Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Какво правят майките вегетарианки?нови  
Автор HeCъмAтeиcтka (елф)
Публикувано04.02.05 08:56



Какво правят проекто майките-вегетарианки, докато са бременни. Ядат ли месо?

Защото съм чувала , че е много вредно да не ядат месо по време ба бременността. Бебето им можело да се роди увредено!!!!!!!!



Даже съм чувала за такива случаи!!!!


Въпросът ми е- какво прави една бременна вегетарианка- отново ли става месоядка? Рискува ли живота на детето си умишлено ? Какво би могла да направи, за да не прави нито едното, нито другото и възможно ли е изобщо това?

Благодаря Ви

"Истината ще те направи прободен" - Тери Пратчет

Редактирано от HeCъмAтeиcтka на 04.02.05 08:56.



Тема Re: Какво правят майките вегетарианки?нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор Maktub ()
Публикувано04.02.05 10:16



По принцип бременните е хубаво да ядат това което им се яде, независимо какво е. Апетита им отразява нуждите на двете тела. Дали е вегетарианска или каквато и да е храна, бременната най-добре си знае кое й се яде
А относно случаите, как по-точно са доказали че е в следствие на вегетарианска храна? (Под вегетарианска храна визирам лактовегетарианска, т.е. + млечни продукти, за веганството не мога да се изкажа, но определено твърдението че без месо не може да се живее е опасна заблуда)



Тема Re: Какво правят майките вегетарианки?нови [re: Maktub]  
Автор HeCъмAтeиcтka (елф)
Публикувано04.02.05 20:28



Ами... понеже в месото има разни вещества.....
Те се заместват с разни хапчета от вегетарианците, нали?
А бременните не трябва да пият хапчета.
Ако са вегетарианки и не искат да стават месоядки- тогава плодът не получава нужните вещества /които би им осигурило месото/.
Затова има голяма вероятност той да се разболее или увреди по някакъв начин.

"Истината ще те направи прободен" - Тери Пратчет


Тема а не ти ли е хрумвало, че...нови [re: Maktub]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.02.05 20:52



"Апетита им отразява нуждите на двете тела."

важи и когато не си бременен, за собственото ти тяло?
т.е. ако ти се яде месо, ПОЛЕЗНО Е да го ядеш.



Тема Re: Какво правят майките вегетарианки?нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор Maktub ()
Публикувано04.02.05 20:58



Въпросните неща(аминокиселини) ги има и в млякото и растителните продукти. В месото те са по-лесно усвоими, но недотам "качествени" по мое мнение(слагам го в кавички защото критерият за качествено е недефиниран).
Повечето бременни пият хапчета - витамини, флуор и тн. независимо от начина си на хранене, но това го предписват докторите. Пият и желязо понякога, тъй като по принцип бременните са предразположени към анемия. Ако на плода му е нужно месо на бременната ще й се дояде. На мен ми се дояждаше, когато бях бременна и аз ядях, когато това се случи... (предимно сготвена от майка ми кавърма и риба). Но си има хора и хора Има много крайности...

П.П. Пак да уточня че говоря за лакто-вегетарианките.
П.П. И сега давам месо на детето си малко и рядко, засега не се е засилила да яде... ама тя си знае, туко виж станала върла месоядка след година-две



Тема Re: а не ти ли е хрумвало, че...нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Maktub ()
Публикувано04.02.05 21:00



Абсолютно съм съгласна. И когато ти се гади от миризмата е полезно да не го ядеш



Тема Re: а не ти ли е хрумвало, че...нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Raja ()
Публикувано04.02.05 21:21



Не бих казал, възможно е да ти се проядат най-разни субстанции със съмнителна хранителна стойност.

Животът е хубав.



Тема Re: а не ти ли е хрумвало, че...нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор A3_ ()
Публикувано04.02.05 21:51



Самото това да ти се яде месо не е полезно.

А това, че бременните трябва да ядат месо са глупости, глупости и глупости, просто трябва да имат пълноценно хранене! Има поколения и поколения вегетарианци без месо! Вредно е да се яде за плода месо!!! Та това е толкова очевидно, че нямам думи! Как ще си тровиш тялото и това ще е полезно за детето, ама това е съвсем естествено!
А относно флора, глупости, глупости, глупости! Той е вреден както и всички синтетични добавки и химикали!

Нямам думи...




Тема Re: а не ти ли е хрумвало, че... [re: Maktub]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.02.05 22:26



разбира се, че няма да го ядеш ако ти се гади

просто не ми обяснявай, колко качествена е тревата, как месото е вредно и т.п.



Тема Re: а не ти ли е хрумвало, че...нови [re: Raja]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.02.05 22:27



явно има нещо в тях щом ти се прияждат.

според мен номера е в умереността, за съжаление не мога да се похваля, че винаги уцелвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.