам натам из града.
откъснах една и я пробвах, но беше още зелена и твърда. не си спомням да е била солена...а в китай ги няма по магазините, с изключение на джени лоу:) затва крадяхме от супера маслинови пасти, но те бяха много гнусни...

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Предложениенови [re: bilja]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.02.05 17:18



благодаря ти!
...а на мен ми казаха, че е от суров!
значи остава онзи, който е в пластмасови кутии и пише, че е студено пресован.



Тема Re: Предложениенови [re: A3_]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано17.02.05 17:23



балчо ли?
моя е балчо и според мен е суров..

:: салатено чудовище ::



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.