Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПОМООООЩ  
Авторизkyшeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 00:40



Викам силно

Братя и сестри вегетарианци, помагайте!

От има-няма 3 месеца съм вегетарианка. Мноу добре се чувствам от това, не искам да свършва!! Обаче колкото по-еднообразно ми става менюто, толкова по-приятно започват да миришат наденичките и кюфтаците/който е с мръсно подсъзнание, моля да напусне темата ми/ Наистина съм в беда

Моля ви за следното - драснете ми какво най-често ядете тоя сезон, или примерно какво сте яли последните няколко дни. Писна ми от пържени, варени картофи и салати 'Кенар'

И по една усмивка за всички от мен: х!



Тема Re: ПОМООООЩнови [re: изkyшeнa]  
Автор фoтoн 1.618 (крава-шампион)
Публикувано15.02.05 00:48



ти сериозно ли?
няма ли пазар около тебе? от къде си?
сега е пълно с разни зимни салати - алабаш, репи, цвекло, моркови, кисело зеле..
виж и в топ 10 на любимите храни какво пише, ако толкова не можеш грам сама да си измислиш
много странно
а и щом ти се яде месо си го яж
отказване насила е лигавщина. щом не е станало естествено значи май не му е дошло времето. по-добре месо отколкото разни заместители и боклуци
а салатите кенар са под секва критика
има толкова книги...как така реши да спираш месото, без да прочетеш нищо?


:: салатено чудовище ::


Тема Re: ПОМООООЩнови [re: изkyшeнa]  
Автор temporary (призрак)
Публикувано15.02.05 01:03



Месото не е храна. Какво значение има как мирише?



____
това е мисловната нагласа и всичко е ОК!



Тема Re: ПОМООООЩнови [re: изkyшeнa]  
АвторTO|_|_|E (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 03:09



Ами когато силно му се яде на човек месо , то този вътрешен дискомфорт може да се оправи поне наполовина със яденето на по-питателни храни. Номер едно в класацията са бобовите храни. Един хубав гъст боб намалява съсем чуствително жаждата за мръвка. Както те усещам явно още не си влязла в час и неможеш да се сетиш какви вкусни безмесни манджи можеш да си сготвиш. Примерно разни гювечета, мусаки, яхнии, супи. Ами трябва си малко въображение. Отвори някоя готварска книга и разгледай. Ако не те притеснява да ядеш пържени неща може да си правиш разни омлети, паниран кашкавал, пържено. Просто в главата ми изникват по 20 неща за секунда и не мога да повярвам, че не можеш да си измислиш какво да си наготвиш. Ако си правиш правилните манджи месото няма да ти липсва, иначе е ясно, че ако караш на салати и още 2-3 еднообразни неща може да имаш проблеми.



Тема Re: ПОМООООЩнови [re: изkyшeнa]  
Автор CHERRY ()
Публикувано15.02.05 07:53



Леле, салатите Кенар са много гнусно нещо.
Толкова майонезени и с консерванти... бляката, фляката.

Пояж известно време в Уго и Дон Домат, че да почерпиш вдъхновение от техните салати.
След това експериментирай смело.
Имат много сполучливи вегетариански салати само от зеленуци и сосове, комбинации от зеленчуци, макарони и сосове. Картофи някакви запечени със сирене, спагети.
За макароните и спагетите- не са най-качествената храна, за която да пиша, ама когато вкусът ти пищи за нещо интересно да опита, стават като са подходящо овкусени.

Три месеца неядене на месо са твърде кратко време. Ако можеш, изчакай още три и после хапни някое тежко месо, и ще видиш как ще се откажеш от месата.



Тема Re: ПОМООООЩнови [re: temporary]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано15.02.05 10:48



Алтернативно -
Ти не си нормален. Какво значение има как се чувстваш и какво мислиш?

______



Тема Re: ПОМООООЩнови [re: изkyшeнa]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано15.02.05 11:53



Ами първо си разнообрази менюто.
Толкова много зеленчукови манджи има, а и повечето с месо, ако не е основна съставка, то може да се пропусне.

Все още недей да отказваш рибата - 1-2 пъти месечно яж.
Зимата увеличи силните храни - боб, леща, различни сирена, яйца.

Последно ядох аджапсандали, ама ползвах консервирани патладжани и не стана много добре. Това е грузинска манджа с картофи, патладжани, домати, много лук и чесън и още повече различни подправки.

Ако много ти се яде месо - не се насилвай, хапни малко. Отказването трябва да ти дойде вътрешно, естествено, а не да се правиш на интересна. С времето ще усетиш че не изпитваш повече желание.

Безумству храбрых поем мы песню!


Тема ЛЕЧЕНИЕТОнови [re: изkyшeнa]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано15.02.05 12:03



Вземаш една наденичка и едно кюфте
културно си ги нарязваш с нож и вилица
изяждаш ги
продължаваш с живота си


______




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.