Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Питане за хлябанови  
АвторEpoussette (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 22:17



Здравейте !
Имам въпрос по отношение на видовете хляб - на пазара ни има десетки ...
Преди време се говореше, че така нареченият черен хляб може да е боядисан и изобщо да не е такъв, за какъвто го представя прозиводителя му...
А и днес какви неща ми разказаха за хляб Бонус .... гнус ме е като се сетя...
Та ви питам според вас кои фирми наистина прозивеждат качествен пълнозърнест хляб ? А какво ще кажете за зеленчуковия хляб ?
Не е ли просто добавено кубче бульон към тестото - на мен така ми изглежда ...



Тема Re: Питане за хлябанови [re: Epoussette]  
Автор A3_ ()
Публикувано15.01.05 07:28



Хубав хляб е онзи -- Слънц Луна /незнам как точно беше, една питка/ а най-хубав домашният. Зеленчуковият преди когато ядях, въобще не го харесвах, този по диетичните дето е като франзелка е хубав мисля, но понякога не е съвсем изпечен.




Тема Re: Питане за хлябанови [re: A3_]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано15.01.05 12:19



Имам конкретни спомени от една подобна фирма. Та там забъркваха маята и разните гадости, добавяни в тестото, в един леген, в който хранеха и кучето на шефката. А под гадости разбирам всичките набухватели,подобрители, оцветители, ароматизатори и още други подобни. Имаше една добавка Микст мултисириъл, която май правеше хляба като черен, уж ръжен-или нещо подобно...




Тема Re: Питане за хлябанови [re: Epoussette]  
Автор CHERRY ()
Публикувано15.01.05 14:39



Мен понякога ме сполита неустоим порив за ядене на хляб.
Тогава гледам да е т.нар. хляб Добруджа или класическия вреден Бял хляб. Поне е ясно, че рецептата е известна от години. Съвсем си ми е вкусен. За вреден, не ми казвайте колко е- гледам да не мисля за това- все пак не е по-вреден от набедените за "натурални" хлябове.

Случвало ми се е да си купя черен хляб и след като го нарежа, да видя как на места има ивици бяло тесто. Като кекс с какао. Поне да ги разбъркват като хората, че да не се дразня.

Зеленчуковият хляб ми се струва, че го правят от люспи на чушки и чубрица, бяло брашно и малко оцветител за по-тъмен цвят.



Тема Re: Питане за хлябанови [re: Epoussette]  
АвторEpoussette (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 15:28



Много ви благодаря за менията !
Аз също съм чувала добри думи за Слънце и Луна, но само веднъж съм го опитвала
и ми се стори тогава малко твърд. Може би просто ще ми трябва време да свикна с вкуса му.
Пък и като се замисля, умереното ядене на ядки и покълнали семена може да компенсира липсата на наистина качествен пълнозърнест хляб.



Тема Re: Питане за хлябанови [re: Epoussette]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано15.01.05 19:06



Пазарните условия са такива, че хлебарите не могат да си позволят да не използват добавки към брашното, рискуват си бизнеса. Да не говорим, че още мелниците слагат подобрители и избелители. Пред вид това, използвам автомат за хляб. Слагаш брашно, вода, мая, сол, лъжица олио и си гледаш работата. Той си меси, втасва и пече. След три часа, хляба е готов. Няма подобрители, лоша хигиена и сам си определяш какъв хляб да ядеш. Има различни програми. Можеш да си го правиш бял, черен, с ядки или каквото се сетиш.
Тези автомати за хляб, вече могат да се намерят на доста ниски цени. Моят беше седемдесет и няколко лева. На едно печене, от което излиза килограм хляб, гори 0.8 киловата. Един такъв хляб, излиза около петдесет стотинки. Освен това доста насища, не е като купешкият. Дори икономическата обосновка е издържана.



Тема Re: Питане за хлябанови [re: xyaнджи]  
АвторEpoussette (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 20:34



Звучи страхотно !
Само да те питам - много място ли заема този автомат за хляб ?
Някакси не си го представям - трябва да се позаинтересувам откъде да си купя :0)



Тема Re: Питане за хлябанови [re: Epoussette]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано15.01.05 21:47



Размерите са 47:30:30 сантиметра. Този е на фирмата FiF. С две бъркалки е. Има едни по- малки с една бъркалка. Но малко е на късмет купуването. По принцип се харчат около 200 лева малките. Всъщност, моята си я купих от магазин със стоки внос от Германия, но са били отваряни и върнати. Но не беше ползвана.
На вид е много симпатична, но тази марка, другите никак не ми харесват като дизайн.

Освен за хляб я ползваме за кейксове, козунаци, да меси тесто за баница или мекици. По принцип има доста рецепти, но ги нямам, не ми дадоха като я купих, че не бяха преведени.



Тема Re: Питане за хлябанови [re: Epoussette]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 02:52



Здравей,Бонус след като го бяха пуснали преди години, го спряха за известно време.След като отново го пуснаха, на етикета пишеше че е бил спрян заради "нелоялна конкуренция".Сега вече май има от две фирми.Какво си чувала за хляб Бонус, и дали е достоверно?Благодаря предварително,защото ми се струва най-вкусният и нормален хляб.



Тема Re: Питане за хляба [re: :)]  
АвторEpoussette (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 11:13



Здравей, :) !

На една приятелка мъжът й е работил в производствения цех на Бонус.
Тя не е от тези, дето обичат да си измислят историйки, за да се правят на
интересни. Ето какво сподели тя : За да покълнат зърната, от които правят
Бонус, ги оставяли в нещо като вани. Но в самия цех хигиената била на потресаващо
ниско ниво - имало хлебарки, плъхове, които плували в тези вани, и гълъби.
Когато гълъбите се увеличавали прекалено много, ги избивали с прътове.

Знам, че звучи като във филм на ужасите и се надявам това дори да е било така,
вече да не е ...
Не мога да си представя икономическа полиция и Хеи да не са правили проверки ...
Но в България всичко може да се очаква ...
Колко ментета имаше - на какво ли не !
То не беше оцветен оцет, шампоани с Ц 200 и тн. и т.н.
какво ли не правят хората, за да натрупат материални блага за сметка на
здравето на събратята си ... Хитруване на дребно ...
Но което винаги се наказва сурово ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.